Detektyw Kaczka na Tropie: na nielegalu.

Anonymous

NoLife FC
2k0nyw.jpg





Shogun-kick.jpg


Jak można się domyślić z powyższego zdjęcia w dzisiejszym dochodzeniu postaram się przypomnieć te większość (wszystkie?) nielegalne zagrania w mma, które na przeciągu wielu lata stopniowo zostały wyeliminowane z tej dyscypliny sportu. Zgodnie z maksymą, bierzmy przykład od najlepszych, w swoich rozważaniach skupię się na federacji UFC, mając oczywiście świadomość, że ciosy tam zakazane w dniu dzisiejszym, w pewnych federacjach wszechstylowej walki wręcz, są wciąż dozwolone. Do rzeczy •

1) Soccer Kick • kopnięcie nogą w głowę rywala, znajdującego się w pozycji parterowej. Głowa rywala robi za piłkę i stąd też pochodzi nazwa tego uderzenia. Wiele opinii donosi, że fighter podczas tego kopnięcia, generuje siłę porównywalną do tej z jaką profesjonalny piłkarz uderza korkiem w futbolówkę.
tumblr_m638rsKwth1qaa8d1o1_500.gif

Ciosy te dają sporą przewagę fighterom, których domeną jest stójka. Obecnie zawodnicy niejako na siłę szukają tak zwanego trzeciego punktu podparcia, np. dotykają dłonią do maty, by wykluczyć możliwość nielegalnego soccer kicka ze strony rywala. Tę metodę dosyć dobrze przyswoił mistrz kategorii półciężkiej • Jon Jones, który bardzo często trochę w • małpim • stylu rozpoczyna swoje walki. Oczywiście to także rodzaj gry, gdyż w ferworze walki jego rywal może się zapomnieć i wyprowadzić nielegalne kopnięcie, co zazwyczaj skutkuje odebraniem 1 punktu do dyskwalifikacji włącznie.

2) Stompy • mowa tu o uderzeniach piętą bitą z góry w leżącego przeciwnika. Dla laika, to cios podobny do zadeptywania wielkiego karalucha. W UFC wszelkiego rodzaju stompy są zakazane, jeśli • dotykają • leżącego rywala, jednak pierwsze miejsce w tej kategorii zajmują stompy na głowę, gdzie najbardziej widowiskowe to tzw. bronco kicks
- nie dość że wykonywane z wyskoku, to dodatkowo atak następuje obiema piętami jednocześnie.
1371805743752.gif

cqb-55.jpg


Poniżej klasyczny stomp w wykonaniu Vanderleia Silvy:
th_stomp.gif


Krótko, gdy nie ma czasu i miejsca na wykonanie soccera, wówczas przystępujemy do zdeptania karalucha (tfu! rywala). Uderzenie szybkie, siła dosyć spora = całkiem skuteczny i przyjemny dla oka.

3) Ciosy z bani • tzw. heatbutt, gdzie oczywiście najskuteczniejsze są uderzenia czołem w słabsze części głowy oponenta, tj. grzbiet nosa, kości policzkowe, skroń, zawiasy szczęki, łuki brwiowe. Ryzyko jest tu spore, tak dla atakującego , jak i atakowanego. Przy źle wykonanym ciosie z bani, możemy natrafić na bardzo twardą część czaszki rywala i zamiast znokautować, sami możemy zostać znokautowani.
Poniżej tzw. tutorial:
https://www.youtube.com/watch?v=HPLCQU5PmlI
a tu przykładowy gif, gdzie Houston Alexander używa nielegalnego ciosu głową, w sytuacji, gdy obie ręce ma wykluczone przez lezącego pod nim rywala.

eskvib.jpg

4) Gryzienie • choć omawiane są nielegalne zagrania w mma, to pierwszy obrazek jaki mam przed oczami to ten zapożyczony z boksu:
other_Mike_Tyson_Bites_Evander_Holyfields_Ear_Close_Up.gif

Tu Mike Tyson użył zębów do pozbawienia rywala kawałka ucha. Mimo, że uzębienie człowieka, różni się zdecydowanie od tego, jakim dysponują ssaki z rodziny kotowatych i nie jesteśmy w stanie zagłębić naszych kłów by skutecznie zacisnąć tchawicę rywala, bądź uszkodzić jego rdzeń kręgowy, to istnieje spora szansa, na rozerwanie którejś z dwóch tętnic szyjnych oponenta, co może doprowadzić do wykrwawienia. Znieczuleni adrenaliną bylibyśmy z pewnością w stanie przetrzymać ból wywołany pogryzieniem przez rywala innych okolic niż w/w tętnic szyjnych • to fakt. Aby gryzienie było w pełni skuteczne, należy wyeliminować z użytku ochraniacz zębów, ew. opanować technikę wyplucia ochraniacza w odpowiednim momencie, co już dodatkowo komplikuje całą sprawę i zwiększa ryzyko utraty zębów przez nas samych. Dodatkowo, by gryzienie było skuteczne, wielu z zawodników musiałoby poddać się zabiegowi szlifowania, czego efektem mogłaby być spora ilość fighterów o facjacie podobnej to tej:
aczlowiek_rhapqxn.jpg

A wracając do kotowatych • do tej:
12308208660_21.jpeg

5) Atak w genitalia • celowo pominę kobiece mma, by nadać temu uderzeniu właściwej powagi. Na skutek uderzenia, dają znać o sobie zakończenia nerwowe penisa oraz jąder • a może przede wszystkim jąder. Cios w genitalia, ew. silny uścisk jąder, powodują przemieszczanie się bardzo silnego bólu poprzez nerwy zlokalizowane w powrózkach nasiennych aż do jamy brzusznej. W pewnych przypadkach, długotrwały ścisk jąder może spowodować chwilowe omdlenie ofiary, z kolej silny cios może być przyczyna pęknięcia jąder, co skutkować może bezpłodnością. By bronić się przed uderzeniami w genitalia, stosuje się popularne suspensory, takie jak na zdjęciu poniżej:
images

Nie jest to ochrona skuteczna w 100 %, ale zawsze jakaś.
Poniżej kilka przykładów ataków na genitalia:
Eric_Prindle_vs._Thiago_Santos.gif

UFC%2520on%2520FX%25202%2520-%2520Demetrious%2520Johnson%2520vs.%2520Ian%2520McCall%2520Dick%2520Punt02.gif


Oraz cios w czasach, gdy atak taki był dozwolony:
Jo_Son_vs_Hackney.gif


6) Fish hooking • rozrywanie gęby. By nie rozwodzić się zbyt długo, proszę zerknąć na fotkę poniżej:
337px-Fish_hooking_vector.svg.png

Opcje tej nielegalnej zagrywki są dwie: można to zrobić jedną , bądź obiema dłońmi na raz. Dobrze wykonane • połowy • skutkować mogą poważnymi uszkodzeniami polików, do rozerwania włącznie.

Najskuteczniejszą wersją jest użycie prawdziwych haczyków, bądź haków, aczkolwiek wnoszenie nielegalnych przedmiotów do klatki, omówimy innym razem. Ale póki co, rzućcie okiem:
https://www.youtube.com/watch?v=bYHQi-hjAag
7) Paluchy w oczy • świadomy atak • to użycie kciuka • spustoszenia jakie to nieczyste zagranie niesie, jest bardzo duże , do utraty wzroku włącznie.
eye-gouge-pic-2.jpg

Obecnie często się zdarza , że niechcący lub czasem także chcący, zawodnicy używają tego zagrania do osłabienia rywala. W takich sytuacjach każdy z pięciu palców obu dłoni może być użyty z takim samym prawdopodobieństwem, jednak najczęściej będą to palec środkowy, serdeczny i wskazujący.
SlipperyDependableGermanshorthairedpointer.gif


8) i inne (z czego najważniejsze to):
  • dźwignie na palce dłoni i stóp • gdzie istnieje spore ryzyko urazu małego stawu/pęknięcia kości, zanim oponent odklepie;
  • łokcie 12:6 - szerzej omówione w tym dochodzeniu;
  • ciągnięcie za włosy • łatwe do wyeliminowania przez maszynkę do golenia;wkładanie palców w otwory ciała, w tym w rany • najgroźniejsze są oczodoły • omówiono w pkt.7, inne pominę • imo mała szkodliwość dla oponenta;ciosy w tył głowy (tzw. Rabbit punch), kręgosłup, tchawicę (+ ściskanie tchawicy) • często sędziowie mają problemy z dokładnym umiejscowieniem szybko wyprowadzanych ciosów, zwłaszcza w tył głowy. Oczywiście skutecznie wykonane, mogą pozbawić ochoty i możliwości do kontynuowania walki.
Podsumowaniem tego odcinka niech będzie walka pomiędzy Joe Sonem a Keithem Hackneyem na UFC 4, gdzie można zaobserwować tak ciosy w genitalia, jak ściskanie tchawicy. Ciosy nielegalne od 04:00
https://www.youtube.com/watch?v=9x5fqbRG8tM


Od siebie dodam , że jedyne zagranie jakie bym zakazał to wkładanie paluchów do oczu. Reszta wg mnie powinna być legalna.
 
Kopy na jaja, rozrywanie twarzy, gryzienie legalne ?;-)



Elegancko się wszystko czytało, ale to ostatnie zdanie mnie zaskoczyło :D
 
Trochę mnie poniosło - fakt.



Co do gryzienia, tak jak wspomniałem, w ochraniaczu ciężko użyć tej techniki skutecznie. Z kolei o fish hooking zapomniałem -- przyznaje się ;-)
 
Tylko, że i wprowadzenie czegoś nowego pozwalałoby się niektórym w tym zacząć specjalizować ;-) Trenowaliby siłę ścisku, aż w końcu dochodziłoby pewnie do ostrych rozcięć, a że ataków zębami to przypominać by to zaczęło walkę zwierząt jednak bardziej ;D Wampirów ewentualnie hehe ;-)



Ja bym chciał kolan w parterze na głowę, stompy. Piłkarskie kopnięcia nie są mi szczególnie potrzebne do oglądania w MMA. Ogólnie kopanie leżącego jest beznadziejne. Rywale zawodowi powinni sobie okazywać na tyle szacunku, że albo walczą w stójce albo idzie za nim do parteru. Ostatnimi laty bardzo przedłużyły się sytuacje obkopywania nóg leżącego rywala. Kiedyś gdy rywal tylko to zamierzał robić to sędzia szybciej wkraczał.
 
UFC zablokowało momentalnie ten ostatni filmik na YT, więc poniżej ta sama walka na innej stronie:



http://www.metacafe.com/watch/10009685/joe_son_vs_keith_hackney/
 
Wszystko spoko, ale podsumowanie?
Chciałbyś, żeby w mma było legalne kopanie i uderzanie w jaja? Ty jesteś oby na pewno facetem? Przecie jak się patrzy na ostatni gif w 5. podpunkcie to aż mdli.
 
Przesadzasz



Walka ma byc jak najbardziej realna imo. Trzeba tak sie bronić by nie dać możliwości na ataki przeciwnika. dodatkowo suspensor - też swoje robi.



Stompy i soccery - podstawa.
 
MMA chce się stawać w pełni sportem. By to słowo bardziej pasowało niż "walka". Realne walki to zupełnie inna bajka i gdzie indziej trzeba ich szukać w obecnych czasach. Dążąc do realności trzebaby się w ten sposób cofać do tyłu i zawężać raczej grono sympatyków do na prawdę hardcore'owych fanów walki między dwoma osobnikami. Mata powinna być usunięta też, bić się powinni na ubitej ziemii albo jakimś betonowym chodniku. Rękawice out, suspensory też, bo chyba nikt w nich po ulicy nie chodzi? Szczękę to akurat nie problem nosić. Może i spodenki trzebaby usunąć z rywalizujących, bo odbiegają od realnych możliwości ciała ludzkiego, a można je wykorzystać w swoją bądź drugą stronę ;-) Choć jednak większość ludzi na ulicach chodzi w dużo większej ilości garderoby niż mają to w zwyczaju walczący w MMA.



Rozumiem argumenty, ale to nie przejdzie. Nie po to szło się w stronę ograniczeń, konkretnych zasad, choć pewnie nadmierne unormowywanie sportu w końcu go ograniczy aż za bardzo. Jak w innych dziedzinach życia, gdzie wszystkie przepisy i prawa zniechęcają do działania, bo więcej pier**lenia z biurokracją i panującymi zasadami niż samej "sprawy", która całą tą reakcję biuorkratyczną wywołuje, bo nie da się tego obejść ;-)



Podsumowując. MMA to nie jest realna walka. To sport na określonych zasadach, kształtowanych od lat już.
 
Kaczka, ze stompami i soccerami w pewnym sensie się zgadzam, a przynajmniej nie dziwi mnie Twoje zdanie. Zakazanie tych technik uszczupliło w pewnym sensie tę dyscyplinę, lecz także odebrało jej trochę chaosu, którego kiedyś przecież było naprawdę sporo.
Ale uderzenie w genitalia? No kurwa. Nigdy nie dostałeś kopa/uderzenia/z piłki/nie upadłeś na płot/barierkę? Jedno takie porządne uderzenie działa jak sierp Caina wykonany na Myszy. Ciężko się nawet wyprostować, zmienić pozycję, wstać... A do tego jest niesamowicie łatwe do uzyskania. Wystarczy pozycja boczna i możesz napierdalać typa po jajach ile fabryka dała. Przecież to jest wręcz straszne.
Pozwól, że nie wspomnę o następstwach, jakie takie uderzenia mogą nieść, bo to już powinno dyskwalifikować ten pomysł.
 
Z bocznej to chuja możesz co nakjwyżej skutecznie obić, jajca juz nie tak łatwo ;-)



Się żes przyczepił do tych orzechów ;)
 
Bo to jest okropne. Na samą myśl, odechciewa mi się oglądać przedstawioną przez Ciebie wersję ememej.
 
Serio sądzisz, że zawodnicy by skupiali sie na ciosie w jajca? ! Imo wcale nie. Z drugiej strony atakowany ,wiedząc, że może takiego loła na orzechy wyłapać inaczej zachowywałby sie w defensywie, np. w tajskim klinczu.



Nie chciałbym po prostu, by w związku , że za dużo rozcieć - eliminowano łokcie, że łokieć 12:6 za mocny jest - eliminowano go . Stompów nie można nawet na brzuch leżącego- bo co??? Bo za duza siła jest generowana?



Z tymi jajcami oczywiscie troche przesadzam, jak zwykle, by podkreślic , że obecne zasady UFC (o KSW juz nie wspomnę) to lekka kpina czasami.



Ps. Może Danka jak to przeczyta i przypomni sobie, że kiedys można bylo z łba zrobić futbolówkę, wytrgać za kudły, a orzechy rozbić w miazgę, to pomysli o tym durnym zapisie o 3 pkt podparcia , kolanach na ryj w parterze i 12:6 i chociaz to pozmiena - to moje minimum z minimów!
 
Stompy oprócz głowy - jestem na tak.
Łokcie 12:6 - jestem na tak.
Ciosy w jaja - nigdy.

Też nie chcę, aby MMA przerodziło się w bezpieczny sport, niewiele różniący się od nudnego kickboxingu czy przemudmego boksu, ale chcę, aby to był sport, a nie chaotyczna walka rodem z żulowni lub ulicy.

A zasady KSW? Ech...
 
Przecież to proste, że jakby legalne były ciosy w jajca to 95% zawodników wbijałaby w walkę na takich zasadach. Nie wydaje mi się żeby ktoś normalny narażał swoją płodność w imię zwiększenia realności walki.
 
Mi niepotrzebne są ani kolana w parterze, ani stompy, ani soccer kicki.



3 punkty podparcia to absurd, który zmieniłbym czym prędzej. Moim zdaniem położenie głowy powinno być znaczące - oglądanie uderzeń kolanami, gdy przeciwnik leży jak placek na ziemi nie jest zbyt przyjemne, ale gdy np. jest w pozycji na ,,czworaka" albo na klęczkach, powinno się pozwolić zdzielić go z kolanka.



Kaczka, gdybyś zalegalizował ciosy w jaja, tchawicę, kolana w tył głowy, gryzienie, szczypanie, targanie za włosy,to nie oglądałbyś dzisiaj takiego MMA jakiego oglądasz. MMA to sport, piękny sport, a jeżeli masz ochotę na oglądanie ,,walki" to w Świnoujściu pod klubami albo budkami z piwem powinieneś ujrzeć kilka takich pojedynków.
wink.gif
 
Kaczka, gdybyś zalegalizował ciosy w jaja, tchawicę, kolana w tył głowy, gryzienie, szczypanie, targanie za włosy,to nie oglądałbyś dzisiaj takiego MMA jakiego oglądasz. MMA to sport, piękny sport, a jeżeli masz ochotę na oglądanie ,,walki" to w Świnoujściu pod klubami albo budkami z piwem powinieneś ujrzeć kilka takich pojedynków.
wink.gif


lubie jak nie musze pisac, a opinie wyraze w cytacie praktycznie.



nie wzialem praktycznie kaczkowej opinii na powaznie, bo widac, ze poplynal grubo. te Twoje tematy to jeden wielki lag na wiejskim necie czlowieku. :)
 
To porób kilka cycatów, potem ctrl+V i w ogóle będziesz mógł pierdzieć w stołek. I po kropce wielką literą proszę - zwłaszcza gdy na wiejskim necie przesiadujesz



@calo : oki - to Twoja wizja
 
prosic sobie mozesz, serio. kiedy bedziesz mial wplyw na to forum to bedziesz mogl stawiac jakiekolwiek warunki. :)



jak masz wizje takiego sportu to wlacz sobie jeszcze raz FightClub, a potem wczuj sie w role Brada i rob cos w ten klimat. nie wiem tylko czy w Swinoujsciu ogarniesz dojscia do produkcji mydla, ale takie walki patolkowe na pewno bys zorganizowal. powiedz mi jedno - co wnosi takiego ten temat? co nowego pokazales przez to? rownie dobrze mogles w HP wyrazic swoja opinie o tym, ze w MMA powinien panowac rozpierdol. naprawde jestem ciekaw co robisz w zyciu, w ktorych momentach pojawiaja Ci sie takie wizje w glowie, ze musisz to wszystko opisac.
 
jak masz wizje takiego sportu to wlacz sobie jeszcze raz FightClub, a potem wczuj sie w role Brada i rob cos w ten klimat.


W sumie to on ma już kilka osobowości.
 
Bolciwo, prawda, pasowalby mega. roznica jest taka, ze Brad z Eddiem dzialali z akcja, a kaczka preferuje napierdalac glupoty w Internecie. :)



@edit: Calo, teraz juz wszystko wiem. #choraduckglowa #ironiadetected
 
I po kropce wielką literą proszę - zwłaszcza gdy na wiejskim necie przesiadujesz




Zawsze mnie to w internecie śmieszy. Jeden poprawia drugiego, wytyka mu błędy, a sam nie pisze tak jak się powinno.



@Kaczka, "prosisz" Baja o wielką literę po kropce, a sam kropki nie stawiasz w tym zdaniu, w którym zwracasz na to uwagę.








rownie dobrze mogles w HP wyrazic swoja opinie o tym, ze w MMA powinien panowac rozpierdol


Ale po co? Przecież w takim HP Kaczka nie zwróciłby na siebie aż tak wielkiej uwagi i cały dzień chodizłby przez to smutny :(
 
[strike]baju, ironizuję, po prostu śmieszą mnie posty niektórych użytkowników o treści ,,nie róbmy z walki sportu" [/strike]



Edit: mkay
 
Jeden wrzuca Hl, drugi dochodzenia,a kolejny psioczy, ze mu net wolno hula, eh... Wakacje sie skoncza, to gimbusy odejdo :-/
Ps. A tak w ogole to dzieki za ruch w moim temacie :-)
E. Aha i nie ogolniaj tak bardzo. Na forum wchidza osoby niezaznajomione. Moze niektorzy nie znali Bronco kick i Rabbit punch
 
mi by wystarczylo zeby jeden 30+ gimbus odszedl. :)



A tak w ogole to spoko za ruch w Twoim temacie :-)



ogolniac bede, cokolwiek to znaczy.
 
3 punkty podparcia to absurd, który zmieniłbym czym prędzej. Moim zdaniem położenie głowy powinno być znaczące - oglądanie uderzeń kolanami, gdy przeciwnik leży jak placek na ziemi nie jest zbyt przyjemne, ale gdy np. jest w pozycji na ,,czworaka" albo na klęczkach, powinno się pozwolić zdzielić go z kolanka.


+ 1!



Ciekawe kiedy ktoś na to wpadnie. To przecież jest takie proste.
 
Kaczka gdyby wyżej wymienione "zagrywki" były dozwolone w MMA to Twój idol by nic innego nie robił tylko je ćwiczył i stosował .... JJ wojownik bez honoru !!!
 
Back
Top