Jon Jones prawdziwy mistrz czy ....?

TYTUS

UFC
Middleweight
Żółta Kartka
Zainspirowany Sz. Sz . nr. 236 Zastanawiam się czy JJ żeby zwyciężyć musi posuwać sie do wkładania palcy w oczy i do "frajerskich" chwytów. Redakcja trzymając fason nazwała je "nie sportowymi". Mam wrażenie że jego taktyka polega na kontuzjowaniu przeciwnika : Ciągłe polowanie kopnięciami prostymi na kolana i rozcinajace łokcie to 100% legalne ale mające nie tyle punktowac czy nokautować przeciwnika a raczej doprowadzic do kontuzji. Czy JJ ma tak paskudny styl czy Greg J obrał taką taktykę na pograniczu Krav Magi a nie sportu ? Gdyby tak postępował inny zawodnik czy UFC pozwoliło by mu bezkarnie uszkadzać w ten sposób innych zawodników?



HappygoluckyUncomfortableAsiansmallclawedotter.gif




SlipperyDependableGermanshorthairedpointer.gif
 
Kopnięcia faktycznie możnaby wyeliminować, byłyby chociaż rzadsze, choć i z ich powodów dodatkowe przerywania już mnie mniej bawią.



Co do chwytów...Glover oddał rękę i się naciął. widywałem podobne chwyty z gardy w parterze. Jeśli dozwolone są dźwignie to i te w stójce muszą być.
 
faktycznie ma wiele frajerskich zagrań... jak wkładanie palców w oczy, wyłamywanie stawu łokciowego, czy ręka na głowie rywala... JJ nie zasługuje na miano fajtera the best of ever!
 
Za palce w oczy był ostrzelgny. Reszta zgodna z zasadami więc nie są frajerskie. Jak ma przewagę zasięgu to trzyma dłoń na głowie przeciwnika. Wyginanie ręki w stójce czy kopnięcia w kolano mają podobne ryzyko kontuzji jak balaszka czy skrętówka więc nie wiem o co dym.
 
Ręka na głowie rywala to chyba dość częste w zapasach/grapplingu. W końcu to MMA, więc czemu miałby tego nie robić? Oczywiście jeśli będzie uważał na oczy rywala i kierunek swych palców, bo jest to niebezpieczne zachowanie, obarczone ryzykiem dla rywala. Każde popełnienie faulu w tej sytuacji i mimo prób takiej pracy przez Jonesa powinno być skrzętnie karane po prostu, albo się nauczy to robić idealnie albo skończy, bo będą mu punkty odejmować lub go zdyskwalifikują jak z Hammilem ;-)



To jest walka, na konkretnych zasadach i przyzwoleniach, niektórzy przed walką sami zapowiadają, że chcą sprawić rywalowi sytuację by nigdy więcej nie chcieli z nim walczyć 2 raz nawet;]
 
A jak Kliczko trzyma lewą ręke i zasłania przeciwnikowi wizje szykujac potęzny prawy to co? Nie jestem wielkim fanem Bąsa ani wsadzania paluchów w oczy, ale taka taktyka jest całkiem rozsądna przy jego zasięgu.
 
Zasady pozwalają na takie zagrywki więc nie widzę problemu. Nie wiem tylko jak jest z otwartą dłonią. Mógłby ktoś to wyjaśnić. Faul jest tylko jeśli palec wejdzie w oko czy też jeśli zawodnik dotyka twarz przeciwnika w taki sposób że może prowadzić do kontuzji??
 
Innymi słowy wkładanie palca/y musiałoby być intencjonalne, a Bones tak nie robi : )
 
Według mnie powinna być poprawka do zasad w której zakazane by było używanie otwartej dłoni w stronę twarzy. Jeśli już ktoś chce kontrolować w ten sposób dystans powinien to robić zaciśniętą pięścią.
 
Na walki Jonesa trzeba sędziego z jajami który będzie w stanie skutecznie wystraszyć go dyskwalifikacją za takie zagrania. A nie Miragllioty, który po drugim eye poke'u jedynie powiedział : ,,Jones please don't do it, I don' want to take a point so please watch your fingers".



Szczegónie na gifie z walki z Teixeirą wrzuconym przez Kaczkę widać że akcja Jonesa wcale nie była przypadkowa - nigdy nie uwierzę ze Bones nie robi tego specjalnie.
 
Styl Bonesa jest straszliwie denerwujący dla przeciwników i naprawdę niewygodny. Jednak wszystko oprócz tych nieszczęsnych paluchów w oczach jest dozwolone i jest w granicach przepisów. Nie rozumiem trochę jak można mówić, że są to frajerskie zachowania, skoro nie naruszają przepisów, a JBJ wykorzystuje tylko swoje naturalne warunki.
 
http://www.cagepotato.com/ufc-172-injury-report-glover-teixeiras-shoulder-is-all-jacked-up-thanks-to-jon-joness-brilliant-standing-arm-crank/
 
zapomniałem, że Bones ponadto ucieka przed rywalami. To równie denerwujące jak palce w oczy, ręka na głowie rywala, czy niesportowe zachowania... Mam nadzieję, że Cormier go zmiecie. Pozdrawiam.
 
Za każdy kolejny palec w oko zaczynając od drugiego powinien być bezwzględnie odejmowany punkt, niezależnie czy ktoś przeciwnikowi wsadzi palec celowo czy przeciwnik wejdzie na rozdziabioną łapę. Jezeli już zawodnik decyduje się na trzymanie otwartej dłoni przed twarzą przeciwnika (lub na niej), to sam powinien postarać się aby robić to zgodnie z przepisami.
 
Co do wkładania, palców w oczy to nie jest pierwszy raz, jak już kontroluje kogoś zasięgiem i lewą ręką, mógłby to robić z zamkniętą pięścią. Nie wiem tylko dlaczego nikt z sędziów nie zwraca na to uwagi. A co do wyłamywania łokcia w stójce normalna dźwignia, Mir tak poddał Simsa (chyba) w parterze i nikt z tego problemu nie robił.
 
Poza palcami wkladanymi w oczy styl JBJ bardzo mi sie podoba, ilosc technik jakie wykorzystuje i z jaka latwoscia to robi jest imponujaca.
 
Też mi się to w ostatniej walcę nie podobało jak JJ machał tymi paluchami przed oczami Glovera, szkoda że sędzia nie odjął tego symbolicznego punktu za to, może dałoby to do myślenia JJ przy następnych walkach.
 
wy widzicie roznice miedzy machaniem palcami, a trafianiem w oko? Belcher uszkodzil Bispingowi jebane oko na pare miesiecy, a nie widzialem ulamka tego placzu co jest tutaj. wiem, ze nie mozna czekac na 'szkode', ale jesli robi to tak czesto i jeszcze nikomu nie zrobil tym krzywdy to o co chodzi? jest dirty w koncu czy nie? :o
 
Chodzi o to że jeżeli taka akcja jast nie dozwolona to Johnes powinien uważać by nie wsadzić komuś palca w oko, a nie przeciwnik by się na niego nie nadziać. Sto razy może komuś wsadzić ten paluch w oko i nic się nie stanie, a za następnnym razem może się zdarzyć że ktoś straci oko i co wtedy? Dlatego punkty powinny być odejmowane.
 
Co dozwolone, to nie zabronione, więc nie wiem o co się czepiać. Za właśnie takie pomysły i głupie gierki nie lubię Jonesa, ale nic nieprzepisowego w tym nie ma.
 
niedozwolone bedzie machanie reka przed twarza komus? to tylko JBJ tak robi?
 
Back
Top