Konflikt Rosja-Ukraina


Dobra w sumie uczciwie mówiąc to czasu zamachu na irańskiego generała też tak myślałem :muttley:



Już wiadomo jak to z tym pfizerem.
View attachment 35555

"Podsumowując, pomimo tego, że oświadczenie Pfizera pojawiło się dopiero 2 tygodnie od agresji Rosji na Ukrainę, w żaden sposób nie ogłasza ono pozostania na rynku rosyjskim"
No jak nie ogłasza xDDDD

I
 
@Dzihados zamykam odpowiedź dla Ciebie w spojler, by z wiadomych względów oszczędzić ludziom scrollowania. (czas czytania - ok. 4 minuty ;-) Poważnie!
@klocuniek
Ja autentycznie nie wiem wiem o co ci chodzi.
Konkretnie - odnośnie czego?
JA osobiście nie mam dylematu, który system jest gorszy, pomimo rzeczy, oj wielu, które mi nie pasują w tym systemie w którym obecnie żyję.
Również nie mam takiego dylematu. Nie wiem czy wspominasz o tym z dobitnym "JA", sugerując, że niby ja mam taki dylemat? Rozwieję więc Twoje ewentualne sugestie - NIE, nie mam takiego dylematu, tutaj się zgadzamy.
uslyszalem że "poznales moja prawdziwa twarz"
Fałsz. Napisałem:
Ty personalnie do mnie masz jakieś urojone uwagi, że nie miałbym z tym problemu. WTF? Gdy emocje wojenne w grze, jak widać maski opadają. Przykre.
Tak więc w związku z Twoim poniższym pytaniem i prośbą o wyjaśnienie:
To jest bardzo tytkowe: jestem piątą kolumną, żymianinem, upaińcem? Zakamuflowanym sługą Sorosa? Drugim kontem karateki? Napisz moze o swych obawach wprost, od zgadywania co siedzi komuś w bańce to już mam żonę.
Chyba trochę przejąłeś te rozkminy żony ;) bo utożsamiasz mój powyższy zwrot z tytkowymi obiektami myślowymi ;) Ok - bez żartów - żyjemy jak wiesz w czasach silnie niespokojnych bombardowani różnorakimi informacjami (prawda/fałsz), występowanie nieco większych niż zwykle emocji w takich warunkach jest nieuniknione. Dlatego, wtedy - w związku z tą Twoją
sugestią, że niby nie miałbym problemu z napierdalającymi gradami 100m pod moim oknem - również w emocjonalny sposób zareagowałem kminiąc, że nie jesteś taki grzeczny jak sobie wyobrażałem i potrafisz przypierdolić komuś łatkę bez uzasadnienia merytorycznego - z napisem "o co ten krzyk z tym ruskim mirem, przecież po prostu to tylko grady odpalają pod moim oknem". Nie zasłużyłem sobie na przypięcie takiej łatki stwierdzeniem faktu przedstawionego na tym filmiku, który opisałem. Dlatego - emocje wojenne, maski opadają, czyli - Dzihados jednak nie taki do końca uczciwy ;) Ale nie mam z tym problemu, nie ma sprawy - każdy jest ciekawy ;) Rozumiem też, że po prostu w emocjach opacznie mogłeś zrozumieć mój opis i wypaliłeś, że "nie miałbym z tym problemu". :beer:
uslyszalem że "potwierdzam jakies twoje obawy".
A moją odpowiedź przecież czytałeś w związku z Twoim wpisem o biciu, obnażaniu, przywiązywaniu? Gdy jedynie zareagowałeś zdziwieniem, napisałem:
mam nadzieję, że gdy znajdziesz jutro czas - wyjaśnisz. Obecnie bowiem, formą lajka potwierdzasz jedynie moje obawy.
Przypominam post:
Moje obawy dotyczyły podejrzeń, że możesz uznawać akty przywiązywania i obnażania dzieci do słupów, bicie na ich oczach rodziców za humanitarne. Napisałeś bowiem:
to za wojenny szaber to chyba i tak humanitarnie?
W związku z powyższym chyba nie uważasz, że nie miałem prawa do takich podejrzeń?
Dodatkowo robisz coś z czego aptekarsko i bezlitośnie rozliczasz innych wobec siebie : wkladasz w moją klawiaturę ;) słowa, ktorych nie napisalem.
uuuu, to tutaj poproszę o przykład. Musiałbym być mocno pijany, by zrobić coś takiego, tym bardziej Dzihadosowi ;)
W tym watku - dla wielu - jesli zafoliowanych osob nie ma na tych miejskich kamerkach 24/7 to sie nie wydarzylo. Tak jak inwazja. Odwróciłem lustro i poprosilem - spojrzcie jak to wyglada. Pokazujesz filmik, ktory byc moze pokazuje totalną ustawkę, a byc moze prawdę (no, co najwyzej: jej 3 sekundową czesc). Juz na poczatku konfliktu bylo kilka zdjec oraz filmow z tym foliowaniem, ale co ciekawe - bez dzieci. Teraz sa z dziecmi. Być może sytuacja spoleczna się podkręca, być może podkręcana jest tylko narreacja. Być może obie rzeczy na raz. OK, przyfoliowywanie osób do lamp i naruszenie ich natykalności cielesnej jest z pewnością niezgodne z prawem ukraińskm. Czy to ci ulży? Sugerujesz zeby ukrainskie sądy, te bo z pewnościa w czasie wojny lepiej działają niż te u nas w czasie pokoju, się tym zajęły? Co tu niby jest do stwierdzenia?
Ale przecież już wskazywałem na to, by odpalić spojler w poście na który wskazywałem - kilkadziesiąt filmów, a na różnych kanałach są tego setki, obecnie - jak widzę jest to skrzętnie usuwane, ciekawe dlaczego, jak myślisz? :zakręcony: Wiem! Dowiedzieli się, że na cohones był fight o to i usuwajoooo! Dodatkowo spójrz na źródła inne niż tt, podawałem je, to nie są żadne fejki.
I btw, na każde zdjęcie przyfoliowanej osoby jest trochę więcej z zabitymi cywilami i zniszczonym dorobkiem ich życia. Ja jednak wolałbym być przyfoliowany, niż stracić dziecko, żonę, dom czy żeby ktoś burzył moje miasto, bo nie potrafi go inaczej zdobyć.
Tutaj właśnie się nie zgadzamy. Wg mnie nie można jednego zła usprawiedliwiać drugim (i nie chodzi o samo foliowanie, a o obnażanie i bicie). Ja zwróciłem uwagę na to dopiero wtedy gdy zobaczyłem bicie przywiązanych, a wkurwiłem się mocno gdy zobaczyłem przywiązane i płaczące dzieci ze spuszczonymi spodniami. Jeśli brały udział w jakiejś drobnej kradzieży, bo "tatko kazali" i nie mieli wyjścia, potem są traktowane w taki sposób - to jak o tym pomyśle krew się we mnie gotuje. Czytam potem Ciebie "to i tak humanitarnie" no i ja prdl chętnie wtedy bym coś rozkurwił.
I jeszcze ogólnie: dla mnie w tej chwili najważniejsze jest by jak najbardziej użyźnić ukraiński czarnoziem wielkoruską imperialną krwią. To jest jedyna forma komunikacji, którą tamten system społeczno-polityczny (nie "putinowski", bo "putin" jest tylko emanacją pragnień klasy politycznej ale i społecznej) może powstrzymać przed imperialną ekspansją militarną.
Ja jedynie popieram karanie śmiercią ludzi odpowiedzialnych za to co się dzieje na Ukrainie, czyli za śmierć niewinnych dzieci i cywili, jak również za śmierć broniących swych rodzin, kraju - ukraińskich żołnierzy.
Rozmawiasz z cebulowym łanabi bieda-teksańczykiem: jak wlazłeś na moją posiadłość i mnie okradasz, to mogę ugościć cię ołowiem ;) Ja autentycznie jestem za prawem do użycia broni palnej (ale też i piły motorowej XD czy dowolnej inne rzeczy która pomoże) w obronie własnej lub swojego dobytku na terenie swojej własności. Być może to jest istotą sporu.
Oczywiście, że ja również jestem takim mentalnym Teksańczykiem, jednak broni palnej nie posiadam :( Natomiast większość życia na treningach poświęciłem i mogę powiedzieć, że w pewnym sensie jestem odpowiednio uzbrojony ;)
W tym kontekście, w kontekście pozbawienia kogoś życia za naruszenie praw własności, spokoju miru domowego czy wojenny szaber (niekoniecznie przeciez "ze sklepu", pełno opuszczonych domów) obwiązanie folią jest jebanym humanitarnym psikusem ;) No przynajmniej ja w swoim sumieniu inaczej zapisałbym zabicie kogoś a obwiązanie kogoś folią, ale może jestem wyjątkiem?
Gdyby chodziło tylko o obwiązanie folią. Nie wiem dlaczego nie piszesz o całości problemu - chodzi o bicie obnażonych ludzi, kobiet, wiązanie i obnażanie dzieci, nawet kilkuletnich!
Jeśli chodzi o to co sugerujesz, że takie samosądy są za mówienie po rosyjsku to naprawdę proszę przestań
O kurwa. Nie mylisz mnie z kimś? Ni słowem i nigdzie w związku z tym foliowaniem nie pisałem, że to może być za mówienie po rosyjsku. WTF?
 
Last edited:
Tylko nie wiem czym ma się różnić taki pfizer od auchana, że się nie wycofuje. Auchan też sprzedaje potrzebne rzeczy i też pomaga Ukrainie. To w końcu wojna Putina czy Rosjan? Ma dotykać mocno. Więc skoro się bojkotuje auchana to tym baredziej powinno się to zrobić z pfizerem. POminę sam fakt tego, że w obu przypadkach ludzie tracą robotę.
 
Tylko nie wiem czym ma się różnić taki pfizer od auchana, że się nie wycofuje. Auchan też sprzedaje potrzebne rzeczy i też pomaga Ukrainie. To w końcu wojna Putina czy Rosjan? Ma dotykać mocno. Więc skoro się bojkotuje auchana to tym baredziej powinno się to zrobić z pfizerem. POminę sam fakt tego, że w obu przypadkach ludzie tracą robotę.
Wojna Rosjan, którzy kochają Putina. Naprawdę większości ROsjan się to podoba, to jak Putin zyskał na popularności po zajęciu Krymu i też do czasu zablokowania fejsa i twittera to Rosja wcale nie była jakimś najgorszym krajem z najgorszą cenzurą. Mam wrażenie, że w mediach Rosja jest niemal zrównywana z Chinami. Pod względem dostępu do informacji Rosja i Chiny to nie jest to samo piekło, ta masa kpin w ruskim internecie z Putina, memy Putin krab xD
Organizacje pozarządowe dopiero w ostatnich miesiącach zostały mocniej potraktowane. Przecież ten Nawalny naprawdę długo chodził wolny, oczywiście jest tłumienie protestów masa autobusów przygotowywana na tłumienie protestów, ale w Chinach mocniej by ich potraktowano.
Po zajęciu Krymu zdecydowali się na reszte Ukrainy dzięki wzrostowi poparcia Putina -niech ci Ruscy zbiednieją...

obstawiam że złamanie zobowiązań w kontraktach na dostawy leków aż tak dobre nie będzie, zarówno pod względem etyki jak i pewnie długości życia (średnia życia w Rosji to jakiś fucking joke, zwłaszcza mężczyzn, oni na serio są cofnięci w rozwoju), bo Pfizer to pewnie nie tylko szczepionka na covid.
A Auchan i inne sklepy: wielkiego głodu w Rosji nie będzie jeśli Auchan zniknie.


 
@Dzihados zamykam odpowiedź dla Ciebie w spojler, by z wiadomych względów oszczędzić ludziom scrollowania. (czas czytania - ok. 4 minuty ;-) Poważnie!
Konkretnie - odnośnie czego?

Również nie mam takiego dylematu. Nie wiem czy wspominasz o tym z dobitnym "JA", sugerując, że niby ja mam taki dylemat? Rozwieję więc Twoje ewentualne sugestie - NIE, nie mam takiego dylematu, tutaj się zgadzamy.

Fałsz. Napisałem:

Tak więc w związku z Twoim poniższym pytaniem i prośbą o wyjaśnienie:

Chyba trochę przejąłeś te rozkminy żony ;) bo utożsamiasz mój powyższy zwrot z tytkowymi obiektami myślowymi ;) Ok - bez żartów - żyjemy jak wiesz w czasach silnie niespokojnych bombardowani różnorakimi informacjami (prawda/fałsz), występowanie nieco większych niż zwykle emocji w takich warunkach jest nieuniknione. Dlatego, wtedy - w związku z tą Twoją
sugestią, że niby nie miałbym problemu z napierdalającymi gradami 100m pod moim oknem - również w emocjonalny sposób zareagowałem kminiąc, że nie jesteś taki grzeczny jak sobie wyobrażałem i potrafisz przypierdolić komuś łatkę bez uzasadnienia merytorycznego - z napisem "o co ten krzyk z tym ruskim mirem, przecież po prostu to tylko grady odpalają pod moim oknem". Nie zasłużyłem sobie na przypięcie takiej łatki stwierdzeniem faktu przedstawionego na tym filmiku, który opisałem. Dlatego - emocje wojenne, maski opadają, czyli - Dzihados jednak nie taki do końca uczciwy ;) Ale nie mam z tym problemu, nie ma sprawy - każdy jest ciekawy ;) Rozumiem też, że po prostu w emocjach opacznie mogłeś zrozumieć mój opis i wypaliłeś, że "nie miałbym z tym problemu". :beer:

A moją odpowiedź przecież czytałeś w związku z Twoim wpisem o biciu, obnażaniu, przywiązywaniu? Gdy jedynie zareagowałeś zdziwieniem, napisałem:

Przypominam post:
Moje obawy dotyczyły podejrzeń, że możesz uznawać akty przywiązywania i obnażania dzieci do słupów, bicie na ich oczach rodziców za humanitarne. Napisałeś bowiem:

W związku z powyższym chyba nie uważasz, że nie miałem prawa do takich podejrzeń?

uuuu, to tutaj poproszę o przykład. Musiałbym być mocno pijany, by zrobić coś takiego, tym bardziej Dzihadosowi ;)

Ale przecież już wskazywałem na to, by odpalić spojler w poście na który wskazywałem - kilkadziesiąt filmów, a na różnych kanałach są tego setki, obecnie - jak widzę jest to skrzętnie usuwane, ciekawe dlaczego, jak myślisz? :zakręcony: Wiem! Dowiedzieli się, że na cohones był fight o to i usuwajoooo! Dodatkowo spójrz na źródła inne niż tt, podawałem je, to nie są żadne fejki.

Tutaj właśnie się nie zgadzamy. Wg mnie nie można jednego zła usprawiedliwiać drugim (i nie chodzi o samo foliowanie, a o obnażanie i bicie). Ja zwróciłem uwagę na to dopiero wtedy gdy zobaczyłem bicie przywiązanych, a wkurwiłem się mocno gdy zobaczyłem przywiązane i płaczące dzieci ze spuszczonymi spodniami. Jeśli brały udział w jakiejś drobnej kradzieży, bo "tatko kazali" i nie mieli wyjścia, potem są traktowane w taki sposób - to jak o tym pomyśle krew się we mnie gotuje. Czytam potem Ciebie "to i tak humanitarnie" no i ja prdl chętnie wtedy bym coś rozkurwił.

Ja jedynie popieram karanie śmiercią ludzi odpowiedzialnych za to co się dzieje na Ukrainie, czyli za śmierć niewinnych dzieci i cywili, jak również za śmierć broniących swych rodzin, kraju - ukraińskich żołnierzy.

Oczywiście, że ja również jestem takim mentalnym Teksańczykiem, jednak broni palnej nie posiadam :( Natomiast większość życia na treningach poświęciłem i mogę powiedzieć, że w pewnym sensie jestem odpowiednio uzbrojony ;)

Gdyby chodziło tylko o obwiązanie folią. Nie wiem dlaczego nie piszesz o całości problemu - chodzi o bicie obnażonych ludzi, kobiet, wiązanie i obnażanie dzieci, nawet kilkuletnich!

O kurwa. Nie mylisz mnie z kimś? Ni słowem i nigdzie w związku z tym foliowaniem nie pisałem, że to może być za mówienie po rosyjsku. WTF?
@klocuniek
TLDR
Serio @klocuniek moze za kilka dni znajde wiecej czasu

:beer:
Ale sie ciesze ze obciazylem cie na tyle ze odpisywales kilka dni LOL :)
 
Rozumiem twój punkt widzenia ale mnie on nie przekonuje, Najpierw wmawiają, że sankcję musza uderzyć mocno, potem ten bojkot Merlin i innych sklepów co tak na prawde też uderza najbardziej w zwykłych ludzi mieszkających. Drugie to dalej zarabiają pieniądze. W mojej opinii jest to klasyczny fikołek.
 
Ale sie ciesze ze obciazylem cie na tyle ze odpisywales kilka dni LOL :)
Kalumnie i pomówienia! :) Wczoraj, zabij mnie - nie miałem już czasu, w robocie miałem wolną chwilę i odpisałem Krzychowi Betonowemu, po robocie dupa blada, zero czasu na pierdoły ;)
---------
Edit:
Co to jest TLDR? :zakręcony: Too long didn't read? Pewnie tak. Ok. Do napisania! Aha, byłbym zapomniał. Mój tekst jest bardzo krótki w porównaniu do Twoich dwóch kierowanych do mnie. Wizualna długość to Twoja wina, bo cytowałem Twe odpowiedzi :)
Czemu pokazujecie
jprd - pokazujecie, wiecie, rozumiecie... Skąd ta maniera u Ciebie? Dlaczego liczba mnoga?
 
Last edited:
20220323_232131.jpg
 
@Dzihados tamto konto z kilkudziesięcioma "foliarskich"filmów zostało zawieszone ale kilka znalazłem:


Jeśli ktoś uważa, że takie traktowanie dzieci ma jakikolwiek związek z humanitaryzmem... Za kradzież paczki cukierków:




 
@Dzihados zamykam odpowiedź dla Ciebie w spojler, by z wiadomych względów oszczędzić ludziom scrollowania. (czas czytania - ok. 4 minuty ;-) Poważnie!
Konkretnie - odnośnie czego?

Również nie mam takiego dylematu. Nie wiem czy wspominasz o tym z dobitnym "JA", sugerując, że niby ja mam taki dylemat? Rozwieję więc Twoje ewentualne sugestie - NIE, nie mam takiego dylematu, tutaj się zgadzamy.

Fałsz. Napisałem:

Tak więc w związku z Twoim poniższym pytaniem i prośbą o wyjaśnienie:

Chyba trochę przejąłeś te rozkminy żony ;) bo utożsamiasz mój powyższy zwrot z tytkowymi obiektami myślowymi ;) Ok - bez żartów - żyjemy jak wiesz w czasach silnie niespokojnych bombardowani różnorakimi informacjami (prawda/fałsz), występowanie nieco większych niż zwykle emocji w takich warunkach jest nieuniknione. Dlatego, wtedy - w związku z tą Twoją
sugestią, że niby nie miałbym problemu z napierdalającymi gradami 100m pod moim oknem - również w emocjonalny sposób zareagowałem kminiąc, że nie jesteś taki grzeczny jak sobie wyobrażałem i potrafisz przypierdolić komuś łatkę bez uzasadnienia merytorycznego - z napisem "o co ten krzyk z tym ruskim mirem, przecież po prostu to tylko grady odpalają pod moim oknem". Nie zasłużyłem sobie na przypięcie takiej łatki stwierdzeniem faktu przedstawionego na tym filmiku, który opisałem. Dlatego - emocje wojenne, maski opadają, czyli - Dzihados jednak nie taki do końca uczciwy ;) Ale nie mam z tym problemu, nie ma sprawy - każdy jest ciekawy ;) Rozumiem też, że po prostu w emocjach opacznie mogłeś zrozumieć mój opis i wypaliłeś, że "nie miałbym z tym problemu". :beer:

A moją odpowiedź przecież czytałeś w związku z Twoim wpisem o biciu, obnażaniu, przywiązywaniu? Gdy jedynie zareagowałeś zdziwieniem, napisałem:

Przypominam post:
Moje obawy dotyczyły podejrzeń, że możesz uznawać akty przywiązywania i obnażania dzieci do słupów, bicie na ich oczach rodziców za humanitarne. Napisałeś bowiem:

W związku z powyższym chyba nie uważasz, że nie miałem prawa do takich podejrzeń?

uuuu, to tutaj poproszę o przykład. Musiałbym być mocno pijany, by zrobić coś takiego, tym bardziej Dzihadosowi ;)

Ale przecież już wskazywałem na to, by odpalić spojler w poście na który wskazywałem - kilkadziesiąt filmów, a na różnych kanałach są tego setki, obecnie - jak widzę jest to skrzętnie usuwane, ciekawe dlaczego, jak myślisz? :zakręcony: Wiem! Dowiedzieli się, że na cohones był fight o to i usuwajoooo! Dodatkowo spójrz na źródła inne niż tt, podawałem je, to nie są żadne fejki.

Tutaj właśnie się nie zgadzamy. Wg mnie nie można jednego zła usprawiedliwiać drugim (i nie chodzi o samo foliowanie, a o obnażanie i bicie). Ja zwróciłem uwagę na to dopiero wtedy gdy zobaczyłem bicie przywiązanych, a wkurwiłem się mocno gdy zobaczyłem przywiązane i płaczące dzieci ze spuszczonymi spodniami. Jeśli brały udział w jakiejś drobnej kradzieży, bo "tatko kazali" i nie mieli wyjścia, potem są traktowane w taki sposób - to jak o tym pomyśle krew się we mnie gotuje. Czytam potem Ciebie "to i tak humanitarnie" no i ja prdl chętnie wtedy bym coś rozkurwił.

Ja jedynie popieram karanie śmiercią ludzi odpowiedzialnych za to co się dzieje na Ukrainie, czyli za śmierć niewinnych dzieci i cywili, jak również za śmierć broniących swych rodzin, kraju - ukraińskich żołnierzy.

Oczywiście, że ja również jestem takim mentalnym Teksańczykiem, jednak broni palnej nie posiadam :( Natomiast większość życia na treningach poświęciłem i mogę powiedzieć, że w pewnym sensie jestem odpowiednio uzbrojony ;)

Gdyby chodziło tylko o obwiązanie folią. Nie wiem dlaczego nie piszesz o całości problemu - chodzi o bicie obnażonych ludzi, kobiet, wiązanie i obnażanie dzieci, nawet kilkuletnich!

O kurwa. Nie mylisz mnie z kimś? Ni słowem i nigdzie w związku z tym foliowaniem nie pisałem, że to może być za mówienie po rosyjsku. WTF?
klocek jest bardziej pamiętliwy niż moja stara, przypilnował jebaniutki do końca
:beczka:
a co by było w temacie
iu
 
Broń masowego rażenia. Czwartek rano.

Zacznę od tego, że bronią masowego rażenia są też informację. I tymi informacjami można, zdobyć rozgłos i pieniądze. Otóż w polskich zasobach internetu, a zwłaszcza na Youtube brakuje materiałów, które przenosząc realia z bombardowań z Charkowa, czy z ostrzału Mariupola odpowiedzą na pytania jak zachować się w środowisku miejskim podczas sytuacji kryzysowej związanej np. okupacją. Jest kilka filmów, jest trochę artykułów, ale skierowane są głównie do preppersów, którzy już posiadają umiejętności, dzięki którym za pomocą wykałaczki i smalcu są w stanie unieruchomić czołg, rozpalić ogień i złapać sygnał ze Starlinka. Tak więc jak chcesz zrobić fajny materiał, na który czeka sporo osób to zaproś ratownika medycznego, strażaka od katastrof budowlanych oraz komandosa z doświadczeniem w urban fightingu i zróbcie pogadankę w jakiejś piwnicy. Sam od razu daję łapkę w góre, suba i zostawiam komentarz.

Z tego pomysłu wyżej przechodzę płynnie do broni masowego rażenia, która może oddziaływać fizycznie i boleśnie. Dużo materiałów jest poświęconych temu jak się zachować w razie ataku bronią chemiczną, biologiczną, czy atomową. Sam nie wiem, co Rosja kombinuje na Ukrainie, ale na pewno mocno pracują nad niespodzianką z fiolkami. Mają doświadczenie i lubią ten temat, czego dowodzi sprawa z Sergiejem Skipralem.

Jednak ja chcę napisać coś trochę pozytywnego. Od wielu lat w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działa komórka, wydział, departament (nie wiem), który zajmuję się monitorowaniem wszystkiego co z bronią masowego rażenia jest związane. Oprócz monitorowania jednostka realizacyjna ABW przerabia co jakiś czas scenariusze działania w skażonej strefie. W dużym uproszczeniu komandosi ubrani w skafandry ćwiczą jak zdobywać obiekty, odbijać zakładników czy prowadzić inne działania bojowe w warunkach oddziaływania broni masowego rażenia. Ciekawe jest to, że ABW jako nieliczna z europejskich służb specjalnych poświęca dosyć sporo czasu temu zagadnieniu.

Lecz jeszcze ciekawsze jest zagęszczenie ruchów związanych z kontrdziałaniami wobec użycia BMR w roku 2021. Pod koniec ubiegłego roku ABW nawiązało współpracę z Wojskową Akademią Techniczną. Niby nic specjalnego, ale jednak ciekawa jest kooperacja niewojskowej służby specjalnej z wojskową uczelnią. Ta współpraca została zawiązana w ramach grantów norweskich na lata 2014-2021, a więc w ostatnim momencie. A czego dotyczy ta współpraca? Poprawie bezpieczeństwa państwa i jego obywateli poprzez zapobieganie oraz zwalczanie zagrożeń w zakresie CBRNE (tzw. czynników chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i materiałów wybuchowych). To było we wrześniu 2021 roku.

W 2022 roku ruchy jeszcze bardziej zagęszczono. Zwróćmy teraz uwagę na krakowski Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej w Krakowie (to ten nowoczesny budynek z lądowiskiem dla helikopterów przy ul. Lubicz). Jednostka ta od początku roku realizuję szereg szkoleń oraz warsztatów z różnymi instytucjami. Cel jest jeden. Opracowanie najlepszych procedur postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń CBRNE, czyli tych z którymi Rosjanie kombinują na Ukrainie. Widzimy więc mocne drążenie zagadnienia, tak jakby ktoś umyślnie się przygotowywał.

Ok, mamy już trzy instytucję pracujące nad tym tematem. Ale to przecież normalne, że państwo przewiduję zagrożenia i stara się opracować metody ich neutralizacji. W styczniu między innymi w krakowskim centrum handlowym M1 przeprowadzane są duże manewry z udziałem wielu służb. Teraz problem działań z BMR zszedł ze szczebla centralnego, na szczeble lokalne, tak by rozpowszechniać wiedzę wśród służb, które potencjalnie jako pierwsze będą miały z nim styczność. Udział brali funkcjonariusze z pododdziałów kontrterrorystycznych Policji z garnizonów małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, a także specjaliści z Czech. Swój udział w treningu miała też specjalizująca się w ratownictwie chemicznym krakowska Jednostka Ratowniczo-Gaśniczna nr 6. Teraz projekt nazywa się „Skuteczni razem - SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym” i dzięki temu udało się kupić specjalistyczną platformę szturmową.

Jak widać szereg służb centralnych takich jak: Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwo Zdrowia, Państwowa Agencja Atomistyki, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Uniwersytet Łódzki (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medium, Norwegian Directorate for Civil Protection, Norwegian Defence Research Establishment zainicjowało poważny projekt, który następnie jest kontynuowany w Krakowie.
Na koniec pozostaje zadać pytanie, dlaczego Kraków?

Z wiadomości frontowych:
- kocioł w którym znaleźli się Rosjanie na północny-zachód od Kijowa bardzo się urealnił w samonakręcających się komentarzach polskich analityków. Jednak coś jest na rzeczy. Czekać i kibicować.
- Mariupol dalej się broni z przerwami na korytarze ewakuacyjne. Podobno w mieście jeszcze żyje kilkadziesiąt tysięcy osób.
- W porcie Berdiańsku na 90% płonie rosyjski okręt desantowy „Orsk”.
- Ocenia się, że Rosja już wystrzeliła blisko 50% drogich i zaawansowanych technologicznie pocisków manewrujących oraz rakiet. Ostatnio sensację wywołało odpalenie pocisku hipersonicznego Kindżał. A teraz z Krymu wystrzelono rakiety systemu Bastion. Normalnie te pociski mają niszczyć okręty, tym razem skierowano je w stronę Odessy. To może świadczyć o brakach Iskanderów i Kalibrów w arsenale.
- W innych częściach Ukrainy bez znaczących zmian. Lokalnie obie strony się ostrzeliwują. W social mediach więcej widać aktywności ukraińskiej, ale że wojna przybrała formę okopowej, to poczekam 2-3 dni i zbiorę większą rozpiskę informacji.
- Polska skorzysta z technologii francuskiej i będzie miała dostęp (nie podano na jakich warunkach) do dwóch satelitów obserwacyjnych. To będzie jakościowy skok dla naszego wojska.
- Nasza sztandarowa firma zbrojeniowa WB Group produkująca latające bomby – Warmate, nawiązała współpracę z niemiecko-katarskim konsorcjum. Tak więc szykuje się kolejny eksportowy sukces tej firmy. Przypomnę, że dwa rodzaje dronów biorą udział w wojnie na Ukrainie. Są to Warmate (amunicja krążąca) oraz FlyEye, który służy m.in. do naprowadzania artylerii.
- Wewnątrz „prawoskrętnych” ekspertów trwa dalej dyskusja czy jest potrzeba budowy 130 metrowych fregat na Bałtyk. Ale na szczęście osoba z MON'u potwierdziła budowę trzech okrętów projektu Miecznik. Trwa teraz walka o jak najlepsze wyposażenie.
 
@Dzihados tamto konto z kilkudziesięcioma "foliarskich"filmów zostało zawieszone ale kilka znalazłem:
Ale co to wnosi do tematu? Wszystko juz wyjasnione przecież.

czas czytania - ok. 4 minuty
A czas odpisywania? Mam przeczytać i nie odpisać? :)

Na napisanie każdego z tamtych dłuższych postów straciłem na pewno z 15m. Właśnie o tym piszę, że ja nie chce takiego przekładania się cytatami, pisania mini fizoloficznych ;) esejów dla mnie jest to bardzo jałowe. Co niby z tego wynika? A przeciez pamietajmy @klocuniek ze twoi adwersarze "opacznie rozumieją twoje posty", ba, nawet "lajki", ich maski opadają (ergo: więc widać im prawdziwą twarz), nie są "do końca uczciwi", i "potwierdzają obawy" :) Ja mniej więcej wiem jakie ty masz stosunek do foliowania, ty mniej więcej jaki ja mam. Reszta to jest czepialstwo i przeciążanie funkcji search i quote.
 
Last edited:
W dluższym okresie ta akcja z gazem i rublem jest w stanie utrzymywać jakoś kurs rubla? Obserwując ten konflikt oprócz Ukrainy to narazie Polska traci najwiecej.
 
W dluższym okresie ta akcja z gazem i rublem jest w stanie utrzymywać jakoś kurs rubla? Obserwując ten konflikt oprócz Ukrainy to narazie Polska traci najwiecej.
To się pewnie dopiero okaże w zależności od tego komu bardziej zależy - rosji na sprzedaży gazu czy zachodowi na kupieniu. W kontraktach pewnie zapisana jest waluta rozliczenia więc to jest jest prawdopodobnie jednostronna zmiana umowy ale co z tego ostatecznie wyjdzie zobaczymy dopiero w najbliższych tygodniach.
 
To się pewnie dopiero okaże w zależności od tego komu bardziej zależy - rosji na sprzedaży gazu czy zachodowi na kupieniu. W kontraktach pewnie zapisana jest waluta rozliczenia więc to jest jest prawdopodobnie jednostronna zmiana umowy ale co z tego ostatecznie wyjdzie zobaczymy dopiero w najbliższych tygodniach.
Jestem przekonany że w umowie są dolary amerykańskie, raczej nie robi się opcji wielowalutowych w takich kontraktach (co innego na różne składowe kontraktu - np. "opłata przesyłowa" może być w Euro). Inaczej możliwe są mega szwindle i występują duże ryzyka walutowe. Poza tym skoro tak ktoś stawia sprawę, to ja mówię, że zapłacę w gumkach recepturkach albo jeszcze lepiej - kacapskich trupach leżących na Ukrainie w przeliczeniu 1 kg = 10 mln rubli ;-)
 
W mediach już widziałem pare akrtykułów o tym, że zostały skonfiskowane jachty oligarchów. A u mnie w robocie jak gadam z Kapitatanami to się śmieją, że to nie prawda. Ten z Finlandii to na 100% nie został skonfiskowany bo już pływa po wodach. Z ciekawostek mogę Wam napisać, że do końca czerwca jest w huj kadłubów nowych jachtów dla ruskich. Z polski plyną do Holandii (rotterdam) i Niemiec (papynburg) i tam będą robili wewnętrzne rzeczy
 
Film przedstawia urywki pokazujące sukcesy Ukraińców w walce z czołgami w szerszej perspektywie. Prawda jest mniej fajna niż nam się wydaje. Wcale nie jest tak łatwo rozwalić rosyjski czołg

 
@Karateka@ i co byś odpowiedział na miejscu Śmiszka?

od 28:50
pytanie o trans na Ukrainie


cholera wcześniej było pytanie o jego chłopaka, ale spaliłem :childcry:

Rozumiem twój punkt widzenia ale mnie on nie przekonuje, Najpierw wmawiają, że sankcję musza uderzyć mocno, potem ten bojkot Merlin i innych sklepów co tak na prawde też uderza najbardziej w zwykłych ludzi mieszkających. Drugie to dalej zarabiają pieniądze. W mojej opinii jest to klasyczny fikołek.
Dostali Krym, nie musieli za to zapłacić.
Skutek: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli teraz nie zmniejszy się ruskiej gospodarki to później po Ukrainie może Putin załatwi Ruskim możliwość wczasów w Gruzji bez paszportu, zjedzenie Mołdawii, Gottlandii, a później zakąski Litwa Łotwa Estonia...
Ale fakt faktem siła sankcji to jest bajerowanie: te sceny z cukrem, jakieś wielkie halo bo nie będzie zakupów w IKEI i w innych większych zachodnich sklepach. Ludzie z większych miast to odczują, ale z mniejszych: to nie jest ich liga cenowa więc tak mocno się ich poziom życia nie zmieni. Rosja to nie jest Moskwa i Sankt Petersburg, to tylko wyjątek potwierdzający regułę.
Rosja to osiedla w Nowosybirsku wyglądające tak tragicznie, że polska deweloperka to przy tym mistrzostwo architektoniczne, ba nawet na przedmieściach Sankt Petersburga jest jedno osiedle z 3700 mieszkaniami: tak że kurczę masa nawet nie ma mocnego światła codziennego przez większość dnia :korwinlaugh:
To przypomina Hong KOng

Miasteczko akademickie w lesie to nie wygląda tak źle w porównaniu z innymi ruskimi osiedlami:
 
Poważnie? Szok! I dopiero filmik w internecie Cię o tym uświadomił? :frankapprove:

Pisałem o tym już dawno temu, że specjaliści przestrzegali by uważać na ukraińskie źródła, bo są nastawione na budowanie morale i trzeba je zawsze weryfikowac. Pisałem to już wiele dni temu.
 
Back
Top