Jon Jones prawdziwy mistrz czy ....?

Respekt dla Glovera za walkę z wybitym barkiem przez 22 minuty :-).



Wracając do JJ, chyba wszystko zostało już powiedziane, co nie jest zabronione - jest dozwolone. Dlatego powinni zabronić kontroli dystansu otwartą dłonią.
 
Już nie przesadzajcie z tym zabranianiem. Chcecie widzieć wszechstylową walkę z zachowaniem minimalnych zakazów, ogólnie rzecz ujmując - ostrą napierdalankę, czy może zabraniajmy tego, tamtego, aż dojdziemy do zasad boksu?
 
rozpierdala mnie ten filmik za kazdym razem, haha. co za dziecko 26letnie. :)



http://www.mmafighting.com/2014/5/2/5673106/the-mma-beat-on-jones-gustafsson-davis-arlovski-wsof-rousey-cyborg



tutaj macie bardzo duzo trafnych spostrzezen co do JBJ'a zachowan.
 
Nie chodzi o to by zabronić kontroli dystansu otwartą dłonią, tylko o to by konsekwentnie karać odejmowaniem punktów zawodnika, którego palce lądują w oku przeciwnika.
 
Ja też nie rozumiem jak można nazwać dozwolone techniki "frajerskimi". Co do wkładania palców w oczy to od tego jest sędzia żeby odejmować punkty lub dyskwalifikować. Opieranie dłoni na twarzy przeciwnika to część jego stylu i chyba rzecz polega w tym żeby przeciwnicy dążyli do tego żeby to wyeliminować a nie żeby zmieniać zasady. A numer z wyrywaniem barku kupe lat temu stosował oprócz Mira, Gracie więc nie wiem o co tu nagle spina.
 
jesli robi to tak czesto i jeszcze nikomu nie zrobil tym krzywdy to o co chodzi?


O to chodzi ze jeżeli dalej będzie wsadzał ludziom intencjonalnie palce w oczy to taka kontuzja się wydarzy. Poza tym po mocniejszym palcu w oko zawodnik może nie widzieć wyraźnie przez sporą część walki.



Prawda jest taka że styl JBJ'a polega na tym by jak najbardziej uszkodzić swojego przeciwnika, niekoniecznie go nokautując bądź poddając - kopnięcia frontalne w kolano, standing arm lock, rozcinające łokcie - i o ile techniki te są legalne, niech tak robi, ale jeżeli ma się to wiązać z minimum dwoma, trzema palcami w oko w każdej walce , to sędziowie powinni wziąć się do roboty i robić wszystko by to ograniczyć.



Ja to widzę tak: jeden palec - upomnienie bądź zabranie punktu ( w sytuacjach kiedy da się zauważyć że nie był to przypadek jak w walce z Teixeirą) , drugi palec - definitywne zabranie punktu, następnie upomnienie że jeśli zrobi tak jeszcze raz zostanie zdyskwalifikowany, przy trzecim palcu - nie ma bata, dyskwalifikacja, chuj że walka mistrzowska.
 
@Nayewsky, pardon zapomniałem dodać buźki na końcu drugiegu akapitu.



Zgadzam się z Calo.
 
mi chodzi jedynie o to, ze jesli robi to tak czesto i nikogo jeszcze nie skrzywdzil to najwidoczniej nie chce uszkodzic komus oka, nie ma tego na celu, nie jest to 'intecnjonalne', kazdy zaslania dlonia twarz i widocznosc w walce, to, ze on ma najdluzsze lapy ma takie wlasnie oplakane efekty - sedzia powinien sie tym zajac i tyle. nie rozumiem jak mozesz przewidziec, ze cos sie wydarzy kiedy on to robi od zawsze i nic jeszcze nikomu nie zrobil, a Belcher zrobil to raz i uszkodzil oko Bispingowi do konca zycia. przypadek.
 
Za każdy kolejny palec w oko zaczynając od drugiego powinien być bezwzględnie odejmowany punkt, niezależnie czy ktoś przeciwnikowi wsadzi palec celowo czy przeciwnik wejdzie na rozdziabioną łapę


Sedno.



A Majki wsadził palucha Belcherowi, nie na odwrót. Bisping na sparingu tak oko sobie załatwił.
 
to byla tak dziwna walka, ze wkrecilo mi sie, ze oni oboje sie tak po oczach napierdalali... tam nie bylo duzo fauli? przerwana walka w 3 rundzie bodajze?



niezla karma jesli to byl trening, lol
 
Ja też nie rozumiem jak można nazwać dozwolone techniki "frajerskimi".



Normalnie. Jak np gość wykorzysta przybicie piątki na początku by wystawić sobie odsłoniętego przeciwnika do akcji, to też będzie legalne zwycięstwo. Tylko (przynajmniej w Polsce) z trybun raczej nie polecą propsy i oklaski. To nie piłka nożna.
 
Naprawdę, nie porówuj wykorzystania przybicia piątki na początku walki do stylu walki JBJ. Czasami w zawodowym boksie zdarzały się takie perełki i faktycznie przez ogół uznawane był za frajerskie.
 
Moim zdaniemw stójce powinno się wprowadzić zakaz trzymania otwartej dłoni jezeli kąt w stawie łokciowym jest większy niż 120* stopni. Ta zasada całkowicie wyeliminowałaby place w oczy a nie przeszkadzałoby trzymać gardy z otwartymi rękoma







* liczba 120 byłaby do przedyskutowania ...
 
@ lubielapacirzucac
Normalnie. Jak np gość wykorzysta przybicie piątki na początku by wystawić sobie odsłoniętego przeciwnika do akcji, to też będzie legalne zwycięstwo

Troszkę słabe porównanie kolego.
 
Jak np gość wykorzysta przybicie piątki


to już jest wersja Tong Po:-) nie przesadzajmy. Żeby wyłapać faule Jonesa to 80% oglądających musi mieć kamerę w zwolnionym tempie.
 
baju

jeszcze nie skrzywdzil to najwidoczniej nie chce uszkodzic komus oka, nie ma tego na celu, nie jest to 'intecnjonalne'


Możliwe że Jones nie ma na myśli zrobienia komuś kontuzji, ale nie wierzę że wszystkie te palce w oko były pzrez przypadek. Gdyby rzeczywiście te zagrania miałyby tylko na celu przesłonięcie rywalowi widoczności , to na oczy rywala powinien bardziej kierować dolną część dłoni ( tak też robił w pewnym momencie walki z Teixeirą - gdy układał rękę na głowie rywala w ten sposób, nie było mowy o wepchnięciu mu palca w oko).



Spójrz jednak na gifa z walki z Teixeirą - Jones wykonuje prosty ruch ręki kierując palce prosto w oczy Brazylijczyka.



Podobnie w walkach z Evansem i Gustaffsonem - Jones widząc szarżujących rywali wykonuje prosty ruch dłonią bez większego ugięcia ręki w nadgarstku, co też ciężko mi uznać jako zagranie przypadkowe mające na celu ograniczenie widoczności rywala
 
nie bójmy się użyć słowa zamach



dopóki sędziowie będą mu na to pozwalać i nie będzie odbierania punktów dopóty Jones będzie to robił .... proste
 
@respect Jakie porównanie? Zadałeś pytanie "jak można nazwać dozwolone techniki frajerskimi", to ci po prostu odpowiedziałem.



btw: na M-1 w starciu z Głuchowem niejaki Michaił Gazajew wykorzystał jeden z lubianych przez Jona Jonesa sposobów, tzn chodzenie na trzech kończynach, żeby próbować sprowadzić przeciwnika bez ryzyka oberwania po głowie z kopa. Oczywiście publika cały czas gwizdała i buczała, a pocieszyła się nieco, dopiero gdy Głuchow nie zdzierżył i zakończył ten cyrk nielegalnym kopem w łeb. Jones oczywiście nie używa tego cały czas, to dla niego jedna z metod, zeby zapędzić rywala pod siatkę. Co nie zmienia faktu, że jest to wykorzystanie niedoskonałych reguł niezgodnie z intecją tego, kto je tworzył. Potocznie zwie się to cwaniactwem i jakoś u niektórych ludzi budzi oburzenie.
 
nie chce mi sie ogladac walk Alexa czy Machidy, ale podejrzewam, ze podobnie kontroluja dystans, szczegolnie Lyoto. moze przy okazji. nie chce mi sie go usprawiedliwiac szczerze mowiac, jesli byloby to takie chujowe to Dana / ktokolwiek z UFC / sedziowie by krzyczeli. dostal ostrzezenie? dostal. nikt nic nie mowi jak Glover plul ochraniaczem tysiac razy.
 
Myślę, że Lyoto gdyby mógł tak kontrolować walkę jak Jones to zamiast palcy były by luje z całej epy : D
 
nop, roznica jest w zasiegu i dlatego tak to wyglada, Lyoto sie zabawia z piescia przeciwnika, JBJ zabawia sie z glowa.
 
@baju: Danuta się raz o tym wypowiedział - niby krytycznie, ale tak niezbyt stanowczo:



http://www.bloodyelbow.com/2014/4/27/5657712/dana-white-jon-jones-eye-pokes-have-to-stop-ufc



Moim zdaniem Bones mimo kreowania się na świętoszka wykorzystuje różne techniki na granicy zasad (np. zaczynanie walki "na trojaka", pchanie otwartych dłoni w oczy, zasłanianie przeciwnikowi ust w parterze, frontkicki w kolana... trochę tego za dużo żeby mówić o przypadku) i sędziowie powinni go pilnować.
 
Już wiele osób wypowiadało się krytycznie w temacie palców w oczy (nie tylko w przypadku Jonesa, ale i innych fighterów), było mówione o projektami nad nowymi rękawicami, które niby miałyby temu zapobiegać, ale nic więcej się nie dzieje.
 
Moim zdaniemw stójce powinno się wprowadzić zakaz trzymania otwartej dłoni jezeli kąt w stawie łokciowym jest większy niż 120* stopni. Ta zasada całkowicie wyeliminowałaby place w oczy a nie przeszkadzałoby trzymać gardy z otwartymi rękoma


I każdy sędzia wyposażony w kątomierz! :-)
 
Back
Top