Doniesienia: Nowy termin walki Tysona Fury’ego z Oleksandrem Usykiem

baju

NoLife FC
Cohones
MMARocks
fury-usyk1.jpg


Według nowych doniesień, walka Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem może przesunąć się o 2 miesiące. Początkowo bokserzy mieli zmierzyć się w grudniu tego roku, a nową datą ma być luty 2024 roku.

Tyson Fury zmierzył się w ostatnim pojedynku z Francisem Ngannou. Ku zaskoczeniu wielu specjalistów, były mistrz kategorii ciężkiej UFC świetnie poradził sobie w walce z niepokonanym Gypsy Kingiem i mocno naruszył rywala w 3. rundzie pojedynku. Po walce, Fury nie był pewny czy będzie gotowy na zaplanowane przed starciem z Ngannou zestawienie z Oleksandrem Usykiem. Jak donosi ESPN, walka ma zostać przesunięta i odbędzie się w lutym 2024 roku, a nie w grudniu tego roku, jak początkowo zaplanowano. Lokalizacja pozostaje bez zmian - Arabia Saudyjska, Riyadh.

Usyk (21-0 BOKS) w ostatnim pojedynku, do którego doszło pod koniec sierpnia we Wrocławiu, znokautował w 9. rundzie Daniela Duboisa. Tym samym 36-latek obronił pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO. Ukrainiec wcześniej pokonywał dwukrotnie Anthony’ego Joshuę przez decyzje sędziowskie. Usyk wygrywał w swojej karierze również z takimi nazwiskami jak m.in. Krzysztof Głowacki czy Derek Chisora. 14 z 21 zwycięstw zdobywał przez KO/TKO.

Wciąż niepokonany Fury (34-0-1 BOKS) w ostatnim pojedynku wygrał przez niejednogłośną, bardzo bliską decyzję sędziowską z wcześniej wspomnianym Ngannou. Legendarny bokser w przeszłości wygrywał z m.in. Deontayem Wilderem, Dillianem Whyte'em czy Wladimirem Klitschko. 35-latek w przeszłości 24 z 34 wygranych zdobywał przez KO/TKO.


 
Jak tak dalej pójdzie to zobaczymy te walkę jak Khabib vs. Tony
To musi się stać. Czubek Tyson musi zrobić ostatni raz formę i zawalczyć o undisupted champion belt. Później drugi cyrk z amatorem z Kamerunu i odejdzie niepokonany w stronę zachodzącego słońca.
 
Nigaczu kontra Parker albo Zhang bym chętnie obejrzał.

Takie starcie powiedziałby więcej o formie prezesa PFL Africa więcej niż pojedynek z Furym bez formy, uprawiającym w ringu zapasy z zawodnikiem MMA.
 
Back
Top