Konflikt Rosja-Ukraina

Różnica pomiędzy politykami na wschodzie a europejskimi: w Polsce jak jakiś polityk coś odwali to bronią go do upadłego. Nawet kiedy wygląda to żałośnie. Nigdy nie przyznawaj sie do błędu...
Rosja, Białoruś to ustawki, ale też Ukraina: Zełeński robił 14 h konferencje prasowe, gdzie zapraszał też krytycznych dziennikarzy i ich upokarzał ,,taki na twitterze byłeś pitbull a tutaj brakuje ci słów i robisz czerwony? Co łatwiej być kozakiem w internecie?".
Taki marketing polityczny byłby sukcesem w polskiej polityce? Lepper chyba kiedyś próbował to wprowadzić, Palikot też ale w jakimś dziwnym stylu

O nich właśnie pisałem kiedyś. Pod płaszczykiem "Bandery" kryją się wysoce uzbrojone i wyszkolone grupy przestępcze.
Na Ukrainie oligarchowie (tacy jak Patroszenko) mają swoje własne, prywatne armie, tak jak w Kolumbii, władza administracyjna to tylko marionetki.

Pamięta jeszcze ktoś (a może nawet nie wiedzieliście bo w TVN nie mówili), kilka lat temu regularne bitwy na drogach przygranicznych (z Polską) pomiędzy grupami przemytników a innymi przemytnikami oraz ich służbami? To były wojny gangów, strzelali do siebie z karabinów, padały trupy. Tuż przy granicy z Polską, było wtedy jakieś aj waj w Onecie albo Gazecie Wyborczej? Pewnie nie, a ja pamiętam.
Petroszenko to nie są jakieś grupy przemytników.
To wyższa liga robienia przekrętów a nie jakiś przemyt przy których polscy miliaderzy, czyściele kamienic jak w Warszawie to pikuś. Ci oligarchowie ukraińscy gdyby usłyszeli od swojego asystenta propozycje czyszczenia kamienic w stylu warszawskim to usłyszeliby: co mi dupe drobniakami zawracasz? :korwinlaugh: Taka skala...
Podczas debaty przed wyborami prezydenckimi na stadionie piłkarskim Zełeński mu nawrzucał ,,Ukraina jest jednym z najbiedniejszych krajem Europy z najbogatszym prezydentem, który nigdy nie wytłumaczył co do hrywny skąd to ma" :muttley:
BTW Zełeński chciał go wsadzić do pierdla i gdyby nie wojna to możliwe że by siedział, chyba nawet sąd miał rozpatrywać wniosek o aresztowanie, a Paweł Kowal wyrażał pełne wsparcie dla Petroszenki: już dziadowi ukraiński KOD się marzy...
Chociaż Zełeński został wypromowany na prezydenta dzięki serialowi Sługa Narodu, który leciał na stacji TV, której właścicielem jest oligarcha Igor Kołomojski, który miał duży udział w przepędzaniu Ruskich z rejonu donieckiego....
... a później Zełeński sie z nim pokłócił i...
...Kołomojski ma sankcje od rządu USA :brainoverload:

Gdyby Patryk Vega nagrał serial House of Cards wersja ukraińska: to w Polsce mówiliby ,,kurwa ale ten Vega odleciał", mimo że aby uzyskać taki efekt na serio nie trzeba byłoby kłamać...

Przeczytales w ogóle komentarze jakies pod tym jej wysrywem albo próbowałeś sam sprawdzić czy kk pomaga Ukraińcom? No nie szukałeś, czyli zachowujesz się tak samo jak ta idiotka ochojska. Ja sam mam daleko do kk i jestem pierwszy do tego żeby ich krytykować ale warto robić to tam gdzie ma się racje a nie powielać idiotyzmy wypisywane przez ludzi, którzy jawnie chcą skłócić ze sobą Polaków.
można lubić KK i nie, ale prawda jest taka, że ani WOŚP ani Polska Akcja Humanitarna Ochojskiej nie ma takich struktur jak Caritas i KK więc Ochojska się ośmiesza.
W Afryce też dzięki mocnej pracy KK w wielu rejonach jest mniejsza popularność islamu, a ci misjonarze uczą się kuźwa jakiś murzyńskich regionalnych języków, angielski w wersji afrykańskiej to jakaś masakra ciężka do zrozumienia -i uczciwie trzeba przyznać, że ci misjonarze są na serio mega ogarniętymi ludźmi, którzy mocno się poświęcają. Niestety dzięki biskupom KK ma gębę Głódzia i Dziwisza przez co tacy ludzie jak Ochojska mogą później siać niezgodę a lewicowi dziennikarze robić taką propagandę jakby na każdym placu zabaw za krzakami chował się ksiądz pedofil...


@klocuniek Ten konfederata zatroskany o los kukły już został wyrzucony z Konfy czy jeszcze nie?

View attachment 35047
Konfederacja i Razem mają największa liczbę wariatów na 1 tysiąc członków, ale tak uczciwie podchodząc do tematu: koleś 28 na liście. Da się wszystkich sprawdzić? Byłbyś w stanie gdybyś był odpowiedzialny za układanie list?
 
Różnica pomiędzy politykami na wschodzie a europejskimi: w Polsce jak jakiś polityk coś odwali to bronią go do upadłego. Nawet kiedy wygląda to żałośnie. Nigdy nie przyznawaj sie do błędu...
Rosja, Białoruś to ustawki, ale też Ukraina: Zełeński robił 14 h konferencje prasowe, gdzie zapraszał też krytycznych dziennikarzy i ich upokarzał ,,taki na twitterze byłeś pitbull a tutaj brakuje ci słów i robisz czerwony? Co łatwiej być kozakiem w internecie?".
Taki marketing polityczny byłby sukcesem w polskiej polityce? Lepper chyba kiedyś próbował to wprowadzić, Palikot też ale w jakimś dziwnym stylu


Petroszenko to nie są jakieś grupy przemytników.
To wyższa liga robienia przekrętów a nie jakiś przemyt przy których polscy miliaderzy, czyściele kamienic jak w Warszawie to pikuś. Ci oligarchowie ukraińscy gdyby usłyszeli od swojego asystenta propozycje czyszczenia kamienic w stylu warszawskim to usłyszeliby: co mi dupe drobniakami zawracasz? :korwinlaugh: Taka skala...
Podczas debaty przed wyborami prezydenckimi na stadionie piłkarskim Zełeński mu nawrzucał ,,Ukraina jest jednym z najbiedniejszych krajem Europy z najbogatszym prezydentem, który nigdy nie wytłumaczył co do hrywny skąd to ma" :muttley:
BTW Zełeński chciał go wsadzić do pierdla i gdyby nie wojna to możliwe że by siedział, chyba nawet sąd miał rozpatrywać wniosek o aresztowanie, a Paweł Kowal wyrażał pełne wsparcie dla Petroszenki: już dziadowi ukraiński KOD się marzy...
Chociaż Zełeński został wypromowany na prezydenta dzięki serialowi Sługa Narodu, który leciał na stacji TV, której właścicielem jest oligarcha Igor Kołomojski, który miał duży udział w przepędzaniu Ruskich z rejonu donieckiego....
... a później Zełeński sie z nim pokłócił i...
...Kołomojski ma sankcje od rządu USA :brainoverload:

Gdyby Patryk Vega nagrał serial House of Cards wersja ukraińska: to w Polsce mówiliby ,,kurwa ale ten Vega odleciał", mimo że aby uzyskać taki efekt na serio nie trzeba byłoby kłamać...


można lubić KK i nie, ale prawda jest taka, że ani WOŚP ani Polska Akcja Humanitarna Ochojskiej nie ma takich struktur jak Caritas i KK więc Ochojska się ośmiesza.
W Afryce też dzięki mocnej pracy KK w wielu rejonach jest mniejsza popularność islamu, a ci misjonarze uczą się kuźwa jakiś murzyńskich regionalnych języków, angielski w wersji afrykańskiej to jakaś masakra ciężka do zrozumienia -i uczciwie trzeba przyznać, że ci misjonarze są na serio mega ogarniętymi ludźmi, którzy mocno się poświęcają. Niestety dzięki biskupom KK ma gębę Głódzia i Dziwisza przez co tacy ludzie jak Ochojska mogą później siać niezgodę a lewicowi dziennikarze robić taką propagandę jakby na każdym placu zabaw za krzakami chował się ksiądz pedofil...



Konfederacja i Razem mają największa liczbę wariatów na 1 tysiąc członków, ale tak uczciwie podchodząc do tematu: koleś 28 na liście. Da się wszystkich sprawdzić? Byłbyś w stanie gdybyś był odpowiedzialny za układanie list?

Przeczytam całość za chwilę, ale odniosę się na szybko do pierwszego zdania do mnie: ja nie pisałem, że Poroszenko jest przemytnikiem. Ja wiem, że to jest gruuuuba ryba, ja pisałem ogólnie jak mafijnym krajem jest Ukraina i jakie rzeczy się tam dzieją. Tak jako ciekawostkę bo wiadomo, że w TVN to wszyscy usłyszą tylko, że "wszyscy ludzie będą braćmi" i takie tam :korwinlaugh:
 
Kilkanaście stron do nadrobenia.
Były jakieś konkretne informacje?

Ja teraz usłyszałem jak Komorowski mówi że Rosja się zbłaźniła , bo prosi KITAJCÓW o pomoc militarną.

Tu by za tych kitajców już był zgłoszony do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
 
Kilkanaście stron do nadrobenia.
Były jakieś konkretne informacje?

Ja teraz usłyszałem jak Komorowski mówi że Rosja się zbłaźniła , bo prosi KITAJCÓW o pomoc militarną.

Tu by za tych kitajców już był zgłoszony do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
poważnie tak powiedział? co kurwa? :korwinwhat:
 
Przeczytam całość za chwilę, ale odniosę się na szybko do pierwszego zdania do mnie: ja nie pisałem, że Poroszenko jest przemytnikiem. Ja wiem, że to jest gruuuuba ryba, ja pisałem ogólnie jak mafijnym krajem jest Ukraina i jakie rzeczy się tam dzieją. Tak jako ciekawostkę bo wiadomo, że w TVN to wszyscy usłyszą tylko, że "wszyscy ludzie będą braćmi" i takie tam :korwinlaugh:
wszystkie państwa byłego ZSRR to jakaś jeden wielki poligon mafijny chociaż, na Ukrainie jest mniejszy współczynnik zabójstw niż w Chicago -dokąd USA zmierza :muttley:
Niemcy arabskie klany, byłe sowieckie republiki to bandycka liga mistrzów a w Polsce: wielcy prawilniacy robiący wyścig u prokuratora kto pierwszy pójdzie na współprace :korwinlaugh:
 
Konfederacja i Razem mają największa liczbę wariatów na 1 tysiąc członków, ale tak uczciwie podchodząc do tematu: koleś 28 na liście. Da się wszystkich sprawdzić? Byłbyś w stanie gdybyś był odpowiedzialny za układanie list?

Ostatnie miejsce na liście jest spoko. Korwin wchodził z ostatniego. Proste że nie da się wszystkich sprawdzić, ale dziwnym trafem niektóre partie mają więcej dziwaków, inne mniej. Palikot był niezły w zbieraniu dziwadeł, teraz Konfederacja jest pierwsza w tej konkurencji
 
Ostatnie miejsce na liście jest spoko. Korwin wchodził z ostatniego. Proste że nie da się wszystkich sprawdzić, ale dziwnym trafem niektóre partie mają więcej dziwaków, inne mniej. Palikot był niezły w zbieraniu dziwadeł, teraz Konfederacja jest pierwsza w tej konkurencji
dlatego trzeba zmienić tą patologiczna ordynacje ale no samobójstwem było branie na listy narodowców i Braunowców. Te środowiska są jakimś magnezem na wariatów.
Kiedyś zaczepiłem jednego z narodowców startujących na listach Konfederacji, który napisał, że słowa działacza Młodzieży Wszechpolskiej ,,głupotą jest twierdzić, że Murzyn może być Polakiem" to nie jest rasizm JPDL
To już Roman Warszawski z jego tezami o patriarchacie jest normalniejszy chociaż odlatuje. Na wojnie idei niedługo ma być wywiad z tym kolesiem :korwinlaugh:

Mnie zastanawia czy jeśli byłby inny system finansowania partii to może udałoby się eliminować takie skrajne jednostki z list wyborczych. Ani amerykański ani polski system finansowania partii nie jest dobry...
 
wszystkie państwa byłego ZSRR to jakaś jeden wielki poligon mafijny chociaż, na Ukrainie jest mniejszy współczynnik zabójstw niż w Chicago -dokąd USA zmierza :muttley:
Przed samą wojną z magazynów zbożowych znikły gigantyczne ilości pszenicy. Oficjalnie myszy zjadły zboża...
 
codziennie wrzucam u siebie na profilu komentarz, budowany na podstawie bieżących materiałow z sc i moich subiektywnych opinii. Jak ktoś chce poczytać i się pospierać to zapraszam.

Nie eskalujmy. Rosja to zrobi, jak najedzie Suwałki. Niedziela.

Najważniejszą rolą Polski jest nie eskalowanie konfliktu. Nie denerwowanie Putina i pełna wstrzemięźliwość w zaangażowaniu militarnym w pomoc Ukrainie. Gówno prawda.

Już to pisałem i napiszę kolejny raz. Ósmego lutego nasz rząd wydał komunikat o rozpoczęciu przekazywania uzbrojenia Ukrainie (nie sprzedaży, a przekazywania w obliczu rosyjskiej inwazji). Możemy śmiało przyjąć tę datę jako nasze wejście do gry po stronie Ukrainy, a przeciwko Rosji. Jeśli to wydarzenie jest zbyt mało znaczące, to wybierz sobie inne spośród kilkunastu następnych takich jak pośrednictwo w przekazywaniu Bayraktarów, broni przeciwpancernej z Zachodu, czy w przemieszczaniu się ochotników, którzy chcą walczyć po stronie Ukrainy.

I tu się zatrzymajmy. Jesteśmy teraz 30 kilometrów od polskiej granicy. Już pewnie wiesz, że tam był ich obóz (ochotników wraz z instruktorami) i że został przez Rosjan zbombardowany (9 osób zginęło, a 57 zostało rannych). Dwa dni wcześniej w Łucku (110 km od granicy z polskiego Hrubieszowa) została ostrzelana fabryka Motor. To w niej produkowane są m.in. silniki RD-33 do samolotów MiG-29. A wczoraj wychodzi ta sprawa z Piskorskiem w otoczeniu pierwszej Damy. Żony Andrzeja Dudy, który w piątek podczas Zgromadzenia Narodowego miał takie płomienne przemówienie i taki był zdeterminowany w pomocy Ukrainie. Przecież to jawne lanie Polski, gołą, obsraną sowiecką dupą po zaskoczonej bladej twarzy.

Jak bardzo byśmy nie kochali gołąbków niosących pokój, jak bardzo byśmy nie chcieli konfrontacji militarnej tak bardzo przez szereg wcześniejszych działań i deklaracji już sobie zapewniliśmy, że Rosja o nas nie zapomni w kwestii zemsty. Pozostaje nam tylko iść do przodu i nawet być liderem w koalicji, byle tylko jak najbardziej osłabić pod każdym względem Rosję. Nie możemy jako państwo pozwolić sobie, żeby bombardowane były cele 20km od naszej granicy. To jest po prostu niedopuszczalne. Coraz więcej w rosyjskich mediach pojawia się wypowiedzi, które wskazują, że Ukraina to tylko pierwszy etap, a kolejny to np. wejście Rosji przez Przesmyk Suwalski.

Oburzenie, noty dyplomatyczne, przesunięcie wojsk w lewo, podniesienie gotowości kolejnego batalionu, telefony do sojuszników. A Rosja się śmieje i ma już plan na kolejne ruchy, po których z tępym wzrokiem będziemy mogli zadać tylko pytanie, ale jak to? Dlaczego?
Dlatego kurwa, bo to Rosja. Bo oni mają tam wyjebane na dzieci, cywilów, obiekty infrastruktury, szpitale, szkoły i NATO. Dobrze wiedzą jakim tokiem myślenia podąża Kasia z Kielc i Michał z Poznania. Zachodnim tokiem. Nie eskalujmy. Więc Rosja to zrobi.

Rosja też ostrzegła NATO, że będzie atakować konwoje ze sprzętem. Jeśli Rosja ostrzega, to znaczy, że ma już wycelowane rakiety, namierzone trasy i jest gotowa, żeby to zrobić. Ciekawe jak NATO odpowie na taki atak. Czy znowu będzie szok, niedowierzanie i manifestacje na social mediach, żeby nie eskalować konfliktu?

Na froncie jest różnie. Beznadziejnie w Mariupolu, chociaż w nocy pojawiła się informacja, że Ukraińcy odbili miejscowość Wołnowacha (40km na północ). Ta miejscowość przechodzi z rąk do rąk. Obie strony straciły tam wielu żołnierzy i wiele jednostek sprzętu. Największym przegranym i tak jest miasto, które będąc w środku teatru działań wojennych zostało prawie całkowicie zburzone.

W sobotę Ukraińcom udało się zestrzelić dwa rosyjskie śmigłowce Ka-52. W przypadku zestrzelenia samolotu Su-25 jest potwierdzenie, że to dwie polskie rakiety Piorun. Jedna kosztuje 500tyś złotych.

Z białoruskich szpitali w Mozyrzu i Homelu dochodzą informacje o setkach rannych rosyjskich żołnierzy. Na personel nałożona jest pełna blokada informacji, a placówki są strzeżone przez wojsko. Podobno Białorusini są przerażeni rozmiarem strat rosyjskich i to m.in. ma wpływ na ich wojsko, które kolejny dzień nie dało się sprowokować i wkroczyć na Ukrainię.

Ukraińcy biorą taki rozwój wydarzeń i przygotowują lasy na granicy z Białorusią. Robione są szykany. Drogi leśne są rozkopywane, a teren minowany. Przypomnę, że jeśli Białoruś, albo z Białorusi Rosjanie wkroczą od strony Brześcia to wojna będzie dosłownie pod polskimi domami.

Do Internetu cały czas wrzucane są filmy z rosyjskimi stratami. Od Kijowa przez Charków po (to jest coś niesamowitego) Mariupol. Ale Ukraina też zaliczyła spore straty. M.in. na rzecz Donieckiej Republiki Ludowej stracili kilkanaście jednostek sprzętu. To w tamtym regionie będzie coraz częstsze, gdyż potrzeba szybkiej ewakuacji (by nie wpaść w okrążenie) wymaga zostawienia żelastwa, które jest uszkodzone, utknęło, lub jest zbyt widocznym celem.

Tak jak wspomniałem wcześniej front wygląda różnie. Na północnym wschodzie niektóre jednostki rosyjskie wycofały się na terytorium Rosji, by przegrupować się i „złapać oddech”. Ale jest dużo informacji o braku woli walki. Dla takich, zbyt słabo zmotywowanych Rosjan – Kadyrow wysyła kolejny samolot ze swoimi Rosgwardzistami. Czeczeńcy mają podobno wyjątkowe zdolności w dyscyplinowaniu żołnierzy i motywowaniu ich do walki.

Wojna zatacza coraz większe międzynarodowe kręgi. Ukraińcy oprócz zachodniego NATO chcą wciągnąć do rozgrywki Turcję, która między innymi dostarcza im drony bojowe, ale z drugiej strony nie zamknęła przestrzeni powietrznej dla radzieckich aeroplanów. Zaczyna też dziać się na Bliskim Wschodzie. A coraz bardziej nerwowo na to wszystko patrzą Chiny.

Jeśli chcesz poczytać więcej fachowym, analitycznym językiem to możesz to zrobić np. na stronie Ośrodka Studiów Wschodnich.
Rosja pokazała, ze się chuja nadaje jedynie do tarcia chrzanu. Putin brał świat na huku. Za czasów zimnej wojny tez się prężyli jacy to silni nie są na pokaz, a w rzeczywistości nawet w połowie nie byli tak silni jak Stany.
 
"Czy Zełenski rządzi na Ukrainie?

:no no:":


jest możliwe...


W ogóle nie wiadomo czy Zalensky występuje w interesie Ukraińców. Lubię tego rodzaju retorykę. Co jest w interesie Ukraińców? Poddać się Rosji, zrobić to co Putin chce? Jeśli Zalensky i jego mocodawcy poprzez swoje działania nie pozostawili mu wyboru -Jakie to były działania? Chęć wydostania się z post-sowieckiej biedy i dołączenie do bogatego świata zachodu?
 

Interesujace w kontekscie niektorych opinii zamieszczanych tutaj.

a ponizej walka z dezinformacja w Polsce.

 

Interesujace w kontekscie niektorych opinii zamieszczanych tutaj.

a ponizej walka z dezinformacja w Polsce.


Tutaj raczej nikt nie nawołuje do nienawiści. Czym innym jest jednak nienawiśc a czym innym chłód
 
Last edited:
  • Like
Reactions: spa
Back
Top