Jak trenowac soccer kicki i stompy?

tomano

Jungle Fight
Heavyweight
tumblr_ldu1u8Kfmi1qfffqxo1_500.jpg



Mam takie troche nietypowe pytanie. Mianowicie nurtuje mnie kwestia trenowania tych nielegalnych i zazwyczaj, rzadko stosowanych atakow w mma. Skoro tego na treningach sie nie trenuje ( a moze jest inaczej?), jak uczestnicy Pro Fight np. beda umieli to stosowacc, a tym bardziej sie przed tym bronic?


Jak jest u Was na sekcjach? Trenerzy w ogole po to siegaja? Trening soccerow na murawie boiska z futbolowkami, czy jakieś manekiny?


Dziekuje za wszelkie wyjasnienia w tej kwestii.
 
Na stompy najlepsze jest przybijanie gwoździ nogami a na soccer kicki strzelanie rzutów karnych. A tak na powaznie to wydaje mi się, że na treningach tego nie szkolą bo nie wymaga to zbytniej techniki. Ewentualnie chłopaki kopią w manekiny zapaśnicze
 
wypracowanie miejsca na zadanie stompa to dość skomplikowane zadanie, nie da się tego nauczyć z manekinem.
 
Też nie sądzę, że na sekcjach to trenują. Jako ,że taki PF leci rzadko, a gdzie indziej takowych technik nie uświadczysz - więc nikt pewnie tego regularnie nie trenuje. Ew. zawodnicy wiedzą po prostu, że jest to dozwolone i starają sie nie dopuścić do możliwości zadania tych technik. Sam jestem ciekawy , jak to im sie uda. 28 lipca sie okaże
 
Łukasz Sajewski w walce z Michałem Elsnerem chciał przeskoczyć gardę rywala i zrobić efektownego stompa co prawie skończyło się oddaniem pleców przez Łukasza:)



Morał z tego taki, że zrobić "shoguna" nie jest takie proste:)



Jak ktoś ma czas to może obejrzeć sobie tą walkę.
 
imo nie ma jakiś technik do robienia soccer kickow, jak masz mozliwość zajebać to po prostu to robisz i tyle jak np przeciwinik jest w żółwiu



to tak jakbys sie zapytał jak trenować hammerfisty
 
Sorki, że zajmuje Wasz czas, ale lokcie tez nie sa zbyt popularne na naszym podworku mma. Czy na Waszych sekcjach trenujecie uderzenia lokciami? Jako ze na sekcjach MT uderzenia lokciami sa na porzadku dziennym, skupilbym sie raczej na uderzeniach w parterze ta czescia reki
 
Oj, trenuje się, trenuje. :) Łokcie też, ale wszystko leciutko, bez spiny. :) Chociaż czasami coś tam potrafi się przedostać przez gardę i wtedy jest ciekawie. :P
 
no tak ale jak nie trenujesz na treningu to nie masz nawyku, zeby uzyc i moga nie isc do soccer kickow automatycznie i calkiem mozliwe, ze ich nie wykorzystają nawet, przynajmniej takie jest moje zdanie.
 
Dziekuje wszystkim za probe podjecia tego tematu. Dalsza dyskusja jest raczej zbyteczna. Mnie osobiscie wydaje sie, ze i na PF niedlugo tych technik kopanych zabronia
 
Właśnie tymi technikami odróżniają się od całej reszty, więc nie wiem dlaczego i kto miałby im zabronić.
 
Soccer kicki - uderzaj w pilke prostym podbiciem



Stompy - przewracaj kolegow i miazdz ich swoimi stopami
 
jak zobaczyłem tak idiotyczny temat to nikt inny nie przyszedł mi do glowy jako jego autor tylko tumano. po pierwsze po co ci soccer kicki i stompy ? po drugie zapisz się do jakiegokolwiek klubu, nie wiem kup ogródek zajmij się czymś bo wymyślanie tematów ci nie idzie. chcesz kopać dobrze soccer kicka wyjedz do stanów i graj w soccer a stompy wycwicz sobie na stepperze z dużym obciązeniem ...
 
Najlepiej się trenuje na bracie. A co do stompów to można też pojechać na winobranie do Francji.
 
oO tumano się przyjęło :)



stompy i soccery najlepiej się trenuje z zawodnikiem mma Grzegorzem "Guśkiem" B. znanym z zawodowych i amatorskich ringów ze swych brutalnych nokautów już w szatni. Tudzież wyjście z niej tylko do zdjęć.



Polecam.
 
Back
Top