Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Przepustnica jest tak wielka że mogłoby wciągnąć niemowlaka, a filtr powietrza zająłby całą komorę silnika w moim syfiku.
Na razie to można popatrzeć bo inflacja i kurs dolara szaleją.
 
Pany, ktoś ogarnia Torque Pro / FORScan (android)?

Chciałbym w Torque wyciągnąć PIDa (po OBD2 afkors), ale nie ma go w tych domyślnych.

Jest opcja dodania custom PIDa, ale po prostu to co znalazłem w sieci to nie działa. Chodzi konkretnie o temperaturę oleju chłodnicy skrzyni biegów (automat) oraz sam bieg.

FORScan wyciąga to bez problemu (bo ma bazę profili i w związku z tym bazę adresów), ale graficznie tak średnio, a już oddelegowałem stary telefon z androidem na Torque, co by "zegary" ładnie wyglądały...

Ktoś ogarnia jak wyciągnąć adres PIDu z FORScana do Torque?
 
Last edited:
Jebac euro-komune. Na szczęście w autach które mam i które planuje miec jedynym nowoczesnym gadżetem jest smartfon z yanosikiem aby zapierdalać ile wlezie bez strachu. Przez 7 lat na aplikacji tylko dwa małe mandaty kiedy zapomniałem włączyć.
 
Te nowe ciężko, za dużo elektroniki. :boystop:
Z niektórymi autami jest ciężko np Civic typeR 10 gen ten z turbo 320 koni ma stałe połączenie z centralą producenta. Każde odłączenie akumulatora lub ingerencja skutkuje tym że samochód wymaga połączenia. W przeciwnym wypadku tryb R nie działa i nie ma mocy. Civicow 11 które już płyną z USA nikt w Poznaniu nie potrafi odpalić bez oryginalnego pilota. Tylko ASO.
Oczywiście nie chroni to przed kradzieżą na części, a tych będzie co raz więcej w wyniku wyjścia UK z unii i nieopłacalności ściągania złomu z kierą po prawej.
 
Z niektórymi autami jest ciężko np Civic typeR 10 gen ten z turbo 320 koni ma stałe połączenie z centralą producenta. Każde odłączenie akumulatora lub ingerencja skutkuje tym że samochód wymaga połączenia. W przeciwnym wypadku tryb R nie działa i nie ma mocy. Civicow 11 które już płyną z USA nikt w Poznaniu nie potrafi odpalić bez oryginalnego pilota. Tylko ASO.
Jakiś spec na pewno by się znalazł. :fjedzia:
 
Jeszcze odnośnie yanosika. Ich firmowe urządzenia są nic nie warte bo tracą połączenie i problem gotowy. Kilku moich klientów już oddawało na reklamacje i zasadniczo to dobry smartfon lepiej działa. Z tych co miałem to chyba najlepsze do tego celu są rozmaite Samsungi bo nigdy nie tracą połączenia tak GPS jak i internetowego.
 
Instalował ktoś ostatnio LPG do swojego auta? Mocno poszło do góry po wybuchu wojny jak się wszyscy rzucili na gaz?
 

Ok, pierwsze pytanie już mamy wyjaśnione.
Teraz jak możesz to odpowiedz na drugie ;) Do jakiego auta montowałeś i ile Cię to wyszło?

Kumpel dwa lata temu montował za 2,5 tysiąca, ale teraz widzę, że ceny się zaczynają od trzech tysięcy w cenniku to się boję co to będzie..
 
Ok, pierwsze pytanie już mamy wyjaśnione.
Teraz jak możesz to odpowiedz na drugie ;) Do jakiego auta montowałeś i ile Cię to wyszło?

Kumpel dwa lata temu montował za 2,5 tysiąca, ale teraz widzę, że ceny się zaczynają od trzech tysięcy w cenniku to się boję co to będzie..
Kurwa, sorry ucięło mi wiadomość. Miało być:

„Ja nie, a gaz to można podłączać do kuchenki, a nie samochodów”

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

:awesome:
 
Back
Top