By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

:beta:

Hipoteka na 7% albo konsumencki na 12%.

Matematykę zostawiam Tobie.
Właśnie to miałem na myśli, wygląda to trochę jak "nie wezmę, bo nie" ;)
Sam stawiam chatę, na razie bez kredytu, ale liczę się z tym, że raczej prędzej czy później będzie trzeba coś zabrać. Będzie się nadpłacać i tyle, wolę to,niż budować się 10 lat za gotówkę.
 
Chodzi o weksel w połączeniu z tym, że jestem jedynym żywicielem rodziny.

Jak pierdolne w kalendarz przed splaceniem, to z gotówkowym to bank musi sie postarac by odzyskac, jak ma sie cudzą łapę na "swojej" nieruchomości, to kupa w majtach jest po stronie zawekslowanego.

Mam taka sytuacje z kablowka, skonczyla mi sie umowa na czas okreslony, place +9 zloty na umowie na czas nieokreslony. To zysk czy strata?

Place wiecej, ale nie bede podpisywal umowy na 24mce w lokalu z ktorym nie wiem co sie bedzie dzialo za pare mcy, nie mowiac co za rok czy dwa.

Tak samo widze gotowkowy (na relatywnie mala kwote) - koszt wiekszy, elastycznosc wieksza. Jak pierdolne w kalendarz to niech samochod zonie zabieraja, a nie chate (naoglądałem się ekspresu reporterow, cale chaty licytowane przez ustawionego komornika z powodu kilkudziesieciu tysiecy dlugu). Ubezpieczam chate gdzie chce za ile chce, ubezpieczenie na moje zycie mam takie jakie chce. Przy hipotecznym te rzeczy sa czesto narzucone. Nie musze sie nikomu spowiadac z kasy - ja to odbieram jako wolnosc.

I teraz porównajmy 100k hipotecznego %7 i 11% gotówkowy na 10 lat, 120 rat.

7%: kwota do spłaty 139330.14
11%: kwota do spłaty 165300.02

Różnica 25 969,88.

Miesięcznie to 216,41 zł.

No i pytanie czy to dużo czy mało.

Ja nie muszę chlać whisky, mogę wódę :)
 
@HubiSSJ3 weź wytłumacz szefowi że konsumenckie są dla balasów.

Nie będę kłamał ;)

Wszystko zależy od kwoty, wieku, planów i zdolności. Jak masz niewielką różnicę w kredycie to czasami warto rozważyć gotówkowy i nie wpuszczanie żyda na swoją nieruchomość, bo przy gotówkowym nie masz zabezpieczenia na nieruchomości i jakichś debilnych warunków do spełnienia. A przy hipotece różnie bywa, szczególnie przy budowie domu. Ceny materiałów Ci wypierdoli w kosmos jak to niedawno było, w umowie masz wpisane, że do wypłaty trzeciej transzy np. masz mieć skończone schody, a Ty nie masz ich nawet zaczętych i myk, płacisz ogromną karę za brak realizacji wymaganej części inwestycji, bo bank się tak zabezpieczył po tym jak ludzie wyceniali za drogo nieruchomości, że niby coś więcej będą robić i zawyżali koszty, brali większe kredyty i z tego np. potrafili kupić auto. Więc jak zaczął się bum na nieruchomości i jednocześnie czas plandemii i ceny materiałów wyrzuciło w kosmos to takie sytuacje miały miejsce.

Więc to nie zawsze jest tak korzystniej, bo do tego dochodzi kwestia ubezpieczenia na życie i nieruchomości z cesją na bank, a trzeba to płacić co roku, rzeczoznawca etc. przy krótszych okresach i mniejszych kwotach czasami trzeba się mocno zastanowić co się bardziej opłaci. Bo jeżeli to i to planujesz spłacić w 10lat a w tym okresie różnica wyniesie około 10k i doliczysz sobie te koszty o których napisałem, to może wyjść że lepiej brać gotówkowy.

Wiadomo, że jak masz powiedzmy do 40 lat i pozwolą Ci wziąć hipotekę na 20-25 lat, to jak dobrze policzysz sobie nadpłaty i okres w jakim to możesz zrobić to o gotówkowym nie ma co myśleć, jeżeli jesteś młody, piękny i zdrowy.

Propos gotówkowego i tego co chcesz dobierać, to jak masz w Millennium, to szukaj okrągłych kwot jeżeli to poniżej 40k, raczej przysługuje Ci promocyjna oferta, więc tam masz bez prowizji z niższym oprocentowaniem. I miło jak zajdziesz to uruchomić do sympatycznej osoby z obsługi klienta, a nie tak samemu przez neta :awesome:




EDIT: O widze, że @Dzihados nawet podobnie to sobie kalkuluje jak ja napisałem ;)
 
Last edited:
@HubiSSJ3 co wy tam kurwa macie za jebanych dzbanów za analityków?

Baba mi ujebala wniosek, bo według niej 11 koła to za mała zdolność na 350 k kredytu.
:stevecarell:
Ja nie wiem czy się śmiać czy płakać czy przy wizycie w Wwa tam na Żaryna wjechać.
 
Ja kupiłem szczoteczki elektryczne na raty, bo wyszło dwie raty mniej(sklep zapłacił) i dorzucili gratisy za które bym musiał normalnie 100 zapłacić
:roberteyeblinking:
@szplin wiedział co robi.. :redford:
Wystarczyło napisać sążne odwołanie i na koniec w zwięzłych słowach ocenić kwalifikacje analityka i zaproponować złożenia skargi z wpisaniem do akt.

I dupa pani analityk zmiękła. Będzie liczyć drugi raz, bo jak się okazało "wystąpiły pewne niedopatrzenia". Co za przypadek.
:śmiech:

@HubiSSJ3 miałeś rację głupie kurwiska tam u was robią.
:śmiech:
 
@HubiSSJ3 co wy tam kurwa macie za jebanych dzbanów za analityków?

Baba mi ujebala wniosek, bo według niej 11 koła to za mała zdolność na 350 k kredytu.
:stevecarell:
Ja nie wiem czy się śmiać czy płakać czy przy wizycie w Wwa tam na Żaryna wjechać.

Ale na 350k Twojej hipoteki co masz, czy aż tyle chcesz dobierać jeszcze :dismay:? Napisz mi ile raty teraz płacisz, czy 11k to średnia z ubiegłego roku czy trzech miesięcy. Coś podziumamy.

A na Żaryna warto wjechać. Zajeb im kilka strzałów w łeb ode mnie.
 
Ale na 350k Twojej hipoteki co masz, czy aż tyle chcesz dobierać jeszcze :dismay:? Napisz mi ile raty teraz płacisz, czy 11k to średnia z ubiegłego roku czy trzech miesięcy. Coś podziumamy.

A na Żaryna warto wjechać. Zajeb im kilka strzałów w łeb ode mnie.
350 mam i to muszę wrzucić na siebie póki
W Polsce pracuje, bo tam wcześniej były kombinacje.
Z ubiegłego roku dochód 0, bo ojro ojro leciało. Teraz dałem jej średnia z 3 =10000 i jej mało.
:beczka:

Dobierać chce na remont ale się zastanawiam czy nie jebać i spokojnie ciułać zrobi się za rok.:mamed:
 
350 mam i to muszę wrzucić na siebie póki
W Polsce pracuje, bo tam wcześniej były kombinacje.
Z ubiegłego roku dochód 0, bo ojro ojro leciało. Teraz dałem jej średnia z 3 =10000 i jej mało.
:beczka:

Dobierać chce na remont ale się zastanawiam czy nie jebać i spokojnie ciułać zrobi się za rok.:mamed:

To dlatego, przy hipotekach dochód z roku bierze w pierwszej kolejności pod uwagę. I z tego co się orientuje to zmieniałeś często pracę, to też nie do końca działa na Twoją korzyść.
Co nie zmienia faktu, że jebać analityków maczetami.

Przy dobieraniu gotówki raczej nie będziesz musiał się pierdolić zbytnio, bo jak masz wpływy do Millennium to masz ofertę pre-approval (póki jeszcze bank tego nie zdjął, bo się KNF przypierdala) i bez dokumentów dochodowych sobie 100k easy możesz wziąć, nawet mając hipotekę na siebie.
 
To dlatego, przy hipotekach dochód z roku bierze w pierwszej kolejności pod uwagę. I z tego co się orientuje to zmieniałeś często pracę, to też nie do końca działa na Twoją korzyść.
Co nie zmienia faktu, że jebać analityków maczetami.

Przy dobieraniu gotówki raczej nie będziesz musiał się pierdolić zbytnio, bo jak masz wpływy do Millennium to masz ofertę pre-approval (póki jeszcze bank tego nie zdjął, bo się KNF przypierdala) i bez dokumentów dochodowych sobie 100k easy możesz wziąć, nawet mając hipotekę na siebie.
Ja sobie rat x2 nie zrobiłem, żeby żydy mialy rekordowe zyski także niech nie pierdolą ze zmianą pracy. Nikt mi rachunków nie opłaci.
 
350 mam i to muszę wrzucić na siebie póki
W Polsce pracuje, bo tam wcześniej były kombinacje.
Z ubiegłego roku dochód 0, bo ojro ojro leciało. Teraz dałem jej średnia z 3 =10000 i jej mało.
:beczka:

Dobierać chce na remont ale się zastanawiam czy nie jebać i spokojnie ciułać zrobi się za rok.:mamed:
Czy Ty na prawdę myślałeś, że jak jebnales 3 tiry z elektroniką i wyprałeś pieniądze przez spółkę kumpla to dla banku będziesz wiarygodny ? :)
 
@Siwy25_1 Jedziesz na tego Żaryna? Bo zaraz dam Ci dane jednej kurwy, może to ta sama co Ci dochód liczyła. Oddział mamy do 17. Jest 17.15 wyjdę pewnie o 18, klienci w oddziale na hipotekę i konta byli 15.40, a siedzimy wpatrzeni jak szpak w pizdę, bo pierdolona idiotka nie wgrała umowy do podpisu po weryfikacji i nie możemy wydrukować, a debilka nie odbiera od nikogo od nas. A dzisiaj pilnie akurat musiałem wyjść o czasie. Zabić to za mało.
 
Back
Top