Jedzenie, szamka, restauracje

Over

WSOF
Heavyweight
Witam wszystkich (po za weganami i innymi odmieńcami)! Doszedłem do wniosku, że brakuje na cohones tematu o jedzeniu. Można więc tutaj rozmawiać o różnorakich potrawach, restauracjach, przepisach, dosłownie o czymkolwiek związanym z jedzeniem.
Zacznę od pytania: Czy ktoś z was zna jakąś dobrą meksykańską restaurację w Krakowie?
Dodatkowo dorzucam żarełko, które właśnie zjadłem - kurczak w sosie słodko kwaśnym z ryżem i surówką.
13942361_1146363132104644_49188134_n.jpg

Pozdrawiam :beer:
 
Witam wszystkich (po za weganami i innymi odmieńcami)! Doszedłem do wniosku, że brakuje na cohones tematu o jedzeniu. Można więc tutaj rozmawiać o różnorakich potrawach, restauracjach, przepisach, dosłownie o czymkolwiek związanym z jedzeniem.
Zacznę od pytania: Czy ktoś z was zna jakąś dobrą meksykańską restaurację w Krakowie?
Dodatkowo dorzucam żarełko, które właśnie zjadłem - kurczak w sosie słodko kwaśnym z ryżem i surówką.
13942361_1146363132104644_49188134_n.jpg

Pozdrawiam :beer:
Raz jadłem całkiem smacznego meksykańca, ale to było z 11 lat temu, dopiero się w Krakowie zaczynałem orientować, więc nie powiem Ci, gdzie. Chyba okolice Rynku to były(?)
 
Otwieram.

@Over z chinoli w Krakowie to ten od @Orest a wymiata
Nie pamiętasz na jakiej ulicy jest?
Z chinoli polecam Hoang Nhi 2 koło ronda młyńskiego (Młyńska 8). Jadam tam regularnie od 1,5 roku i jak dla mnie nr.1 ze wszystkich chińskich w jakich byłem.
 
Nie pamiętasz na jakiej ulicy jest?
Z chinoli polecam Hoang Nhi 2 koło ronda młyńskiego (Młyńska 8). Jadam tam regularnie od 1,5 roku i jak dla mnie nr.1 ze wszystkich chińskich w jakich byłem.
Niedaleko jakiegoś kina chyba
 
o zarciu we wroclawiu moglbym pisacc felietony ale mnie sie nie chce. polece tylko yankesa z kielbasami i arczkami z grilla
 
Nowy - stary temat o jedzeniu. Ja na weekend idę do azjatyckiego bufetu to zdam relację.
 
To jest dobry temat, o ile będzie się w nim oceniać knajpy do jakich się chodzi, przydatna sprawa. Przecież nie będę Maciejowi Nowakowi ufał #gayalert
 
o ile będzie się w nim oceniać knajpy do jakich się chodzi
Haha... mam taką rozpiskę knajp we Władku, sprzed 3 lat. Wprawdzie już się sezon kończy, ale jakby kto był jeszcze w okolicy, to proszę bardzo:
Knajpy - Władysławowo i okolice. Punktacja bardzo subiektywna, dwa razy ocena w skali 1-10 za potrawy, plus w skali 1-5 za wystrój i za cenę.

1) GOLLA - ul. Hryniewieckiego (skrzyżowanie z Morską) - 26,5 pkt.
9/10 dorsz
8/10 flądra
4/5 cena
5,5(!)/5 wystrój
(+) foteliki dla dzieci, rewelacyjna zastawa, nie plastikowe chujstwo, ogólnie przyjemnie miejsce

2) KOTWICA - ul. Żeromskiego/Merkleina 32 - 26 pkt.
9/10 flądra
8/10 kurczak
4/5 cena
5/5 wystrój
(+) dobra muzyka (nad morzem spodziewam się właśnie szantów, nie RMF MAX), foteliki i zabawki dla dzieci

3) PRZYSTAŃ POD STRZECHĄ - ul. Spokojna 20 - 25 pkt.
9/10 sola
7/10 flądra
4/5 cena
5/5 wystrój
(+) olbrzymie porcje
(-) brak fotelików dziecięcych

4) KUTTER - Hel, ul. Kuracyjna 1 - 25 pkt.
9/10 dorsz po helsku
9/10 dorsz po kaszubsku
2/5 cena
5/5 wystrój
(+) widok na port i morze, foteliki

5) ZŁOTA RYBKA - Chłapowo, ul. Władysławowska - 24 pkt.
9/10 sola
7/10 dorsz
5/5 cena
3/5 wystrój
(+) bardzo dobre surówki, spore porcje rybek

6) LIWIA - knajpka w porcie - 23,5 pkt.
8/10 sola
9/10 dorsz
4/5 cena
2,5/5 wystrój
(+) foteliki
(-) sztućce plastikowe

7) DELL'OPERA - ul. Brzozowa - 23pkt.
7,5/10 dorsz
7/10 flądra
4,5/5 cena
4/5 wystrój
(+) bogate dodatki
(-) too much vegeta ;)

8) KAPITAN JACK - knajpka przy zejściu do morza
5/10 flądra
5/10 dorsz
3,5/5 cena
3/5 wystrój

9) STRACH NA WRÓBLE - róg Morskiej i Spokojnej - 15,5 pkt.
4/10 halibut
5/10 schabowy
3,5/5 cena
3/5 wystrój
(+) fajny kącik dla dzieci
(-) małe porcje

10) FALA I - ul. Harcerska - 15 pkt.
6/10 dorsz
2/10 śledź
3/5 cena
4/5 wystrój
(+) atrakcje - losowania nagród dla gości co godzinę, albo zawsze o 17 i 18, nie pamiętam :)
(-) brak fotelików, ściema z tym, że łowią z własnych kutrów, bo dorsz bez ości jak z kupnego fileta, a nie świeżo z kutra zdjęty :)
 
Back
Top