Artur Szpilka wraca do ringu. Rywalem Derek Chisora

Odświeżę temat, robić opis walki pacmana z Thurmą i do tego szpilkera z chisorą? Najpierw opiszę walki jak zawsze i kilka wywiadów z faceoffami. Później możemy zdecydować co dajemy na relację live? Czy dwie opcje, czy jedna?
 
Jezeli Szpilka przegra (a faworytem jak wiemy nie jest) to ma jeszcze kilka ciekawych starc na polskim podworku (Wlodarczyk, Wach) i po potencjalnych zwyciestwach znowu walke z kims z zaplecza czolowki. Takze ja rowniez bym go do KSW tak szybko nie wysylal. Aczkolwiek jezeli jego poziom sportowy spadlby drastycznie to nie widze go z journeymenami. Juz nie raz wyciekaly informacje o tym jak bardzo chlopak sie ceni wiec za grosze boksowac na pewno nie bedzie. Pojdzie tam gdzie bedzie kasa wiec potencjalnie do KSW. Ale spokojnie, ma 30 lat i jeszcze troche na pewno poboksuje (byc moze na wysokim poziomie). Ja tam za niego trzymam kciuki jak za kazdego innego Polaka. Tylko aby na galach KSW sie za czesto nie pojawial jako gosc bo pozniej stoja do niego tasmy ludzi po autograf a ja z nachosami nie moge przejsc do swojego miejsca :lol:
chyba przeceniasz wartosc marketingowa szpilki, faktycznie na poczatku byla ogromna, ale teraz niedzielni fani powoli zapominaja, a harcorowi wiedza, ze z tej maki chleba nie bedzie. Do tego chisora mu nawpierdala, jakby mial mocniejsza szczeke to bym powiedzial, ze to bedzie wpierdol zycia, ale ze nie ma ani psychy ani szczeki to sie zlozy, jak juz mu nie starczy sil kicac.
 
To nie jest po polsku, tylko jakiś przygraniczny regionalizm, którego w reszcie Polski nie uswiadczysz raczej...
ogolnie to ta podlasko-warminsko-mazurska skladnia (np powiedz dla Tomasza zeby zadzwonil)wziela sie z jezyka rosyjskiego/bialoruskiego. To w tych jezykach tak formuluje sie zdania/zwroty
P.S. Mnie osobiscie strasznie to drazni
 
chyba przeceniasz wartosc marketingowa szpilki, faktycznie na poczatku byla ogromna, ale teraz niedzielni fani powoli zapominaja, a harcorowi wiedza, ze z tej maki chleba nie bedzie. Do tego chisora mu nawpierdala, jakby mial mocniejsza szczeke to bym powiedzial, ze to bedzie wpierdol zycia, ale ze nie ma ani psychy ani szczeki to sie zlozy, jak juz mu nie starczy sil kicac.

Byc moze masz racje. Zgadzam sie na pewno z tym, ze osoby ktore siedza w boksie juz postawily krzyzyk na Arturze jezeli chodzi o jakies wieksze osiagniecia sportowe (zreszta niedzielni kibice pewnie rowniez). Aczkolwiek wedlug mnie Szpilka ma na ten moment w Polsce status nie tyle nawet sportowca co celebryty. Jego walki zawsze niosly duzy ladunek emocjonalny, a wybryki takie jak szarpanina z Zimnochem czy incydent z Oswiecimskim poszly w swiat. W mojej opinii tak jak kazdy u nas w kraju wie kto to Pudzian tak samo rowniez rozpoznaje Artura. Z tego powodu twierdze, ze taki pojedynek z Wlodarczykiem do ktorego panowie juz zrobili kilka lat temu podbudowke czy rewanz z Wachem by sie sprzedaly. Kibic w Polsce preferuje pojedynki znanych twarzy stad popularnosc freak fightow w MMA.

Co do Chisory, to mysle, ze jednak pierwsze kilka rund bedzie wygladalo calkiem dobrze jezeli Artur bedzie pracowal odpowiednio na nogach ale gdzies w pozniejszej fazie pojedynku Dereck go ustrzeli. Tak jak to wspomnial Pindera czy Borek ostatnio, Del Boy czesto gdy jest faworytem robi troche zamule w walce i to moze doprowadzic do w miare ciekawego starcia az do momentu kulminacyjnego - jak pisalem wczesniej ciezko mi uwierzyc w to, ze Szpilka wytrzyma z Dereckiem pelen dystans.

Natomiast niepokoi troche to o czym mowil Proksa i chyba Miszkin. Mianowicie Anuchin podobno przygotowywuje Szpilke do dluzszych starc w poldystansie czyli obszarze gdzie Dereck czuje sie wysmienicie. Nie wiem jak to bedzie wygladalo w praktyce ale im dluzej bedzie walczyl w tym obszarze tym gorzej dla niego.
 
@AdRem no to sie zgadzamy, artur ile bedzie mial sil bedzie kical i punktowal, ale chisora to taki czolg. W poldystans nie chce mi sie wierzyc, bo jaki mial byc z tego pozytek? na pewno szpilka jest slabszy fizycznie, jak bedzie sie bil w poldystansie, do stawiam do 6 rundy max, chisora ktos u gory pisal, ze porozbijany, a artur jaki kurwa jest, co walke nawet wygrana lapie dechy. Takze nie widze tutaj szans szpilki, zwlaszcza, ze to chyba 12 rund co nie?
 
@AdRem no to sie zgadzamy, artur ile bedzie mial sil bedzie kical i punktowal, ale chisora to taki czolg. W poldystans nie chce mi sie wierzyc, bo jaki mial byc z tego pozytek? na pewno szpilka jest slabszy fizycznie, jak bedzie sie bil w poldystansie, do stawiam do 6 rundy max, chisora ktos u gory pisal, ze porozbijany, a artur jaki kurwa jest, co walke nawet wygrana lapie dechy. Takze nie widze tutaj szans szpilki, zwlaszcza, ze to chyba 12 rund co nie?

No wlasnie tez nie widze sensu na walke w poldystansie. Anuchin przygotowywal Izu do walki z Rozanskim i wyszlo jak wyszlo wiec mam nadzieje, ze Szpilka zaprezentuje sie lepiej (nie chce winy przerzucac na trenera bo jednak Ugonoh jak pokazala walka nie chcial boksowac ale trzeba zauwazyc, ze zbyt szybki i lotny na nogach to on nie byl). O Chisorze nie powiedzialbym, ze porozbijany chociaz oczywiscie swoje przyjal. Wazniejsza jest chyba motywacja a Dereck pod skrzydlami Haye'a ma wedlug mnie duze mozliwosci. Chisora tez jest w niezlym ciagu (to bedzie jego 4rta walka w przeciagu roku przy wyniku 2-1), a przeciez dopiero co ubil Takama oraz dal wojne na smierc i zycie White'owi ktory od dawna jest 1nka w rankingu WBC. Jedyna szansa Artura w mojej opinii to gorsza forma Derecka co jak pisalem wyzej moze miec miejsce. Aczkolwiek po latach obserwowania jak walczy Szpila ciezko mi uwierzyc w to, ze jest w stanie wypykac angola. Artur zawsze ma momenty dekoncentracji, nie ma bardzo silnego ciosu jak na ciezka i jeszcze niestety nie trzyma ciosu. Cuda sie zdarzaja oczywiscie ale watpie, ze akurat w tym pojedynku.

Co do dlugosci walki to podobno zakontraktowana na 10 rund.
 
upload_2019-7-20_11-32-3.png


:waldeklaugh: Jak Wilder go prawie zabił, to Usyk mu już definitywnie zakończy karierę
 

Szpilka odmówił walki za 30 tys. $ w USA na gali Jacobs vs Sulęcki.
Ostatnia walka przed Wilderem to wypłata 100 tys. $ według Borka.

Walka z Chrisorą, bo za mało mentorzy prawilniactwa nie walczą.

Zimnoch/Włodarczyk vs Szpilka i KSW zostaje.
Nawet Wasilewski za pozostanie menadżerem Szpilki i procent z jego zarobków w KSW może się na to zgodzić, bo w boksie to przecież równie dobrze Szpilką mógł dostać KO od Bakole, czy innego silnie bijącego zawodnika. Tylko za mniejszą kasę i od noł nejma...
 
Back
Top