Fedor: wywiad z 4 kwietna dla mixfight.nl

SEEMANN

Jungle Fight
Featherweight
Fedor.jpg








MF: Jesteś tutaj od tygodnia i trenujesz w wielu miejscach . Jak ci się podoba trening w Holandii?



F: Mam bardzo ciepłe relacje z Holendrami. Mam tutaj dużo dobrych przyjaciół pomagających mi w treningiach. Myślę tutaj o takich nazwiskach jak Apy Echteld, Jochem Bos, Peter Thijssen, Remco Pardoel i Bert Kops. Sznauję te osoby i chciałbym się od nich nauczyć jak najwięcej.



MF: Co jest dla ciebie największą różnicą między treningiem tutaj, a w Starym Oskole? Holendrzy są znani z umiejętności Muay Thai, czy chcesz u nas poprawić swoją stójkę?



F: Niestety w Rosji nie mamy tak silnych i utalentowanych zawodników Muay Thai. Dlatego przyjechaliśmy tutaj, by nauczyć się jak najwięcej. Uczymy się tutaj zasad treningowych też po to by móc je zaszczepić w Starym Oskole.



MF: W lutym walczyłeś z Antonio Silvą. Wyglądało na to że miałeś problem z wagą i rozmiarami przeciwnika. Patrząc wstecz, co było powodem twojej porażki?

; border-right-style: none; border-bottom-style: none; border-left-style: none; border-color: initial; color: rgb(112, 112, 112); font-size: 12px; line-height: 20px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif, Verdana, Tahoma; ">
F: ja tak nie uważam, to nie rozmiar czy waga były powodem mojej porażki . To jest po prostu walka i tutaj wszystko może się zdarzyć. Plan walki nie zadziałał tak jakbym tego chciał i to wszystko. Waga nie była tutaj powodem.


MF: Było wiele plotek na temat tego że byłeś załamany tym że twój mentor duchowy i przyjaciel nie był tam z tobą . Jaka jest twoja reakcja na te plotki?



F: To są tylko plotki. Mój przyjaciel był ze mną.



MF: Czy rozważasz przejście do light heavyweight? I możliwość walki z Danem Hendersonem o tytuł?



F: tak, rozmawiałem o tym z moim menagerem Vadim'em Finklestein'em. Ale z tego co wiem, do tej pory nie ma takiej oferty ze strony Strikeforce.



MF: Na koniec walki z Antonio Silvą powiedziałeś że rozważasz zakończenie kariery. Wróciłeś jednak do treningu i wyglądasz na zmotywowanego. Jak to teraz u ciebie wygląda?

t-width: 0px; border-top-style: none; border-right-style: none; border-bottom-style: none; border-left-style: none; border-color: initial; color: rgb(112, 112, 112); font-size: 12px; line-height: 20px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif, Verdana, Tahoma; ">
F: dla mnie porażka z Antonią Silvą była bardzo rozczarowującym momentem. Nie był to moment słabości tylko po prostu w tym momencie akurat czułem to co powiedziałem. W Rosji rozmawiałem o tym z moim managementem i moim przewodnikiem duchowym i zadecydowałem że będę dalej walczył.


MF: Gdybyś zdecydował się zakończyć karierę, czy myślałeś o swoim następnym kroku? Wiemy ze masz polityczne i aktorskie ambicje.



F: Nie rozważam zakończenia kariery w tym momencie. Więc nie myślę też o mojej przyszłości jako polityk czy aktor. Myślę ze bycie gwiazdą filmową nie jest czymś dla mnie, chciałbym działać bardziej dla innych. Wszystko jest w rękach Boga i przyszłość pokaże jaką drogą Bóg mnie poprowadzi.



MF: Lubisz aktorstwo?



F: To było interesujące. Nauczyłem się dużo o przemyśle filmowym ale to nie jest rzecz dla mnie. Były momenty gdzie musiałem długo czekać i się nudzić, ale były tez momenty zabawne i ciekawe, ale myślę że to nie jest coś co chciałbym robić.


MF: Jaka była twoja reakcja na przejęcie Strikeforce przez Zuffa? Wiedziałeś o tym? Czy M-1 wiedziało o tym?


F: Strikeforce Heavyweight Tournament będzie trwał a zawodnicy będą dalej walczyli dla Strikeforce. Ja postrzegam siebie jako zawodnika i na tym się skupiam. Wszystkie inne rzeczy są dla mojego managementu.



MF: Czy byłes tym zaskoczony?



F: Nie byłem tym specjalnie zaskoczony. Dla mnie nie ma różnicy dla której organizacji walczę, tak długo jak mogę walczyć.



MF: Co robisz poza treningiem?



F: Najważniejsze dla mnie jest by spędzać jak najwięcej czasu ze swoją rodziną. Oprócz tego buduję równiez swój dom i jest to projekt któremu poświęcam dużo czasu.



MF: Czy trenujesz ciągle ze swoim bratem Aleksandrem Emelianenko? Widziałem Kirilla i kilku innych zawodników klubu Red Devil z tobą.

0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 20px; padding-left: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-top-style: none; border-right-style: none; border-bottom-style: none; border-left-style: none; border-color: initial; color: rgb(112, 112, 112); font-size: 12px; line-height: 20px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif, Verdana, Tahoma; ">
F: Aleksander jest obecnie na obozie treningowym gdzie przygotowuje się do swojej następnej walki w Mountains. Na koniec kwietnia ma walkę więc musi być na nią gotowy.


MF: Czy planujesz przyjechać do Holandii razem z Aleksandrem w przyszłości?



F: tak, to jest możłiwe, chciał przyjechać już tym razem ale coś poszło nie tak więc został ze swoim zespołem.



MF: Jak uważasz, która walka była najlepsza w twojej karierze?



F: Ciężko powiedzieć, uważam że to za trudne pytanie dla mnie. Trenuję ciężko i poważnie do każdej wali. Może moi fani będą ci mogli na to odpowiedzieć <śmiech>.



MF: gdybyś mógł mieć rematch z którymkolwiek przeciwniekiem, z którym chciałbyś walczyć ponownie?

-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-top-style: none; border-right-style: none; border-bottom-style: none; border-left-style: none; border-color: initial; color: rgb(112, 112, 112); font-size: 12px; line-height: 20px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif, Verdana, Tahoma; ">
F: byłby to Antonio Silva i Fabricio Wedrum


Źródło:http://www.fightstartv.com/news/mixfight-nl-interview-with-fedor-emelianenko-4th-april-2011/
 
Back
Top