Gwiazda BJJ i MŚ ADCC Braulio Estima debiutuje na MMA Attack 2?

B00YAK

Bellator
Featherweight
20120213_braulio_estima.jpgBrazylijski mega grappler Braulio Estima pochwalił się ostatnio na łamach prestiżowego tatame.com, iż niedługo jego managment ogłosi termin i miejsce oczekiwanej od dawna jego pierwszej walki w MMA. Od zdobycia tytułu mistrza świata w 2009 roku był to często poruszany problem w wielu mediach związanych z występami zawodników BJJ czy formuły Submission Fighting.


Poza występującym już w MMA Rogerem Gracie i zapowiadającą swój udział w walkach MMA Kyrą Gracie, nie było chyba od lat bardziej oczekiwanego nazwiska ze świata grapplingu w Mieszanych Sztukach Walki. Warto pamiętać, że Estima nazywany "Cacara" w 2009 roku miał walczyć na gali Shine Fights 3 z Rickiem Hawnem. Co więcej - Brazylijczyk przeszedł ważenie, ale galę zablokował wówczas promotor boksu Don King, którego zawodnik Ricardo Mayorga miał walczyć w walce wieczoru a ten nie zgadzał się na to. Tak więc Braulio pechowo nie debiutował. Na razie jego oczekiwane kolejne podejście do debiutu okryte jest mgłą tajemnicy, ale być może nastąpi ono w Polsce?


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że występem mistrza świata ADCC zainteresowana jest polska MMA Attack, która kilku polskim zawodnikom nawet zaproponowała walkę z nim. Wynika z tego, że managerowie MMA Attack lub ktoś w ich imieniu przynajmniej musiał podjąć takie rozmowy ze sztabem Estimy. Kto z Polaków mógłby walczyć z Braulio? Z grubsza wiadomo, że dotyczyło to zawodników mogących wystąpić w kategorii zarówno średniej (77 kg) jak i średniej (84 kg). Na pewno w pierwszej kolejności byliby to fighterzy, którzy mają już podpisany kontrakt z MMA Attack a więc Krzysztof Jotko czy Piotr Strus a być może inni, którzy byli w sferze zainteresowań organizacji. Brazylijczyk trenujący i mieszkający obecnie w Birmingham w Anglii waży normalnie w okolicach 80 - 85 kg i zejście nawet do 77 byłoby możliwe. Na wspomnianej Shine Fight 3 Estima, miał właśnie limit kategorii półśredniej.


Na pewno po odejściu z MMA Attack Tomasza Drwala, Michała Kity czy Damiana Grabowskiego organizacja ma spory deficyt znanych nazwisk. Freak show Najman vs Burneika nie do końca zaspokoi wybrednych fanów MMA oczekujących twardych walk z udziałem znanych nazwisk tak polskiego jak i zagranicznego MMA. Gdyby udało się zakontraktować tak znanego mistrza pozwoliłoby to przyciągnąć nie tylko kibiców MMA ale także sporą rzeszę ludzi trenujących BJJ, niekoniecznie zapatrzonych w walki Mieszanych sztuk Walki. Poprawiłoby też wizerunek gali odmienianej i kojarzonej we wszystkich przypadkach z kontrowersyjną walką wieczoru. Póki co wypada czekać i uzbroić się w cierpliwość, bowiem sam Estima zapowiedział, iż negocjacje mogą potrwać jeszcze kilka tygodni a i on sam w marcu planuje starty w BJJ na World Pro w Wielkiej Brytanii. Mamy jednak cichą nadzieję, zawita do Polski i debiut wielkiej gwiazdy grapplingu odbędzie się w naszym kraju.


źródło: fightsport.pl
 
Zawodnik top 3 p4p w bjj w Polsce? Byłym wniebowzięty, tylko nie specjalnie widzę polskiego zawodnika, który miałby się zmierzyć z Braulio.PS wypadałoby podać źródł.
 
Byłoby to wydarzenie precedensowe, minowicie gwiazda sztuk walki debiutujaca w MMA w Polsce. Trzymam za to kciuki.
 
taka już moja niewdzięczna rola...Inna sprawa, że spora część portali publikuje wszystko jak leci, zupełnie nie zastanawiając się nad wiarygodnością takich informacji i potem mamy takie kwiatki jak Jarosz na KSW, kończący karierę Satoshi Ishii, Estima na MMA Attack, Roger Gracie w UFC, że nie wspomnę o Royu Jonesie na UFC 131.
 
Back
Top