Konflikt Rosja-Ukraina

Mnie rozpierdala nastawienie naszych mediów. Słuchamy w pracy RMF i tam ciągle jest mowa, że Ukry zlikwidowali tylu a tylu najeźdźców, tyle a tyle sprzętu. Oczywiście cisza przy tym, praktycznie brak info, o stratach obrońców. Jak już to mordach na cywilach ze strony FR. Ta wojowniczość wylewająca się z mediów mnie osłabia i wkurwia. I wszystko doprawione śmieeszkowaniem z Putina i jego wojska. Ja rozumiem, że propaganda itd, ale to jest wręcz żałosne.
 
Wpuszczamy wszystkich a później się zobaczy?
Złotówka pada na ryj. Przed nami kłopoty enwrgetyczne. Przed całá europą, tak właściwie. Inflacja wyjebie jeszcze bardziej. Zaraz siądzie gospodarka a nam się spierdoli kilka milionów nierobów, którzy przez cale lata mieli wyjebane na Polaków. Jakoś z kwestią Wołynia kazali nam wypierdalac a teraz najlepsi partnerzy? Wyobrażasz sobie, że teraz, gdy są w ogniu walki wjeżdżaja tam polskie oddziały rzezimieszków i urządzają sobie sport kto w bardziej pojebany sposób odkurwi każdego ukra jaki się nawinie, bo idziemy po nasz Lwów? A kiedy ich sytuacja z Rosją minie każemy im się pierdolić. Oni z wdzięczności po wielu latach pomagają nam w przypadku najazdu na Polskę obcych wojsk i zapominają o rzezi lwowskiej.

W kwestii Wołynia myślę, że Winnicki, z którym w 99 procentach spraw się nie zgadzam napisał idealnie:

 
Mnie rozpierdala nastawienie naszych mediów. Słuchamy w pracy RMF i tam ciągle jest mowa, że Ukry zlikwidowali tylu a tylu najeźdźców, tyle a tyle sprzętu. Oczywiście cisza przy tym, praktycznie brak info, o stratach obrońców. Jak już to mordach na cywilach ze strony FR. Ta wojowniczość wylewająca się z mediów mnie osłabia i wkurwia. I wszystko doprawione śmieeszkowaniem z Putina i jego wojska. Ja rozumiem, że propaganda itd, ale to jest wręcz żałosne.

Jest bardzo dużo propagandy. Specjaliści już pierwszego dnia mówili, że strona Ukraińska przyjmie taką taktykę informacyjną: informować tak by zwiększać morale Ukraińców. Dlatego trzeba źródła ukraińskie sprawdzać 3 razy. Należy również pamiętać, że nie wszystko widzimy. Tak gdzie jest linia frontu, tam nie ma telefonów. Na wschodzie ruscy wszystko lepiej zaplanowali i zmobilizowali lepsze sprzętowo i pod względem wyszkolenia jednostki, również plan taktyczny został lepiej przygotowany. Trzeba o tym pamiętać. Jesteśmy informowani o sukcesach Ukraińców, ale to Rosja wygrywa, miejmy nadzieję że będzie pat albo przynajmniej zwycięstwo pyrrusowe ruskich
 
nie jestem zafiksowany, po prostu nie kupuje tej nachalnej propagadny pro-ukrainskiej. Bardzo podobnej do tej poprzedniej covidowej. Ten sam schemat, te same narzedzia. Nikt nie bedzie mi wmawial kogo ja mam lubic czy nienawidzic. Nie bede sie powtarzal jakie jest moje zdanie na temat calej tej sytuacji, pisalem o tym wczesniej.
Podałem informację z pierwszej ręki, od kumpla, który osobiście ich zatrudnia.

Ale możesz wierzyć w co chcesz.
 
Panowie, więcej wiary we własne sily, będzie dobrze. Świat się nie zawali roboty nie stracicie. I tak jak PiSu niecierpie tak trzeba przełknąć gule i powiedzieć że się umieli zachować i pięknie wypłacili reszcie zasypanej Unii zajętej legalizacja 34 plci plaskacza na otrzeźwienie, zmusili do mobilizacji dając sami przykład. I okazało się że nasze straszenie od lat Rosja nie było brakiem tolerancji a po prostu odrobiona lekcja historii. Mi babcia która była wywieziona do Kazachstanu od zawsze mówiła że Rosja to stan umysłu i nie ma z nią pertraktacji czy sojuszy, tylko poddaństwo.
 
Nie wiem jak to się skończy ale Ukraina to w jakiejś formie przetrwa, a efektem tej wojny będzie większa jedność. Do tego będą mieli nowych bohaterów, autorytety i mit do którego będą mogli się odwoływać. Bandera nie będzie im już potrzebny.
 
Co do Ukraińców w Polsce to trzeba im przyznać imponują mi. Wczoraj znajoma która wynajmuje mieszkanie ukraińskiemu małżeństwu dostała telefon, czy mogą przyjąć matkę z dzieckiem (a kawalerka ma 18m2). W moim bloku mieszka małżeństwo i jego już od jakiegoś czasu nie ma. Jego żona z jakąś kobietą niosła dary w kilku torbach.
W pracy żony jakaś stażystka czy recepcjonistka Białorusinka do swojej kawalerki też ileś tam osób przyjęła. Organizują pomoc nie tylko uchodźców, ale również tam walczącym. Poprosiła o takie rzeczy jak śpiwory latarki, baterie itp.
Kumpel ma dziewczynę Ukrainkę i codziennie na granice śmigał. U mich dom pełen ludzi.
Słyszałem od kumpli i klientów, że Ukraińcy masowo powyjeżdżali bronić kraju.

Putin zrobił coś czego nikomu innemu się nie udało:
1. Zjednoczył Ukraińców
2. Zjednoczył Polaków
3. Pokazał obłudę Zachodu
4. Być może sam na siebie sprowadzi samobójcę
 
Wpuszczamy wszystkich a później się zobaczy?
Złotówka pada na ryj. Przed nami kłopoty enwrgetyczne. Przed całá europą, tak właściwie. Inflacja wyjebie jeszcze bardziej. Zaraz siądzie gospodarka a nam się spierdoli kilka milionów nierobów, którzy przez cale lata mieli wyjebane na Polaków. Jakoś z kwestią Wołynia kazali nam wypierdalac a teraz najlepsi partnerzy? Wyobrażasz sobie, że teraz, gdy są w ogniu walki wjeżdżaja tam polskie oddziały rzezimieszków i urządzają sobie sport kto w bardziej pojebany sposób odkurwi każdego ukra jaki się nawinie, bo idziemy po nasz Lwów? A kiedy ich sytuacja z Rosją minie każemy im się pierdolić. Oni z wdzięczności po wielu latach pomagają nam w przypadku najazdu na Polskę obcych wojsk i zapominają o rzezi lwowskiej.
Dodaj do tego gigantyczną przestępczość na Ukrainie, której główni bohaterowie lada moment pojawią się w Polsce. Część więzień już otwarta ze względu na działania wojenne. Reszta pewnie tylko kwestią czasu.
Już w 2018r był z tym problem.

https://www.rp.pl/kraj/art9650481-ukraincy-kroluja-w-policyjnych-statystykach

Naprawdę, kto młody, zna języki i wyuczony zawód mający wzięcie za granicą, niech stąd jak najszybciej spierdala, bo szykuje się konkretny armagedon.
 
Panowie, informacje o grupkach uchodźców „innych nacji” (tak to nazwijmy - wiecie o co chodzi) napadających, na ludzi, sklepy itp są prawdziwe. Już mieliśmy kilka napadów na apteki, w tym z użyciem noża. Dementowanie tego w mediach to tylko mydlenie oczu i uspokajanie opinii publicznej.
 
Panowie, informacje o grupkach uchodźców „innych nacji” (tak to nazwijmy - wiecie o co chodzi) napadających, na ludzi, sklepy itp są prawdziwe. Już mieliśmy kilka napadów na apteki, w tym z użyciem noża. Dementowanie tego w mediach to tylko mydlenie oczu i uspokajanie opinii publicznej.
Gdzieś jest artykuł że jeden ze studentów ratownikowi palca odgryzł
 

 

Szwecja i Finlandia w NATO to koszmar strategiczny dla Rosji. Kaliningrad odcięty, prawie cały Bałtyk tak samo i długa granica z nowym państwem natowskim. W takim wypadku nawet jak urwie trochę Ukrainy to bardzo dużo straci w tamtej części Europy.
 
@Karateka@ jest na mnie zły za te słowa bo mimo, że znam Ukraińców lepiej niż on, moja rodzina ma z nimi "nieprzyjemną" historię to i tak mam narazić bezpieczeństwo swoje, żony i dzieci oraz kochać Ukraińców bo tak mówią w TV i jest to jedyna słuszna retoryka!

Otwieraj drzwi, szykuj żonę i milcz ruska onuco! Aha i ręką do szczepienia! Raus!

:beczka:
 

Attachments

  • IMG_20220302_113936.jpg
    IMG_20220302_113936.jpg
    118.3 KB · Views: 40
Pomoc pomocą, ale nie na hurra. Jestem pewien,że gdyby sytuacja była odwrotna to zaden ukr by palcem nie kiwnął tylko ograbił co się da i spierdolil do siebie. A przy okazji urządzili by rzeź sanocką żeby jeszcze coś uszczknąć, a wiadomo, że w pierwszej kolejności by brali "that hot shit"
 
Pomoc pomocą, ale nie na hurra. Jestem pewien,że gdyby sytuacja była odwrotna to zaden ukr by palcem nie kiwnął tylko ograbił co się da i spierdolil do siebie. A przy okazji urządzili by rzeź sanocką żeby jeszcze coś uszczknąć, a wiadomo, że w pierwszej kolejności by brali "that hot shit"
Bez przesady
 
Back
Top