Anderson Silva chce reprezentować swój kraj na Igrzyskach w Rio w dyscyplinie Teakwondo

stiepan

GrapplerInfo.pl
Cohones
anderson-620x336.jpg


Anderson Silva, posiadacz czarnego pasa piątego stopnia w Teakwondo, czarnego pasa Judo oraz czarnego pasa trzeciego stopnia w BJJ złożył wniosek do Brazylijskiej federacji Teakwondo w którym wyraża chęć konkurowania w tej dyscyplinie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Jako ciekawostkę można dodać, że Brazylia posiada tylko jeden medal w tej dyscyplinie od początków jej rozgrywania na Igrzyskach, czyli od 2000 roku.

więcej na grapplerinfo.pl
 
Byłaby faza jakby się znalazł zawodnik, który walczył by o medale w zapasach, taekwondo, judo, boksie na olimpiadzie :D bardziej bym zapewne cenił niż mistrza MMA po wprowadzeniu tego na olimpiadę ;-)
 
Nie wróżyłbym sukcesu, ale z zainteresowaniem bym to oglądał.

Edit:
Może jeszcze jest szansa na GSP w zapasach :)
 
Jak to jest w ogóle? Będąc zawodowym sportowcem w jednej dyscyplinie mogę wystartować na IO w innej? Bo rozumiem, ze np. taki Kliczko w boksie już nie mógłby wystartować, ale w dajmy na to zapasach jakby przeszedł jakieś tam eliminacje już tak?
 
@Olos, chyba jedynymi całkowicie amatorskimi dyscyplinami olimpijskimi - które nie dopuszczają zawodowców są teraz: boks i zapasy. Jak na pewno jest to nie wiem, ale wydaje mi się, że czasy amatorki się skończyły. W tenisie, kolarstwie, lekkiej atletyce, piłce nożnej, etc. startują zawodowcy. To nie czasy z początku wieku XX lub nawet jego końca. Pamiętam, że był przypadek gdy na początku XX wieku zdyskwalifikowano jakiegoś Apacza, czy innego Siouksa (medalista, nawet bodajże złoty) startującego w biegach (chyba), za to że był zawodowym baseballistą.
 
Back
Top