Bjorn Rebney o Heldzie i o tym jak widzi jego przyszłość

raphaelius

ONE FC
Heavyweight
38584810150440506629879.jpg




Bjorn Rebney - prezydent Bellatora, przy okazji podsumowywania piątego sezonu Bellatora, odniósł się również w kilku zdaniach do Marcina Helda i tego jak widzi jego przyszłość.



[ • ] Jest również kilku młodych • prospektów • , jak na przykład Marcin Held, powiedz jak zamierzacie promowac tego 19-letniego Polaka?

Bjorn Rebney: Wiesz co, on jest w pewien sposób oldschoolowy, jego poddania, te dzwignie na nogi, których szuka i sposób w jaki do nich dąży przypomina gości z Japonii. Jest tylko kilku zawodników, walczących w taki sposób, na przykład Aoki robi podobne rzeczy. Plynność z jaką skręca się do nóg, obaleń, takich rzeczy poprostu nie oglądamy często. Ponadto te ruchy są tak szybki i dramatyczne, że naprawdę sprawiają, że doceniasz pracę w parterze.
Nie wiem, niewątpliwie jego stójka wymaga dużo pracy co pokazała walka z Noverem, ale jego parter jest poprostu niesamowity.
On jest trochę jak Giva Santana w wersji • leglock • , jeśli wiesz co mam na mysli. On jest poprostu oldschoolowym gościem w nowoczesnym MMA - ma jeden bardzo mocny aspekt gry i stara się unikać innych płaszczyzn. Nie wiem jeszcze co zrobimy z Marcinem, ale to świetny dzieciak, on ma dopiero 19 lat, • popatrz na przykład na Mika Chandlera, 3 lata temu nie trafil by żadnego przeciwnika, a dziś jest jednym z najniebezpieczniejszych strikerów w dywizji. Jeśli Micheal Chandler tak się rozwinął w 3 lata, Marcin Held również może się tak rozwinąć, więc trzeba z nim pracować, postaramy się go przenieść na kolejny level.
[ • ]
 
czy ktos może przetłumaczyc wypowiedź o Heldzie do końca bo Rebney za szybko gada i nie wszystko rozumiem?



dzięki raphaelius!!! fajnie że to znalazłeś
 
marcinmarcin86,



dalej Rebney mowi juz tylko o Eduardo Dantasie, ze kiedy go podpisywali, byl tez "tylko" mocnym obiecujacym fighterem, a teraz jest w czolowce bantamweight.
 
Konkretniej rzecz ujmując. Held NIE MA PRAWA zostać w Polsce. Musi jechać do stanów żeby W PEŁNI rozwinąć skrzydła. Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie w tym temacie...
 
Wiele od jego przyszłości też zalerzy czy sam Marcin będzie chciał się oddać całkowicie MMA czy będzie dalej dzielił czas na MMA i BJJ, mi osobiście to nie przeszkadza.
 
Kurde, niech zmieni trenera od Boksu, albo coś. Nie widze progresji w tej płaszczyźnie za bardzo. Może do tych od Cipka xD
 
Łatwo Wam pisać o trenowaniu w stanach, ale wiecie chyba że to jest kosztowne ? Ja życzę Marcinowi jak najlepiej, mocno wierzę że za 3-4 lata będzie dominował swoją kategorię wagową na świecie.
 
Tak troszkę nie na temat, w najbliższym czasie można spodziewać się aktualizacji rankingu PL? Jestem ciekaw głównie pozycji Marcina i Kornika, który z nich będzie numerem jeden w Polsce :)
 
No Venom w szczęce mówił, że najprawdopodobniej będzie Kornik nad Heldem z czym się nie zgadzam.
 
Dla mnie Held jest teraz numerem 1 w Polsce w lekkiej zaraz po Nim Sowiński i Jewtuszko
 
Moim zdaniem Heldzik zdecydowanie na miejscu pierwszym. Do momentu przegranej lidera był bardzo mocnym numerem 2, który przegrał ze zwycięzcą turnieju Bellatora, a później mistrzem tej organizacji, czyli bardzo solidnym rywalem. Później odniósł dwa zwycięstwa. Kornik w prawdzie pokonał lidera, ale zdarzały mu się wpadki jak np. przegrana w Irlandii albo na KSW 14.



Jeżeli Kornik będzie na miejscu pierwszym to ok, ale uważam, że to będzie po prostu pomyłka, tak samo jak pierwsze miejsce dla GSP w pound4pound, którego nie mogę zrozumieć.
 
Pierwsza trójka powinna wyglądać tak:

1. Marcin Held
2. Artur Sowiński
3. Maciej Jewtuszko
 
Held mógłby trenować w Stanach, tylko jakby dostał stypendium na amerykańskiej uczelni lub znalazł fundatora takiego wyjazdu. Nie wiem, co bardziej nieprawdopodobne. Na razie powinien podszkolić stójkę w kraju. Akurat trenerów stójki w Polsce nie brakuje.
 
Co do rankingu to zgadzam się z Adibem i trudno mi obstawić Kornika na miejscu nr 1, po przegranej w Irlandi...


Held rzeczywiście jest młodym zawodnikiem z niespotykaną u nas kondycją i świetnym grapplingiem. Na tym zdjęciu wygląda zabójczo ;O


Chciałbym, żeby przede wszystkim kontynuował swoje występy w MMA za Oceanem....
 
Ja sie nie zgadzam. Held wygrał przez niejednogłośną decyzje. Kornik znokautował nr1.
 
Spójrz na 5 ostatnich walk Kornika i Helda:

Kornik (4-1-0)

Wygrane:
Paul Reed (zawodnik kategorii piórkowej)
Carl Morey (ujemny rekord)
Cengiz Dana (ujemny rekord)
Maciej Jewtuszko (lucky punch)

Porażka:
Conor McGregor (perspektywiczny zawodnik)

Held (4-1-0)

Wygrane:

Jean Silva (były mistrz organizacji Cage Rage, wygrana z m.in. Paul Daley)
Bojan Kosednar (Bojan był o jedną kategorię cięższy od Helda)
Kaleo Kwan (ujemny rekord)
Phillipe Nover (finalista 8 TUFa)

Porażka:

Michael Chandler (mistrz organizacji Bellator)
 
Ciężko się nie zgodzić z panami powyżej. Held zdecydowanym liderem.
 
Back
Top