Ciuchy, szmaty, ubrania. Moda i trendy.

Tak, dochodzi cło i VAT, ale to już z automatu jest ogarniane, więc jak kupujesz z USA przez eBay, to kwestia kliknięcia kup teraz i opłacenia (najbezpieczniej zawsze PayPal) i czekasz na paczkę. Zwykle kilka dni i jest.

Dla tego ostatniego wygląda to tak:

View attachment 20438

PayPal ma dość duże koszta przewalutowania, więc policzy pewnie dolara po ~3.90, więc zamykasz się w kwocie 1500 z dostawą do domu. Mimo wszystko uważam, że na tle większości tego co jest dostępne u nas, to i tak dobra cena.

U nas sprzedaje to Apart i to samo będziesz miał w salonie za 3.5k :)
Kurde no cena wygląda tak czy inaczej zajebiscie. Nie mam paypala, ale muszę to przemyśleć
 
@kofi
Sam zegarek w sumie też fajny, w środku przyzwoity mechanizm, szkło szafirowe i mimo, że dość elegancki aż 20ATM czyli można w nim nurkować :lol:

Taki mechanizm
 
Pany! Jakieś ciekawe propozycje na buty? W czym wy chodzicie w tym okresie wiosna/lato?
Luźniejsze, do jeansów/dresów, do kostki czy tam trochę za.
Cena do 300 zł.
 
Pany! Jakieś ciekawe propozycje na buty? W czym wy chodzicie w tym okresie wiosna/lato?
Luźniejsze, do jeansów/dresów, do kostki czy tam trochę za.
Cena do 300 zł.
Ja chwalę sobie te

 
Pany, pomocy. Wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o buty. Podrzuci ktoś nazwe tego modelu, w tej kolorystyce? Nie wiem, czy to któreś Air Maxy?

58jntr.jpg


Druga sprawa, myślałem żeby sobie kupić klasyki Reeboka czarne, całe skórzane na takie wiosenne, trochę deszczowe dniw proponowanych wyskoczyły mi takie:

https://www.zalando.pl/tommy-jeans-lifestyle-runner-sneakersy-niskie-black-tob12o032-q11.html
Ma ktoś może? Nie wiem czy jestem przekonany do paradowania w TH, ale jakby dobrze siedziały to czemu nie za taki piniądz.
 
Zajebisty.

@Evo
Co sadzisz o tym? Wart swojej ceny? Wpadł mi w oko mocno
Ładny całkiem, aż rzuciłem okiem na rzeczywiste zdjęcia, fajny jest, mi się podobają takie modele bazujące na historycznych, choć osobiście zdecydowanie wolałbym automat (obok tego, że wskazówka sekundowa płynie), również dlatego, że to właśnie reedycja historycznego modelu.
Subiektywnie w tym kolorze tarczy, który wrzuciłeś jest najładniejszy.
Odpowiadając natomiast na pytanie:
1700 za takiego "najprostszego" kwarca od Tissota, to jednak sporo.
Jest też wspomniana wersja na automacie (Powermatic 80), ale przede wszystkim obok tego, że oczywiście swoje droższa, to niestety tarcza jest już inna i moim zdaniem zabiera cały urok. Ten szlif słoneczny z wersji kwarcowej moim zdaniem lepiej pasuje niż ten gilosz, przez który zegarek wygląda dość sportowo - w dodatku ten napis Powermatic80 mi tu nie pasuje na "reedycji").
Zdjęcie poniżej;
T137_407_11_041_00_1280x1280.jpg



Tutaj mają po ~1330 PLN i to jest jako tako akceptowalna cena w mojej ocenie.


Tyle, że dostępne tylko z czarną i jasną tarczą. Między 21.05-31.05, mają mieć też dostępne z niebieską (dostawa). Niewykluczone, że się pojawi i też będzie dostępne za ~1330, ale to tylko gdybanie. Jeśli byś próbował gdzieś dorwać to 10-15% rabatu od ręki powinni dać od tych 1700 wszędzie.
 
Ładny całkiem, aż rzuciłem okiem na rzeczywiste zdjęcia, fajny jest, mi się podobają takie modele bazujące na historycznych, choć osobiście zdecydowanie wolałbym automat (obok tego, że wskazówka sekundowa płynie), również dlatego, że to właśnie reedycja historycznego modelu.
Subiektywnie w tym kolorze tarczy, który wrzuciłeś jest najładniejszy.
Odpowiadając natomiast na pytanie:
1700 za takiego "najprostszego" kwarca od Tissota, to jednak sporo.
Jest też wspomniana wersja na automacie (Powermatic 80), ale przede wszystkim obok tego, że oczywiście swoje droższa, to niestety tarcza jest już inna i moim zdaniem zabiera cały urok. Ten szlif słoneczny z wersji kwarcowej moim zdaniem lepiej pasuje niż ten gilosz, przez który zegarek wygląda dość sportowo - w dodatku ten napis Powermatic80 mi tu nie pasuje na "reedycji").
Zdjęcie poniżej;
T137_407_11_041_00_1280x1280.jpg



Tutaj mają po ~1330 PLN i to jest jako tako akceptowalna cena w mojej ocenie.


Tyle, że dostępne tylko z czarną i jasną tarczą. Między 21.05-31.05, mają mieć też dostępne z niebieską (dostawa). Niewykluczone, że się pojawi i też będzie dostępne za ~1330, ale to tylko gdybanie. Jeśli byś próbował gdzieś dorwać to 10-15% rabatu od ręki powinni dać od tych 1700 wszędzie.
Edit: Pierwowzór był jednak kwarcowy :)
 
Ładny całkiem, aż rzuciłem okiem na rzeczywiste zdjęcia, fajny jest, mi się podobają takie modele bazujące na historycznych, choć osobiście zdecydowanie wolałbym automat (obok tego, że wskazówka sekundowa płynie), również dlatego, że to właśnie reedycja historycznego modelu.
Subiektywnie w tym kolorze tarczy, który wrzuciłeś jest najładniejszy.
Odpowiadając natomiast na pytanie:
1700 za takiego "najprostszego" kwarca od Tissota, to jednak sporo.
Jest też wspomniana wersja na automacie (Powermatic 80), ale przede wszystkim obok tego, że oczywiście swoje droższa, to niestety tarcza jest już inna i moim zdaniem zabiera cały urok. Ten szlif słoneczny z wersji kwarcowej moim zdaniem lepiej pasuje niż ten gilosz, przez który zegarek wygląda dość sportowo - w dodatku ten napis Powermatic80 mi tu nie pasuje na "reedycji").
Zdjęcie poniżej;
T137_407_11_041_00_1280x1280.jpg



Tutaj mają po ~1330 PLN i to jest jako tako akceptowalna cena w mojej ocenie.


Tyle, że dostępne tylko z czarną i jasną tarczą. Między 21.05-31.05, mają mieć też dostępne z niebieską (dostawa). Niewykluczone, że się pojawi i też będzie dostępne za ~1330, ale to tylko gdybanie. Jeśli byś próbował gdzieś dorwać to 10-15% rabatu od ręki powinni dać od tych 1700 wszędzie.
Widziałem ten Powermatic80, ale odniosłem takie wrażenie jak Ty i ten „sportowy sznyt” trochę mi nie pasuje. Jeżeli chodzi o kolor tarczy to właśnie ostatnio choruję tylko na granat/niebieski. Chociaż ten jasny też bardzo mi się podoba. Będę obserwował na bieżąco stronę, którą podałeś. 1300 to już w ogóle bardzo, bardzo kusząca oferta.
A co do stylu „historycznego” to takie też najbardziej do mnie trafiają. Takie wzornictwo od razu kojarzy mi się z moim kochanym dziadkiem, który jest fanatykiem wszelkiego rodzaju zegarków i zegarów i zawsze nosił tego typu sikory (oczywiście podrzędnych marek albo przywożonych z rosyjskich bazarków).

Wielkie dzięki za poradę.
 
  • Like
Reactions: Evo
Hej, dawno nikt nie pytał o zegarki
Macie jakieś doświadczenia z markami oris albo epos? Dokładniej chodzi o skeletony tych firm. Co lepiej wybrać według Was?

@Evo
 
Hej, dawno nikt nie pytał o zegarki
Macie jakieś doświadczenia z markami oris albo epos? Dokładniej chodzi o skeletony tych firm. Co lepiej wybrać według Was?

@Evo
Miałem zarówno jakieś Eposy jak i Orisy. Jakbym miał patrzyć na samą markę, to Orisa stawiałbym ciut wyżej, natomiast skeletony Eposa prawdopodobnie będą tańsze i mogą być ładniej zdobione.
Wklej konkretne modele to będzie można coś powiedzieć. W jednym i drugim będzie jakaś bazowa ETA lub Sellita - krótko mówiąc ani jednego ani drugiego tak naprawdę nie warto brać w tych cenach - więc jeśli cokolwiek miałbym doradzić w ciemno, to brać to co się bardziej podoba.

Inna rada:
Pokaz co rozważasz i jaki masz budżet - może uda się znaleźć coś podobnej jakości taniej lub trochę nagiąć budżet i poszukać czegoś lepszego i ciekawszego.
 
Z Eposów wpadły mi w oko ponizsze:

Poniżej Orisy:

Budżet to +/- 10k zł. Jeśli znajdzie się coś tańszego to dobrze, a jeśli będzie ciut drożej to też nie będzie problemu.

Dzięki za rady.
 
Z Eposów wpadły mi w oko ponizsze:

Poniżej Orisy:

Budżet to +/- 10k zł. Jeśli znajdzie się coś tańszego to dobrze, a jeśli będzie ciut drożej to też nie będzie problemu.

Dzięki za rady.
Nie robi Ci różnicy naciąg?
Bo te Eposy to nakręcane unitasy, a w tych Orisach masz automatyczne Sellity.
Duży masz nadgarstek? Te Eposy są spore (dość wysokie i aż 45mm, na takie trzeba mieć już kawał nadgarstka).

Myślę, że znajdę coś ciekawszego lub tańsze alternatywy, może coś wpadnie Ci w oko, ale najpierw odpowiedz. Dziś już czasu nie znajdę, ale jutro postaram się coś wrzucić.
 
Szczerze mówiąc to, nie znam się na tyle żeby ocenić naciąg. Domyślam się, że mechanizm Sellity będzie lepszy, ale muszę poczytać o tym.
Nadgarstka nie mam zbyt dużego (17,5-18 cm), faktycznie tak duże zegarki mogą wyglądać komicznie na moim nadgarstku.
 
Szczerze mówiąc to, nie znam się na tyle żeby ocenić naciąg. Domyślam się, że mechanizm Sellity będzie lepszy, ale muszę poczytać o tym.
Nadgarstka nie mam zbyt dużego (17,5-18 cm), faktycznie tak duże zegarki mogą wyglądać komicznie na moim nadgarstku.
45 to uważam za dużo na 17.5 nadgarstek (przy takim zegarku, dość wysokim).
Jak planujesz to nosić też np. pod mankietem koszuli, to szukałbym czegoś znacznie mniejszego.
Ręczny naciąg nie znaczy gorszy - jest po prostu inny. Co kto lubi. Mechanika nakręcasz sam, najlepiej rano - chodzi po nakręceniu powiedzmy 36godzin, z automatem jest podobnie, tyle, że ten "dokręca się też automatycznie" bo ma wahnik (większość modeli i wszystkie o których będzie mowa i tak będą mieć dodatkowo dokręcanie z koronki).

Z tego co jest w Polsce teraz w przyzwoitej cenie i jest prawie skeleton (bo i tak prawie cała tarcza otwarta) masz np.


Automat, w środku sprawdzona ETA, 38mm byłoby idealnie też pod koszulę i nie byłoby za małe na Twoim nadgarstku - po prostu elegancko. No i za połowę budżetu.

Jakby szukać w wyższym budżecie, pomyślałbym nad czymś takim:



Wychodzi ze wszystkimi opłatami ok. 8.700 PLN (po wbiciu rabatu na 20$).

Przede wszystkim tu już jest in-house movement bazujący na Sellicie. Zegarek z półki wyżej jak te Orisy czy Eposy. Na plus bransoleta - jak wolisz pasek bez problemu idzie dokupić coś pasującego lub zrobić piękny na zamówienie. Za + ~300PLN byłby już sztos.
 
Wielkie dzięki za pomoc.
Muszę się jeszcze zastanowić i najlepiej zobaczyć te zegarki na żywo.
 
  • Like
Reactions: Evo
Pany, jakieś sensowne cichobiegi na lato? Mam New Balance 247 i DC Heathrow, i coś podobnego chciałbym dorwać. W sensie przewiewne i żeby były bez neonów/laserów.

Jeszcze pytanie do @Evo
Zanim serwery pierdolnęły przewinął się tutaj (o ile dobrze pamiętam) polecany przez Ciebie model Seiko Presage.
Dumam teraz czy sobie kupić któryś z nich, czy może polecisz coś z podobnym designem. Cena +/- 1k od tego modelu. Niezbyt często noszę zegarek i nie mam jakichś dużych wymagań, no ale ma być ładniusi!
 
Pany, jakieś sensowne cichobiegi na lato? Mam New Balance 247 i DC Heathrow, i coś podobnego chciałbym dorwać. W sensie przewiewne i żeby były bez neonów/laserów.

Jeszcze pytanie do @Evo
Zanim serwery pierdolnęły przewinął się tutaj (o ile dobrze pamiętam) polecany przez Ciebie model Seiko Presage.
Dumam teraz czy sobie kupić któryś z nich, czy może polecisz coś z podobnym designem. Cena +/- 1k od tego modelu. Niezbyt często noszę zegarek i nie mam jakichś dużych wymagań, no ale ma być ładniusi!
Całą linia Presage to fajnie wykonane zegarki - jak odpowiada Ci cena i się podoba to śmiało brać.
 
Pany, jakieś sensowne cichobiegi na lato? Mam New Balance 247 i DC Heathrow, i coś podobnego chciałbym dorwać. W sensie przewiewne i żeby były bez neonów/laserów.

Jeszcze pytanie do @Evo
Zanim serwery pierdolnęły przewinął się tutaj (o ile dobrze pamiętam) polecany przez Ciebie model Seiko Presage.
Dumam teraz czy sobie kupić któryś z nich, czy może polecisz coś z podobnym designem. Cena +/- 1k od tego modelu. Niezbyt często noszę zegarek i nie mam jakichś dużych wymagań, no ale ma być ładniusi!
Już tu komuś polecałem. Lekkie i gira się nie poci. Mega dopasowane do mojej nogi, nie daję gwarancji, że do Twojej też będą ;). Mam 60 par butów i to są jedyne, które wziąłem podwójnie.
Lubię też asicsy i też zawsze chwalę różne ich modele, ale nie zawsze pasują (mam dość szeroką nogę z wysokim podbiciem, czy jak to się zwie) i nie każdemu będzie odpowiadał ich design. Choć ostatnio też w chuja walą i już zamiast skóry pojawia się sztuczna skóra
 
Już tu komuś polecałem. Lekkie i gira się nie poci. Mega dopasowane do mojej nogi, nie daję gwarancji, że do Twojej też będą ;). Mam 60 par butów i to są jedyne, które wziąłem podwójnie.
Lubię też asicsy i też zawsze chwalę różne ich modele, ale nie zawsze pasują (mam dość szeroką nogę z wysokim podbiciem, czy jak to się zwie) i nie każdemu będzie odpowiadał ich design. Choć ostatnio też w chuja walą i już zamiast skóry pojawia się sztuczna skóra
Dziękuję, widziałem już Twojego posta byczq, ale trochę nie bardzo będzie mi pasowało czasem iść w takich do pracy, czy nawet do miasta:lol:
 
Back
Top