Długie nogi

Phenom

Oplot Challenge
Featherweight
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie, czy długie nogi dają jakąś przewagę w MMA? Osobiście mam takie dziwne proporcję, że mam dużo dłuższe nogi od większości moich rówieśników, ale za to dużo krótsze ręce. Są jacyś zawodnicy, którzy są idealnym przykładem wykożystania zasięgu nóg?
 
trójkąt nogami, zapinanie trójkąta wokół tłowia, praca gardą, kopnięcia... ktoś coś jeszcze dorzuci?
 
Lepszy zasięg do kopnięć, a więc łatwiej trzymać zasięg frontalnymi oraz robić kuku okrężnymi. Długie nogi ma chociażby Jones i duża część jego stójkowej ofensywy to właśnie kopnięcia.
 
dystansowanie front kickami, ewentualnie też łatwiej showtime kick wykręcić z długimi kończynami :-)
 
Dzieki długim nogom szybciej powinieneś dojść na trening od innych, ale zdaje się, że jeszcze Ciebie tam nie było:)
 
Długie nogi pomagają też przy boksowaniu - np długi lewy prosty z wykrokiem (w przód) jest znacznie dłuższy, to samo z zakrokiem (w tył) i kontrą. A przy kopnięciach - wiadomo, mocniejsze i z większym zasięgiem. Ale to ma też wady - wyżej położony środek ciężkości, przez co łatwiej obalić.
 
Rory ma w sumie długie nogi i właśnie fajnie je wykorzystuje w każdym aspekcie chociażby ostatnio w walce z Woodleyem.
 
Jesli jestes kobieta,to dlugie nogi pomoga Tobie w samopromocji(jest duze prawdopodobienstwo,ze publicznosc/sponsorzy zwroca na Ciebie uwage)
 
Podobno łatwiej kołowrotek się robi. I szybciej spierdala się.



A tak na poważnie, prawie ze wszystkiego można zrobić jakiś atut w walce.



Po co zakładane są takie tematy... ehh myślałem że będzie to coś podobnego tematu kobiety walcząc w mma ZAWIODŁEM SIĘ!
 
Tyrion Lanister zbyt dlugich nog nie ma i jakos nie przeszkadza mu tu wwychodzeniu niepokonanym z kolejnych pojedynkow :P
 
Back
Top