Kącik hip-hopowy. #rapsy

@Lockhorne Fenomen pamiętam, kiedyś się jarałem, ale nie mam pojęcia czy nadal by mi się ta muza podobała po latach. Pamietam takie kawalki jak Szansa, Ludzie przeciwko ludziom, klip w ktorym byl wypadek samochodowy. Kaen natomiast to dla mnie mega slaby raper, nie jaram sie ;-)

EDIT: znalazłem klip ;-)

 
Kaen to jest gimbograjek dekady, żaden z niego kontrowersyjny raper tylko debil z krwi i kości.



a to jest płyta która jest dla mnie top3 w tym kraju. elo. :D
 
@Lockhorne Fenomen pamietam,dawali rade. Pamietam,ze bodazje pierwszy raz uslyszalem ich na skladance"to my rugbisci" kasete mam do dzisiaj;) Kaen'a wogole nie znam wiec nie bede sie wypowiadal
 
Kaen to żart. rap dla gimbazy, koleś chce udawać polskiego Eminema, jak dla mnie jest żenujący.
 
@Lockhorne Fenomen pamietam,dawali rade. Pamietam,ze bodazje pierwszy raz uslyszalem ich na skladance"to my rugbisci" kasete mam do dzisiaj;) Kaen'a wogole nie znam wiec nie bede sie wypowiadal


Tak, byli na tej składance. Bardzo bliski mi skład, bo mieszkali po drugiej stronie osiedla. W zasadzie nadal tam mieszkają - przynajmniej część z nich :) Co do Kaena to jest to "ten raper w masce", "kopia eminema" - tak piszą :)

Kto Waszym zdaniem jest najgorszym raperem pod względem tekstowym? Kto jest lirycznym mordercą, którego nie da się słuchać?

Moim typem jest Borixon. Na pewno są gorsi od niego, ale tych nie klasyfikuję w kategorii raperów. Technikę ma jaką ma, ale tu skupiam się na wersach. W jego rapie znajdziemy absurdy, których nie da się wytrzymać. Do dziś zastanawiam się co znaczy: "Nie masz szans raczej jechać pod moim cykaczem" oraz dlaczego "zakłada raperom platynowe sombrero"? Wiem też, że jego "Kuzyn jest bardzo dużo i nosi 7xl bluzy". "Jak będziesz szedł potem to przejedzie Cię swoim samochodem"...

Czy można gorzej?
 
@Lockhorne co do Borixona to wiesz,nie kazde kawalki sa do glebszych przemyslen ;)
Nie masz szans raczej jechać pod moim cykaczem"
"Nie masz szans,raczej jechac pod moje cykacze" kawalek Baunsuj bodajze. Te cykacze to instrument,takie grzechotki na tej plycie byly czesto uzywane ;) czyli w zamysle,ten ktos nie ma szans "rapowac" pod jego podklady z tymi grzechotkami. Borixona szanuje bo to prawdziwy pionier polskiego HH,bywalem kiedys na jego koncertach ze WzgorzemYP3,poznije polecial w "hardcorowa komercje" i sie troszke zjebal w moich oczach,cos jak TEDE.


 
Nie masz szans,raczej jechac pod moje cykacze" kawalek Baunsuj bodajze. Te cykacze to instrument,takie grzechotki na tej plycie byly czesto uzywane ;) czyli w zamysle,ten ktos nie ma szans "rapowac" pod jego podklady z tymi grzechotkami.

Scurvol, zmieniłeś moje życie! Dziękuję Ci! :) Szok, że to ma sens. Nie mniejszy, niż wtedy, gdy okazało się, że sok z kartonu leje się od drugiej strony.

1393639144jak-lac-sok-z-kartonu.png




Co do Borixona to na pewno pionier, ale również gość, którego tekstów nie ogarniam :) Szanuję za wkład, ale jak słyszę piosenkę Papierosy to mnie trafia :D
 
no raczej nie jest "lirycznym terrorysta";) (moze od razu objasnie,ze to znaczy,ze jest sie bardzo dobrym jesli chodzi o teksty,pisze bo niekotrzy moga to jakos inaczej odbierac ;) )
 
W wirtynach odbicia "Masz i pomysl" absolutna czolowka jesli chodzi o polskie plyty HH IMO

-->4:38 endorphine boost! ;)


tez sie kaseta ostala ;)
 
WWO - jakoś nigdy nie przepadałem, dlatego bo zawsze na siłę chcieli włożyć słuchaczowi do głowy jakieś mądrości.

"Nie ma od Fiodora życiowych porad, od tego masz głowę małolat"
 
gdyby kaen był kopią Eminema to byłoby zajebiście bo były najlepszym raperem w PL, a niestety jest odwrotnie.
 
Scurvol, zmieniłeś moje życie! Dziękuję Ci! :) Szok, że to ma sens. Nie mniejszy, niż wtedy, gdy okazało się, że sok z kartonu leje się od drugiej strony.

1393639144jak-lac-sok-z-kartonu.png




Co do Borixona to na pewno pionier, ale również gość, którego tekstów nie ogarniam :) Szanuję za wkład, ale jak słyszę piosenkę Papierosy to mnie trafia :D

szczerze to wole Borixona i jego kosmicznyrozpierdol w glowie na dobrych bitach niz Chade (ktory bylby tutaj moim typem jesli chodzi o teksty ktorych nie moge sluchac) ktory nakurwia 10 plyte o tym samym. come on.
 
Mam 5 gram zajebistego siuwaksu. Brx kurwa nigdy go za bardzo nie lubiłem, ale lubiłem jego niektóre kawałki, mieszane Uczucia.
 
Pamiętam jak ponad 10 lat temu widziałem Borixona w McDonaldzie jak wyciągał pęczek 100 złotowych banknotów z portfela płacąc za Happy Meala.
 
Mi właśnie średnio siadł nowy KęKę. Ale liczę, że nowy album i tak rozpierdoli Polskę! :D
 
tej panowie hiphopowcy, Run The Jewels gra na Hip Hop Kemp i Off Festival w tym roku. Jara się ktoś?

 
ostatnie strony to kawałki co mają średnio po 10 lat, każdy to już słyszał wstawiajcie jakieś nowości panowie ;-)
ja tam lubie sprawdzac nowe rzeczy, nawet jakies kompletne podziemie, czesto cos dobrego mozna znalezc
 
szczerze to wole Borixona i jego kosmicznyrozpierdol w glowie na dobrych bitach niz Chade (ktory bylby tutaj moim typem jesli chodzi o teksty ktorych nie moge sluchac) ktory nakurwia 10 plyte o tym samym. come on.

Chada ma dobre bity. Teksty trochę kwadratowe, ale przynajmniej nie ma tam absurdów, które mnie tak rażą. Żeby była jasność mam tam swój jakiś top 5 w Polsce i Chada nie jest w tej piątce. Po prostu jest lepszy o Borixona i jego papierosów (które jara). Boże, chroń mnie od Pana Donaszana.
 
Chada ma dobre bity. Teksty trochę kwadratowe, ale przynajmniej nie ma tam absurdów, które mnie tak rażą. Żeby była jasność mam tam swój jakiś top 5 w Polsce i Chada nie jest w tej piątce. Po prostu jest lepszy o Borixona i jego papierosów (które jara). Boże, chroń mnie od Pana Donaszana.
Posluchaj hady z procederu i teraz. Zero ,kurwa zero progresu. I nic ciekawego nie powie bo z tych 15 lat roznicy to polowe przejebal za kratami a druga w piwnicach. Noskill jeszcze gorszy niz boski romek z tadeuszem.
a rekin jebie to co mu powiedza. Od mam 5 gram nie znosze wacka.
 
ostatnie strony to kawałki co mają średnio po 10 lat, każdy to już słyszał wstawiajcie jakieś nowości panowie
mowisz i masz

jeden z pierwszych,polskich "rapsow" do dzisiaj mi wchodzi:p

co do KęKę to nie znalem ale po tych kawalkach co wrzuciliscie stwierdzam,ze to nie moja bajka,mowiac wprost nie podoba sie ;)
 
plyta Dwa Slawy to roooooooooooozpierdol!!! pewnie ktos juz o tym pisal, ale tak sobie jebne opinie!





i serio nie rozumiem jak mozna quebo sie nie jarac gdy zapierdala kawalki jak:



slucham jego albumÓW (+eripe, solo) bardzo czesto i non stop cos nowego mi wpada w ucho, nie wiem jak to dziala. :v
 
Z polskim rapem mam taki problem, ze nikt z mlodych zawodnikow nie ma nic do powiedzenia co moglo by mnie ruszyc. Bo przeciez co taki szczyl jak keke czy kabonafody moze mi zaspiewac czego juz nie znam. Z drugiej strony zostaly stare wyjadacze ktorych mam juz dosc bo pierdola to co gimby chca slyszec. Wlodi mnie zaskoczyl swoja plyta i to bardzo pozytywnie. Kali odjebie jeden dobry kawalek na 10. Popek mnie zadziwia swoim rozwojem muzycznym. I to by bylo na tyle. W aucie mi leci waldek, wwo, grammatik, ffod, molesty i warszafski deszcz. A i to mi sie nudzi wiec jebie teraz podcasty Rogana bo przynaniej gada do rzeczy.
 
plyta Dwa Slawy to roooooooooooozpierdol!!! pewnie ktos juz o tym pisal, ale tak sobie jebne opinie!





i serio nie rozumiem jak mozna quebo sie nie jarac gdy zapierdala kawalki jak:



slucham jego albumÓW (+eripe, solo) bardzo czesto i non stop cos nowego mi wpada w ucho, nie wiem jak to dziala. :v

no Quebo akurat w Prowo rozjebał system, ale płyta roku jest najwyżej dobra
niby zajebiste połączenie Eripe i Quebonafide, ale wyszło średnio
dla mnie jeszcze zajebisty kawałek z płyty, reszta średnio mi podeszła i troche się zawiodłem
jak śmigam na trening często leci Prowo lub Jeruzalem daje moc przed treningiem

Z polskim rapem mam taki problem, ze nikt z mlodych zawodnikow nie ma nic do powiedzenia co moglo by mnie ruszyc. Bo przeciez co taki szczyl jak keke czy kabonafody moze mi zaspiewac czego juz nie znam. Z drugiej strony zostaly stare wyjadacze ktorych mam juz dosc bo pierdola to co gimby chca slyszec. Wlodi mnie zaskoczyl swoja plyta i to bardzo pozytywnie. Kali odjebie jeden dobry kawalek na 10. Popek mnie zadziwia swoim rozwojem muzycznym. I to by bylo na tyle. W aucie mi leci waldek, wwo, grammatik, ffod, molesty i warszafski deszcz. A i to mi sie nudzi wiec jebie teraz podcasty Rogana bo przynaniej gada do rzeczy.
a co ma Ci zaśpiewać? ja to traktuje jako rozrywke i pewnie wiele osób pododobnie, to już nie 98 gdzie raperzy nawijali jak jest źle, jebią policje i się zjarali, a trzeba być prawilnym :-) oczywiście bardzo lubie stare płyty Molesty czy WFD, ale tylko z sentymentu
 
Back
Top