KSW vs MMAAttack i inni 2012

JLB

Oplot Challenge
Lightweight
Rok 2012 powinien obfitować w dużą ilość gal mma w Polsce, KSW chcę zrobić kilka gal, MMAAttack też daję nadzieję na stworzenie minimum 2 kolejnych na wysokim poziomie, do tego dochodzi FAŁ, ProFight i kilka pomniejszych (z zaprzyjażnionego żródła doszła mnie plotka o kolejnej gali IFF2, ale póki co nie jest to pewne info).



Ciekaw jestem jaką strategię obiorę polskie organizację, czy największa z nich KSW postanowi wyruszyć z galami poza Polskę, czy MMAAttack swoją rozpiską dorówna KSW, czy KSW wreszcie rozda pasy w poszczególnych wagach, czy kogoś z Polaków zobaczymy niebawem w UFC (powrót Drwala, może Janek Błachowicz..), jak potoczy się dalej kariera Mameda (czy zobaczymy interesujące nas walki z Lombardem, Santiago, Leitesem, czy Shlemenką) no i co z Pudzianem, czy nadal będzie napędzał swoimi walkami oglądalność ???????



Jakie jest Wasze zdanie, oczekiwania noworoczne ???
 
Moim zdaniem KSW jeszcze albo i w ogole nie powinno się wybierać poza Polskę, chciałbym żeby KSW nie wchodziło w drogę MMA ATTACK przynajmniej jeśli chodzi o terminy gal i na odwrót. Było tam jakieś nieoficjalne info na temat rzekomej fuzji MMA ATTACK z Profight'em? Bardzo bym sobie tego życzył. Przypuszczam, że jeśli chodzi o pasy KSW to są na dobrej drodze, póki co ma Janek, Materla i Sowiński w planie, może Saidov? Ogólnie we wszystkich organizacjach mam nadzieję zobaczyć dużo wagi ciężkiej. Mameda przed ewentualną walką z Lombardem obowiązkowo bym chciał zobaczyć ze Shlemenką lub Santiago lub z oboma, może w końcu zobaczylibyśmy go w dłuższym boju. Mariusz, jeszcze ma jakiś kredyt zaufania u widzów i zawsze trochę będzie wzbudzał emocji, nie oszukujmy się rzesza fanów przychodzi głownie dla niego, ja osobiście chcę go oglądać i zobaczyć jakie robi postępy. Ciekawe jaką klatkę wymyśliło sobie MMA ATTACK i jak będzie wyglądać ich druga produkcja bo coś czuję, że rozpiska nas mile zaskoczy :) Wydaję mi się, że Drwal nie wróci do UFC, a przynajmniej nie w tym roku, Janek? za 2 walki mógłby dostać szansę ale bez parcia na szkło, jeśli znowuż to jego marzenie to niech się sprawdzi. Chociaż byłoby to szalenie interesujące zestawienie nie chciałbym widzieć pojedynku Materla vs Chalidow, niech póki co budują karierę osobno, oczywiście to tylko moje zdanie i macie prawo się z nim nie zgadzać, to narazie tyle pozdrawiam
 
Tak na przyszłość:

Ciekaw jestem jaką strategię obiorą polskie organizacje...

Co do warstwy merytorycznej to jestem niemal pewny, że KSW nie wyruszy z organizacją swoich gal poza granicę w 2012 roku, mają park zawodniczy pozwalający wypełnić do ostatniego miejsca każdą polską halę, a do 'zdobycia' zostało przecież sporo miast które zasługiwałyby na taką imprezę - od razu na myśl przychodzi mi Kraków, który oczekuje hali sportowo-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia czy Szczecin, skąd pochodzi spora liczba fighterów, Poznań który widać po mnogości lokalnych gal lubi MMA. Zawsze można też ponownie odwiedzić Wrocław, Katowice czy Gdańsk.
Jeśli można więc dobrze na tym zarobić w Polsce to dlaczego z niej uciekać i kombinować gdzieś indziej?
To czy MMAA swoją rozpiską dorównało federacji KSW to chyba zawsze będzie elementem subiektywnej oceny gali ze strony każdego fana, niektórzy hejterzy Konfrontacji sadzą że to się już stało ale mniejsza o to. Ja w relacjach łączących obie spółki dopatrywałbym się raczej akcji w stylu: 'kto kogo podkupi konkurencji?' i choć o wiele łatwiej w chwili obecnej ma KSW, wszak każdy (poza Maćkiem Górskim) z zawodników walczących na gali 5 listopada miał umowę na jedną walkę i na chwilę obecną są wolnymi agentami, to do tej pory podkupywaniem fighterów konkurencji zajmowało się MMA Attack...

Raczej Janek i... Materla, bowiem Drwal sam przyznał, że bardziej zależy mu w chwili obecnej na występach w Polsce (chyba zrozumiał, że nic mu z tego że walczył w UFC skoro w ojczyźnie zna go garstka osób) a Cipek ma ku temu podstawy, chęci...i zapis w kontrakcie ;)

Jeśli Bjorn Rebney okaże się na tyle mądrym człowiekiem i zgodzi się na dwumecz pomiędzy Lombardem a Chalidowem to starcie Czeczena ze Szlemenką wydaje się mało prawdopodobne, tymbardziej że Mamed z Rosjaninem są kolegami a jak wiemy Mamed nie bije swoich ziomków.

Zawsze znajdzie się 'przynajmniej' 3 miliony osób pragnących zobaczyć jak pójdzie Pudzianowskiemu, a jeszcze jak będzie wygrywał to fanów będzie wiecej. ;)
 
Mądrze poruszony temat.

Kwestia nr 1 - czy KSW wyruszy poza Polskę?

Jestem przekonany, że to nie nastąpi w najbliższym czasie. Konfrontacja ma jeszcze duży potencjał w Polsce, marzy mi się obejrzenie gali na kilkunastotysięcznym stadionie.

Kwestia nr 2 - czy MMAAttack dorówna swoją rozpiską KSW?

Nie, ze względu na mniejszą ilość nazwisk, które posiada. Póki co, na MMAA zobaczyliśmy czołówkę zawodników z Polski - owszem, ale KSW ma już ich o kilku więcej w każdej kategorii wagowej.

Kwestia nr 3 - rozdanie pasów

Sądzę,że to powinien być priorytet nr 1. Organizacja Lewandowskiego i Kawulskiego spokojnie może zrezygnować, celowo, z walki zawodników zagranicznych, którzy posiadają pasy turniejowe, by (ewentualnie) w przyszłości mogli stoczyć walko o tytuł.
Wiem, że może to jest mało fair-sportowe rozwiązanie, ale przy tym bałaganie, nie widzę innej, łatwiejszej możliwości rozwiązania tego problemu.

Kwestia nr 4 - UFC i Polacy

Takie występy, jak Jewtuszki z Warburtonem czy Lesia w SF nie tworzą dobrej reklamy dla naszych zawodników. Jestem wielkim sceptykiem co do pojawienia się Błachowicza w UFC.

Problem nr 5 - kariera Mameda

Relacje szefów BFC i KSW są cały czas napięte. Uważam, że BFC będzie próbowało zorganizować pierwsze podejśćie u siebie, aby, w ramach ewentualnej wygranej Lombarda, unikać w przyszłości rewanżu ( z wiadomych przyczyn).

Nr 6 - Mariusz Pudzianowski

Po ostatniej wygranej, wiara Polakow w umiejętności Mariusza nie musiała zmaleć, ale i wzrosnąć. Pudzian to dojna krowa Polsatu, dlatego zobaczymy go jeszcze na kilku galach w przyszłości. Nie uważam, aby stawianie mu poprzeczki wyżej, niż Thompson było dobrym rozwiązaniem. Liczę na to, że Pudzianowski poprawi zapasy, gdyż z jego pokładami sił będą jego atutem i nie będziemy musieli ogladać Pudzilli walczącego z pleców.
 
ROZPISKI



Myślę, że MMAAtac może i w jakims stopniu dorównał lekko do rozpiske KSW, ale nie zapominajmy kto układał im tę rozpiske i na swoją drugą gale mogą miec problem z zawaodnikami wiec to czas pokaże. Może uda im się cos ułożyc ale liczy sie przede wszystkim rozgłos i promocja a porównując promocje nałożoną na gale w poszczególnych stacjach telewizyjnych to nie musimy więcej pytań zadawać.



PUDZIANOWSKI



Motor napędowy dla Polsatu i KSW. Możemy ująć że to od niego zaczął się rozgłos pieniądze dość duże itp.



Ale gdy przeanalizujemy przeciwników to dojdziemy do wniosku że Mario jest cienki. Zrobił postępy ale gdybył nie przynosił dochou nazwiskiem to napewno by nie walczył w KSW tylko może w jakiś małych galach.



UFC



Krótkie pytanie??



Czy któryś z polskich zawodników który pójdzie do UFC dostanie takie pieniądze i rozgłoś jak w KSW??



Odpowiedz jest prosta NIE



Będą walczyć w 1 baz 2 walce z pośród 15 na całej gali i tak jak Jewtuszko nie bedzie widzów na trybunach gdy bedzie on walczył.



Sorry Janek z pełnym uznaniem dla Ciebie i Twoich umiejętność życze Ci spełnienia marzeń w walki w UFC ale nie widzę Ciebie w głównej karcie tylko znacznie niżej.



MAMMED



Ogromny postęp przez ten rok. Szybkie walki zwycięstwa z renomowanymi przeciwnikami. Oby tak dalej. Tu masz swoich kibiców fanów publicznośc. W Europie nie ma sobie równych. Tales Lombard Santiago moga się go bać. Zobaczymy czas pokaże.







KSW vs MMAAttac



Nie widzę sensu



To że teraz MMAAttac funkcjonuje i inne organizacje to tylko zasługo KSW bo to oni stworzyli rynek i wyszli z tym do ludzi - oczywiście w Polsce.



Co do podkupowania zawodników jesli KSW ma jakiś problem z podkupowaniem zawodników to niech wszystkim byłym zawodnikom da zakaz walczenie w Polsce na zawsze poza KSW i problem sie rozwiąże bo skoro nie maja ważnych kontraktów z KSW to są wolnymi zawodnikami. A to że wypromowali jakiegoś zawodnika i nie utrzymali z nim kontraktu a teraz on ma walczyć dla konkurencji to jest problem KSW. W koncu mamy przecież wolny rynek
 
Zwięźle i na temat:







KSW w Polsce powinno zostać.



KSW nie rozda pasów.



MMA Attack nie dorówna jeszcze KSW , ale zrobi dobre gale.



Mamed dostanie pewnie 3 walkę z Santiago i ją wygra , oraz będą 2 walki z Lombardem (Bellator i KSW)



Janek pójdzie do UFC pod koniec roku :)
 
Back
Top