Jędrzejczyk a Materla, czyli o subiektywnym postrzeganiu

Nie mam w tej chwili możliwości obejrzenia walki ponownie już bez emocji, więc zapytam - czy były jakieś próby skończenia ze strony Michała lub jakieś G&P w dwóch pierwszych rundach ?
Pytam serio , nie retorycznie.

p.s. Ben Cartlidge dał drugą rundę Drwalowi. Jak mocno by się nie spierać, to jedno jest pewne dwie pierwsze rundy musiały być bliskie, skoro tak wiele osób znających się na MMA punktowało różnie. Dobrze że walka skończyła się przed czasem ;)
 
Last edited:
Pytasz o GnP i próby poddań, gdy ja pisałem, że była głównie kontrola ;-) Ale to jednak jest coś i do jednej bramki pod kątem nielicznych argumentów z obu stron. W parterze nawet bardziej niż pod siatką jak dla mnie jak w Manuwa vs Janek. W stójce walka była zdecydowanie bliższa niż w parterze i zapaśniczo. Przeceniacie stójkę i ciosy, a już na pewno przewagę Tomka.W odwrocie do niegdysiejszego przeceniania pojedynczego obalenia i kontroli, gdy ktoś mocno ustępował w stójce. Gdyby on zajeżdżał tempem Cipka inicjując większość akcji sam, a nie kontrując to też byłaby inna śpiewka. Jednak było inaczej. Gameplan Tomka może być skuteczny, gdy przy kontrowaniu i trafianiu będzie bronił parteru bądź z niego sprawnie uciekał, ewentualnie zakończy nokautem. To jednak Michał wykonał swój gameplan zdecydowanie bardziej.

Zresztą w 1 rundzie jak pisałem, gdyby sędzia nie podniósł z półgardy, gdy niewiele się działo tylko tak doszło z samą kontrolą i jednym obaleniem do końca dałbym tą rundę raczej Drwalowi. Jednak sędzia podniósł, a wówczas Michał rzucił Tomkiem jak workiem ziemniaków co zrobiło swoje przy punktowaniu rundy dla Cipao. Są zawodnicy, którzy obalają i wstają by obalić ponownie i tak punktować. Obalenia są mimo wszystko bardzo istotnymi akcjami, pokazującym kto dyktuje płaszczyznę walki, kto pokazuje dominację w bezpośrednim starciu, gdy obaj wchodzą w półdystans rywala. To nie są tylko "jakieś tam zapasy", w MMA to klucz, ofensywne zapasy vs defensywne, gdy ktoś chce trzymać stójkę.
 
Jak dla mnie czyste zwyciestwo Cipka.Michal obalal jak i kiedy chcial,w stojce oczywiscie przewaga goryla ale to jest mma i stety obalenia sie licza,tym bardziej robione z taka latwoscia.Krucyfiks ostatecznie rozwiazal problem,fakt ze mozna to bylo skonczyc troche wczesniej,nie byloby kontrowersji zwiazanych z tymi paroma sekundami ale coz na bank chlopaki spotkaja sie za pare walk i drwal bedzie mial kolejna szanse.Narazie krolem dzungli zostal LEW.Z checia zobaczylbym teraz Drwala z Karaoglu a cipka z Cooperem.
 
Drwala z Karaoglu a cipka z Cooperem.
Ja troszkę inaczej: Drwal vs Cooper, Materla vs Falcao. Strus vs TBA w Częstochowie, nawet zdzierżę Bezerrę. Bo kogo mu dać? Rewanże z Karaoglu i Azaitarem są pozbawione sensu. Tych 2 ostatnich też nie zestawią, więc niech czekają na wynik starć Drwala i Materli. Karaoglu vs Drwal nie jest dla mnie tak bardzo atrakcyjne jak wspomniana walka z Cooperem. @Wojsław Rysiewski rozumiem, że temat Melvina w KSW jest już zamknięty? Podobnie jak Kendalla?
 
Booyak twoja rozpiska tez niczego sobie.Dla mnie wazne zeby na karcie byl Drwal i Cooper bo uwazam ze warto w nich inwestowac.Karaoglu zanim dostanie szanse walki o pasek dla mnie powinnien jeszcze ubic z jednego goscia coby walka miala fajne podstawy marketingowe i sportowe.
 
Back
Top