Ciekawe rzeczy.

czy ktos u nas w polityce wspominal o pizzagate? Bo mnie to ominelo calkowcie, a ktos powinien, nawet jesli to tylko fake, ale ta ilosc i "jakosc" poszlak szokuje...
 
Na wstępie zaznaczę, że wszystko kręci się wokół niedawnego zniknięcia Juliana Assange'a.
Tutaj macie artykuł (+wideo) na ten temat (polecam najpierw się z nimi zapoznać):

http://www.dobreprogramy.pl/Co-sie-...-wierzyc-im-i-Pameli-Anderson,News,77429.html



FUN FACT:
Pamela Anderson (sic!), która - jak zostało wspomniane w artykule - podobno jest przyjaciółką Assange'a i bywała u niego w ambasadzie Ekwadoru przynosząc mu żarcie... jest w jakiś sposób powiązana z rytuałem "Spirit Cooking" odprawianym przez Marinę Abramović, która to z kolei jest bezpośrednio łączona z aferą #PizzaGate i Podestami.

nYFRn9a.jpg

Tutaj kilka fotek z "oficjalnej wersji" Spirit Cooking dla oczu gawiedzi.
(Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, to tak, ta Pani w czerwieni z zakrwawionym kozim łbem to Marina Abramović)



____________________

Spójrzcie teraz na to:



A teraz na analizę wywiadu "Assange'a" dla Russia Today sprzed dwóch tygodni:



:confused:
 
Last edited:
Nie rozumiem skąd teza, że Assange miałby zginąć - to że możliwy fejk to akurat nic dziwnego, Russia Today to typowa propagandówka.
 
Wpis z Wykopu:

"#pizzagate w kontekście WikiLeaks i zniknięcia Juliana Assange'a"

Cześć mircy!

Słowem wstępu:
Ostatnio pojawiło się kilka streszczeń #pizzagate (dobra robota @Foliarz) i o ile dobrze podsumowywały one okołopizzową aferę to ciągle brakowało mi tutaj szerszego spojrzenia na sprawę, szczególnie w kontekście tego, co ostatnio dzieje się wokół WikiLeaks (WL), Juliana Assange'a (JA), Hilary Clinton (HC), wyborów w USA i postępowań FBI. W związku z tym postanowiłem zrobić krótkie i przystępne (mam nadzieję) podsumowanie wszystkiego tego, co wyczytałem na /r/pizzagate i /r/conspiracy, przy czym skupię się bardziej na tym drugim subreddicie, bo jak już wspomniałem wątki z pierwszego subredditu zostały tu już streszczone kilkukrotnie.
Od razu zaznaczam, że nie jestem alfą i omegą, więc w niektórych momentach mogłem popełniać błędy w tłumaczeniu/interpretacji zatem jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek zastrzeżenia to proszę śmiało pisać.

WikiLeaks
Trzeba zacząć od tego, że w ciągu ostatniego roku miało miejsce wiele podejrzanych wydarzeń związanych z WL, a wiele osób związanych z tą organizacją poniosło śmierć.
Chronologia istotnych wydarzeń związanych z WL:
May 11: Michael Ratner (główny doradca WL) umiera na raka

Lipiec 10: Seth Rich, (pracownik DNC, który podobno udostępnił WL dokumenty DNC) zostaje zastrzelony strzałem w plecy. Policja twierdzi, że to napad rabunkowy, jednak nic nie zostaje skradzione

Sierpień 5: Edward Snowden (źródło wycieków związanych z NSA) tweetuje 64 bitowy kod (potencjalny dead man's switch - )

Sierpień 10: WL oferuje 20 000$ za wiadomości o zabójcy Setha Richa

Sierpień 16: John Jones (prawnik reprezentujący JA) wpada pod pociąg w West Hampstead

Październik 7: Pierwszy wyciek maili Johna Podesty

Październik 14: John Podesta tweetuje "Podejrzewam, że risotto z homarem jest lepsze niż jedzenie w ambasadzie Ekwadoru" - JA jest w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, a niektórzy wyczuwają w tym wpisie sugestię otrucia JA (czytaj dalej - wątek Pameli Anderson)

Październik 16/17: Amerykański polityk John Kerry przyjeżdża do UK i osobiście wywiera naciski na Ekwador, by powstrzymać JA przed opublikowaniem dokumentów dotyczących HC

Październik 16: Wikileaks tweetuje klucze SHA-256.

Październik 18: Dostęp do internetu zostaje odcięty w ambasadzie Ekwadoru

Październik 18: Pamela Anderson odwiedza JA i częstuje go wegańską kanapką - istnieją podejrzenia, że posiłek ten był zatruty.

Październik 18: Świadkowie fotografują ciężkouzbrojone wozy policyjne przed ambasadą Ekwadoru. Telefony zostają skonfiskowane, a live stream, który podobno był gdzieś dostępny zostaje zablokowany. ---- Moja adnotacja ----
Nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć zdjęć/filmów z tego zajścia. Znalazłem natomiast wiele wpisów na reddicie, w których ludzie opisują rzekomy live stream, który widzieli w nocy między 18 a 19 października, jednak nikt z nich nie zrobił backupu. Przy każdym takim wpisie pojawia się wiele kontr-wpisów osób, które twierdzą, że też widziały ten stream i nic takiego nie miało miejsca. Ciężko mi powiedzieć, która wersja jest prawdziwa, jednak sytuacja związana z londyńskim lotniskiem (czytaj dalej) pozwala na lekkie skłonienie się w stronę tego, iż rzeczywiście coś takiego mogło mieć miejsce.

Październik 18: Fox News emituje materiał, w którym mówi o tym, że JA zostanie pojmany w przeciągu godzin. Wideo szybko znika z internetu, podobno istnieją jego backupy jednak do nich nie dotarłem - jakby ktoś miał jakieś info to proszę o wrzucenie go w komentarzu.

Październik 18: https://file.wikileaks.org/file staje się publicznie widoczne, daty plików zostają zmienione na rok 1984 (odniesienie do Orwella).

Październik 18: Na lodnyńskim lotnisku następuje ewakuacja związana z "atakiem chemicznym" - istnieje podejrzenie, że miało to na celu umożliwienie uprowadzenia JA z UK

Październik 20: /r/wikileaks, /r/dncleaks, /r/wikileakstaskforce i /r/nsaleaks (subreddity na reddicie) dodają 21 nowych moderatorów i usuwają starych. Wszystkie wątki na temat Assange'a zostają usuwane.

Październik 20/21: WL tweetuje 5 tweetów z literówkami, które składają się w napis "HELP HIM" ("POMÓŻCIE MU"). Wg obserwujących, na tym twitterze wcześniej literówki się nie pojawiały, a jeśli już to nie na taką skalę (5 literówek w 2 dni).

Październik 21: Ma miejsce ogromy atak DDoS na internet w USA. Tweety WL (najprawdopodobniej przejętego przez rząd/FBI - czytaj dalej) sugerują, że to wynik działań ich stronników i proszą o zaprzestanie tych działań.

Październik 22: Gavin MacFadyen (mentor Assange'a i ważna osoba w WL) umiera na raka płuc.

Październik 23: WL tweetuje ankietę pytając jaki jest najlepszy sposób na pokazanie, że JA ciągle żyje - do tej pory ciągle brak jakichkolwiek dowodów na niezawisłość WL i dobrą sytuację JA.

Październik 24: WL tweetuje wideo przedstawiające wywiad Michaela Moore'a (dokumentalista-skandalista z USA) z JA. Internauci dochodzą do tego iż wideo pochodzi z 4 czerwca.

Październik 26: Użytkownicy 4chana dekodują pierwszą wiadomość z bitcoinowego blockchaina. Wątki te są natychmiastowo zaspamowane wiadomościami, że nie należy się tym interesować

Listopad 6: Następuje wielki DDoS na WL.

Listopad 7: Wiele osób zauważa zniknięcie setek maili Podesty i DNC

Listopad 8: Trump wygrywa.

Listopad 12: JA spotyka się (przez ambasadora ekwadoru) ze szwedzkim prokuratorem w sprawie rzekomych oskarżeń o gwałt. Prawnicy nie mogli brać udziału w tym spotkaniu.

Listopad 14: WL udostępnia pliki-ubezpieczenie. Hashe tych plików nie pasują do tych, które zostały opublikowane w październiku - zawartość tych plików nie zgadza się z tym, co było wcześniej.

Dodatkowe:
Listopad 13: Pamela Anderson odwiedza JA po raz drugi, przynosi mu kolejne porcje jedzenia.

Listopad 14 (nie Listopad 12): Szwedzki prokurator przepytuje Ja (niebezpośrednio). Kot JA (samica) pojawia się w oknie ambasady w męskim ubranku.

Listopad 15: Kolejne przesłuchania JA przez szwedzkiego prokuratora

Ważne informacje:
1. WL od 16 Października nie podpisało żadnego dokumentu swoim podpisem PGP. ciekawe wytłumaczenie w poście na dole dlaczego to świadczy o tym, że WL zostało przejęte [ENG]
2. Od 16 października nie ma żadnej informacji w stu procentach potwierdzającej to, że JA żyje
3. Profil @EmbassyCat (oficjalny twitter kota JA, jedyny profil do którego tylko JA ma dostęp) nie opublikował nic od 15 października
3. Na /r/wikileaks doszło do gwałtownej zmiany moderatorów (powstało 21 nowych kont, a starzy zostali usunięci) po czym nastąpiło IAMA, w którym twierdzono, że JA ma się dobrze i nic mu nie zagraża, ale nie podano na to żadnych dowodów. Wiele osób podważa rzetelność tego AMA i uważa, że zostało ono przeprowadzone przez ludzi, którzy przejęli WL.

Literówki w postach WL:
Help him
Po 16 października w postach WL na twitterze wystąpiły literówki (podobno wcześniej takie rzeczy nie miały miejsca), a brakujące litery układają się w wiadomość "HELP HIM" (pomóżcie mu). Wiele osób uważa, że jest to jednak tylko i wyłącznie mydlenie oczu, by utrzymać mit prawdomówności i niezawisłości profilu WL (tzw. false flags).

Julian Assange po 16 października:
Wydarzenia z ostatniego okresu
1. JA brał udział w telekonferencji CISL2016, jednak robił to bez video ze słabo działającym dźwiękiem
2. John Pilger (osoba, która przeprowadzała wywiady z JA) potwierdził, że JA ma się dobrze i nic mu nie jest
3. JA napisał do rządu szwedzkiego o wydanie przepustki na pójście na pogrzeb Gavina MCFaydena (współzałożyciela WL)
Argumenty wskazujące na to, że JA jest sztucznie 'utrzymywany przy życiu':
1. Organizatorzy CISL2016 spodziewali się transmisji od JA i byli zaskoczeni tym, że było to tylko audio. Gdyby JA się w ogóle nie pojawił to skutkowałoby to jeszcze większym zdziwieniem i ogromnym dociekaniem tego, co się z nim stało - wszyscy wiedzieliby, że coś jest nie tak.
2. John Pilger może być szantażowany (tak jak wiele innych osób), by szerzyć nieprawdziwe informacje o tym, że JA ma się dobrze. Jeżeli rzeczywiście by tak było to JA zapewne albo pojawiłby się w oknie ambasady (co czynił wiele razy by rozwiać plotki o swojej śmierci/uprowadzeniu) albo opublikowałby coś na twitterze WL i podpisał swoim kluczem PGP.
3. Każdy spodziewał się obecności JA na pogrzebie swojego kolegi, a przynajmniej takiej prośby do rządu Szwedzkiego.

Podsumowanie: Żadna z tych wiadomości nie może być stuprocentowym dowodem na to, że JA żyje, ponieważ każde z tych wydarzeń jest zgodne z kalendarzem JA, gdyby nie był pojmany/zabity. Jeżeli ktoś chciałby sztucznie utrzymywać go przy życiu to dokładnie w taki sposób by to robił (podążał za kalendarzem, nie organizował nowych spotkań, wywiadów itp.).

Pytanie: Dlaczego ktoś chciałby udawać, że JA żyje?
Teoria Schroedinger's Assange
JA jako jedyny człowiek jest jednocześnie żywy i nieżywy. Niepewność co do jego losu prowadzi do stanu zawieszenia i swoistego marazmu.
Gdyby JA żył (dał niepodważalny znak życia) to ciągle byłby liderem społecznośći i motywowałby ją do dalszego działania.
Gdyby JA nie żył (istniałaby niepodważalna wiadomość na temat jego śmierci) zostałby męczennikiem w walce o prawdę, co mogłoby spowodować jeszcze większe nasilenie prac/poszukiwań w celu dotarcia do prawdy, wzmożenie pytań o Dead Man's Switch, a może spowodowałby inne, bardziej 'namacalne w skutkach' działania (np. protesty na ulicach).
Zatem półżywy-półmartwy JA jest na rękę ludziom, którzy mogą dużo stracić na upublicznieniu danych WL

Teoria FBI vs Clinton
JA został pojmany przez rząd USA. Maile Podesty zostały udostępnione przez rząd USA (FBI?) jako argument w wojnie z HC. Szef FBI (Comey) nie chciał by została by HC została prezydentem USA. W związku z tym, iż wiedział, że ma ona kontrolę nad wynikami wyborów (fałszywe głosy) zdecydował się "obronić demokrację" poprzez ponowne otworzenie sprawy maili HC. Po takim kroku HC wiedziała, że w przypadku manipulacji w wyborach FBI ujawni wszystkie maile, a ona pójdzie do więzienia. HC zdecydowała się poddać, a JA, który był pionkiem w tej rozgrywce, został wyeliminowany, ponieważ jego wiedza/wyciek z WL mógłby doprowadzić od naruszenia umowy między FBI a HC.

Rzekomy pracownik WL postuje na 4chanie i odradza dosyłanie wiadomości przez kolejnych whistleblowerów
Pracownik WL mówi o tym, że 15 pracownikom WL zabrano komputery (tego samego dnia, kiedy JA odcieli WiFi), portal i twitter WL zostały przejęte, a Dead Man's Switch (udostepnienie krytycznych danych w razie śmierci JA) nie został aktywowany, ze względu na atak DDoS. Z tego co mówi to jest możliwość manualnego odpalenia tej procedury i zdecydował się podjąć tego zadania, choć może się to dla niego skończyć śmiercią
Ważne kwestie:
1. Na pytanie dlaczego nie używa TOR odpowiada, że TOR jest kontrolowany przez rząd.
2. Mówi o tym, że udostępnienie maili Podesty było automatyczne, ale nie zostało zahamowane przez ludzi, którzy przejęli kontrolę nad WL, ponieważ nie stanowiło zagrożenia dla funkcjonowania państwa, a udostępnienie tych dokumentów pozwoliło na kontynuowanie "gierki", której celem było utrzymywanie tego, że WL jest ciągle niezależne.
3. Udostępnienie transzy maili Hilary Clinton też była zautomatyzowane, ale stanowiłoby zagrożenie dla funkcjonowania państwa i zostało zastopowane.

Manipulacje wideo
Jeden z użytkowników reddita przeanalizował ostatni wywiad z JA i znalazł w nim efekty manipulacji.
Istnieje podejrzenie, że została tu wykorzystana technika real time face capture.

Powiązanie WL z #pizzagate:
Istnieją podejrzenia, że #pizzagate, mimo iż mówi o bardzo poważnych przestępstwach (z których politycy mogą się jednak łatwo wykręcić - tajny szyfr, nic nie powiedziane wprost itp.), jest to tylko ochłap rzucony w stronę ludzi, którym zależy na dotarci do prawdy i jedynym celem tego całego przedsięwzięcia jest odwrócenie uwagi od tego co najważniejsze - sytuacji Juliana Assange'a i WikiLeaks.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/5dqufl/blockchain_experts_the_world_needs_your_help_the/
http://www.wykop.pl/link/3460145/pizzagate-w-kontekscie-wikileaks-i-znikniecia-juliana-assange-a/
 
Małpa z przerwanym rdzeniem kręgowym zaczęła chodzić po tym, jak badacze wszczepili Jej urządzenie łączące mózg z oderwaną częścią rdzenia przy pomocy Wi-Fi.


Jakby były problemy z zasięgiem, to zawsze mogą jej w dupę wpiąć repeater :mamed:
A mówiąc serio, nauka to potęga. Podziwiam wszystkich gości, niezależnie od dziedzin, którzy są pionierami i udaje im się coś, o czym niedawno jeszcze można było marzyć.
 
czy ktos u nas w polityce wspominal o pizzagate? Bo mnie to ominelo calkowcie, a ktos powinien, nawet jesli to tylko fake, ale ta ilosc i "jakosc" poszlak szokuje...
Jak ktoś pisze w mejlu, że zamawia pizzę na godzinę to na pewno jest coś na rzeczy. To jest typowy pedofilski slang.

Na poprzedniej stronie jest dużo o tym.
 
JA PIERDOLE! aż mi nie dobrze. True Detective w normalnym życiu. Ale to jest rozbudowane. Pedofilia, satanizm, handel ludźmi, Clintonowie... W pierwszym linku jest taki ogólny zarys.

http://pokazywarka.pl/pizzagate/


tutaj cały subreddit dotyczący tej sprawy

https://www.reddit.com/r/pizzagate/top/?sort=top&t=all


-----------------------------------------------------------


Rozjebałeś mi głowę tym. Serio, to dobre określenie - mi też było niedobrze, jak do rzygania, a strach większy niż kiedykolwiek przy jakimś horrorze czy innym shicie. OMG.
 
Rozjebałeś mi głowę tym. Serio, to dobre określenie - mi też było niedobrze, jak do rzygania, a strach większy niż kiedykolwiek przy jakimś horrorze czy innym shicie. OMG.
To co @Luke wrzucił z wypoku jest nawet jeszcze bardziej przejebane tylko dotyczy już największych graczy.

Ale to, że TORa złamali to nie wierzę. :lol:
 
1. Film z 1997 roku pokazujący przygotowania Abramović do "Spirit Cooking":




2.
W 01:43 pojawia się namalowany krwią na ścianie, następujący napis:


CwaBDvtXgAA3_DN.jpg



3. Zdjęcie obrazu znajdującego się w biurze Podesty (tu odsyłam Was na chwilę do tego materiału dotyczącego SC KLIK):


Tony%2BPodesta%2527s%2Bpainting.png



4. A tu już Pan Podesta we własnej osobie na zdjęciu, które było w jednym z maili, które upubliczniło WikiLeaks. Spójrzcie na środkowy palec lewej dłoni:


o247mn7s1zvx.jpg
 
“hotdog” = boy
“pizza” = girl
“cheese” = little girl
“pasta” = little boy
“ice cream” = male prostitute
“walnut” = person of colour
“map” = semen
“sauce” = orgy

Mary and John I think you should give notice when changing strategies which have been long in place. I immediately realized something was different by the shape of the box and I contemplated who would be sending me something in the square shaped box. Lo and behold, instead of pasta and wonderful sauces, it was a lovely, tempting assortment of cheeses, Yummy. I am awaiting the return of my children and grandchildren from their holiday travels so that we can demolish them. Thank you so much. I hope you and your gang are well. I miss you both Best wishes fro a merry Christmas and Happy New Year.
Herb
Ps. Do you think I'll do better playing dominos on cheese than on pasta?

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/50332

dominos to o BDSM chodzi chyba od dominacji

nadawcą jest https://en.wikipedia.org/wiki/Herbert_Sandler
adresatem Podesta z małżonką...

Ogólnie jak te maile są prawdziwe to gruba sprawa.
 
Nieżywy Julian Assange, WikiLeaks i #pizzagate kontra weryfikacja informacji


wikileaks.png

Od paru dni internet obiegają coraz bardziej fantastyczne teorie spiskowe, łączące różne wydarzenia prawdziwe i zmyślone w jeden ciąg przyczynowo – skutkowy. Rzucimy okiem na kilka punktów i pokażemy, co można samodzielnie zweryfikować.
Otrzymujemy coraz więcej próśb od naszych Czytelników o zajęcie stanowiska w sprawie tzw. pizzagate i domniemanego zniknięcia Juliana Assange’a. Choć początkowo nie chcieliśmy się nurzać w zalewie pseudoinformacji, to jednak poczucie obowiązku przeważyło i czeka nas zarwana nocka. Zaczniemy od bardzo krótkiego wprowadzenia, a potem przejdziemy do analizy niektórych faktów.
Wprowadzenie

Serwisy takie jak 4chan, Reddit i Wykop prowadzą śledztwo obywatelskie w którym łączą się wątki domniemaj afery pedofilskiej związanej z obozem Hillary Clinton zwanej pizzagate oraz podejrzenia śmierci Juliana Assange’a. Jeśli chcecie lepiej zrozumieć, w jaki świat własnie się pakujecie, zacznijcie od tego wątku na Wykopie. My skoncentrujemy się na wątku Wikileaks jako dużo bliższemu profilowi naszego serwisu. Spróbujemy przeanalizować przynajmniej kilka twierdzeń z tego kalendarium wydarzeń.
Analiza

Trzeba zacząć od tego, że w ciągu ostatniego roku miało miejsce wiele podejrzanych wydarzeń związanych z WL, a wiele osób związanych z tą organizacją poniosło śmierć.
Chronologia istotnych wydarzeń związanych z WL:
May 11: Michael Ratner (główny doradca WL) umiera na raka
Kalendarium wydarzeń, których główna część ma miejsce od połowy października, zaczyna się od informacji z maja 2016, dotyczącej śmierci głównego prawnika (nie doradcy) Wikileaks. Zacznijmy od tego, że Ratner w momencie śmierci miał 72 lata – w tym kontekście jego śmierć wygląda nieco mniej podejrzanie. Faktycznie reprezentował WikiLeaks i Assange’a – tak samo jak więźniów z Guantanamo i inne osoby znajdujące się pod ostrzałem rządu USA. Umieszczenie jego śmierci jako pierwszego punktu kalendarium jest zwykłą manipulacją – nie widać żadnego związku z późniejszymi wydarzeniami.
Lipiec 10: Seth Rich, (pracownik DNC, który podobno udostępnił WL dokumenty DNC) zostaje zastrzelony strzałem w plecy. Policja twierdzi, że to napad rabunkowy, jednak nic nie zostaje skradzione
Seth Rich faktycznie był pracownikiem DNC, gdzie pracował nad aplikacją ułatwiającą znajdywanie lokali wyborczych. Został zastrzelony, choć nie był okradziony – znaleźć można jedynie informacje o tym, ze pasek jego zegarka był naderwany. Mieszkańcy okolicy wcześniej apelowali do policji o zwiększenie ilości patroli ze względu na częste rabunki, w których rabusie grozili bronią ofiarom. Nie znaleźliśmy żadnych informacji wskazujących, jakoby Seth był informatorem WikiLeaks. Do przekazania danych WikiLeaks przyznał się włamywacz ukrywający się pod pseudonimem Guccifier, lecz analizy sieci DNC wykazały, że prawdopodobnym sprawcą były dwie grupy rosyjskich włamywaczy. Choć WikiLeaks ufundowało nagrodę 20 tysięcy dolarów za wskazanie zabójców, to krótko potem zaprzeczyło, by Seth był informatorem.
Our original and only statement on the murder of US Democratic National Committee staffer Seth Rich. #DNCLeak pic.twitter.com/Qsjfyb696p
— WikiLeaks (@wikileaks) August 11, 2016
Tak więc kolejna informacja jest fałszywa, z jedynie pośrednim związkiem ze sprawą. Idziemy dalej.
Sierpień 5: Edward Snowden (źródło wycieków związanych z NSA) tweetuje 64 bitowy kod (potencjalny dead man’s switch – )
Istotnie, Snowden tweetnął kod, który następnie usunął. Przez 10 dni jego konto Twittera milczało, budząc podejrzenia, że nie żyje. Potem wrócił. Wydarzenia te, choć trochę tajemnicze, nie mają jednak żadnego widocznego związku z WikiLeaks.
Sierpień 10: WL oferuje 20 000$ za wiadomości o zabójcy Setha Richa
Jak wspomnieliśmy wyżej krótko potem zaprzecza, by Seth był informatorem serwisu.
Sierpień 16: John Jones (prawnik reprezentujący JA) wpada pod pociąg w West Hampstead
Istotnie, John Jones reprezentował Assange’a (podobnie jak wielu innych klientów, w tym np. syna Kadafiego). W momencie śmierci miał zaledwie 48 lat. W kalendarium brakuje jednak informacji, że na stację, gdzie rzucił się pod pociąg (a nie „wpadł”, co potwierdza podobno nagranie kamer telewizji przemysłowej) udał się prosto ze szpitala psychiatrycznego, gdzie leczył się z ciężkiej depresji i był pod wpływem silnych leków. Po nieprzespanej nocy poprosił o zgodę na spacer i udał się prosto na stację. Brak informacji o okolicznościach śmierci (a wręcz kłamstwo dotyczące sposobu dostania się pod pociąg) jest zwykłą manipulacją.
Październik 7: Pierwszy wyciek maili Johna Podesty
Październik 14: John Podesta tweetuje „Podejrzewam, że risotto z homarem jest lepsze niż jedzenie w ambasadzie Ekwadoru” – JA jest w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, a niektórzy wyczuwają w tym wpisie sugestię otrucia JA (czytaj dalej – wątek Pameli Anderson)
Wyciek emaili szefa kampanii Hillary Clinton rzeczywiście miał miejsce. Ujawnione zostały w serwisie WikiLeaks. Tweet Podesty – jeśli spojrzy się na wcześniejszego jego wpisy – jest wyraźnie odpowiedzią na wyciek emaili, gdzie mówi „Nadal mam się dobrze” by następnie zasugerować – w mało elegancki sposób – że do tego je lepiej od szefa WikiLeaks. Dopatrywanie się tutaj chęci otrucia Assange’a jest bardzo daleką wycieczką mentalną.
Październik 16/17: Amerykański polityk John Kerry przyjeżdża do UK i osobiście wywiera naciski na Ekwador, by powstrzymać JA przed opublikowaniem dokumentów dotyczących HC
Nie znaleźliśmy śladów podróży Johna Kerry do Londynu ani spotkania z jakimkolwiek przedstawicielem Ekwadoru. Jedynym tropem były tweety WikiLeaks nie wskazujące żadnych szczegółów. W naszej ocenie wiadomość, choć prawdopodobna, nie jest poparta żadnymi dowodami.
Październik 16: Wikileaks tweetuje klucze SHA-256.
Istotnie, WikiLeaks tweetuje ciągi znaków wyglądające na sumy kontrolne lub klucze umożliwiające odszyfrowanie informacji na temat Johna Kerry’ego. Również wyglądające na losowe ciągi znaków oznaczające absolutnie cokolwiek, z przepisem na naleśniki włącznie.
Październik 18: Dostęp do internetu zostaje odcięty w ambasadzie Ekwadoru
Istotnie ambasada Ekwadoru odcina internet Assange’owi. Sama się do tego przyznaje (wskazując na tymczasowy charakter ograniczeń) i w oświadczeniu informuje, że dbając o wolność Assange’a nie planuje przekazywać go nikomu, lecz nie chce także brać udziału w akcji manipulacji wynikiem amerykańskich wyborów.
Październik 18: Pamela Anderson odwiedza JA i częstuje go wegańską kanapką – istnieją podejrzenia, że posiłek ten był zatruty.
Tak naprawdę do wydarzenia dochodzi 15go października, a nie 18go. Oznacza to, że Assange musiałby być otruty na 3 dni przed wyłączeniem internetu, co najwyraźniej nie pasowało do teorii twórców kalendarium.
Październik 18: Świadkowie fotografują ciężkouzbrojone wozy policyjne przed ambasadą Ekwadoru. Telefony zostają skonfiskowane, a live stream, który podobno był gdzieś dostępny zostaje zablokowany. (autor wspomina o braku dowodów)
Żyjemy w epoce w której nie sposób w centrum Londynu przeprowadzić akcję, która nie trafi natychmiast do milionów odbiorców za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Nie da się usunąć wszystkich nagrań i zdjęć. Jeśli ich nie ma, to znaczy, że wydarzenie nie miało miejsca. A wątek pewnie inspirowany był tym tweetem.
Październik 18: Fox News emituje materiał, w którym mówi o tym, że JA zostanie pojmany w przeciągu godzin. Wideo szybko znika z internetu, podobno istnieją jego backupy jednak do nich nie dotarłem – jakby ktoś miał jakieś info to proszę o wrzucenie go w komentarzu.
Kolejne nieistniejące nagranie. Czy naprawdę ktoś w to wierzy?

Aktualizacja
Wykopowicz escobar znalazł wspomniany film. Oto on (film, nie escobar):
Słyszymy na nim „someone cut his internet access and the word is he’s gonna be arrested soon, maybe in the matter of hours”. (ktoś odciął mu dostęp do internetu i plotka głosi, że będzie wkrótce zatrzymany – być może jest to kwestia godzin). Film wygląda na autentyczny, ale już jego zniknięcie nie. Znaleziona kopia wisi w sieci od miesiąca. To samo nagranie widnieje od początku na twitterowym profilu @PrisonPlanet. Brak dowodów by zostało skądkolwiek usunięte. Jak dla nas jest to zwykła spekulacja tabloidowej stacji TV.
Październik 18: https://file.wikileaks.org/file staje się publicznie widoczne, daty plików zostają zmienione na rok 1984 (odniesienie do Orwella).
Serwer file.wikileaks.org i jego katalog „file” były znane już od ładnych paru lat – tam lądowało wiele udostępnianych przez WikiLeaks materiałów. Albo ktoś włączył jego indeksowanie 18go października, albo ktoś tego dnia odkrył, że folder jest indeksowany. Nie ma w tym żadnej sensacji.
Październik 18: Na lodnyńskim lotnisku następuje ewakuacja związana z „atakiem chemicznym” – istnieje podejrzenie, że miało to na celu umożliwienie uprowadzenia JA z UK
Istotnie na lotnisku London City miał miejsce incydent wypuszczenia gazu łzawiącego. Lotnisko zostało ewakuowane i dopiero po przewietrzeniu kilka godzin później zostało ponownie otwarte. Nie bardzo wiemy dlaczego Assange miały być wywieziony z tego właśnie lotniska (pomijając to, ze podobno był martwy?). Z ambasady Ekwadoru o kwadrans bliżej jest na Heathrow. Gdyby komuś faktycznie zależało na wywiezieniu go po cichu to prawdopodobnie użyłby lotniska wojskowego gdzieś na prowincji. Teoria kupy się nie trzyma.
Październik 20: /r/wikileaks, /r/dncleaks, /r/wikileakstaskforce i /r/nsaleaks (subreddity na reddicie) dodają 21 nowych moderatorów i usuwają starych. Wszystkie wątki na temat Assange’a zostają usuwane.
Nie potrafimy teraz zweryfikować tej wiadomości (ktoś pomoże?). Powiemy tylko, ze wątki dotyczące Assange’a i całej afery nie są obecnie usuwane.
Październik 20/21: WL tweetuje 5 tweetów z literówkami, które składają się w napis „HELP HIM” („POMÓŻCIE MU”). Wg obserwujących, na tym twitterze wcześniej literówki się nie pojawiały, a jeśli już to nie na taką skalę (5 literówek w 2 dni).
To już prawdziwa perełka. Steganografia w literówkach. Spójrzmy na oryginalną analizę popierającą tę teorię:

Widzicie już stopień naciągnięcia tej teorii? Druga literówka została dostosowana do hasła (bo zdecydowanie jest za dużo o „i”), zaś ostatnia, gdzie doszło do przestawienia liter, jest mistrzostwem manipulacji. Do tego czwarta nastąpiła chronologicznie między pierwszą a drugą. Gdyby je interpretować dosłownie i chronologicznie otrzymamy HPILI. Prawie to samo.

Podsumowanie

Na tym zakończymy naszą analizę, bo szkoda tej reszty nocy, która nam jeszcze została. Niestety, jak mówi stare internetowe porzekadło, wysiłek włożony w demaskowanie bzdur jest wielokrotnie większy niż ten włożony w ich produkcję. O ileż łatwiej kliknąć „Wykop” niż wpisać kilka zdań w Google i spędzić parę godzin na weryfikacji informacji. My idziemy spać, a Wam zostawiamy prośbę o odrobinę refleksji nad tekstami znalezionymi w sieci.
PS. Nie, nie wiemy co się dzieje z Julianem. Podejrzewamy kryzys po odcięciu sieci. A brak dowodów nie jest dowodem – przynajmniej dla nas.
 
Ciekawy artykuł z zachodu na temat feminizmu i pozycji mężczyzny.

https://justpaste.it/jswk

Streszczając:

To uczy kobiety nieszanowania mężczyzn, żon myślenia źle o mężach i dziewczęta niedoceniania wartości ich ojców, co prowadzi do rozpowszechnienia się samotnych matek (oczywiście wspieranych z podatków). Wbrew rzeczywistości, większość samotnych matek to nie ofiary, ale kobiety które pędzą na karuzeli życia dosiadając pozbawionych charakteru mężczyzn. To w rezultacie prowadzi do wychowania pokolenia pozbawionych ojców młodych mężczyzn, którym powiedziano, że zachowywanie się po męsku jest złe, a feminizm to norma. To także prowadzi do kobiet jawnie oszukiwanych o realiach rynku płci, gdzie media starają się znormalizować samotne rodzicielstwo, próbują gloryfikować kontakty seksualne starszych kobiet z młodymi mężczyznami (tzw. „kuguarzyce”), zamiast portretować ich nieatrakcyjny stan w jakim się znajdują.
 
Back
Top