17 mld zł strat budżetu... czym zajmowała się grupa, do której miał należeć Michał Materla

johnwaynemma

Oplot Challenge
Featherweight
000680NC7HUWWWS9-C122-F4.jpg

Przemyt kokainy z Aruby i haszyszu, a także handel tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy, na którym Skarb Państwa stracił… ponad 17 miliardów złotych - tym przede wszystkim, jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, zajmowała się rozbita we wtorek przez CBŚP zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym. Przypomnijmy, wśród 21 zatrzymanych był znany zawodnik MMA Michał Materla. Nasz dziennikarz ustalił, że sąd aresztował wczoraj tymczasowo Materlę i ośmiu innych podejrzanych.
Funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, współpracujący z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, rozpracowywali grupę od początku roku.

Przestępcy zajmowali się przede wszystkim przemytem kokainy z Aruby do Polski. Jak ustalili policjanci, kurierzy przemycali połknięte narkotyki w prezerwatywach.

Jeden z dowodów śledczy uzyskali po ekshumacji kuriera narkotykowego, zmarłego w lutym 2012 roku. Sekcja zwłok wykazała obecność w żołądku mężczyzny 4 pakietów i w jelicie grubym 8 pakietów zawierających około 700 gramów płynnej substancji. Po badaniach fizykochemicznych okazało się, że było to 740 gramów czystej, płynnej kokainy - z tej ilości można by otrzymać około kilograma czystego narkotyku, z którego po dodaniu wypełniaczy można zrobić 7 kilogramów w obrocie detalicznym. Zyski ze sprzedaży mogłyby sięgnąć około 2 milionów złotych.

Grupa zajmowała się również na ogromną skalę przemytem i wprowadzaniem do obrotu haszyszu oraz handlem tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy.
Z ustaleń śledczych wynika, że podczas rozwiązywania konfliktów z innymi przestępcami członkowie grupy posługiwali się bronią palną, w tym karabinami AK-47.

We wtorek miała miejsce seria zatrzymań - w akcji wzięło udział 300 policjantów, którzy weszli jednocześnie do 40 miejsc głównie w Wielkopolsce, ale także w województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim i mazowieckim. Zatrzymano 21 osób, wśród nich znanego zawodnika MMA Michała Materlę (zgodził się na podawanie pełnego nazwiska, o czym poinformował jego obrońca). Do grupy należało dwóch policjantów i jeden emerytowany funkcjonariusz.

W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien luksusowe samochody, ponad 117 tysięcy złotych, 15,5 tysiąca euro, zegarki i złoto, a na koncie jednego z podejrzanych - 100 tysięcy złotych.

Zatrzymanym zarzucono m.in. przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości 14 milionów złotych i 200 kilogramów haszyszu. Poznańska prokuratura skierowała do sądu 18 wniosków o tymczasowy areszt.
Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.​
 
Czy pan brat Norbert o innym nazwisku nadal uważa że sprawa nie jest aż tak poważna
 
Tak to jest jak się ma w huj kasy i koniecznie chce się więcej i więcej. No ale jak by przestępcy zakładali że ich złapią to by się może lekko ogarneli. Chciał to ma.
 
Pamietam jak kiedys ktos wstawil fote Moksa w wypasionym mietasie. Podpisal ze to od sponsora. A ja napisalem ze od takich sponsorow ze pewnie niedlugo o 6 rano czarnuchy po niego wpadna. Nie pomylilem sie pewnie i moze do niego wpadna w 2 turze:kis:widocznie byl plotka w tej ukladance:nono:
 
Back
Top