14 treningow tygodniowo?

marcinos

Bellator
Middleweight
Witam, wchodze na redukcje, mam do zrzucenia ok 18 kg, przy wzroscie ok 190 waze 108, nie jest to duzo, ale kiedys uprawialem sport dosc duzo, waga 85 kg i czulem sie dobrze, teraz czuje ze tak nie jest, Jak mysliscie, czy rano bieganie a wieczorem trening obwodowy przy odpowiedniej sumplementacji, bialko kreatyna bcaa mineraly i spalacze moga mnie zajechac? dodam, ze mialem przerwe od sportu ok 5 lat, gdzie polecialem w balet. moj cel to dojscie do 90 kg i powrot na boks, jakie jest wasze zdanie?
 
Mogą i zajadą. Chyba, że trenujesz jak obecna młodzież, ajfon w rękę i coś tam porobić co 5minut :gdzie:
Witam, wchodze na redukcje, mam do zrzucenia ok 18 kg, przy wzroscie ok 190 waze 108, nie jest to duzo
Jest to dużo, chyba że masz mniej, jak 15% bf.
 
14 treningow w tyg to jak pros, powoli wprowaadzaj treningi. sam trening obwodowy jesli jest to intensywny trening to daj max 4x w tyg, plus bieganie, obserwuj organizm i dodawaj caly czas. jak wrzucisz tyle treningow to sie wypalisz, plus jak bedziesz chcial sie bardziej wyzylowac to nie bedziesz mial gdzie zejsc z kcal jak tak zaczniesz ostro.
 
Schudlem w 10 miesięcy 18kg przy 2-3 treningach fbw tygodniowo, bez aerobow, poprawiając jakość jedzenia. Zajedziesz się i nabawisz kontuzji przy takiej ilości treningów.
 
co do samopoczucia to samo wprowadzenie treningow poprawi je. ja dopiero wracam, tez wchodze na redukje i juz czuje sie lepiej mimo tego ze jak na nieale dwa tygodnie to efektow nie ma poza samopoczuciem. zapraszam do anonimowych grubaskow :D
 
Jak wyżej ---> zajedziesz organizm, a potem kontuzje, urazy, przeciążenia, złamania zmęczeniowe i tym podobne sprawy.
 
Witam, wchodze na redukcje, mam do zrzucenia ok 18 kg, przy wzroscie ok 190 waze 108, nie jest to duzo, ale kiedys uprawialem sport dosc duzo, waga 85 kg i czulem sie dobrze, teraz czuje ze tak nie jest, Jak mysliscie, czy rano bieganie a wieczorem trening obwodowy przy odpowiedniej sumplementacji, bialko kreatyna bcaa mineraly i spalacze moga mnie zajechac? dodam, ze mialem przerwe od sportu ok 5 lat, gdzie polecialem w balet. moj cel to dojscie do 90 kg i powrot na boks, jakie jest wasze zdanie?
Po takiej przerwie to powolutku i od podstaw.
 
dzieki wszystkim za odpowiedzi. Zmodyfikuje plan treningowy, 3x fbw tygodniowo, do tego codzienne lekka przebiezka ok 40 min rano na czczo, po 3 miesiacach sprawdze jak to na mnie dziala. Pozdrawiam!
 
Ja schudlem 16 kg w 5 miesięcy 4 treningi tygodniowo, ciężary plus interwały na bieżni. Teraz juz nie biegam, jem z umiarem wszystko. Ćwiczę 3 razy w tygodniu. Waga rośnie, ale to juz raczej mięśnie :)
 
Ziom dlaczego nie preferujesz biegania na koniec treningu. Tez tak zawsze robie. 20-30 min dobrym tempem. Juz gdzies widzialem chyba w innym temacie ze tez pisales ze to nie jest dobre. Wyjasnij prosze bo teorii jest duzo na ten temat.
 
Ziom dlaczego nie preferujesz biegania na koniec treningu. Tez tak zawsze robie. 20-30 min dobrym tempem. Juz gdzies widzialem chyba w innym temacie ze tez pisales ze to nie jest dobre. Wyjasnij prosze bo teorii jest duzo na ten temat.
Ogólnie nie polecam aerobów. Około treningowo cardio sprzyja produkcji bialek MurF, ktore silnie zwiazane sa z katabolizmem miesniowym. Moze wplywac hamujaco na szlaki mTOR, ktore silnie wiazane sa z anabolizmem miesniowym. Cardio robią kulturysci ze względu na sprawność układu sercowo-naczyniowego. Dojebali miecha, a objetosc krwi u nich jest taka sama, a miecho potrzebuje coraz wiecej tlenu i substancji odżywczych.

Interwały z pulsometrem jako osobna jednostka treningowa są ok.
 
Katabolizm, mityczny i złowrogi...
Niemniej jeszcze nigdy nikogo nie dopadł (pozdrawiam fanów bcaa i tym podobnych niepotrzebnych do niczego odżywek)
HIIT są lepsze od cardio, ale ja jestem fanem przeplatania obu rodzajów treningu.
 
Back
Top