Dominick Dominator Cruz

Tar-Ellendil

Vale Tudo
Championship




Pseudonim : Dominator
Wzrost: 173 cm
Waga: 61 kg
Państwo: Stany Zjednoczone
Data urodzenia: 3 września 1985
Miejsce urodzenia: Tucson
Klub: Alliance MMA, Team Lloyd Irvin
Styl bazowy: boks tajski
Bilans walk: MMA
Zwycięstwa: 18
przez nokaut: 6
przez poddanie: 1
Porażki: 1
Remisy: 0
No contest: 0

Kariera MMA

W MMA zadebiutował w 2005 roku. Na początku swojej kariery związał się z organizacją RITC (Rage In The Cage), a później także z Total Combat. Po zwycięstwie w 9 walkach z rzędu podpisał kontrakt z dużą amerykańską organizacją WEC.


World Extreme Cagefighting

Cruz zadebiutował w WEC na WEC 26: Condit vs. Alessio
, 24 marca 2007 roku. Walczył wtedy o pas mistrzowski w wadze piórkowej (do 66 kg) z Urijahem Faberem. Przegrał przez duszenie gilotynowe w 1. rundzie, doznając swej pierwszej porażki w karierze.

W 2008 roku zadebiutował w wadze koguciej. Po pokonaniu kolejno Charliego Valencii, Iana McCalla, Ivana Lopeza oraz Josepha Benavideza (wszystkie zakończone decyzjami sędziowskimi) zmierzył się z mistrzem wagi koguciej WEC, Brianem Bowlesem. Starcie zakończyło się na korzyść Cruza (TKO po zakończeniu 2. rundy na skutek kontuzji), co oznaczało wejście w posiadanie pasa mistrzowskiego WEC w wadze koguciej.

Po raz pierwszy bronił tytułu w walce rewanżowej przeciwko Josephowi Benavidezowi (WEC 50: Cruz vs. Benavidez 2). Walka zakończyła się decyzją większości na korzyść mistrza.

28 października 2010 roku prezydent organizacji UFC, Dana White ogłosił, że WEC zostanie połączona z UFC, a jej mistrzowie w wagach piórkowej i koguciej staną się automatycznie mistrzami UFC.

Ostatnia gala WEC odbyła się 16 grudnia (WEC 53: Henderson vs. Pettis), a jedną z rozegranych walk był pojedynek Cruza ze Scottem Jorgensenem. Cruz wygrał przez decyzję, tym samym stając się pierwszym w historii czempionem UFC w wadze koguciej.



Ultimate Fighting Championship

2 lipc 2011 roku stoczył swoją pierwszą walkę w UFC. Jego rywalem był Urijah Faber, a stawką pojedynku był posiadany przez Cruza tytuł mistrzowski. Cruz obronił pas, wygrywając przez jednogłośną decyzję.

http://www.sherdog.com/fighter/Dominick-Cruz-12107











Cruz-Faber.jpg


dominick_cruz-610x406.jpg


dominick-cruz.jpg

UFC13220Cruz20Faber-5_crop_650x440.jpg
p>
dominick-cruz-10.jpg


Cruz.jpg


20090809122225_BenavidezCruz.JPG


DominickCruz450.jpg


bowles-cruz.jpg




http://www.mma-core.com/videos/_Joseph_Benavidez_vs_Dominick_Cruz_WEC_42?vid=10005968







TRAINING: I train Mon three times, then Tues through Fri are two-a days. One on Sat....and Sunday I • m off! I mix all techniques of wrestling, BJJ, boxing, shootboxing, and kickboxing in my training.





When and why did you start training for fighting? I wrestled my whole life and I wanted to continue to compete.

What ranks and titles have you held? UFC bantamweight champion, WEC bantamweight champion. Total Combat 145 & 155 lb champion. Number 1 ranked ROTC fighter.

Do you have any heroes? My mom

What is your favorite technique? Uppercut

What does it mean for you to fight in the UFC? It means I can truly call myself one of the best fighters on the planet and that my dreams and goals are slowly being accomplished!

Did you go to college and if so what degree did you earn? No

What was your job before you started fighting? Customer service rep







http://www.ufc.com/fighter/Dominick-Cruz







18.gif
 
Jak ktoś ma więcej walk to może tutaj wrzucac;p



Jak komuś się spodobało to moge zrobic o kimś innym lepsze ;)



















 
Pamitam że jak pierwszy raz zobaczyłem jego styl walki to nie mogłem na to patrzeć, teraz nie mogę wyjść z zachwytu nad tymi kombinacjami jego :D
 
Pierwszą oglądniętą walkę była Cruz vs Jorgensen - nie mogłem na to patrzeć :D


A teraz - zmieniłem zdanie, jest mega kotem
 
@Ramp4ge i Tar-Ellendil







http://allmmafights.com/?section=wec&id=053_wec_53_henderson_vs_pettis



Full Event Video - Part 2



Od 12 minuty.
 
Cruz to obok Caina i Cygana mój ulubiony fighter w UFC,klasa,pracowitość no i zamknoł na jakiś czas buzie CK
 
Back
Top