Konflikt Rosja-Ukraina

byl problem demograficzny i nie ma. 500+ do usuniecia.

A tak serio to jezeli ktos mysli, ze dla Ukraincow Polska jest krajem docelowym, to nie jest powazny. Oni sie juz pewnie niemieckiego ucza.
2 miliony Ukroli w naszym kraju długo przed wojenką, przeczą twojej tezie. Niemcy nie są frajerami, przygraną co najwyżej najlepiej wykształconych. Motłoch zostanie dla nas.
 
Swojemu nóż w plecy, a obcemu język w tyłek, to motto części Polaków. Tej większej części.
Jeszcze do niedawna lewacka propaganda tresowała ludzi żeby myśleli i mówili, że kto bierze 500+ to patologia, "madki 500+" itd., dzisiaj nagle, 500+ dla madek Ukrainek to nie patologia, to "pomoc humanitarna". Do tego się dołoży tęczę, serduszka i już wszyscy szczęśliwi a ich próżność i ego nakarmione bo "pomagają" i "ratują".
 
2 miliony Ukroli w naszym kraju długo przed wojenką, przeczą twojej tezie. Niemcy nie są frajerami, przygraną co najwyżej najlepiej wykształconych. Motłoch zostanie dla nas.

Spytaj tych w Polsce co ich zatrudniaja, czy tak samo placza z tego powodu jak Ty. Wyksztalconym Ukraincom, ze znajomoscia jezykow jest latwiej, wiec Ci sei nawet na Polske nie ogladaja, bo dostana prace w kazdym miejscu w Europie.

Dla tych do pracy fizycznej i slabiej wyksztalconych Polska uruchomila specjalne procedury(bo u nas sie nie chce nikomu pracowac za "grosze"), jest im po prostu latwiej dostac pozwolenie na prace, wiec zostaja tutaj. Jezeli EU teraz otworzy rynek pracy dla nich to szybko sie Polska pozbedzie problemu Ukraincow. Nie martwcie sie. Co innego robic za 12zl/h u Polaka a co innego robic za 12euro/h u Niemca na budowie. (stawki z dupy bo nie znam sie na aktualnych, wiec mnie nie linczujcie). Wtedy dopiero bedzie placz. Jak teraz w Anglii jest "Polaku wroc", to zeby potem zaraz nie bylo "Ukraincu wroc".

Szkoda strzępić ryja,Polak jak zwykle ma wybiórczą pamięc,tzn Ruski nasz największy wróg przez 2 wojne,a co odjebali Ukraincy już pozapominali:facepalm:
Jeszcze bokiem nam wyjdzie te pomaganie,ale niestety większość tego nie widzi.

Wybiorcza Pamiec. Uwielbiam te stwierdzenia. Poczytaj o ukladzie ryskim na przyklad. Nikt nie mowi, ze nasza wspolna historia jest latwa. Duzo spraw jest wciaz nierozwiazanych. Ja uwazam jednak, ze przynajmniej w tym czasie sa inne priorytety.
 

Ekspert: Polska będzie obiektem rosyjskiej zemsty jeszcze przez wiele lat​

KLIK

Już się przesiadajcie na hulajnogi, onuce na nogi, bo zimą bez grzania w domu a zamiast cementu będzie krowia kupa jak w Afryce do budowy domu
:mamed: :fjedzia::waldeklaugh:
 
Last edited:
Wyksztalconym Ukraincom, ze znajomoscia jezykow jest latwiej, wiec Ci sei nawet na Polske nie ogladaja, bo dostana prace w kazdym miejscu w Europie.
Widzę, ze dane wziąłeś z Instytutu danych z dupy(tak jak My wszyscy, no offense) bo żadnymi statystykami nie można poprzeć Twojej tezy
 
Szkoda strzępić ryja,Polak jak zwykle ma wybiórczą pamięc,tzn Ruski nasz największy wróg przez 2 wojne,a co odjebali Ukraincy już pozapominali:facepalm:
Jeszcze bokiem nam wyjdzie te pomaganie,ale niestety większość tego nie widzi.
Rosja zawsze czekała na okazję, żeby Polskę rozpierdolić. Tak było, jest i będzie. Ukraina nie ma możliwości, żeby zagrozić bezpieczeństwu Polski. Dlatego na chwilę obecną lepiej się skupić na priorytetach.
 
Widzę, ze dane wziąłeś z Instytutu danych z dupy(tak jak My wszyscy, no offense) bo żadnymi statystykami nie można poprzeć Twojej tezy

Ze inzynierowie z Ukrainy nie maja problemu ze znalezieniem pracy w Europie? No nie maja. Tak samo jak inzynierowie z Polski.
 
Wybiorcza Pamiec. Uwielbiam te stwierdzenia
A jak to inaczej nazwać? Dużo osób kompletnie zbagatelizowało jedną z najpaskudniejszych zbrodni w historii.
Nikt nie mowi, ze nasza wspolna historia jest latwa.
Delikatnie kurwa mówiąc.
Ja uwazam jednak, ze przynajmniej w tym czasie sa inne priorytety
Nie mówię,zeby w ogóle nikomu nie pomagać,bo wszędzie są ludzie,ale niestety były juz sytuacje,gdzie Ukraincy robili ostatnio burdy np w Przemyślu i nie,nie chodzi mi o śniadych "Ukrainców"
 
Spytaj tych w Polsce co ich zatrudniaja, czy tak samo placza z tego powodu jak Ty. Wyksztalconym Ukraincom, ze znajomoscia jezykow jest latwiej, wiec Ci sei nawet na Polske nie ogladaja, bo dostana prace w kazdym miejscu w Europie.
Ale o czym ty w ogóle mówisz? Najpierw twierdzisz, że będzie okej, bo większość chce dać dyla gdzie indziej, a teraz odwracasz kota ogonem, że tu są, bo ktoś ich zatrudnia. Skoro mieliśmy potop ukrainski długo przed wojenką, tzn, że nie jest im tak źle jak raczysz sugerować. Zostaniemy z dwoma milionami minimum razy dwa. Minimum. Zostaniemy, bo jako państwo nie robimy absolutnie nic, by ich pachąć gdzieś dalej. Unia znalazła frajerów, którzy za kasę i poklepanie po ramieniu, gotowi są zostać z tym gigantycznym problemem i pozować na bohaterów.
 
W Sejmie banda czworga licytuje się kto więcej!!

Idol @Karateka@ pokroju Gawkowskiego mówi, że w Polsce będzie milion a później i więcej Ukraińców więc trzeba zrównać ich prawa z prawami Polaków w każdym aspekcie!

Kolejny idol z PO wychodzi i mówi, że Ukraińcy swoje oszczędności przywieźli w Hrywnach, a kurs jest bardzo niski więc co... więc coś im trzeba dać!

Rzygać mi się chce jak to widzę. Właśnie na naszych oczach przeprowadzana jest operacja wymieszania Polaków z Ukraińcami i ujednolicenie wszystkich w naszym kraju na nasz koszt.

Wszystko pod pięknymi hasełkami o pomocy i dobrych serduszkach, propaganda najniższych lotów dla kobiet, dzieci i karateków... żałośni są ludzie, którzy temu przyklaskują.
A CO JA MÓWIEM ? CO ?
ZROBIĄ POLIN Z RESZTEK PO UA i POLSCI
Ale nie ! Wy swoje na spółkę z tęczowymi dzieciakami.
Onuce, źli ludzie nie adoptują psów i nie oddają dobytku Ukraińcom.
 
Last edited:
Ale o czym ty w ogóle mówisz? Najpierw twierdzisz, że będzie okej, bo większość chce dać dyla gdzie indziej, a teraz odwracasz kota ogonem, że tu są, bo ktoś ich zatrudnia. Skoro mieliśmy potop ukrainski długo przed wojenką, tzn, że nie jest im tak źle jak raczysz sugerować. Zostaniemy z dwoma milionami minimum razy dwa. Minimum. Zostaniemy, bo jako państwo nie robimy absolutnie nic, by ich pachąć gdzieś dalej. Unia znalazła frajerów, którzy za kasę i poklepanie po ramieniu, gotowi są zostać z tym gigantycznym problemem i pozować na bohaterów.

Masz racje. Blad taktyczny z mojej strony. Dalem sie wciagnac w dyskusje o sprawach, o ktorych nie mam pojecia. Daj mi chwile na korekcje pogladow..........i juz.

Ukraincy zli, zabierac nam kobiety i prace. My za to placic. Rozumiec przekaz.

Tak mi sie jeszcze przypomnialo:

 
Pamiętam jak dobre kilka lat temu Jaśkowski i inni wypisywali, że Żydzi zasiedlą Ukrainę i się zastanawiałem, co oni kurwa zrobią z Ukrami. Teraz już wiadomo co :beczka:
Chodzi Ci może o niebiańską jerozolime?:beczka:
Teoria gruba ale z datą się mocno nie pomylili hehe
 
2 miliony Ukroli w naszym kraju długo przed wojenką, przeczą twojej tezie. Niemcy nie są frajerami, przygraną co najwyżej najlepiej wykształconych. Motłoch zostanie dla nas.
A tu się kolego prawdopodobnie mylisz, bo ci wykształceni z językami to raczej będą szukać pracy po różnych hubach czy innych korporacyjnych SSC, których najwięcej masz w Europie Środkowej, tj. u nas, w Czechach, na Węgrzech czy w Rumunii. Tak się składa, że załapanie się na etat w korporacji na zachodzie to nie jest takie hop siup i raczej z dupy do HQ większej firmy czy banku się nie dostaniesz znając jedynie angielski bez uprzedniego doświadczenia w wyżej wymienionym centrum, która świadczy szereg usług z zakresu finansów, HR czy łańcucha dostaw na zasadzie outsourcingu czyli pełne spektrum korporacyjnego pierdolamento. Więc akurat ta tania ukraińska siła robocza na zachodzie może się cieszyć dużym popytem. Na pewno będą tańsi niż pracownicy fizyczni z krajów, które dołączyły do UE po 2004.

Oni poszaleli tam na górze. Te świadczenia socjalne to już jest jakieś kuriozum, nie wiem, zakładam, że gdyby nie ukraińskie prawo to zaraz by paszporty oferowali im wszystkim. Jakby mało już było rozdawnictwa pieniędzy wypracowanych przez uczciwych ludzi dla nierobów w tym kraju. Niby te nasze świadczenia to jest chuj względem tego co można dostać na zachodzie, ale takie deklaracje w dobie potężnej inflacji, z prawdopodobieństwem odcięcia od kacapskiego gazu to jest kurwa samobójstwo.

Ja całkowicie popieram ideę pomagania tym ludziom. Nawet sobie nie potrafię wyobrazić, że coś takiego mogłoby spotkać mnie czy moich bliskich, że trzeba by było spierdalać przed wojną. Sam nie widzę niczego złego w podrzuceniu lekarstw, jedzenia czy jakiejś odzieży jednej czy drugiej rodzinie. Dotychczas spotkałem się z nastrojami, że to tylko tymczasowe, nie chcą w żaden sposób się rozgaszczać, bo planują wrócić do domu jak to się uspokoi. Nie mam jak tego zweryfikować, ale chciałbym wierzyć, że taka retoryka to nie jest zwykły pic na wodę.
Reasumując - dalej kibicuję w tej wojnie Ukraińcom. Jakoś ciężko mi przejść obojętnie wobec starej radzieckiej szkoły bombardowania obiektów cywilnych pod pretekstem misji pokojowej. Mogę ich nie lubić, ale jestem pełen podziwu dla armii, która miała być jakimś postsowieckim reliktem i zostać zjedzona w przeciągu kilku dni. Uważam, że lepiej mieć za sąsiadów niepodległych rezunów niż kolejne satelickie państewko ala Białoruś kierowane prosto z Kremla.
A jak nie lubicie jednych czy drugich to na pocieszenie - w obleganym przez kacapów Mariupolu broni się Batalion Azov. Jakie to jest dziadostwo możecie sobie wygooglowac. Tak więc co by się nie działo, któreś kurwy dziś pozdychają. :)
 
A tu się kolego prawdopodobnie mylisz, bo ci wykształceni z językami to raczej będą szukać pracy po różnych hubach czy innych korporacyjnych SSC, których najwięcej masz w Europie Środkowej, tj. u nas, w Czechach, na Węgrzech czy w Rumunii.
Okej, ale jeszcze raz przeczytaj co napisałem.

Niemcy nie są frajerami, przygraną co najwyżej najlepiej wykształconych. Motłoch zostanie dla nas.

Wykształcony Ukrainiec znajdzie wszędzie robotę, ale Niemiec będzie celował wyłącznie właśnie w takich, bo motłochu ma aż nadto.
 
Okej, ale jeszcze raz przeczytaj co napisałem.

Niemcy nie są frajerami, przygraną co najwyżej najlepiej wykształconych. Motłoch zostanie dla nas.

Wykształcony Ukrainiec znajdzie wszędzie robotę, ale Niemiec będzie celował wyłącznie właśnie w takich, bo motłochu ma aż nadto.
Przecież jakimś uber-wykształconym naukowcom i ukraińskiej elicie intelektualnej to zaraz co lepsze uczelnie wyższe będą oferować posady, bo nie dość, że to dobry PR, to jeszcze wzmocnienie kadry akademickiej jakimś mądrym gościem wydatnie wzmocni prestiż takiego uniwersytetu.
Ja jedynie zauważyłem, że popyt na tanią siłę roboczą na zachodzie może być duży. I prawdopodobnie będzie. Zwykły Ukrainiec, który zna język angielski, skończył studia i ogarnia excela zawsze znajdzie robotę w korporacji, czy jest wojna, czy jej nie ma. Chyba lekko przespałeś proces globalizacji rynku pracy.


Odniosę się jeszcze do jednej kwestii:
Niemcy nie są frajerami, przygraną co najwyżej najlepiej wykształconych. Motłoch zostanie dla nas.
Tak jak przygarnęli te zastępy z Syrii czy innego Libanu? Sami inżynierowie i lekarze :beczka:
 
Rozpierdolili temat no, jeszcze parę dni temu można było tutaj zasięgnąć konkretnego info o tym co się dzieje, a teraz to najazd jaśnie oświeconych... Ktoś powinien zrobić tu porządek. 12 lat na tym forum, nigdy nie dałem nikomu ingora, aż do teraz. zaraz połowa użytkowników będzie w ignorach
 
Rozpierdolili temat no, jeszcze parę dni temu można było tutaj zasięgnąć konkretnego info o tym co się dzieje, a teraz to najazd jaśnie oświeconych... Ktoś powinien zrobić tu porządek. 12 lat na tym forum, nigdy nie dałem nikomu ingora, aż do teraz. zaraz połowa użytkowników będzie w ignorach
Jak ty żeś się uchował? 12 lat i 70 komentarzy? Niektórzy tyle w dzień robią. W jednym temacie
 
Back
Top