Konflikt Rosja-Ukraina

Chyba znowu na kogoś napadli w Bydgoszczy. Ogółem wiecie co jest najlepsze... że w nocy ze środy na czwartek śniło mi się, że Olszański został ministrem obrony, a ten jego durny kolega szefem MSZ i zaatakowaliśmy Ukrainę w efekcie jako bratnia pomoc dla... narodu rosyjskiego.
Wyobraziłem go sobie właśnie jako ministra obrony ja pierdole xd.

Za słownictwo. A jakimś linkiem do tej oceny jaszczurskiej kolega poratuje?
tutaj chociazby
 
Nie szydera ale właśnie ta nieufność. Właśnie o to mi chodzi, patrzam na każde źródło info jakie się da ale właśnie ta nieufność każe mi podważać ten przekaz i wygląda na to, że słusznie. Nie twierdzę, że nie ma wojny, chciałem tylko się podzielić tym co już wszyscy wiemy, żeby nie wierzyć w to co pokazują w tv, a wiemy również, że w cholerę ludzi stąd właśnie czerpie informacje, a przekaz jest dramatyczny

Widać gołym okiem brak rzetelności w ukazywaniu tego co się dzieje mediach.
To jest tak, że najazd Putina ogólnie jest karygodny i to każdy wie. I trzeba ich jechać i słusznie.
Tyle, że dziennikarzom brak chłodnej głowy i obiektywności. Tyran najechał, więc bombardujemy w niego, czym się da. A czy to czasem nie fejk, niepotwierdzona informacja, czy Ukraińcy nie koloryzują za bardzo, to się nie szczypią tylko walą w ruskich na okrągło.

Z obiektywnością dziennikarską to jest słabo na tym tle.
 
Wyobraziłem go sobie właśnie jako ministra obrony ja pierdole xd.


tutaj chociazby

Nu ale to łun tu jeno chaotycznie polepił to co Stanisław powtarza od lat. Tak to ja tysz potrafie. Rozumiem, że teraz jest już sobą i mówi to co sam myśli. Dobrze, że siedzi.
 
  • Like
Reactions: jut
Osadowski co wymachiwał bronia pod aresztem gdzie siedział Jaszczur
Jest wideło z zaczymania i tam mu milicjant muwi za co go zebiera. A gnatem machał i twierdził, że szarnoprohofce bardziej niebezpieczne od nabojowych to czemu je nosić moszna, a nabojowych niemoszna. Dobry wariat.
 
Nu ale to łun tu jeno chaotycznie polepił to co Stanisław powtarza od lat. Tak to ja tysz potrafie. Rozumiem, że teraz jest już sobą i mówi to co sam myśli. Dobrze, że siedzi.
a To jest podobno z 2016 roku. I o jakiego Stanisława Ci chodzi? Na pewno jedno w tym filmie mówi od rzeczy. Nie dopuścić do wojny u siebie. DObrze, ze siedzi.
 
comment_1645872725FcxL1Bg3PvaDQFmn7jfYfg.jpg
 
a To jest podobno z 2016 roku. I o jakiego Stanisława Ci chodzi? Na pewno jedno w tym filmie mówi od rzeczy. Nie dopuścić do wojny u siebie. DObrze, ze siedzi.
Bardzo bobrze, że siedzi rosyjska onuca. Wojna musi być i niezwyciężeni Polacy czerwono biała husaria pójdą na ruska z otwartą przyłbicą. Rosja to słoń na glinianych nogach i Ameryka bomby, Anglia dosyć złota ma będzie Polska ucha cha.
Przecież Polacy lubią mieć wojny u siebie i ginąc za Amerykę.
 
Michalkiewicza. Słowo w słowo, niektóre zdania powtarza. Mowi do rzeczy bo odtwarza czyjeś myśli. Jak sam mówi i myśli to sami wiecie jak to wygląda.
O to jego tez nie darze sympatią zbyt wielką.
Bardzo bobrze, że siedzi rosyjska onuca. Wojna musi być i niezwyciężeni Polacy czerwono biała husaria pójdą na ruska z otwartą przyłbicą. Rosja to słoń na glinianych nogach i Ameryka bomby, Anglia dosyć złota ma będzie Polska ucha cha.
Przecież Polacy lubią mieć wojny u siebie i ginąc za Amerykę.
Ja to podtrszymuje swoje zdanie, że w razie jakiejkolwiek wojny priorytetem będzie rodzina a nie Ojczyzna.

Jak wygląda sytuacja ze SWIFTEM? Dalej tylko gadanie i gadanie?
 
Jak wygląda sytuacja ze SWIFTEM? Dalej tylko gadanie i gadanie?

Niemcy podobno zaczynają mięknąć i są skłonni rozmawiać na ten temat. Natomiast Węgrzy straszą vetem w sprawie SWIFT.

Wyłączenie Rosji z systemu SWIFT może zostać przyjęte w najbliższych dniach, w zależności od postępowania Rosji - poinformował w piątek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell po spotkaniu szefów MSZ państw członkowskich w Brukseli

Cypr i Włochy zmieniły zdanie i mówią że są za. Niemcy się zastanawiają, Węgrzy wciąż na nie. Naciski trwają. Może się uda.
 
Last edited:
No nie no, żadne złote myśli...

No sam nie wiem. Paczam na tv i tam ciągle nagłówki i gadanie, że Kijów bombardowany, atakowany, ciężkie walki w Kijowie... a w tle zdjęcia i filmiki z innych miejsc, jak Charków, zapętlane już od kilku dni. Ten cały Bojanowski stoi na ulicy a tam normalnie auta jeżdżą, żadnych zniszczeń. Ja wiem, że to duże miasto itd. ale jak był Majdan to relacja z walk była niemal na żywo a tu nic, tylko opowieści, zdjęcia skąd indziej. W tle cisza i spokój, żadnych wybuchów, pocisków, samolotów. Tak wygląda najeżdżane miasto?
No nie wiem.
Dzisiaj w kółko puszczają krótki filmik jak jakaś rakieta trafia w blok.
Akurat stał tam gościu z kamerą, jedna rakieta z za kamery, w opuszczony blok więc żadnych ofiar... żadnych więcej pocisków, rakiet, wybuchów, tylko ta jedna, akurat tam. I teraz w tv mają materiał i puszczają to w kółko i ta dramaturgia w przekazie i głosie... w necie jakieś krótkie filmiki nie wiadomo skąd i co tak na prawdę pokazują. Jakby je włączyć bez komentarza prezenterów tv to nikt by się nie domyślił co w ogóle ogląda.

No sam nie wiem, dziwnie to wygląda. Jakby przekaz nie pokrywał się z materiałami wizualnymi...

O to jego tez nie darze sympatią zbyt wielką.

Ja to podtrszymuje swoje zdanie, że w razie jakiejkolwiek wojny priorytetem będzie rodzina a nie Ojczyzna.

Jak wygląda sytuacja ze SWIFTEM? Dalej tylko gadanie i gadanie?
Ponoć już tylko Węgrzy blokują.
 
Bardzo bobrze, że siedzi rosyjska onuca. Wojna musi być i niezwyciężeni Polacy czerwono biała husaria pójdą na ruska z otwartą przyłbicą. Rosja to słoń na glinianych nogach i Ameryka bomby, Anglia dosyć złota ma będzie Polska ucha cha.
Przecież Polacy lubią mieć wojny u siebie i ginąc za Amerykę.
Który tam tytka podrabia? Rudy?
 
Radio Wnet właśnio podało, że Węgry zadeklarowały że nie będą blokowały sankcji na SWIFT!

Pozostali tylko Niemcy
 
Wyłączenie Rosji z systemu SWIFT może zostać przyjęte w najbliższych dniach, w zależności od postępowania Rosji - poinformował w piątek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell po spotkaniu szefów MSZ państw członkowskich w Brukseli
Jako, że info z TVN czy Onet jest dla ciebie prawdą objawioną, to rzucę ci info z innego źródła, też ze stajni "wolne media"(GW) :D Pamiętaj, że trzeba jednomyślności, by wywalić kogoś z systemu SWIFT.

Minister spraw zagranicznych Węgry Péter Szijjártó zaprzecza, by jego kraj zablokował odcięcie Rosji od systemu międzybankowego SWIFT. O blokadzie ze strony Węgier pisał wczoraj na Twitterze lider PO i Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. - To kłamstwo, tak się nie stało. Węgry nie wypowiadały się w tej sprawie, w żaden sposób nie było sytuacji decyzyjnej, więc to jest kłamstwo - stwierdził węgierski minister.
 
To jeszcze jakby Turasy cieśnini poblokowały...
Ale to nie był przypadkowy statek tylko należący do jednej z firm na którą nałożyli sankcję

Jeszcze tak dobrze nie ma że wszystko im odetną

A Turasy w sumie mogą bo im tankowiec zaatakowali

Pozostali tylko Niemcy
Niemcy od wczoraj mówią że nie będą blokować odcięcia ruskich od SWIFT'u :fjedzia:
 
Back
Top