Krzysztof Włodarczyk vs Arkadiusz Tańcula walką wieczoru wrześniowej gali FAME 19 w Krakowie

Jakub Madej

Moderator
Cohones
WlodarczykTAncula.jpg


Poznaliśmy walkę wieczoru gali FAME 19, która 2 września odbędzie się w Krakowie. Krzysztof Włodarczyk zawalczy z Arkadiuszem Tańculą.

Krzysztof Włodarczyk (BOKS 62-4-1, 42 KO) stoczy pierwszą w swojej karierze walkę na zasadach MMA. „Diablo” od 2000 roku był pięściarzem, który w ringu bokserskim stoczył 67 pojedynków, z których aż 62 zwyciężył.

42-latek w swojej karierze zdobywał: pas IBF Inter-Continental, międzynarodowe mistrzostwo Polski, młodzieżowe mistrzostwo świata WBC, mistrzostwo świata WBF, mistrzostwo Unii Europejskiej EBU, pas regionalnego mistrza świata WBC, mistrzostwo świata IBC, mistrzostwo świata IBF, mistrzostwo świata WBC. W najważniejszych pojedynkach w swojej karierze Włodarczyk pokonywał między innymi Francisco Palaciosa, Rakhima Chakhieva i Giacobbe Fragomeniego.

Arkadiusz Tańcula (MMA 7-2-0) zadebiutował w walkach na zasadach mieszanych sztuk walki we wrześniu 2019 roku na gali Silesian MMA Challenge, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Dariusza Sierheja.

W kolejnych latach „Aroy” walczył pod szyldem FAME, gdzie pokonywał Alana Kwiecińskiego, Marcina Malczyńskiego, dwukrotnie Mateusza Murańskiego i dwukrotnie Jacka Murańskiego, przegrywał natomiast z Pawłem Tyburskim i Maksymilianem Wiewiórką.

 
Spotkałem Pana Andrzeja w Mikołajkach rok temu, kultura, coś tam o boksie pogadaliśmy, zadałem parę ciężkich pytań ale mega pozytywne wrażenie na mnie zrobił, przydał by się ktoś taki w MMA. Zwłaszcza że tam u niego w gymie, zawodnicy mieli jak u Pana Boga za piecem.

Co by nie mówić o Wasylu to facet jest łebski, przez długi okres był monopolistą na naszym małym ryneczku, ma świetne kontakty międzynarodowe w porównaniu do reszty tego naszego bokserskiego kurwidołka i potrafił kilku wątpliwej klasy zawodnikom ( Kołodziej, Wawrzyk) zorganizować mistrzowskie walki.

Oczywiście warto przytoczyć słynne zdanie Kostyry:
Andrzej Wasilewski jest dyplomatą tak wielkiej klasy, że jak idzie po schodach, to nie można odróżnić, czy wchodzi czy schodzi.

:wink:
 
Back
Top