Jaki sprzęt do mma

Jestem na etapie wyboru rękawic do MMA,



mam do wyboru z tego samego modelu rękawice ze skóry syntetycznej oraz naturalnej.



różnica w cenie jest taka że syntetyczne 99zł a naturalna 145 zł.



ile czasu (w przybliżeniu) wytrzyma skóra syntetyczna a ile naturalna oczywiście przy założeniu 2xtyg trening mma.



mieliście już kiedykolwiek styczność z trenowaniem w naturalnej i syntetycznej ?







pzdr
 
Witam, mam pytanie odnośnie ochraniaczy do piszczeli. Nie orientuje się w rozmiarach i mam dylemat czy kupić L czy XL, jakby ktoś mógł wysłać mi ich dokładne rozmiary to byłbym wdzięczny :)
 
a na jaki wzrost ? ja przy 175 cm mam rozmiar L takich szmacianych z Manto i są ok. od swieta używam takich twardszych jakby plastikowych rozmiar XL i też nie są za duże.
 
@ PlanetEclipse



Różnica między l a xl nie jest duża.



Jeżeli masz już to 180cm to spokojnie xl sobie wez.



Kup sobie porządny ochraniacz bo szmaciak do niczego sie nie nadaje.
 
Ja mam nieco ponad 180cm i obecnie trenuję w XL, ale wcześniej miałem L i nie była za mała, także różnica nie jest duża. I jak już kupujesz to polecam nie kupować tych szmacianych, lepiej zapłacić te 100zł więcj i mieć naprawdę porządny.
 
Kingi czy Twinsy :)? No i jaki rozmiar przy 179/180 L ;>?



http://mmaniak.pl/twins-ochraniacze-piszczeli-sgl2-p-780.html



http://mmaniak.pl/king-ochraniacze-piszczeli-sgk1-p-1148.html











I jeszcze jak możecie się wypowiedzieć o ochraniaczach 'na zęby' doctor shocka to poprosze opinie, czy warto inwestować taką kase w nie :-)
 
Co do ochraniaczy na zęby według mnie zależy od tego jak bardzo się wkrecisz w treningi, jeśli trwa to już dość długo i masz ochote brać udział w zawodach to czemu by nie, ale jeśli dopiero zaczynasz radze kupić sprzet "dobry oraz tani" a nie rzuczać sie na droższy sprzet.



Co do ochraniaczy na piszczele to u mnie w klubie kilak osob uzywa Kinga i sobie chwalą ale nie moge porównać gdyż nikt nie ma Twinsów
 
No właśnie moja szczęka jest już dość zużyta, dlatego zastanawiam się coraz bardziej nad doctor shockiem. Teraz jeszcze jedno pytanie co do kingów, jak z grubością pianki?
 
King to firma najwyższej klasy.. więc o grubość i jakość pianki nie musisz się martwić.
 
Twins również, stąd moje pytanie. Jako, że na szybko musze decydować to chyba jednak kingi :-).
 
co do ochraniaczy to sprostuje, te szmacianki typu Manto sa poprostu dla zaawansowanych strikerow, dla poczatkujacych te Mastersy za ~180zl sa juz naprawde wysoką półką i swietnym wyborem, nie ma co placic 300zl...
 
Zapomniałem dodać!!



Nie polecam firmy PROFESSIONAL FIGHTER z zwględów czysto jakościowych.. tanie i do bani..
 
Panowie, wierzę w Waszą pomoc, bo już dziczeje:-)



Różne sklepy, różne wymiary, różne określenia:



Spodenki Bad Boya, rozmiar S - obwód całkowity 77-84, a M'ki 84-89, za to w innym miejscu S'ki to 78, a M to 82, choć to ten sam model.



Czasem jest podawane jako talia (tylko po co, skoro spodenek na taliy chyba nikt nie nosi;]?), a czasem jako pas (który jak wiadomo raczej jest zwykle o parenaście cm wyższą wartością niż talia).



Takie uroki kupna w necie, ale nie chciałbym walnąć gafy i potem odsyłać, zamieniać...Jest ktoś w stanie pomóc jak to lepiej interpretować?



Ponadto ma tam być sznurowadło, które raczej zawsze mnie ratowało z opresji, gdy z czegoś "wychudłem" ;-)
 
Born, a jakie masz wymiary ? Ja venumy mam S-ki ( spodenki ) , Pit bulle też S-ki ( spodenki ) , a jak chodzi o te z "lajkry" , to mam wszystkie M-ki, a mam 78kg i 182cm, budowa "atletyczna" , bardziej chłop śląski , czyli w barach szeroki a w dupie wąski ;p
 
Dzwonic nie musiałem, ale faktycznie najlepiej bylo zapytac. Profesjonalna odpowiedź i już wiem, że wybiorę gacie M'ki, "lajkry" też, jak będzie tragedia to wymienię, choc byc nie powinno. Rzepy, sznurek...dzięki za podpowiedzi :-)



PS: Pwn - Te S'ki nie są obcisłe za bardzo? Myślisz, że M'ki by Tobie osobiście spadały? Bo ja mam raczej 176-178, a waga to 59-65kg, więc aż dziwne, że mi S nie proponowano :-P no,ale budowę każdy ma nieco inną. Ja celuje w flyweight i bantamweight...ale nijak to się ma do wielkości miednicy itp, a to głównie ona+biodra trzymac mają spodenki...
 
co do ochraniaczy to sprostuje, te szmacianki typu Manto sa poprostu dla zaawansowanych strikerow,


Większej bzdury nie czytałem dawno na cohones, już widzę zaawansowanych gości którzy zakładają te skarpetki i po jednym treningu zadaniowym(nawet nie sparingu) ledwo chodzą.



Prawdopodobnie jesteś fanem utwardzania goleni przez kopanie po słupach dlatego takie głupoty piszesz.
 
ktoś wie gdzie w Warszawie znajdę rash'e under armour?



EDIT:



OK, już wiem gdzie, to może ktoś mi powie w czym rash'e UA są lepsze od Manto na przykład, lub dlaczego nie?
 
a gdzie umiejscowisz Ground Game? tylko obiektywnie :)



Właśnie jak czytam na amerykańskich forach, to wszędzie chwalą UA, tylko za każdym razem podkreślają, że to nie są rashe stworzone pod BJJ/MMA, czyli są delikatniejsze.



Ja potrzebuję tylko coś pod gi, bo mój no-name'owy "rash" oryginalnie do biegania nie wytrzymał, w takim wypadku polecałbyś mi UA?
 
Mam sprzet UA - chwale sobie, chodź design nieco mi nie odpowiada, jest zbyt prosty.



Z manto mialem kilka rzeczy, stosunek cena/jakosc dobra - sredni sprzęt, cena tez srednia.



Hayabusa mega dobre rzeczy, mam rashe, po 2ch latach tylko biały rash troche sie zmatowił od tarzania sie na macie.



Spodenki badboya rowniez bardzo dobre, 3 lata napierdalanki na treningach, kulania i spodenki wygladaja nieźle, gdzie niegdzie jakas nitka lekko popruta, albo gumowy nadruk naderwany ale nic strasznego.



Rękawice masters, czas juz na zmiane ale słuzyły wiernie i dobrze, naprawde solidne, jak sie dysponuje funduszami okolo 100-150zl to jest to jedyny słuszny wybor, zdecyowanie.



Ochraniacze piszczeli fairtex sp6, zajebiscie trzymaja sie nogi i ochraniaja piszczel, jedyne co niepasuje to ze tajowie maja chyba male stopy bo gabka nie zakrywa mi palcow, tylko siega do koncowki srodstopia, przez co czasami przy strzelaniu lowami jak sie zawadzi palcami jest boleśnie.







Obecnie planuje przesiasc sie na rekawice fairtexa, mam nadzieje ze beda tak zajebiste ze same beda nokautowac :)
 
Rash z GG, ma w mojej opini lepszy materiał niż UA i Manto. Fakt że trochę szwy mi się popruły ale mega daje rade. Jest ciągle biały, a spodenki lekko zmieniły kolor.
 
który rash będzie waszym zdaniem lepszy , a może znacie jakiś inny do 150zł


http://mmashop.pl/rash-guardy/37-rashguard-mma-bad-boy-krotki-rekaw.html


http://mmaniak.pl/under-armour-heatgear-vented-shortsleeve-t-czarny-p-1244.html


?
 
a co sądzicie o tych rękawicach
http://mmaniak.pl/bad-boy-rekawice-do-mma-pro-style-open-palm-pu-p-1569.html

i czy w tej cenie polecili byście mi inny model

?
 
Back
Top