Blog Łukasza Jurkowskiego - Superliga MSW?

Szady

MMARocks
Cohones
W ostatnich dnach pojawiły się informacje o tym, że na polskim rynku MMA pojawia się nowy gracz i nowy projekt. Pan Ryszard Adamus powołał do życia Superligę MMA, która ma na celu konfrontować 10 polskich miast , aby na końcu wyłonić Best of the Best. Nagrodą w lidze mam być 100tyś PLN. Rozumiem, że dla zwycięskiej drużyny, a nie poszczególnych zawodników. Projekt, jak zakłada Liga, to spore wydarzenie sportowe i przede wszystkim logistyczne. Zaplanowane jest 9 kolejek, na każdej pojedynki w poszczególnych kategoriach wagowych. Pierwsza ma odbyć się w czwartek (WTF?) 3. kwietnia i ma być imprezą zamkniętą, gdyż jak podał portal mmarocks.pl, będzie to impreza połączona z imieninami organizatora Pana Adamusa • (WTF? Nr2). We wtorek Facebook SMSW podał informację, że dzień później odbędzie się konferencja prasowa przed pierwszą galą. Problem w tym, że na oficjalnym Facebooku jest lekko ponad 200 lajków, więc dostępność informacji na temat konfy, powiedzmy, że jest lekko znikoma.



Dlaczego o tym w ogóle piszę? Gdyż dosyć sceptycznie podchodzę do imprez MMA, które są owiane jakąś niezrozumiałą tajemnicą. O całym projekcie dowiedziałem się • od kolegów z Nastula Team , którzy będą startować na tej gali. W projekt zaangażowali się również redaktorzy rzeczonego portalu, Kowalik i Marciniak więc tym bardziej jestem zadziwiony, że jakiekolwiek informacje na temat tego projektu pojawią się na tydzień przed pierwszą galą. Znam chłopaków i zawsze w miarę szybko reagowali wrzucając newsy, jak tylko coś się na rynku działo. Czyżby sami nie mieli wystarczających informacji? Albo podpisanych i zrealizowanych kontraktów czekam na odpowiedzi chłopaki!



Postać szefa organizacji Pana Ryszarda Adamusa jest w świecie marketingu ogólnie znana. Jak podaje oficjalna strona SMSW wydał ponad 250 albumów muzycznych znanych polskich artystów, współpracował przy meczach Reprezentacji Artystów Polskich i na pewno wiele innych aktywności na rynku marketingu, nie tylko sportowego. Trochę cień rzucają oskarżenia o zdefraudowanie 100tyś PLN podczas zarządzania PLP, za które został zwolniony ze struktur PZPN, ale akurat wszystko, co dotyczy tej organizacji jest mi obojętne. Nie takie sumy tam przerzucali między kontami. Niekoniecznie służbowymi • Organizowanie gali z tytułem przewodnik • imieniny Ryśka • to też chyba niekoniecznie dobry marketingowy strzał, hehe. Mam wrażenie, że MMA w naszym kraju nie jest jeszcze gotowe na zamknięte imprezy z lekko undergroundową otoczką, gdzie ku uciesze gawiedzi zawodnicy (a o tych napiszę za chwilę) szarpią się w klatce, przelewając krew i pot. Nie moja bajka i nie mój cel propagowania tego sportu. Kropka.


Teraz co do strony sportowej. Tutaj czapki z głów panowie organizatorzy. Wczoraj ogłoszona została reprezentacja Warszawy. Tutaj czas na wielkeeeeeee WOW! Kuba Kowalewicz, o którym pisałem kiedyś , że mocno pozamiata kategorią lekką w Polsce. Dwukrotny zwycięzca amatorskiego KSW, z którym miałem okazję powalczyć na obozach federacji. Jest naprawdę mega mocny! Dalej Mateusz Piskorz, niepokonany w 6 swoich walkach. Mam przyjemność trenować z nim na co dzień (o ile oczywiście mam czas wpaść na trening do Nastula Team) i gwarantuję, że to zawodnik z cyklu Młody, Zdolny, Niewywrotny. Przyszłość półśredniej • zobaczycie. Jeżeli dorzucimy do tego Bartka Fabińskiego, Wojtka Orłowskiego (który musi się w końcu przełamać, bo to naprawdę dobry zawodnik) oraz najbardziej niedoceniany polski ciężki, Daniel Omielańczuk , który już dawno powinien walczyć w KSW lub MMAAttack, to dostajemy poziom sportowy, którego zazdrościć może nie jedna polska federacja MMA. Czekamy teraz na ogłoszenie pozostałych reprezentacji, a wiem , że SMSW celuje naprawdę wysoko!


Tutaj moja prośba, apel i koncert życzeń • Panowie organizatorzy: nie spier**** tego Mając taki sportowy potencjał i zaplecze wiedzy w sportowym marketingu macie szansę bardzo grubo zaistnieć na polskiej scenie MMA. Trzymam kciuki za kontrakt z telewizją, bo to bez wątpienia najważniejszy punkt promocji gali. Sam z wielką przyjemnością komentowałbym walki ww. zawodników. Nie róbcie więcej imprez zamkniętych, tylko propagujcie widowiska sportowe dla kibiców. Nie mówię zapełnić Torwar, bo to na razie mam wrażenie, że jest niewykonalne, ale są inne mniejsze hale w Warszawie. Bądźcie bardziej otwarci na media, informujcie o takich wydarzeniach jak konferencja kapkę wcześniej. Zawsze jest szansa abym np. wpadł i zrobił sobie fajny materiał TV. Życzę, aby projekt wypalił. Czym więcej dobrego MMA tym lepiej.



P.S. Kto coś więcej wie niech pisze, z chęcią dowiem się czegoś na zadane pytania w tym blogu








Autor: "Juras" z blog.betsafe.com
 
"Imieniny organizatora" - impreza zamknięta... Rozwaliło mnie to... Czemu tak jest, nie rozumiem zupełnie. Może aby pobudzić zainteresowanie lub sprawić wrażenie elitarnej imprezy ale czy to dobra droga ?
 
I tu się z Jurasem zgodze. Dopiero co padło że taka liga powstała i już pierwsza gala. Słabo jest to promowane, ale dajmy im czas. Jak mają takiego dyrektora sportowego to musi się udać ; )
 
Wszystkie edycje w Warszawie mają byc, to trochę słąbo.Mogliby zaangażować inne miasta biorące udział.
 
Back
Top