EURO 2024

Kto bierze EURO 2024?

  • Anglia

    Votes: 11 9.5%
  • Francja

    Votes: 26 22.4%
  • Niemcy

    Votes: 17 14.7%
  • Włochy

    Votes: 4 3.4%
  • Hiszpania

    Votes: 10 8.6%
  • Holandia

    Votes: 2 1.7%
  • Portugalia

    Votes: 12 10.3%
  • POLSKA GUROM

    Votes: 30 25.9%
  • Belgia

    Votes: 0 0.0%
  • Chorwacja

    Votes: 2 1.7%
  • Będzie niespodzianka!

    Votes: 2 1.7%

  • Total voters
    116
Nicola i Salamon, Nicola bardziej spierdolił nam ten mecz swoją asystą, on powinien grać tak jak w ostatnich minutach, nie myśleć, nie kombinować, iść na przebój, gdyby wybił te piłkę do przodu po linii, nawet na aut .. zamiast oddawać Holendrom na 40 metrze piłkę za darmo to byśmy tego meczu nie przegrali.
 
Szkoda kurwa, bo nie było takiego dramatu jak ostatnio, a nawet ciekawe momenty. Niestety to oznacza koniec Euro dla nas, bo z Francją na pewno przegramy i nie ma się co łudzić...

Z trzema punktami z trzeciego miejsca też da się wyjść z grupy. Grupy E i F mają taki skład, że musimy ale możemy liczyć tam na remisy np. Turcji z Gruzją lub Ukrainy ze Słowacją. No ale z Austrią bankowo musimy wygrać bo nawet z ew. rezerwami Francji raczej nie wygramy.
 
7-gif.67531
 
Z trzema punktami z trzeciego miejsca też da się wyjść z grupy. Grupy E i F mają taki skład, że musimy ale możemy liczyć tam na remisy np. Turcji z Gruzją lub Ukrainy ze Słowacją. No ale z Austrią bankowo musimy wygrać bo nawet z ew. rezerwami Francji raczej nie wygramy.
Oczywiście, że się da tylko trzeba mieć trochę szczęścia. Szkoda tym bardziej, że to naprawdę nie był zły mecz...
 
Tiki taka Depaya i Gakpo to jedno, ale Holandia niczego nie wygra bez rasowego napastnika. Weghorst wszedł, dwie minuty na boisku i cyk, gol. Oczywiście taki napastnik na lepszych rywali nie wystarczy.
Ćwierćfinał to będzie sufit dla nich, brak im takiego RVP którego mieli przecież w latach 2010-2014. Ale zmiana pokoleniowa jednak zrobiła swoje, w końcu od momentu zdobycia 3. miejsca w Brazylii nie zakwalifikowali się na kolejne Euro i Mundial także to pokazuje ile tacy gracze jak Robben, Sneijder czy właśnie Van Persie wnosili dla tej reprezentacji.
 
Holandia dopuszczając nas do ataków po 70 minucie doprowadziła do tego, że nasi się spompowali, a Salamon który grał cały mecz nie dał rady przeciwko niezmęczonemu zawodnikowi.
 
Mi tam szkoda 1wszej bramki. To było absolutnie do wyjęcia, ale 3 naszych się rzuciło i piłka odbiła się jeszcze kiksem od krocza jednego (chyba Bednarka), zmieniając całkowicie tor. Gdyby nie to, to ten strzał Szczęsny by bez problemu złapał i w ch*** obwiązał.
 
Oczywiście, że się da tylko trzeba mieć trochę szczęścia. Szkoda tym bardziej, że to naprawdę nie był zły mecz...

W turniejach 24-zespołowych konwersja na 3 punkty historycznie pokazuje, że tylko na MŚ 1986 można było wyjść z trzeciego miejsca z dwoma remisami. W MŚ 1990 na sześć drużyn ta jedna z trzema remisami (Holandia) akurat awansowała (pozostałe pięć wygrały jeden mecz) i to byłoby bez zmian nawet gdyby wtedy były trzy punkty za wygraną. W MŚ 1994 strzelania Rosji z Kamerunem nic nie dała (odpadła jeszcze Korea z dwoma remisami). No a na Euro 2020 każda z drużyn z trzeciego miejsca wygrała jeden mecz. W obecnym futbolu trochę mniej jest grania na "bezpieczny remis" w pierwszym meczu i jakoś mam wrażenie, że tych remisów w grupach jest mniej, niż 20-30 lat temu.
 
@Alkoneser przecie to właśnie mówi Kowalczyk na K0 :beczka:

A nie wiem, nie oglądam K0. Brzydzę się :awesome: .

Chociaż to tylko udowadnia, że "wielkie umysły" myślą podobnie :jarolaugh:. Zamiłowanie do alkoholu mamy podobne, tylko woltaż inny.


P.S. W ogóle myślałem, że Kowalczyk został w Sportowym :fjedzia: , ale chyba siedzi za głęboko u Stanowskiego w kieszeni.
 
Ja mam takie luźne przemyślenie. Tyle się gadało co będzie z Polską jak Lewy skończy karierę, że popadniemy w marazm i będziemy przegrywać np. z Mołdawią. Każdy bał się zmiany pokoleniowej i choć nadal w tej kadrze nie widzę liderów z jajami to może jednak ta przyszłość nie będzie taka zła? Szczerze, to od kilku lat nie mogłem patrzeć na mecze, a tu Probierz pokazał, że nie musimy grać laga do przodu, że jest coś takiego jak rozegranie stoperów i już wlał w moje zimne serce nadziej, że ci młodzi wilcy sprawią mi fun z oglądania kadry. Jest atmosfera w kadrze i jakos tak inaczej. Nie wiem, może wystarczyło wziąć Puchacza by udawał didżeja? Nawet teraz Lewandowski nie jest jakimś posągiem gdzie te łepki boją się odezwać. Pewnie, że będę miał bekę z następnych meczów naszych orłów, ale jeśli wszystko będzie iść w takim kierunku jak idzie za selekcjonerskiej kariery Probierza to nadzieja w kolejnym turnieju będzie... I naprawdę znowu może boleć. Pzdr @Rododendron
 
Last edited:
Panowie, nie było lipy.
Dziś nie wkurwił mnie najbardziej Salamon, a jebane TVP ze swoja z dupy wysraną aplikacją. ME za miedzą a ja muszę na strimsach oglądać. Jebać TVP.
Co do potencjalnych szans.
Kluczowy dobry wynik z Austrią, nie zapominajmy że wychodzą jeszcze 4 zespoły z 3go miejsca. No o nie czarujmy się, przed meczem nikt nie wierzył w 1-1 do 80'
 
Ja mam takie luźne przemyślenie. Tyle się gadało co będzie z Polską jak Lewy skończy karierę, że popadniemy w marazm i będziemy przegrywać np. z Mołdawią. Każdy bał się zmiany pokoleniowej i choć nadal w tej kadrze nie widzę liderów z jajami to może jednak ta przyszłość nie będzie taka zła? Szczerze, to od kilku lat nie mogłem patrzeć na mecze kadry, nie wiem, wystarczyło, że Probierz pokazał, że nie musimy grać laga do przodu, że jest coś takiego jak rozegranie stoperów i już wlał w moje zimne serce nadziej, że ci młodzi wilcy sprawią mi fun z oglądania kadry. Wystarczyło, żeby była atmosfera w kadrze i jakos tak inaczej. Nie wiem, może wystarczyło wziąć Puchacza by udawał didżeja? Nawet teraz Lewandowski nie jest jakimś posągiem gdzie te łepki boją się odezwać. Pewnie, że będę miał bekę z następnych meczów naszych orłów, ale jeśli wszystko będzie iść w takim kierunku jak idzie za selekcjonerskiej kariery Probierza to nadzieja w kolejnym turnieju będzie... I naprawdę znowu może boleć. Pzdr @Rododendron
Probierz gdzie nie pracował to miał zawsze super dopracowane SFG, jak dorzucimy do tego młodzież wychowaną na zachodzie, która nie przerosła tym wstrętnym dziadowskim systemem szkolenia (żeby nie było, zmienia się i Bogu dzięki)to będzie tylko lepiej. Lecimy dalej, pięknie było, tutaj 3 pkt mogą dać awans :bleed:
IMG-20240616-172746488-HDR.jpg
 
Probierz gdzie nie pracował to miał zawsze super dopracowane SFG, jak dorzucimy do tego młodzież wychowaną na zachodzie, która nie przerosła tym wstrętnym dziadowskim systemem szkolenia (żeby nie było, zmienia się i Bogu dzięki)to będzie tylko lepiej. Lecimy dalej, pięknie było, tutaj 3 pkt mogą dać awans :bleed:
IMG-20240616-172746488-HDR.jpg
Uuuuu papieroski papieroski :frankapprove:
 
Back
Top