Co z przeciwnikiem Nastuli?

Wytłumaczenie dla opier**lających się i tyle ;) Ewentualnie tak jak pisałem o dopingu lub bezsensownym walczeniu w zbyt niskiej dla siebie dywizji. Dla mnie jeśli jest forma to ma być szczytowa, maksymalna, jak zwał tak zwał. Jesli nie jest taka to jej po prostu nie ma i trening jest zbyt słaby skoro w niej nie utrzymuje ;)



Rozumiem, że dla Ciebie ważne by przebiec 20km, a nie 15km albo podnieść więcej niż na codzień, tylko chyba wszyscy zapominają co tak naprawdę się liczy. Walka w dzień gali i tak jak mówię, jeśli ktoś kondycyjnie nie jest przygotowany na 15minutową walkę to jest po prostu słaby i ch**owo trenuje lub traci czas. Gadanie jak to ciężko się trenuje, a potem efekty mizerne w samej walce jak na tak "opowiadane" przygotowania.



Mało było takich, którzy wzięli walkę na parę dni przed, a i ją wygrali? Więc jednak się da? A Wy mi wmawiacie, że nie...sorry, ja patrzę na fakty. Widziałem postawy takich zawodników, wygrane, dobre formy to mnie przekonuje, że tak można.
 
i tak to KSW wprowadzi 6 walk na galę, bo mają za mało czasu antenowego, od kiedy walki są 3x5 :-)
 
Błagam! Niech ktoś załatwi walkę Bornowi, bo chcę go zobaczyć na ringu z żelazną 15minutową kondycją i zajebistą paletą technik. Większość postów omijam, ale te 2 to się nadają do the best of... Jeśli kiedyś będziesz miał zorganizowaną walkę Born, to napisz kiedy i gdzie zjawię się napewno, żeby zobaczyć jakim jesteś fighterem. W końcu utrzymujesz szczytową formę 365 dni w roku :-)
 
Wprowadzą 6 walk na galę nie ze względu na mało czasu antenowego tylko dlatego że mają tak dobrych zawodników i nikt z nimi nie chce walczyć dlatego łatwiej zakontraktować sześciu przeciwników niż siedmiu, zresztą mamy przykład teraz
 
3 treningi dziennie robią w takim okresie? To "ni ch**" nie widzę tego w walkach na polskich ringach, w polskich klatkach. Chyba, że te treningi to bardziej spotkania towarzyskie kumpli niż ciężka praca.

3 treningi dziennie kiedyś były normą podczas obozów

plakkol09.jpg


a tu masz przykładowy dzień treningowy ZAWODNIKA

Alex Silva's Daily Training Regime

"My training for this fight (ONE FC Battle of Heroes) began in December and this is what I do every day of the week except Sunday, when I rest. My coaches are all world champions and they push me hard. This timetable is just for martial arts training and does not include my strength and conditioning sessions, • shares Silva.




9am to 11am
- 15 minute warm up drills
- 45 minute learn new technique and drills (MMA, BJJ, and Wrestling
- 60 minute sparring (MMA, BJJ, and Wrestling)

2pm to 4pm
- 30 minute run
- 15 minute skipping rope
- 1 round x 5 minute of shadow boxing (Muay Thai and Boxing)
- 5 rounds x 5 minutes of padwork (Muay Thai and MMA)
- 1 round x 15 minutes of sparring (Muay Thai and MMA)
- 1 round x 15 minutes of Muay Thai clinching
- 1 round x 8 minutes of MMA circuit training

8pm to 9pm
- BJJ, Muay Thai, Boxing, or Wrestling
 
jeśli ktoś kondycyjnie nie jest przygotowany na 15minutową walkę to jest po prostu słaby i ch**owo trenuje lub traci czas.


Hahahahah jak ważysz 60 kilo, to się nie wypowiadaj, okej?


Jeśli ktoś nie zrobi 40 pompek na 1 ręce, to jest po prostu słaby i ch**owo trenuje lub traci czas!
 
Wow, to teraz MMA to sport tylko dla 60kg+, dobre;) Człowieku, ja nie biegam, palę i mogę to nie mów, że ktoś tak ciężko trenujący i sportowo żyjący nie powinien móc?



Perf, ostro sprecyzowany trening wieczorny widzę :)



No i tak powinien wyglądać każdy dzień zawodowca, a nie dzień obozu 2 tygodniowego. Mniej więcej, bo nie widzę żadnych treningów zbytnio związanych z siłownią, a sam pisałeś, że bez siłowni się nie da...Takie jest moje zdanie, możecie sięz nim nie zgadzać. W końcu to dość powszechna opinia, więc mnie nie dziwi, że ją komformistycznie przyjmujecie :)



Orestos, mam nadzieję, że przyjdzie odpowiednia okazja, choć fakt, że zasady amatorskie są mocno ograniczone.. Łokcie mogę pominąć, ale brak GnP na głowę w parterze to dość duży minus. Po to trenuję by być wciąż gotowym właśnie.
 
Born, nie widzisz, że to jest przykładowy dzień? Siłownię mają robić codziennie? Ja pierdolę.
 
"this is what I do every day of the week except Sunday, when I rest." sorry Mort, tym się kierowałem.



Mimo, że jest dopiska "This timetable is just for martial arts training and does not include my strength and conditioning sessions," To oczywiste, bo nigdzie to nie zawarte, ale info, że nie omija i tego...ale w innym okresie. Rozdzielając na cykle kiedy co. Jak kto woli, ja mam swoją opinię na ten temat. Najlepiej łączyć, tak samo jak najlepiej łączyć sztuki w walce, a nie kierować się tylko jedną.
 
wow nie można porównać kardio kogoś kto waży 60kg i 100kg.



Tak wygląda dzień w okresie przygotowawczym. To jest przykładowy dzień, więc chyba jasne że nie ma w nim wszystkiego?

My training for this fight (ONE FC Battle of Heroes) began in December and this is what I do every day of the week except Sunday, when I rest.




dla wyjaśnienia walka zaplanowana była na luty.







Jak chcesz zobaczyć jak wygląda trening wieczorny, to zostaw worek w spokoju i idź do najbliższego klubu.




To oczywiste, bo nigdzie to nie zawarte, ale info, że nie omija i tego...ale w innym okresie.


w jakim innym okresie, co Ty bredzisz?
 
@Born
W każdym sporcie przygotowania do startów podzielone są na następujące po sobie fazy, ale Ty wiesz lepiej. Śmieszne to.
 
Perf, styczeń nie robi już nic z tego tylko siłę i kondycję ;)?



Ja nie porównywałem do 100kg...oczywiście, że nie można tego porównać.



Spoko, faktycznie spacer do najbliższego klubu w pełni MMA byłby dobrym treningiem sam w sobie :D Ja w kimś kto uczy muszę czuć autorytet, a tego tu nie ma.



Spoko, doping u 95%, każdy wie jak trenować jak najlepiej, a potem nagle często któryś w 3 rundzie pływa? To mnie nie przekonuje. Może Was.



Dobra, wróćcie do najazdów na KSW i K&L, koniec offtopu o przygotowaniach ;) Ja tam się nie ciśnieniuję o to, jak i w tej dyskusji, a Wam już ledwo nerwy wytrzymują. Za mało treningu albo za dużo dopingu Panowie ;) A ja idę się poruszać, pozdrawiam.
 
Spoko, doping u 95%, każdy wie jak trenować jak najlepiej, a potem nagle często któryś w 3 rundzie pływa? To mnie nie przekonuje. Może Was.


Ty nawet o dopingu nie masz pojęcia, a w każdym temacie z wynikami widzę Twoje żale na ten temat. Myślałem, że trenujesz w jakimś klubie, a co do czego to jeszcze się okaże, że to jedynie piwnica...
 
[email protected] tu pisz.



Al, nie trenuje w piwnicy, nie chciałoby mi się schodzić za każdym razem jak chce potrenować, poza tym tam zimno i mało miejsca :)



Al, nie mam pojęcia...gdy trenowałem z odżywkami to pojęcia trochę nabyłem, ale wiedz swoje. Wiem jakie to daje korzyści, ale wiem, że w walce liczy się co innego. Za każdym razem jak o tym mówię to to, że wolałym sport bez tego. Do tego trzeba się znać? Zastanów się. Wiem do czego można być zdolnym bez dopingu po prostu.
 
doping u 95%




A skąd masz takie info? W sumie to szczegół.




Wiem jakie to daje korzyści, ale wiem, że w walce liczy się co innego.


Jeżeli wiesz jakie są rodzaje dopingu i nie masz pewności, że dany zawodnik coś brał to i tak w tematach z wynikami gal piszesz o dopingu. Jak ktoś w 3 rundzie pływa to nie znaczy, że brał doping na wytrzymałość.
 
jutro sobota, może coś się wyjaśni :D
Born... 95%, a czemu nie 215%? nie wymyślaj sobie statystyk, na podstwie własnych przekonań i pod z góry założoną tezę, jeśli chcesz, żeby ktokolwiek traktował Cię serio.
 
Jezus, ile ja to razy czytałem Born Twoje wpisy jak to ty byś chciał zawalczyć zawodowo, jak ty to ciężko trenujesz (swoją drogą jak jarasz szlugi to już widze te Twoje ciężkie treningi) a teraz się okazuje, że ty nawet amatorsko nie ćwiczysz w żadnym klubie w dodatku wypisujesz jakieś bzdury o całorocznej 100% formie. Bez spiny ale załamałeś mnie, niedługo się okaże, ze 3/4 albo ćwiczy w piwnicy albo pisanie postów na klawiaturze hehe
 
Tak sie zastanawiam co napisac i za bardzo nie wiem co . 15 dni do gali a o przeciwniku cisza . Ja myśle ze fajerwerków z przeciwnikiem Nastuli to nie będzie , w najlepszym wypadku Overeem bądz Oliva w najgorszym Glunder lub Knothe . Myśle ze ciekawym rozwiązaniem dla ksw było zakontraktowanie dla Pawła Lloreta , wydaje mi się ze to zestawienie byłoby w porządku .
 
Uczepiliście się Borna jakby wam niewiadomo jaką krzywdę zrobił. Gość ma po części trochę racji, że zawodnik nie może sobie pozwolić na całkowity zastój i spadek siły i kondycji. Co innego, jak jest na chodzie, a co innego jak jest już na trzyletniej emeryturze jak Glunder.



Błagam, nie zaczynajcie o dopingu, nie za dużo tego było w tematach o Koninie?
 
@Calo
Born nie mówi o zastojach, born mówi, że jak zawodnik nie jest cały czas w 100% formie startowej to znaczy, że się nie przykłada.
A to moim zdaniem po prostu pokazuje, że usilnie pisze o czymś o czym pojęcia nie ma. Ale opinia to opinia, trudno.
O dopingu też nie chciałbym pisać:D szczególnie w temacie o Pawle.
 
Głupota, ale nawet jakby był cały czas przygotowany w 100% to i tak nie zdoła w krótkim czasię przygotować się pod konkretnego zawodnika. Tylko zdziwiło mnie że się tak na niego jednogłośnie rzuciliście wszyscy, opinia to opinia :-)
 
nie da się być zawsze w 100% przygotowanym, od tego są makro i mikro cykle to naprawdę nie jest trudno zrozumieć.

Tylko zdziwiło mnie że się tak na niego jednogłośnie rzuciliście wszyscy, opinia to opinia


bzdura to bzdura



Kolejny dzień minął, wciąż nie wiadomo kto zawalczy z Nastkiem. Brawo Hajsik, brawo Levy. Kowalski kupi bilet tak czy siak przecież jak tylko zobaczy ten przerażający trailer.
 
Kolejny dzień minął, wciąż nie wiadomo kto zawalczy z Nastkiem. Brawo Hajsik, brawo Levy. Kowalski kupi bilet tak czy siak przecież jak tylko zobaczy ten przerażający trailer






Niektórzy się bali walczyć z Nastulą po trailerze, może ludzie też nie kupią biletu bo się wystraszyli po trailerze :-)?
 
wiadomo że Nastula dostanie jakiegos osttaniego buma z ujemnym rekordem , innej opcji nie widze
 
Jest przeciwnik z dodatnim rekordem i dluzsza niz Pawel przerwa w startach tylko moze sie okazac za drogi i zbyt wymagajacy :)



robert-paczkow.jpg
 
Back
Top