Inne dyscypliny (bez piłki nożnej, MMA) koszykówka, tenis, etc.

A jednak JAPAN. Mega, że im się udało. Po dwóch setach mocno przegranych się ogarneli i pięknie przypieczętowali zwycięstwo.
 
Pograna kontra, bo chyba Japońce trochę osłabły fizycznie :/
No ja za tysiaczka dałem na singlu jak zaczęli wygrywać w 3 secie
+ Na początku 3 seta puściłem wariata takiego dobrze wygląda
 

Attachments

  • IMG_20230723_180024.jpg
    IMG_20230723_180024.jpg
    563.7 KB · Views: 35
Przeglądając inne forum, próbuję za drobne 9 lotka w finale darta. Szanse małe, ale kurs @40 gdzie indziej 15-23
 
Kwalifikacje do Igrzysk w kosza.

15/08/2023 16:00 CET
Kamerun - Gwinea over 144.5
1.90 (STS)/1.88 (Fortuna)
5/10

Obie ekipy nazbierały więcej talentu, niż zazwyczaj. Gwinea z graczem Euroligowym AS Monaco - Alpha Diallo, co powinno im dać wiele w ataku, a przy okazji łatwiej będą mieć Alpha Kaba i Ousmane Drame, którzy byli mocno kryci pod koszem, bo nie było żadnego mocnego obwodowego i obrona mocno na nich się skupiała. Kamerun wzmocniony Johnym Tonje i Tamenangiem Chohem, którzy dotychczas nie grali dla kadry. Obaj gracze powinni dać jakość w ofensywie i tym razem Jeremiah Hill powinien mieć wsparcie w ataku. Linia jest dosyć niska, a jednak doszło jakościowych graczy i myślę, że to przerzucą.

15/08/2023 19:00 CET
Nigeria (over 83.5) - Mali
1.80 (STS/Fortuna)
5/10

Najważniejsi zawodnicy Nigerii na ten turniej wyszkoleni są w USA i grają przez to bardziej po amerykańsku, czyli szybko i dynamicznie - Chimezie Metu (zawodnik NBA), Utomi, Nuga, Iroegbu i Michael Eric. Mali po długiej przerwie bez gier reprezentacyjnych. Tutaj też nie zebrali nic ciekawego na ten turniej i jeśli Nigeria powtórzy mecz z Senegalem to powinni rzucić +85 punktów ze słabym Mali.
 
15/08/2023 16:00 CET
Kamerun - Gwinea over 144.5
1.90 (STS)/1.88 (Fortuna)
5/10


15/08/2023 19:00 CET
Nigeria (over 83.5) - Mali
1.80 (STS/Fortuna)
5/10
1-1.

Kosz/towarzyski mecz.

20/08/2023 18:00 CET
USA - Niemcy (over 84.5)
1.95 (STS)/1.92 (Fuksiarz-Stanowski)
5/10

USA jest niby wielkim faworytem tego spotkania, ale przez to ja widzę wartość w zagraniu overa punktowego Niemiec. USA ostatnio grało i Hiszpania wrzuciła im 88, Grecja 86. Dla mnie Grecja jest słabszym zespołem od Niemiec, które wg mnie mają szansę na czarnego konia turnieju i wejście wysoko. Duet braci Wagner oraz Schroder to jakość z NBA, a większość ekipy jest zgrana po EuroBaskecie 2022. Myślę, że dziś się postawią i napsują krwi USA.
 
20/08/2023 18:00 CET
USA - Niemcy (over 84.5)
1.95 (STS)/1.92 (Fuksiarz-Stanowski)
5/10
Niemczury 91.

Jutro ruszają mistrzostwa świata w kosza. Na start turnieju trzy zakłady:

26/08/2023 10:00 CET
Wyspy Zielonego Przylądka - Gruzja (over 84.5)
1.88 (Fortuna)/1.85 (STS)/1.83 (Fuksiarz-Stanowski)
5/10

Wyspy tak naprawdę awansowały na mega farcie i terminarzu, gdzie dostali na koniec mecze z drużynami, które już grały o nic (Wybrzeże i Gwinea) i dzięki temu grali ze słabszymi składami i przeciwnikami bez motywacji, co dało awans. Jednak skład jest bardzo zróżnicowany poziomem sportowym. Na centrze mają Waltera Tavaresa z Realu Madryt, a na rozegraniu przeogromną dziurę i tutaj jestem pewny, że będą ogromne problemy z kontrolą piłki i kreowaniem Tavaresa, który będzie podwajany prawie ciągle. W ogóle oni mają 3,5 sensownych graczy - Walter Tavares, 38-letni Betinho Gomes (PF), 34-letni Ivan Almeida (SF) i 0,5 zawodnika to Will Tavares. Wszyscy sensowni to wysokie pozycje.

Gruzja z dwoma zawodnikami NBA, Euroligowym topowym (Shengelia) oraz dwoma mega ogranymi koszykarzami na parkietach europejskich (McFadden oraz Shermadini). Tutaj też w zasadzie jest ten sam problem, bo czterech najlepszych jest z pozycji 4-5, ale McFadden daje ogromny handicap na pozycjach obwodowych, a zawodnicy Gruzji na pozycjach 4-5 są zdecydowanie bardziej uniwersalni od kolosa Tavaresa.

Wyspy ogólnie miały problem organizacyjne i widziałem, że zbierali dotacje na wylot na MŚ. Nie grali praktycznie sparingów i widać, że nie ma tam kasy, a organizacyjnie są daleko do tyłu. Gruzja myślę, że ich zleje w tym meczu i nawrzuca te +85 i więcej.

26/08/2023 11:45 CET
Iran - Brazylia (over 86.5)
1.80 (STS/Fuksiarz-Stanowski)/1.78 (Fortuna)
5/10

Brazylia wg mnie jest niedoceniana, a ma bardzo szeroki skład i wielu mocnych zawodników. Na PG mają natłok talentu - Huertas, Yago i Raul Neto. Szkoda tylko pozycji SG/SF, gdzie przydałby im się ktoś mocniejszy, a mogliby dużo zdziałać. W każdym razie kontrola piłki i rozegranie powinno wyglądać bardzo dobrze. Poza tym jest całe grono strzelców + Caboclo pod koszem. W sparingach Brazylia pokazała się bardzo dobrze i grała jak równy z równym z Włochami czy Serbią.

Jamshidi nie gra w Iranie, co dla mnie jest dużą stratą dla tej kadry. Największa ich gwiazda Haddadi ma 38-lat i wygląda już bardziej jak dziadek, a nie zawodowy koszykarz. Poza tym Brazylia nie gra tak podkoszowymi i tutaj powinna głównie gra iść przez małych PG, którzy powinni Haddiego brać na obwód i męczyć ile się da, bo to dalej centralna postać Iranu. Jak Brazylia będzie piłować na wysoki wynik i wygranie dużą ilością punktów to powinni spiłować Iran na tej linii.

26/08/2023 15:30 CET
Hiszpania (over 88.5) - Wybrzeże Kości Słoniowej
1.85 (STS/Fuksiarz-Stanowski)/1.84 (Fortuna)
5/10

Wybrzeże mocno osłabione, bo bez naturalizowanych Poythressa oraz Costello. Mam duże wątpliwości, że bez nich udałoby się awansować na te MŚ. Nie ma też ich jedynego zawodnika z NBA Mo Bamby, więc już na etapie składu mocno polegli, bo tak mieliby świetny duet podkoszowy typu Bamba-Costello. Tak znowu ich mózgiem na piłce i w szatni jako lider powinien być 36-letni rozgrywąjacy Solo Diabate z świetną, długą karierą reprezentacyjną oraz dobrą klubową, ale obecnie to on nie jest nawet po drugiej stronie rzeki, a już bardziej trzeciej ironicznie pisząc o jego obecnych sportowych aspektach.

Hiszpania jeśli wejdzie w ten mecz poważnie, skupiona, z grą przez cały mecz na wysokich obrotach z chęcią wysokiej wygranej, to powinni im wrzucić +90, bo WKS chociaż zapowiadał swoich topowych zawodników, to ich nie wziął i przy nich ta linia byłaby dobra, ale przy brakach kadra jest słaba i powinna dostać na początek mocny łomot.
 
25/08/2023 14:10 CET
Yuta Watanabe (Japonia - Niemcy) over 14.5 punktów
1.87 (Betcris)/1.85 (STS/Superbet/LVBet)/1.80 (iForbet)
5/10

Watanabe po bardzo udanym sezonie w NBA, gdzie wykonał świetną pracę w Brooklyn Nets. Teraz trzeba oddać, że w przygotowaniach "gwiazdorsko", bo praktycznie bez gry i przy małej kontuzji z Angolą zszedł z boiska i nie grał już w sparingach. Jednak linia meczowa 170,5, a Yuta powinien być pierwszą opcją ofensywną z wieloma rzutami i szybkim tempem gry w dzisiejszym meczu. Na innych gwiazdorów swoich reprezentacji (Towns, Clarkson, Markkanen) linie są o wiele większe i tutaj wśród zakładów na zawodników widzę największą wartość dzisiaj do zagrania.

*Fuksiarz-Stanowski nawet nie wystawił linii na jakichkolwiek zawodników w meczu MŚ.
 
25/08/2023 14:10 CET
Yuta Watanabe (Japonia - Niemcy) over 14.5 punktów
1.87 (Betcris)/1.85 (STS/Superbet/LVBet)/1.80 (iForbet)
5/10

Watanabe po bardzo udanym sezonie w NBA, gdzie wykonał świetną pracę w Brooklyn Nets. Teraz trzeba oddać, że w przygotowaniach "gwiazdorsko", bo praktycznie bez gry i przy małej kontuzji z Angolą zszedł z boiska i nie grał już w sparingach. Jednak linia meczowa 170,5, a Yuta powinien być pierwszą opcją ofensywną z wieloma rzutami i szybkim tempem gry w dzisiejszym meczu. Na innych gwiazdorów swoich reprezentacji (Towns, Clarkson, Markkanen) linie są o wiele większe i tutaj wśród zakładów na zawodników widzę największą wartość dzisiaj do zagrania.

*Fuksiarz-Stanowski nawet nie wystawił linii na jakichkolwiek zawodników w meczu MŚ.
Fuksiarz to jeden z najgorszych bukmacherów na rynku.
 
Złapałem kurs na wygraną 1 kwartę Gruzji po 3.9 przy 8-2 wyniku całkiem całkiem całkiem niech jeszcze Portoryko 2 kwartę zgarnie
 
26/08/2023 10:00 CET
Wyspy Zielonego Przylądka - Gruzja (over 84.5)
1.88 (Fortuna)/1.85 (STS)/1.83 (Fuksiarz-Stanowski)
5/10

26/08/2023 11:45 CET
Iran - Brazylia (over 86.5)
1.80 (STS/Fuksiarz-Stanowski)/1.78 (Fortuna)
5/10

26/08/2023 15:30 CET
Hiszpania (over 88.5) - Wybrzeże Kości Słoniowej
1.85 (STS/Fuksiarz-Stanowski)/1.84 (Fortuna)
5/10

25/08/2023 14:10 CET
Yuta Watanabe (Japonia - Niemcy) over 14.5 punktów
1.87 (Betcris)/1.85 (STS/Superbet/LVBet)/1.80 (iForbet)
5/10
Na początek MŚ fajne 4-0 do przodu. Dziś nowe zakłady:

28/08/2023 10:00 CET
Kenneti Mendes (Przylądek - Wenezuela) poniżej 9.5 punktów
*9.5 - 1.85 (etoto)/1.75 (Superbet)
*8.5 linia jest 1.85 (STS)/1.77 (LVBet)/1.73 (Betcris)/1.71 (Betters/Go+Bet)
7/10

Dla mnie duży błąd buków. Mendes to rzemieślnik i rębajło od walki, który zazwyczaj gra bardzo mało i nie za wiele potrafi w ataku. W pierwszym meczu rzucił jak już było po meczu 11 punktów, ale dziś sądzę, że pod koszem będą grać większość meczu Walter Tavares i Betinho Gomes, bo dziś Przylądek ma szansę powalczyć i zagrać o wiele bliższy mecz od tego z Gruzją, a Mendes powinien ograniczyć się do zagrania 5-15 minut i nie będzie w tym czasie na pewno, ani pierwsza, ani drugą opcją ofensywną.

28/08/2023 15:30 CET
Hiszpania - Brazylia (over 76.5)
1.87 (Fortuna)/1.85 (STS)
5/10

Brazylia zrobiła tę linię we wszystkich meczach sparingowych (5-0) oraz pierwszej kolejki z Iranem. Ja uważam, że ten zespół jest niedoceniany przez bukmacherów, a jest w nim potencjał i wielu wartościowych zawodników do koszykówki FIBA. Mają świetnych rozgrywających, którzy obudowani są strzelcami, a wokół tego krąży mobilny podkoszowy Caboclo. Hiszpania dla odmiany nie taka mocna jak jest kreowana i mają już wiekowych zawodników + bardzo młodych i zapewne wiele będzie zależeć od braci Hernangomez.

W każdym razie jestem zdania, że linia jest niska i Brazylia powinna się z nią przebić.
 
28/08/2023 10:00 CET
Kenneti Mendes (Przylądek - Wenezuela) poniżej 9.5 punktów
*9.5 - 1.85 (etoto)/1.75 (Superbet)
*8.5 linia jest 1.85 (STS)/1.77 (LVBet)/1.73 (Betcris)/1.71 (Betters/Go+Bet)
7/10

28/08/2023 15:30 CET
Hiszpania - Brazylia (over 76.5)
1.87 (Fortuna)/1.85 (STS)
5/10
6-0 na MŚ. Dziś na MŚ takie coś:

29/08/2023 13:10 CET
Makoto Hiejma (Japonia - Australia) under 8.5 punktów
1.65 (STS)
*7.5 - 1.95 (Superbet)/1.90 (ETOTO)
5/10

W Japonii jest straszny tłok na pozycjach PG-SF. Na PG są Togashi i Kawamura. Na SG-SF są Tominaga, Yoshii, Baba, Hara oraz Hiejma. Największy monopol czasowy ma tutaj zawodnik G-League, czyli Yudai Baba. Ja jestem w szoku, że tak utalentowany zawodnik jak Tominaga gra tak mało, a jest jeszcze właśnie Hiejma, który jest w roli szalonego strzelca, który wchodzi na 10-15 minut gry. To jest bardzo mało patrząc, że jednak są tutaj jeszcze Hawkinson i Watanabe na pozycjach podkoszowych i oni pożerają rzutów. Hiejma miał świetny ostatni mecz, gdzie rzucił 17 punktów, ale i tak zagrał tylko 14 minut, a drużyna najlepiej grała w 4 kwarcie, kiedy w ogóle nie wszedł na parkiet. Przy gorszym meczu powinien zejść do 8-10 minut (jak w meczu z Niemcami).
 
29/08/2023 13:10 CET
Makoto Hiejma (Japonia - Australia) under 8.5 punktów
1.65 (STS)
*7.5 - 1.95 (Superbet)/1.90 (ETOTO)
5/10
7-0.

30/08/2023 11:45 CET
Brazylia (over 88.5) - Wybrzeże Kości Słoniowej
2.05 (Superbet)/2.01 (Betclic)/2.00 (STS)/1.99 (Fortuna)/1.97 (Fuksiarz-Stanowski)
5/10

Byłem mocno zdziwiony po zobaczeniu, że taką niską linię punktową wystawiono na Brazylię w tym meczu. Po wydarzeniach w dzisiejszym meczu Kanada-Łotwa drużyna Brazylii będzie musiała gonić również małe punkty, bo nawet wygrywając z Kanadą i Łotwą w następnej rundzie mogą być potrzebne małe punkty do awansu do 1/4. Kanada i Hiszpania mają te małe punkty obecnie o wiele lepiej nabite.

Wybrzeże Kości Słoniowej ma bardzo słaby skład na te MŚ. Brakuje trzech najlepszych zawodników kadry, a prym w drużynie wiodą głównie zawodnicy 2-3 ligowi we Francji, a ci z uznanymi nazwisko jak Abouo i Solo Diabate są już dawno po swoich najlepszych okresach w karierze. Brazylia natomiast ma chyba najszybszego rozgrywającego Yago Santosa, który nakręca szybkie granie. Co najważniejsze na Wybrzeże - Brazylia ma dobrych strzelców za trzy, bo podejrzewam, że Wybrzeże zaparkuje w pomalowanym i będzie trzeba strzelać za trzy z wolnych pozycji. Brazylia wrzuciła 100 punktów Iranowi, który ostatnio rozegrał 50-50% mecz z Wybrzeżem i decydował na koniec przypadek. To wierzę, że uda się wrzucić te +90 reprezentantom Brazylii.
 
30/08/2023 11:45 CET
Brazylia (over 88.5) - Wybrzeże Kości Słoniowej
2.05 (Superbet)/2.01 (Betclic)/2.00 (STS)/1.99 (Fortuna)/1.97 (Fuksiarz-Stanowski)
5/10
8-0 na MŚ.

02/09/2023 15:30 CET
Ali Haidar (Liban-Iran) over 9.5 punktów
1.85 (STS/Betfan/ETOTO/Betclic/LVBet)/1.80 (Superbet)
5/10

Haidar rzucał dotychczas średnio równe 10,0 punktów. Jednak grali oni z mega mocnymi przeciwnikami i dostawali pogromy, a Haidar nie był potrzebny wtedy w dużych minutach. Z Wybrzeżem jak grali już ważny i na remis mecz to zagrał 31 minut. W ostatnim meczu kontuzji doznał kolega z drużyny i jego pozycji Hayk Gyokchyan, który średnio w meczach do kontuzji grał 17 minut. Nie znalazłem żadnego raportu o kontuzjach w Libanie, ale będę bardzo zdziwiony, jeśli on dziś zagra, bo to wygląda na dłuższy odpoczynek od koszykówki. Tak na pozycjach 4/5 pozostało Libanowi trzech zawodników - Haidar, Spellman i Ezzedine (rezerwowy na kilka minut, który powinien dać trochę odpoczynku Haidarowi i Spellmanowi). Tak nikt w drużynie nie ma już 200 cm. Dodatkowo w ostatnim meczu nie wystąpił Wael Arakji (17 PPG) i nie wiadomo czy zagra czy nie, jak nie zagra to jeszcze lepiej dla Haidara.

Jeśli Haidar nie wpadnie w problemy z faulami powinien zagrać przynajmniej 30 minut. Tym razem o ile nie będzie na boisku u przeciwnika Haddadiego (w ostatnim meczu siedział w cywilu, a mecz wcześniej pod koniec doznał kontuzji) to będzie miał dobre warunki do zdobywania punktów. Myślę, że obrona podkoszowa skupi się bardziej na byłym zawodniku Golden State Warriors - Spellmanie, który ostatnio świetnie rzucał za trzy i on głównie jako PF działa za linią za trzy w szukaniu sobie pozycji, a to otworzy Haidarowi przestrzeń do gry 1 na 1 w polu podkoszowym lub wykładek od kolegów z drużyny z łatwych pozycji, bo Spellman fajnie wprowadza ruch w ataku i nie jest samolubny.

*Fuksiarz-Stanowski nie ma w ofercie w ogóle zawodników na ten mecz.

03/09/2023 11:45 CET
Brazylia (over 81.5) - Łotwa
1.80 (STS)/1.79 (Fortuna)/1.76 (Betfan)

Brazylia z Kanadą zagrała bardzo powoli i rzuciła tylko 69 punktów. Jednak we wszystkich innych meczach z Hiszpanią, Iranem i Wybrzeżem grali szybko i świetnie rzucali za trzy (z Kanadą im to nie wyszło). Łotwa zagrała świetne mecze z Francją i Hiszpanią, ale oba zespoły jej pomogły, bo grały powoli, co sprzyja Łotwie, która gra w 7 + inni ochłapy w krótkim czasie. Brazylia ma szeroki skład i dobrych strzelców. Myślę, że trener Brazylii, który jest bardzo dobry w te szachy tym razem przyspieszy tempo znowu, żeby intensywnością i szerszą kadrą jak Kanada, która narzuceniem szybkiego tempa ich zjadła (druga połowa +25 dla Kanady). Hiszpania znowu swoim ślimaczym tempem dała im wygraną w 4 kwarcie.

*Fuksiarz-Stanowski nie ma w ofercie w ogóle opcji na zagranie samej Brazylii punktowo.
 
podpowie ktoś jak zacząć grać na u zagranicznego buka? (bez podatku)
czy wystarczy VPN?
czy jest jakiś buk, gdzie wpłacę i wypłaci Revolutem
polecicie coś pewnego?
 
02/09/2023 15:30 CET
Ali Haidar (Liban-Iran) over 9.5 punktów
1.85 (STS/Betfan/ETOTO/Betclic/LVBet)/1.80 (Superbet)
5/10

03/09/2023 11:45 CET
Brazylia (over 81.5) - Łotwa
1.80 (STS)/1.79 (Fortuna)/1.76 (Betfan)
Dotychczas udało się zrobić na MŚ 2023: 10 wygranych, 0 porażek przy średniej kursu 1,85. Zobaczymy czy uda się zrobić 11-0 i serię 11 wygranych.

08/09/2023 10:45 CET
Kanada - Serbia (over 85.5)
1.93 (Fortuna)/1.90 (STS)
5/10

Kanada jest wg mnie przereklamowana w tym momencie. Fartownie pokonali Hiszpanię, która powinna już ich wyrzucić z turnieju. Słowenia to drużyna jednego zawodnika jakim jest Doncic, a oni mieli świetne narzędzia w postaci Brooksa i Dorta na niego w defensywie. Serbia to jednak w ogóle inna drużyna i moim zdaniem będzie koszmarna na Kanadę, bo ma mocnych podkoszowych, gdzie Kanada z Powellem i Olynykiem jest w tej kwestii na warunki FIBA słaba fizycznie. Oni ze Słowenią grali fragmentami bez nich obu z Serbią powinno się to skończyć bardzo źle, jeśli to zrobią. Do tego szersza rotacja Serbii, gdzie Kanada w zasadzie gra w 7, a Ejim i Kyle Alexander krótkie epizody. Dort i Brooks to maszyny do popełniania fauli. Serbia gra bardzo szybką koszykówkę na tych MŚ i przy tej krótkiej rotacji zapewne pójdą w run and gun z Kanadą, bo mają papiery, aby ich zajechać i wygrać takim stylem. Dodatkowo Bogdan Bogdanovic, który jest liderem reprezentacji Serbii i w ostatnich dwóch spotkaniach z Dominikaną i Litwą był doskonały. Trzeba ciągle być blisko niego, bo inaczej będzie trafiał trójkami.

Spodziewam się dużej ilości punktów i spotkania 50-50%. Dlatego wolę zagrać over Serbii drużyny.

*Fuksiarz-Stanowski nie ma nawet takiego zakładu w ofercie. Muszę przyznać, że na koszykówkę oferta jest tam bardzo słaba.
 
Back
Top