Whisky i wszystko o niej

Baasteek

UFC
Lightweight
Na forum jest wielu miłośników zacnego trunku zwanego whisky dlatego zalozylem konkretny temat o niej.
Łycha dzieli się na single malty oraz blended malty, do tego są jeszcze amerykańskie bourbony.
Whisky jest leżakowana w różnych beczkach, do najczęstszych należą po bourbonie oraz po sherry.

Krótkie objaśnienie z wikipedii
Whisky (z gaelickiego: uisge beatha – woda życia; w pisowni irlandzkiej i amerykańskiej whiskey) – napój alkoholowy spirytusowy powstały z destylacji zacieru zbożowego i poddawany dojrzewaniu w drewnianych (głównie dębowych) beczkach. Jest kojarzony najczęściej z krajami anglosaskimi, produkowany między innymi w Irlandii, Szkocji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
 
No to jedziemy z pierwszym w tym roku zamówieniem :baldwinwhiskey:

1701772117129.png
 
No to jedziemy z pierwszym w tym roku zamówieniem :baldwinwhiskey:

View attachment 85811

Co do tej whisky to czuć posmak beczki po sherry jeszcze mocniej niż w glendronachu 12
Moc 60% dobrze ukryta, że nawet tego nie czuć - jakbym pił glendronacha 12 jeśli chodzi o porównanie tej mocy.

W smaku przyjemna, no i fajnie bo aż 1 litr łychy a nie marne 0.7
 
Co do tej whisky to czuć posmak beczki po sherry jeszcze mocniej niż w glendronachu 12
Moc 60% dobrze ukryta, że nawet tego nie czuć - jakbym pił glendronacha 12 jeśli chodzi o porównanie tej mocy.

W smaku przyjemna, no i fajnie bo aż 1 litr łychy a nie marne 0.7
Weź sobie później spróbuj


Bardzo przyjemne pozycję. Taliskwr czasami jest w Lidlu do kupienia.

A jak lubisz trochę pomieszać to polecam Ci zamówić do domu angousture bitter i popijać sobie old fashioned. Ja najbardziej lubię na Chivas Mizunara.
 
Weź sobie później spróbuj


Bardzo przyjemne pozycję. Taliskwr czasami jest w Lidlu do kupienia.

A jak lubisz trochę pomieszać to polecam Ci zamówić do domu angousture bitter i popijać sobie old fashioned. Ja najbardziej lubię na Chivas Mizunara.

Tak w skrócie co mi poleciłeś ? I dlaczego ?
Taliskera 10 raz piłem i to była moja pierwsza dymna whisky typu single malt. - jedyna z dymnych jaka mi smakowała bo np te grubsze ardbeg, boowmore, caol ila, laphroig to byla istna rzeź..
 
Tak w skrócie co mi poleciłeś ? I dlaczego ?
Taliskera 10 raz piłem i to była moja pierwsza dymna whisky typu single malt. - jedyna z dymnych jaka mi smakowała bo np te grubsze ardbeg, boowmore, caol ila, laphroig to byla istna rzeź..
Talisker właśnie że względu na to, żebyś spróbował torfowych smaków. Jest najlepszy na początek że względu na to, że jest "lekki". Ardbeg 10 jest świetny dla mnie, ale właśnie niektórych odrzuca ta intensywsność, bo po wyjęciu korka cały pokój zaczyna Ci pachnieć torfem.

A brud to moja ulubiona whisky irlandzka. Na prawdę świetna wg moje opinii. Jest dość słodka i mocno owocowa jak na klasyczną whisky, ale na prawdę warta spróbowania.
 
Talisker właśnie że względu na to, żebyś spróbował torfowych smaków. Jest najlepszy na początek że względu na to, że jest "lekki". Ardbeg 10 jest świetny dla mnie, ale właśnie niektórych odrzuca ta intensywsność, bo po wyjęciu korka cały pokój zaczyna Ci pachnieć torfem.

A brud to moja ulubiona whisky irlandzka. Na prawdę świetna wg moje opinii. Jest dość słodka i mocno owocowa jak na klasyczną whisky, ale na prawdę warta spróbowania.

Może nie jesteś świadom, ale już kilka lat temu zaczalem odkrywać świat torfowych, kupiłem kilka najpopularniejszych maltow i na tym skończyłem bo nie moje smaki te torfowe whisky.
 
Co do tej whisky to czuć posmak beczki po sherry jeszcze mocniej niż w glendronachu 12
Moc 60% dobrze ukryta, że nawet tego nie czuć - jakbym pił glendronacha 12 jeśli chodzi o porównanie tej mocy.

W smaku przyjemna, no i fajnie bo aż 1 litr łychy a nie marne 0.7
A ciekawe czy czasem pies właściciela tej destylarni czasem nie odlał się na beczkę w której to stało.
 
Back
Top