Śmierć w MMA...

ProPag

Jungle Fight
Heavyweight
Interesują mnie przypadki śmierci w MMA na skutek doznanych obrażeń w walce. Nieważny kraj, pochodzenie, czy rodzaj i waga gali na arenie międzynarodowej. Były takie nieszczęśliwe historie?
 
Było kilka. Najnowsza to wypadek na jednej z ostatnich gal EFC Africa.



Ogólnie z tego co wiem, to przypadków śmiertelnych po walce było ok 5, ale mogę się mylić
 
Przypadki śmierci podczas walki, zdarzały się głównie podczas niesankcjonowanych gal, ale i nie tylko bo były dwa przypadki podczas gal sankcjonowanych(chyba w USA) i jeszcze nie dawno był przypadek śmierci z powodu obrażeń podczas sankcjonowanej gali...
 
Póki co żadnych takowych nie było, ale podobno jakiś mega kozak który w Norwegii demolował amatorów odgraża się że będzie krzywdzić rywali
 
Wiki:
W historii tego sportu zanotowano co najmniej dwa przypadki śmierci zawodników w wyniku obrażeń doznanych podczas oficjalnej, sankcjonowanej walki MMA. Oba miały miejsce w USA: Sam Vasquez (2007)[3], Michael Kirkham (2010)[4]. Poza tym znane są przypadki śmierci podczas niesankcjonowanych zawodów, m.in. na Ukrainie (1998)[5], w Korei (2005)[5], Boliwii (2012)[6] i USA (2013)[7].
 
kiedyś coś słyszałem, że w Brazylii często zdarzały się takie tragiczne przypadki (w latach 90-tych), ale nikt nigdy nie podał żadnych szczegółów.
 
Back
Top