Jak najszybciej zaliczyć dyskwalifikację na zawodach BJJ

Cloud

UFC
Light Heavyweight
MMARocks


Jest wiele zasad, które należy przestrzegać biorąc udział w zawodach brazylijskiego jiu jitsu. Jedną z zasad jest zakaz używania slamów. Niestety jak widać po powyższej kompilacji, uczestnicy czasami się zapominają.
 
O co chodzi z ostatnimi sytuacjami? Nie można tańczyć w trakcie walki i robić fikołków po niej?
 
O co chodzi z ostatnimi sytuacjami? Nie można tańczyć w trakcie walki i robić fikołków po niej?

Na wielu zawodach istnieje zakaz intensywnego celebrowania zwycięstwa. Fikołki i stanie na głowie kwalifikuje się pod to, więc gościu został zdyskwalifikowany.
 
Wszyscy faulujący z tego filmiku to jakaś masakra, poziom Pniaka albo gorszy.
 
Taki slam boli jak chuj, nawet na matę. Odbiera oddech, boli w środku jakbyś sobie płuca odbił. Na szczęscie nikt mnie nie slamował na łeb, ani z dużej wysokości. Jak trener nie widzial to mnie chuje slamowali :D
 
Jak nie był? Ze zwyczajnej gardy czy za wpięcia się za plecy jest to rozbicie z wysokości, slam.
 
Jak nie był? Ze zwyczajnej gardy czy za wpięcia się za plecy jest to rozbicie z wysokości, slam.

Dlatego napisałem, że się nie znam.
Dla mnie slam wygląda albo tak

3.gif

Albo ewentualnie tak:

181357.gif
 
Jak dla mnie slam to jednak rzut rywalem, na różne sposoby, a tu jest po prostu próba rozbicia zapiętego na plecach rywala. Fakt, że z impetem, ale samym ciałem, bez użycia rak. Dla mnie nie slam, choć nie znam zasad, które tam panowały i może wszelakie uderzenia o matę nie były dozwolone.
 
Jednego nie rozumiem - czysty slam to oczywista sprawa i - jak rozumiem - podstawa do DQ. Ale załóżmy, że jeden z zawodników jest słabszy (siłowo), do tego ma problemy z kręgosłupem. Jego rywal skacze na niego z latającą balachą, czy czymś tam. To taki gość, choćby się zesrał, ze 3 sekundy utrzyma rywala na sobie, a potem poleci do przodu. A rywal przed nim - jebiąc plecami o matę. To też podstawa do dyskwalifikacji wtedy?
 
@JŻuberek normalne jest, że jeśli zawodnik poleci bezwarunkowo to nie jest dyskwalifikacja. Bardzo często zdarza się podczas latającego trójkąta czy balachy zawodnik bezwarunkowo poleci, ale to nie jest rozbicie. Rozbicie jest brane pod uwagę jeśli jest celowe, co widać. Wstajesz z przeciwnikiem i zdecydowanym ruchem go robijasz o mate to już jest dyskwa.
 
@Karton323 tak myślałem, dzięki.
Ale - sorry, że ciągnę (głupią zapewne) myśl - jeśli ten słabiak spróbuje utrzymać/wynieść gościa, który wisi na nim i oczywiście padają obaj, to przez moment mogłoby wyglądać jak podniesienie z rozbiciem - co wtedy?
 
Back
Top