Ground Game Balance – Gi do Brazylijskiego Jiu Jitsu - Recenzja

Cloud

UFC
Light Heavyweight
MMARocks


gggggg.jpg


Ground Game – Polska marka zajmująca się produkcją odzieży sportowej oraz kimon do Brazylijskiego Jiu Jitsu po raz kolejny przekazała nam do testów i recenzji swój najnowszy produkt. Po dwóch poprzednich zestawach oczekiwania są bardzo wysokie jako że i wysoko oceniliśmy zarówno „Titan Inceptora” oraz „Surf & Jitsu”. Tym razem najnowsze Gi spod znaku GG otrzymało nazwę „Balance” co symbolizować ma odwieczną walkę dobra ze złem, które równoważy właśnie tematyczny balans.

Tematyczność kimon które produkuje Ground Game to już w zasadzie tradycja, dzięki której każdy może choć trochę dobrać sobie Gi do własnych upodobań. Z drugiej strony nie są to motywy na tyle agresywne żeby fani konwencjonalnych, „czystych” Gi mieli powód do narzekań. Balance sprzedawane jest w kilku wariantach. Do wyboru 3 opcje kolorystyczne (białe, niebieskie, czarne) w wariancie z jedną lub dwoma parami spodni. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, do nas trafiła wersja czarna wyposażona w dwie pary spodni, rozmiar A2. Do każdego Gi dodawany jest także plecakoworek, więc za nieco ponad 400 zł otrzymujemy bardzo bogaty zestaw. Pytanie brzmi – czy jest on wart polecenia?

Informacje dotyczące rozmiarówki kimona oraz cen poszczególnych kompletów znajdziecie na stronie producenta.

Bluza:

Pierwsze co rzuciło się na myśl po kontakcie z górną częścią Gi – lekkość bluzy. Jest ona wykonana z plecionki typu Peal Weave o gramaturze 450g więc bliźniacza do tej z Surf & Jitsu, jednak brak podszewki znacznie zredukował wagę. Zamiast tego zastosowano wewnętrzne łaty/wszywki z materiału typu „mesh”. Największa znajduje się na karku, oraz pomniejsze na wcięciach bluzy oraz pod pachami. Dzięki temu zawodnik nie jest narażony na otarcia a newralgiczne miejsca są dość komfortowo zabezpieczone a same szycia plecionki dodatkowo wzmocnione. Brawa za usunięcie odstającej metki na wysokości karku która lubiła podrażnić w efekcie czego i tak zazwyczaj była usuwana przez użytkowników. Zamiast tego na wewnętrznej klapie wszyto płasko żakardową metkę z motywem przewodnim – klasowe podejście do mankamentów zgłaszanych przez klientów. Pochwalić należy również rękawy, które od wewnątrz zostały obszyte potrójnym szwem na dodatkowej taśmie co znacząco powinno wydłużyć żywotność. Kołnierz z wszytą wewnątrz pianką wydaje się nieco mniej sztywny niż w poprzednich modelach, co jak dla mnie osobiście jest drobną zaletą, gdyż daje minimalnie lepszą mobilność w niektórych pozycjach. Obszycie góry naszywkami podobne jak w poprzednikach, tj. pagony + dodatkowe naszywki obok, jedna na klatce piersiowej i jedna na spodzie bluzy na krawędzi. Dodatkowo zastosowano naszywkę na plecach. Wszystko to w kontraście z niebieskimi szwami utrzymane w tematyce Gi. Estetycznie i pomysłowo.Spodnie:

Zestaw który otrzymaliśmy do testów zawiera dwie pary spodni. W sklepie Ground Game dostępne są również wersję z jedną parą tychże. Pierwsze z nich a także te w podstawowej wersji to 12oz wykonane z bawełny. Dodatkowa para to lżejsze 10oz wykonane z ripstopu. Krój spodni i ich najważniejsze elementy – poza materiałem wykonania – są w zasadzie takie same. Pierwsze co w tym wypadku rzuca się w oczy to wzmocnienie praktycznie całości od kolan w dół. Co prawda już poprzednie modele je posiadały, jednak tym razem mam wrażenie że wzmocnienie zostało jeszcze bardziej dopracowane. Standardem w przypadku spodni marki GG jest już tunelowy system szlufek oraz grube sznurki, o których poczytać mogliście w poprzednich testach. Spisują się one bardzo dobrze, chociaż zakończenie sznurka mogłoby być nieco bardziej zabezpieczone przed pruciem drobnych włókien. Lżejsze spodnie sugerowane są przez producenta jako te które zabrać można startując w zawodach, cięższą parę natomiast przeznaczyć do codziennego treningu. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie by korzystać z nich wedle własnego uznania, jednak zestaw wyposażony w dwie pary jest w zasadzie kompletnym Gi które posłuży do każdej sytuacji. Podobnie jak bluza tak i dół kimona utrzymano w odpowiedniej tematyce i kolorystyce. Również zastosowano kontrastowe szwy oraz naszywki. W przypadku spodni są to 3 sztuki, po jednej na prawj i lewej stronie u góry, oraz jedna naszywka na nogawce. Szycie spodni zostało wykonane w zasadzie identycznie. Zastosowano szwy potrójne, podwójne, oraz liczne dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Spodnie są naprawdę mocne i nie ma co do ich wykonania zastrzeżeń.Zawodnicy:

Oto co do powiedzenia na temat Gi „Balance” mają czołowi zawodnicy BJJ:

Grzegorz "Yamabushi" Kloc – czarny pas BJJ, Mistrz Polski 2014:
Kimono oceniam bardzo dobrze. Jest niezwykle wygodne, nie krępuje ruchów i jest idealnym kompromisem pomiędzy dopasowaniem, spełnieniem wymogów IBJJF, stosunkowo lekka waga a trwałością. Lubię biale GI, szczegolnie na zawody. Połączenie białego z niebieskim nieźle się prezentuje.

Mieszko "Miexon" Maciejewski – czarny pas BJJ, Mistrz Polski 2014:
Kimono zdecydowanie należy do tych wygodniejszych, nawet przed pierwszym praniem. Pierwszy raz założyłem je na zawodach i od razu dobrze mi się w nim ćwiczyło/walczyło. Na razie mam je ponad miesiąc ale po tym czasie śmiało mogę stwierdzić, że jest na pewno trwalsze od niektórych znanych zachodnich marek. Polecam Miexon :)

Krzysztof Łukaszewicz - czarny pas BJJ, główny trener Dragon's Den, v-ce Mistrz Polski 2011:
Ground Game po raz kolejny pokazało, że możliwe jest połączenie jakości, wygody i funkcjonalności. Mam ich GI Balance od kilku miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Moim zdaniem fajny krój, wygodne i jak do tej pory bez większych oznak zużycia. Zdecydowanie polecam.

fffafa.jpg


Podsumowanie:

Balance to Gi nieco inne niż każde z poprzednich modeli, jednak posiadające zarazem wiele wspólnych mianowników z Titan Energy czy Surf & Jitsu. Nie wiem czy to kwestia eksperymentów producenta i dążenia do coraz to nowych rozwiązań czy po prostu chęć przełamania schematu. Wiem jednak, że Balance to chyba najbardziej udany i, właśnie – zbalansowany model ze wszystkich dotychczasowych. Najlepsze elementy z Titana (dwie pary spodni, worek, plecionki) oraz S&G (wszyte wewnątrz wkładki, tematyczność) czynią to Gi zdecydowanie najlepszym wyborem za cenę w okolicach 400 zł (w zależności od zestawu ceny oscylują od 369 do 429 zł) i zasługuje na najwyższą ocenę. Polecamy.

Sprzęt do recenzji udostępniła firma Ground Game.
 
Back
Top