Jake Shields vs Jake Ellenberger

_Luk

Oplot Challenge
Light Heavyweight
ehao0y.jpg

Na UFC Fight Night 25 Battle on the Bayou dojdzie do ciekawego pojedynku w wadze półśredniej między Jake'm Shieldsem, a Jake'm Ellenbergiem. Jake Shields pojawiając się UFC miał zagrozić dominacji niekwestiowanego mistrza wagi półśredniej kanadyjczykowi George St. Pierre'a. Mając za sobą 14 wygranych walk z rzędu w tym wygrane nad Danem Hendersonem, Jasonem Millerem czy Robbie Rawlerem w kategorii średniej, UFC rozpoczęło promocje Shieldsa. Pierwszą walkę zakontraktowano mu z Martinem Kampmannem, walka ta nie była spacerkiem dla Shieldsa dodatkowo widoczne problemy ze zbijaniem wagi zwieńczyło dość przeciętny występ zakończony niejednogłośnym zwycięstwem. Następnie UFC zestawiło go z Georgem St. Pierrem, walka przebiegała pod dyktando kanadyjczyka, który skutecznie punktowała ciosami amerykanina. Mimo kilku prób obaleń dość sygnalizowanych Shields nie zdołał sprowadzić GSP do parteru gdzie miałby szanse podjąć walkę w swojej flagowej płaszczyźnie. W efekcie GSP wypunktował Jake Shielda w 5 rundowym pojedynku o pas mistrza wagi półśredniej.

"Nową krwią" i wyrastającym czołowym zawodnikiem wagi półśredniej jest wywodzący się z zapasów Jake Ellenberger (rekord MMA 25 - 5), ma za sobą występy m.in. w M-1 czy nieistniejących organizacjach IFL i Bodog, by następnie zadebiutować w największej organizacji MMA na świecie - UFC. Pierwszą walką w UFC był pojedynek z Carlosem Conditem, Ellenberg w pierwszej rundzie zdołał posłać na deski mocnym prawym prostym Condita lecz nie zdołał zakończyć walki. W dalszej części walka dość wyrównała się by zakończyć się w pełnym dystansie kontrowersyjną niejednogłośną wygraną na punkty Condita. Jake Ellenberger zdołał wygrać 4 następne pojedynki m.in. z Mikem Pylem, Johnem Howardem i ostatnio na gali UFC 129 znokałtował w pierwszej rundzie Seana Piersona.Nadchodzący pojedynek Shieldsa z Ellenbergiem jest dość ciekawym zestawiem. Porównując z dość jednowymiarowy sposób walki Shieldsa czyli dążenie do obalenie i zdobycie przewagi z walce na ziemi, przy bardzo ograniczonych umiejętnościach walki w stójce, może okazać się ciężką przeprawą przy mocno bijącym z dobrym zapleczem zapaśniczym Ellenbergera, który z walki na walkę poprawia swój wachlarz umiejętności. Wygrany w tym pojedynku zapewni sobie dość wysoką pozycje w kolejce o pas w mocno obsadzonej kategorii półśredniej, szczególnie zbliżająca się gala UFC 137 z pojedynkami czołowych półśrednich przyniesie ciekawe zestawienia na przyszłość.
 
War Jake! :-)Normalnie za S. ale zważywszy na "Wiem kto wygra" - jednak E. Wstójcę będzie miał Ellenberg przewagę, gorzej jak zejdą do parteru, wówczes cienko go widzę. Także jeśli uda mu sie trafić Shieldsa - powinien wygrać.
 
Hmm, nie rozumiem, czemu wstawiłeś tego posta. Nie napisałeś nic konkretnego, prócz swojej opinii oraz krótkiej historii pojedynków. Ale ok.
Można mówić, że Shields jest jednowymiarowym zawodnikiem. W ostatniej walce pokazał, że podszkolił stójkę, więc trudno mi stwierdzić, żeby Ellenberger był w tej płaszczyźnie zdecydowanie lepszym. Uważam, że Shields to zbyt wysokie progi dla JE i spodziewam się wygranej przez decyzję zawodnika Cesara Gracie.
 
Oprócz tego ,że skrytykowałeś mego posta- sam nie wniosłes dużo więcej, więc po co to w ogóle było??"Nie napisałes nic konkretnego oprócz swojej opini...." - a czyja miałem opinie napisać? PiorunaPl?? :-):-)Powtórzę jeszcze krócej: Shields 55:45 %
 
@Kaczka


To było do autora tego posta, nie do Ciebie. Ten artykuł z chęcią bym przeczytał przy pierwszej informacji o zestawieniu tych fighter'ów. Dzisiaj zostało tylko 5 dni i spodziewałbym się raczej artykułu w stylu "Pod lupą", niż przybliżanie historii ich pojedynków i napisanie subiektywnej opinii.
 
Wybaczam Ci :D Co ciekawe, osiągnęliśmy równą ilość postów , lecz zapewnie kolego mnie wyprzedzisz niedługo.


Zresztą, wolę o tym nie pisać, bo zaraz zostanę zaliczony do grupy spamerów i nabijaczy postów (może nawet całkiem słusznie?)
 
Stasinek, z tyn podszkoleie stójki przez Shieldsa nie przesadzałbym, dalej jest "przeciętna" i raczej trudno będzie mu zdziałać cokolwiek będzie , Ellenberger jest dynamiczniejszy i ma nokautujący cioso i znacznie poprawił obronę przed poddaniami (patrz pojedynej z Rochą)
 
@up

Nie twierdzę, że podciągnął ją na kosmiczny poziom. Sugeruje tylko, że mogą nastąpić dalsze postępy w tym aspekcie walki.
Poddaniami, czy obaleniami? Bo Shields nie musi nikogo poddawać przed końcem czasu - nikt mu nie każe... Jeśli tylko obali do parteru, wystarczy mu kontrola na ziemi. Shields poradził sobie z Kampmann'em, który ma lepszą stójkę moim zdaniem, więc nie powinniśmy go tak po prostu lekceważyć.
 
z Kampmannem nie świecił, no ale w rekordzie wygrana jest; Shields wymęcza przecwiników na glebie i z pewnością będzie tego próbował zobaczyy czy Ellenberger będzie radził sobie z obaleniami i czy ewentualnie wstanie spod Shieldsa
 
Ciekawe też jak tym razem ze ścinaniem wagi u Shieldsa będzie...? Z Kampmanem jak Luk pisałeś, kondycyjnie nie wypadł najlepiej, a mimo tego wymęczył decyzję, z GPS-em - było juz bardzo dobrze. Śmierć ojca na nikogo nie pozostaje bez wpływu....Wszystko w rękach Ellenberga - dosłownie i w przenośni.
 
Back
Top