Kącik hip-hopowy. #rapsy

To zart ? :D

Nowa plyta Kartky'ego bardzo fajna. Polecam odsluch!
nawet fajny ten kartky, widze plyta jakas limitowana bardzo, moze warto kupic? ale nie ogarniam za bardzo, bo nie sluchalem wczesniej
bedzie fejm czy nie?
 
@Instinct tak szczerze ostatni kawałek, na pełnej piździe trapy tak jak lubię, aż do refrenu na którym zaśmiane :D
Chciałbym takiego polskiego Kaarisa(gość ma tragiczne pancze, a jest podpisany w Def Jam Fr), który by pokazywał mięśnie i glocka i robił typowo agresywną muzykę :D
 
@Shoocker
ten ostatni kawałek jest zajebisty, ten gościu co tam im robi bity jest kurwa kozakiem w sumie to nie kumam kim oni są co robią i o co im chodzi (nie ma w sumie nigdzie jakiegoś większego info o nich, wiadomości na fb mają poblokowane 0 kontaktu ani nic jedynie na SLG jest temat w którym jakiś wczuty typ ogarnia tam niektóre rzeczy z nimi związane) ale jest rozpierdol czasem
oni podobno od jakiś 10 lat robią muze tak sobie dla siebie, propsuje zajawke i w sumie nie mają tak mało wyświetleń i w sumie 0 hejtu pod kawałkami, nie kumam wgl tego
 
ten ostatni kawałek jest zajebisty, ten gościu co tam im robi bity jest kurwa kozakiem w sumie to nie kumam kim oni są co robią i o co im chodzi (nie ma w sumie nigdzie jakiegoś większego info o nich, wiadomości na fb mają poblokowane 0 kontaktu ani nic jedynie na SLG jest temat w którym jakiś wczuty typ ogarnia tam niektóre rzeczy z nimi związane) ale jest rozpierdol czasem
oni podobno od jakiś 10 lat robią muze tak sobie dla siebie, propsuje zajawke i w sumie nie mają tak mało wyświetleń i w sumie 0 hejtu pod kawałkami, nie kumam wgl tego
Ja też się zastanawiałem na początku, czy to dla beki, czy to poważnie. Niby wersy ABAB, ale jak zajawka kipi to spoko. Pierwszy numer, aż do czasu refrenu na serio dobry na siłownie, czy coś. Brakuje w PL rapie takiego wkurwionego flow, niby Buczer, ale Buczera nie mogę słuchać mimo, że kiedyś słuchałem PTP.
Teraz tak 4fun. Co nas różni od Ameryki, czy Francji, Niemczech, że oni mają uliczny rap/trap dobrej klasy a my nie. Mianowicie imigranci Booba, Kaaris, Gradur, Rohn Noir, Cahiips, a w Niemczech np: Bushido to imigranci z Afryki, Tunezji, Turcji. Czyli teraz jak jest ta fala uchodźców to istnieje szansa, że taki rap powstanie u nas. Już słyszę te pancze o kiepskim żarciu w obozach, słabym socjalu i handlowaniu narkotykami. Czego oczywiście Polsce nie życzę. Pozdro ;)
 
Macie coś godnego polecenia z rodzimej sceny z nowości? Jest wysyp nowych twarzy i prawdę mówiąc życia by mi nie starczyło, by sprawdzić, czy któryś jest coś warty.

PS: Najlepiej bez prawilniaków z trzyliterowym dopiskiem do ksywy. Wszystkie Dupki USB, Bonusy RTV, czy Anusy JPG mnie nie jarają :)
 
@Shoocker

nawet z Fazim ze Spawaczów taką zajawke jakąś skleili dziwną, ale nie brzmi to jak pełny numer

@Lockhorne


ja się tymi 2 numerami w ostatnich dniach zajarałem z takich nowych nowości, chociaż raperzy wcale nie jacyś nowi
 
Last edited:
Macie coś godnego polecenia z rodzimej sceny z nowości? Jest wysyp nowych twarzy i prawdę mówiąc życia by mi nie starczyło, by sprawdzić, czy któryś jest coś warty.

PS: Najlepiej bez prawilniaków z trzyliterowym dopiskiem do ksywy. Wszystkie Dupki USB, Bonusy RTV, czy Anusy JPG mnie nie jarają :)
Taco Hamingway, Sentino, Pro8l3m, Quebonafie, kolega KArtykego polecil i wlasnie odsluchuje
moze to nie zadne nowosci, bo sam dawno nic nie sprawdzalem, ale moze nie sluchales...
 
Macie coś godnego polecenia z rodzimej sceny z nowości? Jest wysyp nowych twarzy i prawdę mówiąc życia by mi nie starczyło, by sprawdzić, czy któryś jest coś warty.
Guzior(fajnie leci, kodeinowe bity na wyjebce), Kartky(nie sprawdzałem jeszcze nowej płyty, ale ogólnie ambitne ma teksty i fajnie leci), Quebo(żaden młody kot, ale się wybił teraz mocno i warte sprawdzenia wszystko do niego), Dwa Sławy(jak obok), Futuryje(może podejdzie, może nie), Kuba Knap(niektóre pancze głupie, jednak fajnie leci na wyjebce), Taco(mi nie siada jednak propsowany przez wszystkich za teksty i w ogóle),Młody Zgred(bardzo specyficzne, sprawdź to zobaczysz), Leh z alkopoligami(dużo propsów zbiera, troche Mes wannabe, a mi Mes nie siada strasznie). Nie wiem jak stoisz z PL sceną, ale na pewno sprawdź obie płyty Kękęgo i Pro8l3m. Ja tam nie siedzę tak w PL rapie, w sumie znam tylko mainstream w PL i USA teraz ;) Ktoś może Ci coś więcej napisze.
 
Guzior jest parówą najgorszą, nie polecam za samo człowieczeństwo, a sam rap też nic specjalnego
 
ja cos z USA bym posluchal, pamietam plyta Kendrica Lamara mi sie bardzo podobala Good Ki Mad City, ma ktos cos podobnie dobrego? sprawdzalem Dr Dre i nic specjalnego
dla mnie te wszystkie mlode koty brzmia tak samo, nawet juz ich nie rozrozniam, kopie kopii
 
Guzior jest parówą najgorszą, nie polecam za samo człowieczeństwo, a sam rap też nic specjalnego
Pewnie Ci chodzi, o skaryfikację modyfikację, a potem kawałek Pelikany. No to jest trochę żenka. Jednak trzeba docenić płytę jego produkcyjnie(chociaz bit do GOLD jest chyba zajebany, z tego co pamietam) i także jego floe. Dużo kawałków zajebiste: Mój krąg, w samo serce, ficzuring z Quebą w jebac vibe i z Venomem niezłe sztosy ;)
@Trzyha to może sprawdź jeszcze od Kendricka: Section 80 i jego starszy mixtape Overly Dedicated. Jego nowa płyta To Pimp a Butterfly, nie wiem czy Ci podejdzie, bo nie jest to już koncept album utrzymany w realiach Compton. Może sprawdź płytkę YG, czy jakąś płytę Young Jeeziego np Thug Motivation. Jak coś mi wpadnie do głowy więcej to napiszę ;))
 
VNM mu zjadł płyte taka prawda reszta chujowa i nie tylko o to mi chodzi on jest ogólnie przygłupem teraz beefy internetowe wywołuje na fejsbuniu prawilnie

co do Taco to ja nie rozumiem wgl fenomenu, konerty się wyprzedają w 5 minut, ja nie hejtuje ale nie propsuje aż tak, kilka numerów fajnych jak:
to jest kurwa idealnie poskładane i bit i wszystko


reszta mi średnio siada, Awizo jest spoko bitowo ale tekst jest średni
ogólnie rap dla jakiś studenciaków którzy nic z tego gatunku nigdy nie słyszeli poza PFK przy premierze filmu
 
Last edited:
@Instinct, @Shoocker , @Trzyha Dzięki, Panowie :)

Część znam, bo siedzę trochę w rapie :) Quebo, Dwa Sławy odpadają totalnie - moim skromnym zdaniem gimbograjki. O Kartkym sporo słyszałem - muszę wreszcie sprawdzić. Młody Zgred? Jestem ciekaw, bo mnie zaintrygowałeś.
Wiem, że jest cały hype na tego Taco. Jestem fanem Łony od stu lat i widzę w nim (w Taco) jedynie słabszą kopię, którą ktoś zręcznie wypromował. Wyjdę z roboty to przesłucham rzucone tracki :)
 
nawet fajne
poki co 10 kawalkow muzyka bardzo dobra, ale wersy Kartyego w wiekszosci jakies takie nijakie przy tych bitach
 
@Lockhorne
z tych polskich to jeszcze to w sumie
ja sie jaram Sentino :cool: tylko mógłby to troche bardziej profesjonalnie ogarniać i przestać brać tych swoich ziomków chujowych na fity (w sumie typ jest ciekawy, ma siano chuj wie skąd budzi kontrowersje i ma w chuj talent, mam nadzieje że się przyłoży i jebnie jakiś materiał zajebisty, gość jest królem refrenów bez kitu - ale raczej w PL nic wielkiego w rapie nie osiągnie niestety)

no i Braddu też spoko przewózka ale on był chory ostatnio poważnie na coś tam i troche mu przystopowało robienie muzyki

to też jest zajebiste od Sentino, rok 2010 wgl

klip mega bekowy, ale refren :pray::pray::pray:
 
Last edited:
@Lockhorne
z tych polskich to jeszcze to w sumie
ja sie jaram Sentino :cool: tylko mógłby to troche bardziej profesjonalnie ogarniać i przestać brać tych swoich ziomków chujowych na fity (w sumie typ jest ciekawy, ma siano chuj wie skąd budzi kontrowersje i ma w chuj talent, mam nadzieje że się przyłoży i jebnie jakiś materiał zajebisty, gość jest królem refrenów bez kitu - ale raczej w PL nic wielkiego w rapie nie osiągnie niestety)

no i Braddu też spoko przewózka ale on był chory ostatnio poważnie na coś tam i troche mu przystopowało robienie muzyki


Muszę odpalić, a będę mógł dopiero po robocie. A ciekaw jestem :) Moim królem refrenów jest Ry23. Gość jest niesamowity. Polecam:

Nim zamkną drzwi, Uliczny flowklor, czy Magiczne Pióro
 
ja kiedyś byłem wjebany w poznański rap bardzo, RY23 klasyk, troche dziwne że w tym P-Ń jest taka dziwna rzecz że ci raperzy rzadko kiedy poza miasto wybijają z fejmem jest dużo gości co lokalnie się zatrzymali, jakiś specyficzny mikroklimat tam panuje


to jest zajebiste
 
ja kiedyś byłem wjebany w poznański rap bardzo, RY23 klasyk, troche dziwne że w tym P-Ń jest taka dziwna rzecz że ci raperzy rzadko kiedy poza miasto wybijają z fejmem jest dużo gości co lokalnie się zatrzymali, jakiś specyficzny mikroklimat tam panuje


to jest zajebiste


Faktycznie, mają kłopot z tym fejmem poza Poznaniem. Ostatnio się dowiedziałem, że taki Sobota jest bardziej popularny w mediach społecznościowych, niż np. Ry23. Szok.


Dobry numer, Ry jest u mnie prześwietlony dokładnie :)
 
Z Ameryki to jaram się strasznie YG i Meek Millem. Chociaż po nowej płycie Meeka oczekiwałem trochę więcej. Ogólnie jeszcze MGK na propsie, w listopadzie koncert w Berlinie to się może wybiorę.
 
@Thai YG jest spoko, szkoda że na płycie Dre go nie było, w końcu tamte rejony i też w filmikach zapowiadających album się przewijał
a Meeka nie lubie, śpiewak płaczek Drake go zjadł
 
@Thai YG jest spoko, szkoda że na płycie Dre go nie było, w końcu tamte rejony i też w filmikach zapowiadających album się przewijał
a Meeka nie lubie, śpiewak płaczek Drake go zjadł
Ja z kolei za Drakiem nie przepadam. Beef ogólnie śmieszny :(
 
Back
Top