jak UFC rekrutuje zawodników?

roborovsky

Oplot Challenge
Middleweight
Jestem ciekaw, w jaki sposób UFC rekrutuje zawodników. Nie chodzi mi o oczywiste przypadki, jak np. wkrótce Jake Shields albo fighterzy z TUFa, ale o mniej znanych zawodników - czy UFC ma jakichś skautów, którzy jeżdżą po galach i wyławiają najbardziej utalentowanych zawodników? Czy obecne gwiazdy UFC mogą zasugerować kogoś ze swoich obozów? Czy są jakieś oficjalne nabory do UFC? Jakim sposobem dostał się tam np. Drwal albo inni zawodnicy z Europy Środkowej/Wschodniej? Jakim sposobem mógłby wkręcać się tam np. Błachowicz?
 
UFC ma na pewno sztab ludzi od wyławiania młodych talentów lub sprawdzonych weteranów np powracających po zwolnieniu z federacji .
Coraz więcej zawodników dostaje też szansę po kolejnych sezonach TUFa.
 
UFC nie ma sztabu ludzi, za wyszukiwanie zawodników odpowiadają Joe Silva i Sean Selby (który jest też matchmakerem WEC). W dobie internetu na prawdę nie potrzeba do tego wielu osób. Wystarczy, że zawodnik wygrywa i ma sprawnego menadżera, wtedy UFC na pewno się nim zainteresuje.
 
Słyszałem, że jak nie są pewni co do danego zawodnika to pytają Venoma co o nim sądzi. ;)
 
a jak poszczególni zawodnicy dostają się do TUF'a bo to pytanie zaczęło mnie nurtować?
 
manollo są ogłaszane castingi, nawet były na stronę kiedyś wrzucane z nich relacje
 
Back
Top