Książki o zawodnikach MMA

KML

Maximum FC
Welterweight
MMA jest stosunkowo młodym sportem i na polskim rynku pojawiło się raptem kilka pozycji. Mi najbardziej do gustu przypadła książka ,,Lepiej byś tam umarł..." o Mamedzie. Książka o Asi taka średnia moim zdaniem. O Rondzie nawet nie czytałem, bo wielkim fanem nie byłem. Juras coś tam też planuje, ale raczej to będzie książka o rozwoju osobistym niż o MMA. Są jeszcze książki o Lesnarze i jakaś książka trenera McGregora, ale w języku angielskim. Każdy fighter to człowiek, a każdy człowiek to jakaś historia. Autobiografie jakiego zawodnika najchętniej byście przeczytali?
 
Kamil Waluś, ale to raczej byłoby z kategorii 'dramat'. Historia o człowieku który miał marzenia, a jak sie skończyło to każdy już wie :matt:
 
Jest jeszcze polska książka "kobiety które walcza" tam też jest coś o MMA.
 
Kamil Waluś

10574360_660361944047645_355429152291702977_n.jpg


:płacz:
 
Kamil Waluś, ale to raczej byłoby z kategorii 'dramat'. Historia o człowieku który miał marzenia, a jak sie skończyło to każdy już wie :matt:
Z tym Walusiem to nie wiadomo, bo chłop zaszył się bodajże w USA i nikt nie wie co tam robi. Może coś tam trenuje w jakimś odosobnieniu, pracuje z jakimiś specjalistami. Może za kilka lat wróci do KSW jako HW McGregor i będzie rozpierdalał wszystkich. Jeszcze chłopu dałbym szanse.
 
Z tym Walusiem to nie wiadomo, bo chłop zaszył się bodajże w USA i nikt nie wie co tam robi. Może coś tam trenuje w jakimś odosobnieniu, pracuje z jakimiś specjalistami. Może za kilka lat wróci do KSW jako HW McGregor i będzie rozpierdalał wszystkich. Jeszcze chłopu dałbym szanse.
To już lepiej jakby wskoczył do grand prix Bellatora i wygrał, jak Cormier w Strikeforce. A potem najebie Miocica, pomści swojego przyjaciela z Holandii i jesteśmy w domu :bayan:
 
Mameda książka największe dymanie czytelników na hajs. Czcionka jak dla ledwo widzących emerytów, mnóstwo przerw pomiędzy tekstem i od chuja zdjęć. Z 250 stron robi się jakieś 100 stron treści jak w normalnej książce.
Może nie o mma, ale moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla każdego fana sportów walki Mike Tyson - Moja prawda. Wywarła na mnie niesamowite wrażenie i 600 stron wjeżdża jak nóż w masło. Tylko uprzedzam, że po tej książce wszystkie biografie stają się nudne jak walki Jareds Rosholta.
 
Mameda książka największe dymanie czytelników na hajs. Czcionka jak dla ledwo widzących emerytów, mnóstwo przerw pomiędzy tekstem i od chuja zdjęć. Z 250 stron robi się jakieś 100 stron treści jak w normalnej książce.

Bo to wywiad w sumie jest. To co Osiak bodajze zrobil z bio Asi to dopiero jest kryminal.
 
Mameda książka największe dymanie czytelników na hajs. Czcionka jak dla ledwo widzących emerytów, mnóstwo przerw pomiędzy tekstem i od chuja zdjęć. Z 250 stron robi się jakieś 100 stron treści jak w normalnej książce.
Może nie o mma, ale moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla każdego fana sportów walki Mike Tyson - Moja prawda. Wywarła na mnie niesamowite wrażenie i 600 stron wjeżdża jak nóż w masło. Tylko uprzedzam, że po tej książce wszystkie biografie stają się nudne jak walki Jareds Rosholta.
Dokładnie, jak dostałem się do Mojej Prawdy Tysona to mnie pługiem nie mogli oderwać czy jakoś tak :) epicka opowieść
 
Chętnie bym przeczytał o MMA oprócz tego co wymieniliście:
- 'Part Reptile: UFC, MMA and Me': Dan Hardy.
- 'Born to Fight': Mark Hunt

- 'The Way of the Fight': Georges St-Pierre
- 'Iceman': Chuck Liddell
- 'Got Fight?: The 50 Zen Principles of Hand-to-Face Combat' - Forrest Griffin
- 'Let's Get It On!: The Making of MMA and Its Ultimate Referee': Big John McCarthy

Jeśli chodzi o boks to chętnie przeczytam:
'Moje siedem dekad w boksie' - Lou Duva
'Walki stulecia' - Andrzej Kostyra
'Życie na ostrzu noża' - Rafał Jackiewicz

Wychodzi też na polski rynek w kwietniu "Droga na szczyt" - Anthony Joshua. I w tym właśnie jest problem, że większość książek jest niestety angielskich i wychodzą takie na fali sukcesu jak było z Rondą, czy teraz Joshuą. Lou Duva pewnie ze względu na Andrzeja. Nawet pytałem się kiedyś o polskie wydanie książki Hardy'ego, ale odpowiedzieli standardowo - nie mamy takich planów. Czytam głównie jednak tych co mają się ku końcowi kariery choć niestety głównie tak wyglądają jak @respect napisał. Książki Tysona i Rondy oczywiście wciągnięte, choć Rondy mam po angielsku z Rewards i ciężko wyłapać wszystko, szczególnie te skróty myślowe i dlatego mam obawy przed ściąganiem ich z Amazona.
 
Chętnie bym przeczytał o MMA oprócz tego co wymieniliście:
- 'Part Reptile: UFC, MMA and Me': Dan Hardy.
- 'Born to Fight': Mark Hunt

- 'The Way of the Fight': Georges St-Pierre
- 'Iceman': Chuck Liddell
- 'Got Fight?: The 50 Zen Principles of Hand-to-Face Combat' - Forrest Griffin
- 'Let's Get It On!: The Making of MMA and Its Ultimate Referee': Big John McCarthy

Jeśli chodzi o boks to chętnie przeczytam:
'Moje siedem dekad w boksie' - Lou Duva
'Walki stulecia' - Andrzej Kostyra
'Życie na ostrzu noża' - Rafał Jackiewicz

Wychodzi też na polski rynek w kwietniu "Droga na szczyt" - Anthony Joshua. I w tym właśnie jest problem, że większość książek jest niestety angielskich i wychodzą takie na fali sukcesu jak było z Rondą, czy teraz Joshuą. Lou Duva pewnie ze względu na Andrzeja. Nawet pytałem się kiedyś o polskie wydanie książki Hardy'ego, ale odpowiedzieli standardowo - nie mamy takich planów. Czytam głównie jednak tych co mają się ku końcowi kariery choć niestety głównie tak wyglądają jak @respect napisał. Książki Tysona i Rondy oczywiście wciągnięte, choć Rondy mam po angielsku z Rewards i ciężko wyłapać wszystko, szczególnie te skróty myślowe i dlatego mam obawy przed ściąganiem ich z Amazona.
Jest kilka fajnych tytułów, ale tak jak mówisz nie ma tłumaczeń. Ja szczerze przyznam, że czytanie angielskich wersji nie sprawia mi takiej przyjemności. Nie znam języka w 100% i czasami jest to męczące. Kostyrę i Jackiewicza też bym wciągnął bo słyszałem dużo dobrych opinii.
 
Kamil Waluś, ale to raczej byłoby z kategorii 'dramat'. Historia o człowieku który miał marzenia, a jak sie skończyło to każdy już wie :matt:

Rozszerz, wiem kto to, ale opowiedz historię w skrocie
 
Back
Top