5 czołowych polskich chwytaczy, którzy powinni zadebiutować w MMA

defthomas

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
FB_IMG_1446161031061-642x336.jpg


Jest wielu świetnych zawodników MMA,którzy swoją przygodę ze sportami walki zaczynali od Brazylijskiego Jiu Jitsu. Najbardziej znanymi przedstawicielami BJJ w naszym kraju, którzy odnoszą duże sukcesy w Mieszanych Sztukach Walki są Marcin Held, Michał Materla, Karol Bedorf ,Damian Grabowski czy Marcin Tybura. Zrobiliśmy małe rozeznanie na naszym krajowym podwórku BJJ i namierzyliśmy kilka czołowych nazwisk,które w sportach chwytanych osiągnęły wiele i z chęcią zobaczylibyśmy ich debiutujących w MMA. Zobaczcie o kim mowa!

Maksymilian Wiśniewski

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych czarnych pasów BJJ w naszym kraju. Założyciel Invcitus BJJ mimo swojego młodego wieku jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem mającym za sobą niezliczone występy zarówno na zawodach krajowych jak i międzynarodowych. Maksymilian swój czarny pas otrzymał z rąk Roberta Drysdale na letnim obozie Zenith BJJ trzy lata temu w Gdyni. Jak na razie jest jedynym polskim zawodnikiem, któremu udało się wystąpić w elitarnym turnieju Copa Podio w Brazylii. Jego wszechstronne umiejętności w parterze z dobrymi zapasami dawałaby mu sporą przewagę nad rywalami w klatce czy też ringu.

Karol Dzieniszewski

Zawodnik Szczecińskich Berserkerów na krajowej scenie w Brazylijskim Jiu Jitsu osiągnął niemal wszystko co było do zdobycia. Dwa złote medale w dywizji czarnych pasów na Mistrzostwach Polski BJJ jest dużym wyczynem na który tylko nieliczni mogą się zdobyć. Dziki jest zawodnikiem z dużymi ambicjami i zawsze dużo od siebie wymaga. W jego kolekcji brakuje złotego medalu z Mistrzostw Polski ADCC i znając Karola wiemy, że nie odpuści dopóki nie stanie na najwyższym stopniu podium na tym turnieju. Dwukrotnie był blisko zdobycia złotego medalu, jednak za każdym razem trafiał na dobrze dysponowanego Oskara Piechotę.

Łukasz Michalec

Jeden z dwóch zawodników ze ” Straży Przybocznej ” Zbigniewa Tyszki. Piekielnego interesują tylko złote medale z najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce, Europie i na Świecie. Jak sam mówi trenowanie bez celu jest dla niego bez sensu. Łukasz jest bardzo wymagającym zawodnikiem wobec siebie i stawia sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Jesteśmy przekonani, że z powodzeniem reprezentowałby BJJ w MMA gdyby zdecydował się na występy w tej formule. Chętnie walczy z dołu, świetnie zachodzi zza plecy, bardzo dobrze atakuje dźwigniami nogi. Dysponując takim arsenałem technik, w klatce powinien czuć się pewnie i komfortowo.

Marian Kłosowski

Na początku zaczynał treningi bez kimon w nieistniejącym już klubie Top Team Szczecin. To właśnie w tym okresie zaczął fascynować się dźwigniami na nogi, które teraz należą do jego najmocniejszych broni. Po dołączeniu Top Team’u do Berserkers Team rozpoczął regularne treningi w kimonach w krótkim czasie stając się jednym z najlepszych ” kimoniarzy ” w naszym kraju. Weteran finałów World Pro dąży cały czas, aby wrócić z Abu Dhabi z medalem. Marian ma już za sobą występy w Amatorskim MMA. W ubiegłym roku wygrał kategorie + 93 kg na Amatorskim Pucharze Berserkerów. Wysoki, leworęczny z zabójczym instynktem do urywania nóg byłby postrachem dla zawodników MMA w kategorii -84 lub 93 kg :)

Kamil Umiński

Trzykrotny złoty medalista Mistrzostw Europy ADCC byłby sporym wzmocnieniem dywizji półciężkiej lub ciężkiej w MMA. Profesor od kilku lat prowadzi treningi w klubie S4 w Warszawie i pomaga przygotowywać się do walk zawodnikom MMA. Od jakiegoś czasu współpracuje również z Mariuszem Pudzianowskim. Mało kto wie, że po dobrym występie w Sao Paulo Kamil otrzymał propozycję kontraktu na walkę w Japonii, jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja po walce z Joao Assisem.

Źródło: grapplerinfo.pl
 
Back
Top