Jaki rozmiar judogi?

GoldenTooth

Shark Fights
Lightweight
Hej,

Mam problem z doborem własciwego rozmiaru. Mierze 173cm i nie wiem, czy kupić coś w rozmiarze 175cm, czy jednak 180cm ze względu na to, że judoga może się dość skurczyć.

Ponadto chciałbym się zmieścić w 300zł, więc droższe modele odpadają.
 
Pytałem i dostałem dość sprzeczne informacje. Ten sam rozmiar, ta sama marka i inaczej leży. Generalnie polecili mi rozmiary 175 i 180.
Dalej bym zlapal kogos podobnych gabarytow na treningu i przymierzyl jego szmate. Ale jakbym mial kupywac to pewnie te 180
 
Hej,

Mam problem z doborem własciwego rozmiaru. Mierze 173cm i nie wiem, czy kupić coś w rozmiarze 175cm, czy jednak 180cm ze względu na to, że judoga może się dość skurczyć.

Ponadto chciałbym się zmieścić w 300zł, więc droższe modele odpadają.
Jeśli nie masz możliwosci przymierzenia - kup to co ci tabelki mowia.
Moje mikro/nano doswiadczenie z maty mowi, ze wyglad to jedno, sparring to druge. Wierz mi ze chcesz krotkie nogawki, krotkie rekawy, w szczegolnosci z kolesiami ktorzy zawiazuja cie jak sznurowadlo ;)
 
Jeśli nie masz możliwosci przymierzenia - kup to co ci tabelki mowia.
Moje mikro/nano doswiadczenie z maty mowi, ze wyglad to jedno, sparring to druge. Wierz mi ze chcesz krotkie nogawki, krotkie rekawy, w szczegolnosci z kolesiami ktorzy zawiazuja cie jak sznurowadlo ;)

Ok, tylko przypominam, że tu chodzi o judo nie bjj :) A z tego co mi wiadomo to właśnie gi do bjj mają krótsze rękawy i nogawki od tych do judo.
 
Ok, tylko przypominam, że tu chodzi o judo nie bjj :) A z tego co mi wiadomo to właśnie gi do bjj mają krótsze rękawy i nogawki od tych do judo.
Nie bylem ani razu na judo, prawda. Natomiast - niezaprzeczalnie z perspektywy BJJ - mowie: centymetr judgogi wiecej, to centymetr wiecej problemu ;)
 
Bierz 180. Sam mam 178cm ale na karate mam kimono na 190cm, bo jestem trochę szerszy i na 180 góra za bardzo mnie opina w klacie i ramionach. Spodnie skrócić to nie problem. Jak w tym porzekadle, "Łatwiej kijek pocieniować niż go pogrubasić".
 
Ok, tylko przypominam, że tu chodzi o judo nie bjj :) A z tego co mi wiadomo to właśnie gi do bjj mają krótsze rękawy i nogawki od tych do judo.
Co prawda szmaty z judo nie miałem na sobie już z 15 lat, a szmaty z bjj może z 8, ale akurat różnicy w długości nie pamiętam. Krój był inny, dość znacząco, szerokość rękawów inna (w bjj węższe), ale długość raczej podobna.
 
Back
Top