Gorące piątki - walka o widza

Anonymous

NoLife FC
walkajpg_rhnneah.jpg








Umowa pomiędzy UFC a telewizją FOX zaowocowała zmianą platformy, na której emitowane będą kolejne epizody popularnego reality show • The Ultimate Fighter. Sezon 15 rozpocznie się wiosną 2012 r. Odcinki transmitowane będą na kanale FX, którego właścicielem jest Fox Entertainment Group.



W rewanżu telewizja Spike ogłosiła, że w piątkowe noce pokazywać będzie wszystkie 14 wcześniejszych sezonów wspomnianego powyżej TUF-a. Pierwsza emisja 3 godzinnego programu zaplanowana została na 3-go marca 2012 r. na godzinę 9 wieczorem czasu miejscowego.



Z kolei termin gal 6-tego sezonu Bellatora, aby uniknąć z góry skazanej na porażkę konfrontacji z UFC, został zmieniony również na piątek. Gale transmitowane będą w MTV 2 ( aż do 2013 roku, od kiedy po zmianie właściciela tej federacji, gale będzie można oglądać na kanale Spike • należącym do platformy MTV Network).



Nasuwa się zasadnicze pytanie: kto wygra tę wojnę o widza? Czy wyższe raitingi uzyskają wcześniejsze epizody TUF-a ( wyczyny Rampage • a, Icemana , Evansa oraz innych świetnych zawodników), czy może 15 sezon TUF-a, gdzie nowością będą walki transmitowane live, a może kolejny sezon Bellatora, federacji, posiadającej w swych szeregach również znakomitych zawodników, potrafiących zainteresować swoimi walkami?



O tym przekonamy się już niebawem. Jedno jest pewne, w nadchodzącym roku, w piątkowe wieczory, kibice mma nie będą się nudzić.
 
Nie ma wątpliwości, że TUF w FX będzie miał najlepszą oglądalność, pytanie ile Spike będzie w stanie uszczknąć z ich puli widzów. Bellator prawdopodobnie zajmie ostatnie miejsce z uwagi na niskie znaczenie MTV 2.
 
MTV 2 i Spike należą do Viacomu - nowego właściciela Bellatorka, więc i Bellator i Starsze sezony TUF -a bedą próbowały podkraść widzów UFC - a o to przecież głównie chodzi :-)
 
Pytanie: dlaczego? Widzisz jakiś cel w tym posunięciu?



Ps. Są tu inni userzy mniej obeznani jak Ty szefie... :-)
 
Nie rób kaczka podśmiehujek z Venoma







Ja zazwyczaj mam gorące piątki poza domem, czego i Wam widzom czasem radzę (a Tobie kaczor przede wszystkim)
 
powtórki Tufów w Spike bedą na końcu to pewne-Bellator teraz po tej umowie pewnie bedzie szedł w góre-ciekawe jak wysoko
 
Ja tam od dłuzszego cvzasu oglądam i dopinguje federacji Bellator, więc nie miałbym nic przeciwko powolnemu procesowi doganiania UFC w notowaniach, choć mocne zbliżenie się wydaje się niemożliwe na dziś dzień.
 
Myślę, że Viacom traktuje przyszły rok Bellatora jako przejściowy i po prostu nie widzą sensu wspierania tej organizacji dopóki jest w MTV 2. Machina ruszy gdy Bellator zadebiutuje w Spike TV w 2013.



W tym samym czasie Spike chce jak najlepiej wykorzystać rok kiedy ma jeszcze prawa do pokazywania starych walk/programów UFC, wprowadzając niejako w błąd swoich widzów.



Jestem pewien, że powtórki TUFów będą miały dużo lepsze średniej oglądalności od gal Bellatora, których widownia jest regularnie niższa od tego co w TVN Turbo miało MMA Attack.
 
Tak szczerze Wam powiem, że ja z tego wszystkiego wybrałbym gale Bellatora, a to dlatego że to jednak gala, a więc w transmisji dostaję 4 walki na żywo i śledzę ciekawe w moim przekonaniu turnieje jakie Bjorn przygotował dla widzów.



Powtórek i retransmisji po prostu nie cierpię, więc na stopro nie wybrałbym Spike poza tym jakoś nic mnie nie rajcuje w tym całym TUFie więc 15 też zapewne nie będę oglądał, chyba że pojawi się szokująca postać wśród zawodników...
 
Co do mnie - oczywiście na 100 % Bellator. Powtórek na Spike - w ogole bym nie oglądał sa dostępne w necie. Fakt ,że walki live w TUF 15 kuszą, jednak Bellator>TUF nawet w opcji live. Więc jestem ciekaw, jak to z widzami bedzie.... Fakt , MTV2<Spike i FX i stąd tych widzów TUFA może być więcej (oby jednak nie)
 
Back
Top