IHS Technology - GLUTAMINE

Szady

MMARocks
Cohones
glutamine.png

Glutamine
400 g​

O glutaminie słyszał prawie każdy, kto ma za sobą pierwsze kroki na siłowni, macie, bieżni czy boisku. Ten niemalże najpopularniejszy w ludzkim organizmie aminokwas odpowiada nie tylko za rozbudowę tkanki mięśniowej, ale także przyspiesza regenerację wpływając na odbudowę mięśni. Glutamina w swojej niezwykłej prostocie odpowiada za wiele procesów metabolicznych w naszym organizmie, dlatego lepiej jej ignorować! Ten niezwykły budulec wpływa także na poprawę naszego samopoczucia oraz pozytywnie wpływa na strukturę wielu tkanek. Dzięki niemu nie tylko wzmocnisz i szybciej zregenerujesz cały organizm, ale także poprawisz kondycję i siłę, a Twoje treningi będą satysfakcjonujące jak nigdy dotąd! Może zapytasz ale co ze zmęczeniem? Nie musisz się o nie obawiać. Poza glutaminą, dajemy Ci także wszystko to, czego potrzebuje Twój organizm, by pracować na najwyższych obrotach bez obaw o przetrenowanie – magnez w doskonale przyswajalnej formie zabezpieczy Twój układ nerwowy, a tiamina i pirydoksyna przyspieszą regenerację. Jeśli uważasz, że suplementacja glutaminą to przeżytek, to najwyraźniej nie próbowałeś jeszcze GLUTAMINE IRON HORSE TECHNOLOGY!

Zalecane dawkowanie:
Stosować jedną porcję (5g) rano na czczo i jedną porcję bezpośrednio po treningu wymieszaną z 250ml wody.

Tabela wartości:

glutamine-tab.png


gutamine-baner.jpg



Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.
 
W ostatnim wywiadzie Mauricz wspominał troszkę o glutaminie ... co prawda nie wypowiadał się o jej skuteczności suplementu ale gdzieś ją widział w diecie. Osobiście dawno jej nie jadłem ale na pewno nie ma zerowego działania ... mnie nawet mała dawka pobudza i gdybym zjadł wieczorem to miałbym problemy ze snem
 
Placebo, nic więcej. W interesie Mauricza itp. będzie reklamowanie takich produktów, więc nie spodziewaj się rzeczowych opinii.
 
Placebo, nic więcej. W interesie Mauricza itp. będzie reklamowanie takich produktów, więc nie spodziewaj się rzeczowych opinii.
Pierwsza rzecz, to nie wrzucałbym Mauricza do jednego wora z innymi dietetykami. Po drugie, podasz jakiś przykład, gdzie Kuba reklamował glutaminę jakiejś konkretnej firmy? Wtedy twoja teoria miałby sens, ale póki co...
 
Last edited:
Pierwsza rzecz, to nie wrzucałbym Mauricza do jednego wora z innymi dietetykami. Po drugie, podasz jakiś przykład, gdzie Kuba reklamował glutaminę jakiejś konkretnej firmy? Wtedy twoja teoria miałby sens, ale póki co...
Nie podam, bo mnie to zupełnie nie interesuje. Wypowiedziałem się na temat suplementu, który nie działa. Wiem też jak działa rynek i "eksperci" współpracujący z poszczególnymi firmami produkującymi suple, wciskając gówno klientom.
W pierwszym poście trochę popłynąłem, bo być może i Mauricz tak nie robi. Nie interesuje mnie za bardzo jego osoba, więc nie wiem nawet, czy, i z jakimi firmami produkującymi odżywki on współpracuje. Pewnym jest za to, że jeżeli współpraca tego typu istnieje, to i dobry dietetyk będzie wciskał ludziom chłam :)
 
To na razie mamy 1-1. Na Tytusa działa, na Ciebie nie. :)
Ktoś jeszcze z forum próbował glutaminy i chciałby się podzielić wrażeniami?
 
To na razie mamy 1-1. Na Tytusa działa, na Ciebie nie. :)
Ktoś jeszcze z forum próbował glutaminy i chciałby się podzielić wrażeniami?
Nie, na niego też nie działa. Efekt placebo.
Na potwierdzenie mojej tezy jest masa badań.
Faktem jest, że rynek przepełniony jest suplami, które mają znikome, lub zerowe działanie, ale marketing robi swoje i to, mimo wszystko, jemy.
Piszę to, jako gość, który zjadł pewnie kilkadziesiąt kg supli (pewnie nawet więcej):boystop:
 
Faktem jest, że rynek przepełniony jest suplami, które mają znikome, lub zerowe działanie, ale marketing robi swoje i to, mimo wszystko, jemy.

Wiesz, to samo można o wszystkim napisać i to dosłownie wszystkim :). Co do badań, to jest również masa naukowych badań, twierdzących, że dieta paleo to bzdura, a wspomniany Mauricz zachwala ją, opierając się na tej drugiej połowie badań, które mówią, że gluten jednak szkodliwy:).
 
Chcialem dodac, ze CMOS w dokumencie "Wspólne Stanowisko Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Stosowanie suplementów diety i żywności funkcjonalnej w sporcie. Rekomendacje dla polskich związków sportowych", GLUTAMINA zostala zaliczona do grupy C, czyli "Brak rzetelnych badań naukowych, potwierdzających korzystny wpływ na zdolność do wysilku fizycznego. Dla niektórych substancji wykazano działania uboczne lub toksyczne"
Wiecej w temacie :
GLUTAMINA  Nazwa substancji / produktu – Glutamina  Podstawowa(e) substancja(e) składowa(e) – Glutamina  Nazwa(y) angielska(ie) - Glutamine  Czy obecna(e) w bazie ChemIDplus - Tak/ Glutamine RN: 56-85-9  Czy obecna w bazie Dietary Supplements - Tak Znaczenie biologiczne: Endogenny aminokwas występujący obficie w organizmie, jest zaangażowany w wiele procesów metabolicznych. Syntetyzowany z kwasu glutaminowego i amoniaku . Główny nośnik azotu w organizmie, ważne źródło energii w wielu komórkach. Hipotetyczne działanie: Glutamina wpływa korzystnie na poprawę regeneracji tkanek uszkodzonych w trakcie wysiłku fizycznego, przyczyniając się do ich szybkiej naprawy i nadbudowy. Ponadto, glutamina poprawia wykorzystanie protein i ma wpływ na procesy odbudowy glikogenu, czyli cukru zmagazynowanego w mięśniach, który stanowi główne źródło energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Etap 2.  Baza PubMed - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/: filtrowanie  Liczba publikacji po filtrowaniu – 3 Etap 3. Piśmieninictwo przeglądowe: RB Kreider, AL Almada, J Antonio, C Broeder. Issn exercise & sport nutrition review: research & recommendations. Nutr Rev J, 2004. Etap 4. R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 S S/L Aerobic or endurance capacity or performance Anaerobic capacity or performance or power 0 0 0/1 High intensity exercise 0 0 0/1 Muscle strength 1 0 1 ½ Muscle power 1 1 1/1 Fatigue Muscle mass or hypertrophy Body composition 0 0 0 0/2 Immune function or system Suma punktów (S) 2 0 0 0 2 2/7 Piśmiennictwo orginalne: 1. Marwood S, Bowtell J. No effect of glutamine supplementation and hyperoxia on oxidative metabolism and performance during high-intensity exercise. J Sports Sci. 2008 Aug;26(10):1081-90. 2. Falk DJ, Heelan KA, Thyfault JP, Koch AJ. Effects of effervescent creatine,ribose, and glutamine supplementation on muscular strength, muscular endurance, and body composition. J Strength Cond Res. 2003 Nov;17(4):810-6. 3. Kerksick CM, Rasmussen CJ, Lancaster SL, Magu B, Smith P, Melton C, Greenwood M, Almada AL, Earnest CP, Kreider RB. The effects of protein and amino acid supplementation on performance and training adaptations during ten weeks of resistance training. J Strength Cond Res. 2006 Aug;20(3):643-53 Komentarz: Potrzeba więcej badań. Brak efektu suplementacji glutaminy na metabolizm tlenowy i wydajność podczas wysiłku. Brak wpływu na siłę mięśniową i wydajność mięśni podczas wysiłku. Nie wykazano przyrostu beztłuszczowej masy ciała
 
Wiesz, to samo można o wszystkim napisać i to dosłownie wszystkim :). Co do badań, to jest również masa naukowych badań, twierdzących, że dieta paleo to bzdura, a wspomniany Mauricz zachwala ją, opierając się na tej drugiej połowie badań, które mówią, że gluten jednak szkodliwy:).
W kontekście supli się nie zgadzam. Są takie które działają i takie które warto motłochowi wciskać, chociaż działanie mają znikome, lub żadne. Nie jest to chyba zbyt trudno zrozumieć?
 
Nie no, ja Cię rozumiem, ale dopowiadam, że niestety taki świat jest teraz, że marketing to podstawa sprzedaży :).
 
Back
Top