„Pudzian” czy Szpilka? Khalidov czy Askham? Przegląd kursów Superbet przed XTB KSW 83: Colosseum 2

MMARocks.pl

Cohones4Life
MMARocks
ksw83-hd_1677236766_6766-1.jpg


Już 3 czerwca odbędzie się gala XTB KSW 83: Colosseum 2, podczas której kibice zobaczą jedenaście pojedynków. W walce wieczoru Mamed Khalidov skrzyżuje rękawice ze Scottem Askhamem. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom bukmacherskim wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY NA GALĘ XTB KSW 83: COLOSSEUM 2Krzysztof Głowacki (MMA 0-0-0) vs Patryk Tołkaczewski (MMA 0-0-0)

Zawodnicy, o których nie wiemy nic w MMA. Wiemy jednak nieco poza tą płaszczyzną. Głowacki to 36-letni pięściarz, który spróbuje swoich sił w MMA. Nie trzeba ukrywać, że pięściarzom jest bardzo trudno przejść do nowej formuły walki i bez wątpienia tak będzie też tym razem. Tołkaczewski także ma za sobą przygodę z boksem zawodowym, oczywiście nie tak bogatą, jak „Główka”, jednak wywodzi się z podobnej bazy. „Gleba” jest zdecydowanie młodszy, co może odegrać tu też oczywiście sporą rolę.

Trudno upatrywać tu wygranej Głowackiego, która oczywiście może mieć miejsce. Młodszy „Gleba” występujący w ostatnich latach pod szyldem GROMDA, może być bardziej agresywny, szybszy i niekoniecznie będzie chciał rywalizować z przeciwnikiem w stójce. Częściowo walka jest zagadką, podczas której dowiemy się, czy występy tych zawodników w MMA mają sens.

Najciekawsze kursy:

 • Zwycięzca - Patryk Tołkaczewski @ 1.50
 • Liczba Rund - Poniżej 1.5 @ 1.75
 • Wygra W Rundach 1-2 - Patryk Tołkaczewski @ 1.75
Daniel Rutkowski (MMA 15-3-0) vs Adam Soldaev (MMA 7-1-0)

Pojedynek, który pokaże bardzo dużo, jeśli chodzi o Adama Soldaeva. Zawodnik przez wiele osób wskazywany jako jeden z najlepszych piórkowych w Polsce stanie bez wątpienia przed najbardziej wymagającym rywalem w swojej karierze. Patrząc na jego dotychczasowego walki, dopiero pod szyldem KSW mierzył się z mocnymi przeciwnikami, a ostatnie starcie z Oleksiim Polischuckiem pokazała, że 25-latek w klatce nie jest nieomylny.

„Rutek” jeśli chodzi o polską scenę MMA jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Ostatnie lata pokazały, że zagrozić był mu w stanie jedynie Salahdine Parnasse. Wplatanie walk bokserskich wyszło też Rutkowskiemu na dobre - wcześniej określany jako solidny zapaśnik, teraz korzysta też często ze swojego boksu. Bardzo ciekawe starcie, jednak doświadczenie, walki z solidniejszymi rywalami to coś, co odegra ogromną rolę w tym pojedynku. Jeśli Soldaev jednak wygra, to wiele osób będzie rozpatrywać to w kategorii niespodzianki.

Najciekawsze kursy:

 • Walka Potrwa Pełen Dystans - Tak @ 1.50
 • Zwycięzca - Daniel Rutkowski @ 1.55
 • Metoda Zwycięstwa - Daniel Rutkowski na punkty @ 2.25
Jakub Wikłacz (MMA 14-3-1) vs Werlleson Martins (MMA 18-5-0)

Werlleson Martins to zawodnik, którego Jakub Wikłacz będzie w stanie skończyć przed czasem. Brazylijczyk na KSW 69 został poddany przez Sebastiana Przybysza - oczywiście nie była to dla Polaka łatwa walka. Rok później Martins został zdominowany przez Patryka Surdyna w dwóch rundach, jednak w trzeciej znokautował rywala. Także wcześniejsze walki w karierze Brazylijczyka pokazywały, że mając spore umiejętności w parterze, można go poddać, co zrobił także Shyudi Yamauchi.

Wikłacz może okazać się zawodnikiem na innym poziomie dla Martinsa. 26-latek nie będzie obawiał się parteru Brazylijczyka i jestem przekonany, że będzie chciał sprawdzić się na tle takiego rywala. Także w stójce „Masa” powinien radzić sobie bardzo dobrze i bez problemów będzie wchodził w wymiany z przeciwnikiem. Zawodnik z Olsztyna walką z Przybyszem pokazał, że jest niesamowitym zawodnikiem, a starciem z Brazylijczykiem będzie mógł to potwierdzić.

Najciekawsze kursy:

 • Walka Potrwa Pełen Dystans - Nie @ 1.70
 • Liczba Rund - Poniżej 4.5 @ 1.75
 • Metoda Zwycięstwa - Jakub Wikłacz przez poddanie @ 2.85
Tomasz Romanowski (MMA 18-8-0) vs Paweł Pawlak (MMA 21-4-1)

To będzie bardzo ciekawa walka na szczycie kategorii średniej. Pawlak dostał walkę o pas KSW po trzech wygranych w organizacji - jednogłośna decyzja z Janikowskim, niejednogłośna decyzja z Kęsikiem, kontrowersyjna wygrana przez TKO z Breesem. Romanowski tylko dwie ostatnie walki stoczył w wadze średniej - znokautował Kęsika i niejednogłośną decyzją pokonał Paczuskiego. Walki te pokazały jednak, że w tej kategorii czuje się on świetnie i odnajdzie się tu jeszcze lepiej, niż w niższej wadze.

Superbet w nieznaczny sposób faworyzuje Romanowskiego. Kurs na jego wygraną to 1.65, podczas gdy na Pawlaka to 2.25. Warto rozpatrywać tu przyjrzeć się jednak kursom na rundy - Paweł Pawlak w karierze przegrywał tylko decyzjami sędziów, Tomasz Romanowski natomiast był rozbity ciosami przez Patrika Kincla, jednak wcześniej przed czasem przegrał w 2011 roku.

Najciekawsze kursy:

 • Liczba Rund - Powyżej 2.5 @ 1.55
 • Zwycięzca - Tomasz Romanowski @ 1.65
 • Liczba Rund - Powyżej 3.5 @ 1.80
 • Walka Potrwa Pełen Dystans - Tak @ 2.20
Mariusz Pudzianowski (MMA 17-8-0) vs Artur Szpilka (MMA 2-0-0)

Chyba każdy spodziewa się tu jednego scenariusza. Mariusz Pudzianowski idzie w stronę zapasów, sprowadza Artura Szpilkę i tam rozbija w parterze. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy, wiedzą o nim wszyscy, więc niewykluczone, że „Szpila” szykował się głównie pod takie rozwiązanie. Nie powinno jednak nikogo zdziwić, jeśli „Pudzian” będzie chciał sprawdzić się z rywalem w stójce w wymianach bokserskich, a tam może być bardzo ciekawie - Pudzianowski ma czym uderzyć, szczęki Szpilki nikt nie jest pewny, więc sporo może się wydarzyć.

Dotychczasowe walki Szpilki w MMA pokazały bardzo mało. Starcie z Radczenką wygrał, nie bez problemów. W walce Załęckim doszło do kontuzji kolana rywala. Ciekawy będzie tu też aspekt przygotowań pod starcie - w końcu Pudzianowski wrócił pod skrzydła Arbiego Shamaeva, a Szpilka z kolei zmienił swoich trenerów. Czy było to dobre wyjście? Okaże się w sobotę, jednak ogromne już na ten moment doświadczenie Pudzianowskiego z walk MMA może okazać się tu naprawdę kluczowe.

Najciekawsze kursy:

 • Zwycięstwo Przed Czasem - Mariusz Pudzianowski @ 1.60
 • Liczba Rund - Poniżej 1.5 @ 1.75
Salahdine Parnasse (MMA 17-1-0) vs Marian Ziółkowski (MMA 25-8-1)

Pojedynek można rozkładać na czynniki pierwsze, jednak wydaje się tak równe, jak mało które. Oczywiście na wstępie trzeba zaznaczyć, że przewagę wagową będzie miał tu Marian Ziółkowski, bo zazwyczaj oczywiście to zawodnicy idący kategorię wyżej mają problemy z cięższymi przeciwnikami. To może mieć znaczenie w walce, bo Francuz przecież słynie z szybkości w walkach i najbardziej naturalnie czuje się z pewnością w wadze piórkowej.

Wydaje się, że Ziółkowski z tak mocnym stójkowiczem jeszcze się nie mierzył. Warto też zaznaczyć, że Francuz dysponuje sporym (jak na jego kategorię) zasięgiem, a w ostatnich latach tylko Maciej Kazieczko miał taki sam zasięg, jak Parnasse - reszta rywali Ziółkowskiego miała mniejszy zasięg. Pojedynek niezwykle trudny do wytypowania. Podobnie, jak w walce o pas wagi średniej, warto się tu przyjrzeć kursom na liczbę rund.

Najciekawsze kursy:

 • Liczba Rund - Powyżej 2.5 @ 1.40
 • Zwycięzca - Salahdine Parnasse @ 1.50
 • Liczba Rund - Powyżej 3.5 @ 1.60
 • Liczba Rund - Powyżej 4.5 @ 1.80
 • Walka Potrwa Pełen Dystans - Tak @ 1.85
Mamed Khalidov (MMA 36-8-2) vs Scott Askham (MMA 19-5-0)

Dużo niewiadomych jest w tym starciu. Askham wraca po niecałych trzech latach, przegranej w 36 sekund przez nokaut i kolejnych kontuzjach. Dla Khalidova będzie to trzecia walka od momentu wygranej z Askhamem, od tamtej pory stoczył przegrane przez nokaut starcie z Soldicem i wygrał bez problemów z Pudzianowskim.

Czy nokaut zmienił Askhama i zmienił jego podejście do walk? Czy Khalidov będzie chciał powtórzyć to samo i rzuci się na rywala od pierwszych sekund? Czy Askham będzie chciał za wszelką cenę sprowadzać przeciwnika do parteru i wygrać w podobny sposób, jak w pierwszym starciu? Dużo pytań przed tym starciem, kilka kursów wydaje się być jednak ciekawymi.

Najciekawsze kursy:

 • Wygra W Rundach 1-2 - Mamed Khalidov @ 3.25
 • Metoda Zwycięstwa - Scott Askham na punkty @ 4.25
Propozycje kuponów:

ksw83kupon1.jpg


ksw83kupon2.jpg


⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet! 
Ja mam jeszcze za free ViaPlay, także chyba masturbacja. KSW jest swego rodzaju gwałtem na zmysłach. Obejrzeć, obejrzę, do whisky KSW jest w sam raz, mam na myśli jakiś podły zajzajer i KSW w roli polococty.
Ty jesteś mądry facet, życiowy.
Mamy sporo wspólnego z tego co wyczytałem po Twoich postach.
Fajnie by kiedyś było zrobić wspólnie flaszkę :friends:
 
Back
Top