Gamrot pokona Fizieva w niezwykle ważnej walce? Przegląd kursów przed sobotnią galą UFC

MMARocks.pl

Cohones4Life
MMARocks
Fiziev-i-Gamrot.jpg


Już 23 września w Las Vegas odbędzie się gala UFC Fight Night: Fiziev vs Gamrot, podczas której kibice zobaczą jedenaście pojedynków. W najważniejszym z nich Mateusz Gamrot skrzyżuje rękawice z Rafaelem Fizievem. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY NA GALĘ UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV VS GAMROTJake Collier (MMA 13-9-0) vs Mohammed Usman (MMA 9-2-0)

Waga ciężka i pojedynek, który powie sporo o Mohammedzie Usmanie i tym, jakie nadzieje można z nim wiązać - o ile można wiązać jakiekolwiek. Do tej pory Nigeryjczyka widzieliśmy w dwóch walkach pod szyldem UFC - najpierw znokautował Zaca Paugę, chociaż wcześniej to on zadawał rywalowi więcej uderzeń, a następnie decyzją sędziów pokonał Juniora Tafę, zdobywając aż dwanaście minut kontroli, które dały mu wygraną. Przed Usmanem z pewnością najpoważniejszy i najbardziej doświadczony rywal w dotychczasowej karierze, który może sprawić spore problemy.

Jake Collier od początku swojej przygody z UFC przeplatał wygrane z przegranymi. Przełom nastąpił w 2022 roku, kiedy to rozpoczęła się seria przegranych Amerykanina, która teraz trwa już przez trzy pojedynki. Collier lubi być aktywny w stójce, zadaje bardzo dużo uderzeń w swoich walkach, jednak narzucając na niego odpowiednią presję, potrafi się on gubić. Ciekawym aspektem będą tu zapasy i parter Amerykanina, bo Collier ma dość wysoką obronę przed sprowadzeniami (67%) i od blisko sześciu lat nikt go nie obalił - a na to z pewnością będzie polował Usman. Jeśli „The Motor” będzie w stanie prowadzić pojedynek spokojnie, aby zdobywać kontrolę i przewagę, to będzie potrafił wygrać ten pojedynek.

  • Zwycięzca - Mohammed Usman @ 1.70
  • Liczba Rund - Powyżej 2.5 @ 1.80
  • Metoda Zwycięstwa - Mohammed Usman na punkty @ 3.20
Bryan Battle (MMA 9-2-0) vs AJ Fletcher (MMA 10-2-0)

Jedna z głównych walk sobotniej gali. Bryan Battle powróci po świetnym zwycięstwie, które odniósł w maju - znokautował Gabe’a Greena w 14 sekund. W sierpniu 2022 roku też szybko zwyciężył, bo w zaledwie 44 sekundy posłał na deski Takashi Sato. „Pooh Bear” ma bardzo ciekawą stójkę, w której jest w stanie rozbijać rywali. Pojedynek z Rinatem Fakhretdinovem pokazał jednak, że dobry zapaśnik będzie w stanie robić z nim, co tylko będzie chciał - Fakhretdinov zanotował ponad 14 minut kontroli, 7 obaleń, 102 ciosy, a dwóch sędziów punktowało starcie 30-25.

AJ Fletcher bez wątpienia możesz szukać w tej walce sprowadzeń, chociaż nie jest to jego najlepsza płaszczyzna. Sam też nie może pochwalić się świetną obroną przed obaleniami (zaledwie 28 procent). Być może to właśnie w tej płaszczyźnie Battle będzie chciał szukać swoich szans. Fletcher także w stójce wydaje się być zawodnikiem, który nie będzie w stanie kontrolować tego pojedynku.

  • Zwycięzca - Bryan Battle @ 1.53
  • Walka Potrwa Pełen Dystans - Nie @ 1.55
  • Liczba Rund - Poniżej 2.5 @ 1.75
Rafael Fiziev (MMA 12-2-0) vs Mateusz Gamrot (MMA 22-2-0)

Pojedynek, na który czekają polscy kibice. Mateusz Gamrot po raz ósmy wejdzie do klatki UFC. W ostatnim starciu niejednogłośnie na punkty pokonał Jalina Turnera - Polak był w stanie sprowadzać rywala i zdobyć blisko siedem minut kontroli, jednak nie zapominajmy o tym, że przyjął on to starcie na krótki czas przed wydarzeniem. „Gamer” za każdym razem daje ciekawe pojedynki, chętnie wchodzi z rywalami w wymiany - co w pewien sposób uwidoczniło pewne luki, które najbliższy przeciwnik będzie chciał wykorzystać. Gamrot był naruszany w ostatnich trzech starciach - nokdaun zaliczali Tsarukyan, Bariush i Turner. W starciu z tam świetnym stójkowiczem może to stanowić problem.

Plan Rafaela Fizieva wydaje się być jasny - unikać sprowadzeń, utrzymywać walkę w stójce i tam kontrolować walkę. „Ataman” ma niezwykłą obronę przed sprowadzeniami na poziomie 90 procent, a obalali go jedynie Justin Gaethje, Rafael Dos Anjos i Brad Riddell - pokazali jednak, że można. Fiziev w każdym starciu zachwyca, a nokauty w walkach z Moicano, Riddellem i Dos Anjosem pokazują, jak bardzo dobrym zawodnikiem jest w tej płaszczyźnie. W starciu wydarzyć się może wiele - Gamrot będzie chciał sprowadzać, Fiziev będzie chciał rozbijać Polaka. Pewne jest to, że będzie to najciekawsza walka tego wieczoru.

  • Liczba Rund - Powyżej 2.5 @ 1.42
  • Liczba Rund - Powyżej 3.5 @ 1.65
  • Walka Potrwa Pełen Dystans - Nie @ 1.80
Propozycja kuponu:

UFCGamFizKupon.jpg


⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!


 
Back
Top