Jaki gi do bjj.

hanma

Oplot Challenge
Lightweight
Witam, zacząłem ostatnio chodzić na bjj. Miałem stare kimono od karate, które dawało rade na treningach judo na uczelni ale niestety na pierwszym treningu bjj już miałem podarte :D Szukam jakiegoś gi w okolicach 300zł. Zależy mi najbardziej na tym żeby było wytrzymałe i długo posłużyło. Co polecacie?
 
Tak jak wyżej Ground Game bardzo solidne. Oprócz tego Manto czy Pit Pull, do 300zł znajdziesz dobre. Dobrze dobierz rozmiar ;)
 
Stary inceptor w rewelacyjnej cenie:
Tego chyba od ciebie kupilem? Bardzo przyjemne ale troche sie rwie. Spodnie na kolanach to zadne zaskoczenie. Rekawy poszly tak po 15 miesiacach. Na szczescie bardzo mila pani mi ladnie zaszyla. Ostatnio spodnie na dupie mi poszly ale to moze byc wina mojej grubej dupy :D
 
Również polecam Titan Interceptora od ground game, używam i jestem zadowolony!
 
@hanma

Mógłbyś coś napisać na temat judo na uczelni? Ja będę miał od semestru letniego w-f i planuje się zapisać na Judo. Ile czasu było poświecone na ogólnorozwojówkę? Jak wyglądały pierwsze treningi? Ile czasu uczyliście się padać zanim się wzajemnie rzucaliście? :crazy:

I pytanie do ogółu - jak sobie kupię GI do BJJ, np. takie jak polecacie wyżej - sprawdzi się ono także do treningów judo? Bo bardzo średnio mi się widzi kupować typową judokę i GI typowo do BJJ.
 
@hanma

Mógłbyś coś napisać na temat judo na uczelni? Ja będę miał od semestru letniego w-f i planuje się zapisać na Judo. Ile czasu było poświecone na ogólnorozwojówkę? Jak wyglądały pierwsze treningi? Ile czasu uczyliście się padać zanim się wzajemnie rzucaliście? :crazy:

I pytanie do ogółu - jak sobie kupię GI do BJJ, np. takie jak polecacie wyżej - sprawdzi się ono także do treningów judo? Bo bardzo średnio mi się widzi kupować typową judokę i GI typowo do BJJ.
Osobiście nie trenowałem w Judodze, ale mój kumpel z maty ćwiczy w takiej bjj i nie narzeka.
 
możesz sobie kupic judoge na bjj będziesz miał lekką trudność bo łatwo będą Ci lapali rękawy. Lepiej sie dodatki obciążać na bjj niż ułatwiać sobie na judo.
 
@hanma

Mógłbyś coś napisać na temat judo na uczelni? Ja będę miał od semestru letniego w-f i planuje się zapisać na Judo. Ile czasu było poświecone na ogólnorozwojówkę? Jak wyglądały pierwsze treningi? Ile czasu uczyliście się padać zanim się wzajemnie rzucaliście? :crazy:

I pytanie do ogółu - jak sobie kupię GI do BJJ, np. takie jak polecacie wyżej - sprawdzi się ono także do treningów judo? Bo bardzo średnio mi się widzi kupować typową judokę i GI typowo do BJJ.
Ogólnorozwojówki to w sumie nie mieliśmy. Na poczatku zawsze jakaś tam rozgrzewka i rugby z piłkami lekarskimi i niskich pozycjach ;) Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało ale chyba na drugim treningu już pokazał jakieś podcięcie, tyle że nie podcinalismy tylko partner sam wykonywał pad po dotknięciu nogą. Na każdym treningu robimy zawsze dużo padów na poczatku i potem ćwiczymy rzuty. Naprawde spoko sprawa, teraz juz rzucamy normalnie, seoi nage i te inne :D Na końcu mamy zawsze jakieś walki w parterze, do przytrzymania na 20 sekund albo poddania. Naprawde polecam, spoko sprawa. Jestem na UAM jak coś.

Ja ćwiczyłem na judo w gi od karate, które kupiłem od kumpla za 40 zł także to od bjj na 200% da rade xDD

A co do gi, biorę mocno pod uwagę to z ground game. A co mi powiecie o kolorze? Lepiej chyba czarne, no nie?
 
@hanma

Ok, dziękuję za odpowiedź. Zapytałbym się jeszcze może - jak to wyglądało u Ciebie - czy mogły się zapisać na taki rodzaj w-f osoby, które nigdy wcześniej nie trenowały Judo? Przyszły osoby w różnym stanie, że tak siię wyrażę? Wysportowani i zapuszczeni? :crazy: Byłeś świadkiem jakiś kontuzji?
 
czarny kolor jest spoko. Gracja i szyk na treningu gwarantowane.
ale rodzina gracie potępia takie rzeczy w garderobie i proponuje tylko biel.
 
@hanma

Ok, dziękuję za odpowiedź. Zapytałbym się jeszcze może - jak to wyglądało u Ciebie - czy mogły się zapisać na taki rodzaj w-f osoby, które nigdy wcześniej nie trenowały Judo? Przyszły osoby w różnym stanie, że tak siię wyrażę? Wysportowani i zapuszczeni? :crazy: Byłeś świadkiem jakiś kontuzji?

Mogą się zapisać wszyscy, przynajmniej u mnie. Ja też nigdy wcześniej nie ćwiczyłem judo. Zacząłem tutaj na uczelni. Są różni ludzie, niektórzy już mają tam jakieś żółte pasy a inni to chyba dopiero uczą się chodzić :D

Z czarnym chyba będzie łatwiej z praniem i nie będzie tak widać ewentualnych zabrudzeń, mam racje?
 
Dobra, obczaiłem sobie tego Titan Inceptora 2.0 za 290zł. Czarny :D

I teraz nie wiem jak z rozmiarem. Mam 175cm wzrostu i 79kg
A1: Wzrost: 167-175cm, waga: do 75kg,

A2: Wzrost: 176-182cm, waga: 76 do 85kg,

Który rozmiar brać, czytałem że gi po praniach może się skurczyć. Brać to większe?
 
Dobra, obczaiłem sobie tego Titan Inceptora 2.0 za 290zł. Czarny :D

I teraz nie wiem jak z rozmiarem. Mam 175cm wzrostu i 79kg
A1: Wzrost: 167-175cm, waga: do 75kg,

A2: Wzrost: 176-182cm, waga: 76 do 85kg,

Który rozmiar brać, czytałem że gi po praniach może się skurczyć. Brać to większe?
Mam 182 cm wzrostu i brałem A2. Spodnie dość znacznie mi się skróciły, choć prałem je według zaleceń w 30 stopniach i nie suszyłem ich na grzejniku.
Przy Twoim wzroście i po wypraniu spodni A2 powinien być ok.
 
Ewentualnie zapytaj trenera na macie, bo może być tak, że GroundGame przy zamówieniu grupowym rzuci fajnym rabatem. Też mam 182cm wzrostu, mam GI Balance i Titan Inceptora, piorę w 30st i wszystko jest gitara , także polecam Ground Game
 
Back
Top