GSP i jego lekarz o kontuzji, operacji i terminie powrotu

Marcin Jabłoński

Bellator
Bantamweight
Cohones
MMARocks
GSP_682x400_413551a11.jpg


Z góry przepraszam za poziom tłumaczenia może być dużo błędów

W związku z przygnębiająca wiadomością od Dany na temat kontuzji GSP sam St Pierre - wraz ze swoim przyjacielem i lekarzem Sebastianem Simardym - odbył telekonferencję w celu omówienia jego kontuzji oraz odpowiedzi na pytania z nią związane.

Portal MMAmania.com był na linii i poznał wszystkie szczegóły, które zostały przekazane w trakcie konferencji, obejmowały one informacje na temat specyfiki urazu, zabiegu chirurgicznego, jaki będzie okres rekonwalescencji oraz jaki był powód kontuzji.


Zacytujemy na poczatek dr Simarda, omawiającego dokładnie, co się stało z kolanem utalentowanego Kanadyjczyka.

"W ramach przygotowań do walki z Conditem, GSP doznał kontuzji lewego kolana podczas sesji sparingów. Diagnoza wskazała na skręcenie MCL (skręcone więzadło przyśrodkowe MCL), zostało to potwierdzone przez MRI (rezonans magnetyczny). Georges starał się kontynuować obóz treningowy mimo bólu robiąc kolejną sesję sparingową, doznał wtedy małej kontuzji prawej nogi, badania wykazały naciągnięcie ścięgna udowego, więc ze względu na kontuzję obu kolan zdecydowaliśmy o odwołaniu walki z Conditem.


Georges poddał się fizykoterapii i rehabilitacji , wszystko poszło doskonale. Lewe kolano było całkowicie zdrowe. Zaczął z powrotem treningi, robiąc zapasy, próbował bronić obaleń i w tym czasie doznał ???hyperextension??? na prawym kolanie. Czuł ból i usłyszał trzask w kolanie. Było mu bardzo ciężko chodzić, ale nie było dużego obrzęku więc starał się kontynuować treningi, lecz w kilka dni po zaczął czuć ból i rosnąca niestabilność więc zadzwonił do mnie, był w Vegas i zrobiliśmy MRI (rezonans) w poniedziałek rano. Widziałem Georges wczoraj z wynikami rezonansu które mówiły o zerwaniu ACL (więzadła krzyżowego przedniego) i małym rozdarciu łąkotki w prawym kolanie. Przypominam, że w połowie października skręcone więzadło MCL było w lewym kolanie.

St. Pierre chciał po prostu odpocząć aby pozwolić ciału się zregenerowac tak jak było w przypadku skręcenia MCL, ale ze względu na to, że kontuzja tym razem jest poważniejsza, będzie musiał podjąć bardziej drastyczne kroki, aby dojść do pełni sił.



Dr Simard kontynuował:

"Biorąc pod uwagę niestabilność i ból, operacja Georges • a jest obowiązkowa. Nie ma innego wyjścia aby rozwiązać problem z prawym kolanem. Zastanawiamy się nad metodą rekonstrukcji ACL z naprawą łąkotki. Technika, która będzie wykorzystana polega na anatomicznej rekonstrukcji ACL, która jest najlepsza dla tego rodzaju szkód. "

Teraz sprawa pieniędzy, jak długo potrwa zanim GSP będzie w pełni sprawny i gotowy, aby bronić tytułu jeszcze raz? Dr Simard na koniec wypowiedzi mówi o procesie rehabilitacji Saint-Pierre • a i czasie, po którym wróci do Oktagonu:
"Spodziewam całkowitego wyzdrowienia Georges • a w ciągu 6-9 miesięcy. Wskaźnik sukcesu tej operacji jest powyżej 95 procent. Jestem lekarzem prowadzącym Georges • a od pięciu lat i zrobiłem mu już dwa zabiegi endoskopii łokacia. Szybkośc z jaką wraca do zdrowia jest poza jakąkolwiek skalą. On ma niesamowitą genetykę i nadzwyczajne możliwości fizyczne. Wiem również, że Georges posiada dużo samodyscypliny i determinacji i jestem pewien, że wróci do formy sprzed kontuzji "
O całej sytuacji główny zainteresowany

"Kilka miesięcy temu byłem na szczycie, ale teraz jestem na dnie, ale prawdziwego mistrza można rozpoznać po tym jak wraca, a nie wtedy kiedy wszystko jest dobrze. Każdy, któ mówi o mnie źle, niech zapamięta te słowa, teraz jestem na dnie, ale za parę miesięcy wórce silniejszy i znów będę mistrzem! Obiecuję! •


Wreszcie mówi o tym, kto ponosi winę za tę kontuzję? Odpowiedź może zaskoczyć.

"Wierzę, że istnieje tylko jedna osoba ponosi winę za to, co się stało j jestem to ja sam. Jestem typem faceta, który znosi ból bo robić to i tamto, robię tak cały czas. To jest dla mnie wielka lekcja , która sprawi, że będę silniejszy, mądrzejszy i bardziej sprytny. Nikt nie jest winny tylko ja. ( • )

Żródło mmamania.com

tłumaczenie moje
 
Przeciagniecie w zbyt duzym stopniu stawu wbrew jego regularnemu ruchowi. Np balacha na kolano to jest hiperekstensja stawu kolanowego w przeciwną stronę w którą naturalnie się zgina. Hiperekstensja może być w każdym kierunku :) (skrętówki)



Jakbym gadał głupoty, proszę mnie poprawić.
 
Back
Top