Fakty/wiadomości - RSS

JB_

FREESTYLE || GRECO
Cohones
MMARocks
Panowie pytanie.
Jaką stronkę polecacie aby wrzucic do kanału RSS najważniejsze wiadomości dnia (polityka, ekonomia, sport - jednym słowem najistotniejsze wydarzenia)?

Przekopałem juz tuzin stron od wp, przez rmf24 do tvn24 i wszystkie to kopalnia spamu.
Interesuje mnie 10-15 konkretnych newsów dziennie zamiast 80 nic nie wartych.

Zakładam temat bo juz rece mi opadają, a jak wiemy na cohones sama ekstrawagancja się wypowiada więc;) Może cos undergroundowego?
Czara goryczy przelała sie kiedy w kanale "najwazniejsze wydarzenia dnia" pojawił sie temat:
"Małysza od podium odciągnęła biegunka?"
;) Dra-mat!

Jest szansa znaleźć cos konkretnego, możecie cos polecic? Czy to jak na razie sfera marzeń?
 
Nie wiem co ci polecić, wszędzie teraz jest smoleńsk smoleńsk i tylko smoleńsk
 
No właśnie wszędzie tupolew ;/
W gazeta.pl to samo.
 
w netvibes mam w ogólnopolskich wstawione tvn24, wybiórczą i rzepę, do tego twitter z najważniejszymi publicystami. w ciągu 1-2 minut da się przejrzeć i zobaczyć co jest interesującego. nigdy nie próbowałem w sumie oddać komuś zadania selekcji informacji ;)



możesz spróbować alertów google na interesujące tematy, ale to niekoniecznie zadziała tak jak by się chciało. inna rzecz, że jak nie pracujesz w branży gdzie monitoring mediów jest ważny to rzeczywiście można kota dostać.
 
Nom. Padaka. W czytniku mam 5 stron o MMA, 1 o grach, 1 o filmach, 1 odnosnie androida... i to absolutne minimum;/
Wystarczy ze z tego musze selekcjonowac istotne fakty.

Dziś w tvn 24 miałem bodaj z 7 newsów o Kubicy... damn. Co ktoś nie pierdnie daja nowego newsa.
 
Może strona Polskiej Agencji Prasowej?



Uniknie się wtedy (no prawie) zaangażowania po jakiejś konkretnej stronie.
 
Strony agencyjne są najlepsze, bo zarabiają na prawdziwych newsach, reuters, pap, ale trzeba płacić za informacje.

Z Polskich w miarę porządne źródło ogólnotematyczne (i przystępne) to to serwis gazety prawnej (od biedy dziennik.pl, ale sporo spamu z fucktu), serwis rzepy (rp.pl, z pominięciem publicystyki), serwis polskiego radia. Z Zagranicznych strona BBC (!!!) Timesa i The Washington Post powinny wystarczyć.
Ze strontowych w Polsce (chodzi o portale/vortale o szerszej tematyce) to sports.pl, sport24.pl, autoklub.pl, motorsports.pl

W razie pytań... no właśnie - pytać ;)
 
sport.pl :P







może lepiej nie dawać tu taj żadnych newsów, bo wchodzimy tutaj dla przyjemności a jak i tutaj nie oderwiemy się od smoleńska i innej tego typu błazenady to gdzie się podziejemy ? :)
 
Dyrma



Rzepa, jeżeli chodzi o publicystykę, to pomimo, że jest to gazeta konserwatystów - patriotów, albowiem taki nurt tam dominuje, to można też przeczytać i felietony skrajnej lewicy typu Zizek, czy panowie z Krytyki Politycznej,i Palikota, i Gowina z PO, i bezideowych przedstawicieli z partii rządzących jak i opozycyjnych, bezideowych z parlamentarnej lewicy, . Tak więc do wyboru, do koloru. No i Rz ma najlepsze "żółte" strony, czyli prawnicze. Dziennik Gazeta Prawna przez sporą część kadry naukowo prawniczej jest postrzegany o kilka poziomów niżej niż Rz (dochodzi do tego, że cytowanie Gazety Prawnej jest wręcz niemile widziane).



Ja osobiście czytam papierowe: Rz, DGP i chociaż mnie denerwuje nachalną propagandą GW.
 
polecam gazetę prawną, do RP sie nie odnosze bo nie wiem jak jest teraz, dawniej wiem ze to byla prawdziwa machina propagandowa.
 
Sound



Napisałem wyżej o Rz: owszem ma wyraziste poglądy/tak jak GW, tylko że Rz udziela swoich łam także takim typom jak Zizek - a to jest przecież skrajna lewica, ludzie z Krytyki Politycznej, Gowin, Palikot itp.,itd.



Gazeta Prawna - którą regularnie czytam/kupuję(chcą nie chcąc), jest postrzegana na uczelniach jako dużo mniej wiarygodna niż żółte strony Rz(prawnicze).



Maturzyści



Do matury: piątkowy Dziennik Gazeta Prawna i zawarty w nim dodatek weekendowy- - Magazyn, oraz sobotnia Rzeczpospolita - też dodatek. Tam macie informacje, które poszerzą Wasz horyzonty, pod egzaminy także. A całościowo pod WoS polecam jednak Rz czytaną regularnie. Oczywiście jak ktoś chce to z GW także się "nauczy", ale jak podkreślałem wyżej - Rz daje się wypowiadać wszystkim opcjom, a GW "jedzie" z propagandą.



Ogólnie to zacznijcie czytać cokolwiek, w sensie nie Internet. Zrobiono teraz na kilku uczelniach mały eksperyment - porównano egzaminy sprzed 10 lat i z tego roku (studentów I roku), no i tegoroczni jeżeli chodzi o styl, treść, zasób słów, wypadli na tle "dinozaurów" z przełomu wieków beznadziejnie.
 
Jeśli chodzi o prawo, to Dziennik Gazeta Prawna może posłużyć jedynie do matury z WOSu właśnie :] Do niczego więcej. Ale czy to interesuje jakąś szerszą rzeszę czytelników mmarocks? :]



Jeśli chodzi o radio to TokFM jest znośne i Trójka (słyszałem tam kiedyś dłuższą i rzetelną audycję o Grabowskim).
 
Ale to co napisałem wcale nie wyklucza tego co Ty twierdzisz @Przemys_law, mowie o publicystyce ktora byla 4/5/6 lat temu i wtedy wlasnie przez ta rasowo stronicza publicystyke porzucilem ta gazete wiec nie wiem jak jest teraz. Najlepsza byla wlasnie rzeczpospolita ale 8/9 lat temu za ś.p. Łukasiewicza, wtedy to była gazeta naprawde godna szacunku, jesli moge sobie to wspomniec :)



A i nie odnosze sie w zaden sposob do stron zoltych badz lososiowych rzepy bo one moga byc profesjonalne, nie neguje tego.
 
Be eS



Zarówno DGP jak i Rz na swoich prawniczych stronach poruszają tematykę, która znacznie przekracza wymagania maturalne, a czasami i studenckie.



DGP poddała się w walce z Rz i GW o tytuł gazety o profilu hmm "politycznym". Teraz DGP, skupia się na ekonomii i właśnie prawie, oprócz piątkowego wydania.



Maturzysta, żeby dowiedzieć się co się dzieje na świecie powinien skupić się na Rz albo GW, ewentualnie na obu. Gdyby Wam się to chciało zrobić, to pobilibyście swoich rówieśników na głowę. Z racji, że mam jakieś tam pojęcie o stanie wiedzy takich roczników, to nie trzeba się wysilać aż tak bardzo jak kiedyś, żeby odskoczyć o kilka poziomów od reszty, niestety.



Sound



Dlatego opisałem publicystykę, że jest do bólu przekrojowa: skoro obok Ziemkiewicza jest Zizek, Gowina - Palikot, kogoś z PiS-u- ktoś z PO, Krytyka Polityczna - SLD. Owszem dominuje nurt konserwatywny, ale obecność ww. świadczy o tym, że głos udzielany jest praktycznie każdemu.



Zresztą to powoli robi się niestety zasadą, że medium (gazeta/telewizja) jest sprofilowane politycznie, rzekomo dlatego, że ludziska takowe wolą. Tak więc taka sytuacja jaka jest obecnie w Rz jest już na zasadzie wyjątku od reguły.
 
Przemys_law nie czytam Rz, więc się nie wypowiem.



DGP porzuciłem po przeczytaniu kolejnego artykułu dotyczącego jakiegoś projektu nowelizacji (za cholere sobie nie przypomnę co to było). Sęk tkwił w tym, że znałem projekt dość dobrze i byłem w stanie ocenić rzetelność artykułu - STEK BZDUR. Zdarzyło się to kilka razy i sobie odpuściłem GP.
 
Be eS



Wyżej pisałem mniej więcej o tym samym - na wydziałach prawach czyta się żółte strony Rz, a DGP jest postrzegany jako delikatnie mówiąc "średni". Dochodzi do tego, że w pracach mgr/dr niektórzy promotorzy nie życzą sobie cytowania DGP.
 
Back
Top